صفحه 116 از 157 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

دوستان عزیز سلام.

من سوال دارم و خیلی هم نگران هستم. البته این سوال رو تو تاپیک دیگه پرسیدم پس ببخشید اگه سوالم تکراریه. ولی انقدر استرس دارم که حد نداره. این مورد خیلی حیاتی هست برام.

من برای دکترای ریاضی واسه KTH و stockholm اپلای کردم و گفته بودن که تا دوم می جواب میدن . ولی تا الان هیچی نگفتن.
    البته من چند روز پیش ( بعد از 2 می) به افراد مسئول میل زدم و گفتن هنوز پروسه تصمیم گیری تکمیل نشده. (ممکنه تا الان شده باشه)
    روزی 40 بار میلمو چک میکنم.
    سوالای من: به نظرتون به خود اون دو تا استاد میل بزنم راجب نتیجه اپلای یا کار معمولی نیست؟
    اگه معموله چی بگم که مودبانه باشه؟
    مرسی دوستای گلم.

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.

من سوال دارم و خیلی هم نگران هستم. البته این سوال رو تو تاپیک دیگه پرسیدم پس ببخشید اگه سوالم تکراریه. ولی انقدر استرس دارم که حد نداره. این مورد خیلی حیاتی هست برام.

من برای دکترای ریاضی واسه KTH و stockholm اپلای کردم و گفته بودن که تا دوم می جواب میدن . ولی تا الان هیچی نگفتن.
    البته من چند روز پیش ( بعد از 2 می) به افراد مسئول میل زدم و گفتن هنوز پروسه تصمیم گیری تکمیل نشده. (ممکنه تا الان شده باشه)
    سوالای من: به نظرتون به خود اون دو تا استاد میل بزنم راجب نتیجه اپلای یا کار معمولی نیست؟
    مرسی دوستای گلم.

نه دیگه. وقتی چند روز پیش بهتون گفتن هنوز تصمیم‌گیری نشده بهتره صبر کنین. در ضمن تا جایی که من می‎دونم این دانشگاه‌‎ها که گفتین در هر صورت (یعنی حتی اگه ریجکت هم بشین) حتماً ایمیل می‌زنن و بهتون اطلاع می‌دن. از نظر من منتظر بمونین تا خودشون ایمیل بزنن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.

مرسی دوستای گلم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nina_nejad نمایش پست ها
    نه دیگه. وقتی چند روز پیش بهتون گفتن هنوز تصمیم‌گیری نشده بهتره صبر کنین. در ضمن تا جایی که من می‎دونم این دانشگاه‌‎ها که گفتین در هر صورت (یعنی حتی اگه ریجکت هم بشین) حتماً ایمیل می‌زنن و بهتون اطلاع می‌دن. از نظر من منتظر بمونین تا خودشون ایمیل بزنن.

در ادامه کامنت دوستمون عرض میکنم:

معمولا این اتفاق خیلی میفته که ممکنه مدتی از ددلاین مربوطه به هر دلیلی بگذره و نتایج نهایی دیرتر اعلام بشه
    شما کار خوبی کردید که از مسیول مربوطه پیگیری کردید
    همونطور که دوستمون هم گفتن توی این پوزیشن ها قاعدتا باید خبر نهایی چه ریجکت و چه اکسپت به شما داده بشه
    حتی در خیلی از موارد اسم کاندیدای نهایی رو هم به همه اعلام میکنند

در نهایت:
    پیگیری پوزیشن حق شماست و خبر ریجکتی بهتر از بیخبریه. تمام پوزیشن هایی که اپلای میکنید رو تا اخر پیگیری کنید و این حق شماست.
    در مورد سوالتون هم:
    درسته شما از منشی مربوطه هم پیگیری کردید ولی میتونید به استاد هم ایمیل بزنید (من اگه بودم همون ایمیل اولی که به منشی میزدم استاد مربوطه رو هم سی سی میکردم)
    به نظرم میتونید به استادها هم یه ایمیل محترمانه چند خطی بزنید با این مضمون که:
    شما در فلان تاریخ برای فلان پوزیشن اپلای کردید و هنوز خبری به دستتون نرسیده و ممنون میشید که استتوس نهایی پوزیشن رو به اطلاعتون برسونند.
    میتونید هم به قول دوستمون یه تایم یه هفته ای یا ده روز دیگه ای رو صبر کنید و بعد این ایمیل رو به استاد مربوطه بزنید. نهایتا چون تاریخ پوزیشن دوم می بوده و الان اخر می هستیم خب تقریبا زمان یک ماهه ای گذشته که پیگیری شما رو معقول میکنه

نگران هم نباشید! استرس نداره که! مطمینا براتون مهمه ولی نباید این دید رو به پوزیشن ها داشته باشید. خدایی نکرده اون چیزی که میخوایید به هر دلیلی نشه بعد خیلی ناراحت میشید. که نباید بشید!
    اپلای کردن یعنی همین. هیچ قطعیتی نداره و شانس هم توی کل پروسه اهمیت داره (هرچند کم هرچند خلاف قوانین چرخ روزگار!!)
    بنابراین باید از قبل بدونید که پروسه اپلای رو با چه هزینه ای دارید شروع میکنید که خدایی نکرده تهش به دلسردی نرسه
    انگیزه تون بمونه و بتونید باز راهو ادامه بدید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط atena1517 نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید من قصد دارم ایمیل زدن به اساتید رو شروع کنم ولی راستش اعتماد به نفسش رو ندارم. میشه بگید رزومه ی من از حداقلی برای شروع ایمیل ها برخوردار هست یا نه؟
    من برای مقطع ارشد در رشته ی عمران گرایش سواحل قصد دارم اپلای کنم برای کشورهای آسیایی مثل ژاپن یا کره جنوبی.
    معدل لیسانسم 16/10 و آیلتس 6 دارم ، مدرک زبان کره ای هم که برابر آیلتس هست دارم. یک کنفرانس بین المللی و یک دوره ی طراحی سازه ی ماکارانی هم شرکت کردم.
    سابقه ی یه کار تحقیقاتی با یکی از اساتید دانشگاه رو دارم. در حال حاضر هم در حال کار کردن روی مقاله هستم با یکی از اساتیدم.
    به نظر شما رزومه ی قابل قبولی هست برای شروع یا صبر کنم مقاله که چاپ شد شروع کنم به ایمیل زدن؟

باتشکر

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

بله چرا اعتماد به نفس نداشته باشید آخه ؟!
    معدل لیسانستون بد نیست ولی جا داره که نمره زبانتون خیلی بالاتر باشه. نمره زبان میتونه رنگ بهتری به رزومه تون بده و بهتون خیلی خیلی کمک میکنه
    نمره ایلتس 7 داشتن توی رزومه تون با 6 داشتن خیلی فرق میکنه (سوای اینکه مینیمم دانشگاه مورد نظرتون ممکنه همون 6 باشه شما سعی کنید نمره زبان بالایی داشته باشید بالاتر از مینیمم مورد نظر برای هر دانشگاه). نمره زبان چیزیه که دست خودتونه و مثل معدل نیست که خارج از کنترلتون باشه الان
    در مورد مقاله تون هم هروقت سابمیتش کردید توی رزومه تون بزنید و جلوش بنویسید submitted to BLAH BLAH BLAH ....حتی دوستانی هستند که مقاله های در دست کارشون رو میزنن توی رزومه (که من خودم ترجیحم اعلام مقاله بعد از مرحبه سابمیته)
    رزومه یعنی اینکه شما هر کاری بلدی و هرچیزی که هست (هرچند کوچیک و ریز) در راستای پوزیشنی که میخوایی واسش اپلای کنی به بهترین نحو ممکن پرزنت کنی
    ممکنه خیلی چیزها توی چشم شما کوچیک بیاد ولی جمع شدنشون کنار همه که باعث میشه رزومه تون ساخته بشه و شکل بگیره
    مثال:---->>>> (اگه شاگرد اول دبیرستان بودید ممکنه توی ذهن خودتون خیلی با ارزش نیاد و بگید توی یه مدرسه معمولی بودم و معدل معمولی داشتم و تمام. ولی زدن هم توی رزومه تون خیلی مهمه و یه افتخار براتون حساب میشه و نشون میده شما توی یه جمع اکادمیک هرچند کوچیک موفق شدید از همون تعداد ادم جلو بیفتید و بهتر باشید)
    بنابراین هزچیززی توی رزومه تون که هست هرچند کوچیک رو سعی کنید به بهترین نحو ممکن ارائه کنید و توی رزومه تون بنویسید

در مورد ایمیل زدن به استاد هم میتونید از الان ایمیل بزنید مشکلی نداره منتها باید ددلاین های دانشگاه مربوطه تون رو چک کنید و بر طبق اون یه جوری ایمیل بزنید که بعد از پروسه ایمیل زدن به استاد مدارکتون برای اپلای برای اون دانشگاه اماده باشه و برسه
    مینیمم های اون دانشگاه رو هم باید چک کنید. اگه مینیمم مورد نظر دانشگاه رو ندارید خب ایمیل زدن به استادها شاید منطقی نباشه چون فرصتتون رو میسوزونید و بر فرض اکی دادن استاد شما نمیتونید اپلای تون رو کامل کنید

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : May 28th, 2017 در ساعت 02:09 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fireflower نمایش پست ها
    سلام.
    چه راهی برای تشحیص یک استاد خوب در یک گروه وجود دارد؟که متوجه شویم توانایی و سواد لازم را برای کمک به دانشجو ذرآینده دارد؟

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

جواب دادن به وسالتون اسون نیست و سوال کلیه و شاید جوابش هم کلی بشه
    ولی با نگاه کردن به پروفایل استاد...گروه تحقیقاتی اون استاد ، تعدادشون، خود دانشجوهاش و رزومه هاشون
    پروفایل خاصی اگه برای گروه کاریش درست کرده
    تعدا د مقاله های استاد و دانشجوهاش و ممتد بودن کارهای تحقیقاتیشون توی سال های اخبر
    تعداد مقاله هایی که در هر سال کار کردند
    تعداد دانشجوهای داک و پست داکش

و ......

همه و همه میتونه شادابی یه گروه تحقیقاتی رو نشون بده. و شاداب بودن یه گروه یعنی اینکه لیدر خوبی هم داره اون گروه قاعدتا
    به نظرم واقعا با دیدن پروفایل یه استاد میشه خیلی چیزها رو فهمید
    اما هستند استادهایی هم که پروفایل های خیلی خوبی دارند و خیلی همه چی خوب و اکتیو نشون داده میشه ولی دل همه دانشجوهاش از دستش خون باشه

به هر حال نمیشه نظر قطعی داد. ولی موارد بالا شاید تنها مواردی باشه که به من و مشا از پشت کامپیوترمون کمک کنه که بتونیدم راجع به استاد و گروه و نحوه مدیریت و برخوردشون نظری بدیم
    اینی که یه استاد گروه فعالی داشته باشه
    موضوعات کاری هر کسی معلوم باشه
    بین دانشجوهای ارشد و داک و پست داک لینک باشه (سوپروایزر هم باشند یا با هم لینک موضوعی داشته باشند و ...)
    داشتن مقاله های روز و شرکت در کنفرانس های روز دنیا (توی رزومه استاد و گروهش میتونید اینارو چک کنید)
    همه و همه مواردیه که میتونه بهتون کمک کنه بهتر تصمیم بگیرید
    ولی بازم عرض میکنم اینا دلیلی بر قطعیت موضوع نمیشه
    خیلی از استادها هم هستند که خیلی اروم و در سکوت کار میکنند و خیلی هم توانایی دارند و به معنای واقعی انسان هستند

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میدونم جای مناسبی واسه مطرح کردن سوالم شاید انتخاب نکردم اما حقیقا مناسب تر از اینجا هم پیدا نکردم . ممنون میشم جواب بدین چون واقعا کلافه ام.
    متاسفانه من دقایقی قبل از دانشگاهی ریجکت شدم تنها دلیلی هم که ذکر کردند:

• Not as competitive as other applicants on the basis of the Statement of Purpose/written work.

نمیدونم واقعا چی میتونم بگم. من انگیزه نامه به هرکی دادم خونده کلی تعریف کرده . اصلااا فکرشو نمیکردم که ریجکت بشم از این دانشگاه اخه استادی از همین دانشگاه پیام فوروارد شده من به استادی دیگه خودشن واسم ایمیل زدند و ازم خواستن حتما اپلای کنم. حالا الان جواب ریجکت اونهم بی دلیل! من واسم sop چندین ماه وقت گذاشتم چون کلا ادم سختگیری ام تو نگارش مطالب هستم. هر دلیلی بنظرم پذیرفته بود اما نه این دلیل! من از دوازده مقاله ای که دارم هفت تاش بین المللی و پنج تا ISI داشتم با یه رزومه تحصیلی و تحقیقاتی خیلی خوب. فکر میکردم نگاهی به رزومه ام نیاز به یه SOP عالی برطرف میکنه ولی با این وجود سه چهار ماه وقت گذاشتم تا چیزی نوشتم که هرکسی بعد خوندنش کلی تعریف میکرد. اصلا نمیتونم این دلیل ریجکت واسه خودم هضم کنم. واقعا ناراحتم خیلیییی. من دلایل بچه ها واسه ریجکت معمولا پیگیر بودم. اما هیچوقت چنین دلیلی به چشمم نخورده بود.
    میخواستم بدونم کسایی مثل من هستن یا بودن تنها دلیل واسه ریجکتشون SOP باشه؟؟؟؟
    منم میدونم SOP خیلی مهمه بخاطر همین خوب نوشتم و وقت گذاشتم. خیلی بی انصافیه این تنها دلیل بخواد باشه.
    بنظرتون با یه ایمیل خوب و متقاعد کننده تغییر در تصمیم میتونه باشه یا نه؟
    خوشحال میشم دوستان عزیز و همچنین کسانی که تجربه مشابه دارند کمکم کنند
    مرسی

دوست عزیز

اول اینکه متاسفم واسه خبر ریجکت شدنتون
    دوم اینکه من همچین تجربه ای نداشتم

ولی

به نظرم ناراحت نباشید. به هر دلیلی کس دیگه ای رو گرفتن و این به معنی این نیست که شما رزومه ت یا اس او پیت در اون حدی نبوده که بقیه بودن
    خیلی از دلایل دیگه ممکنه توی این تصمیم دخیل بوده باشه
    خیلی بعیده که فقط و فقط به خاطر چند صفحه اس او پی نوشتن کسی رو کاملا ریجکت کرده باشند
    به نظرم این احتمال رو هم بدید که این جواب یه جواب فرمالیته و محترمانه بوده باشه مبنی بر اینکه به هر دلیلی کس دیگه ای رو ترجیح دادند
    شما اگه خیلی نگرانی میتونی یه ایمیل به استاد مربوطه بزنی و کانسرنتو بهش بگی (احتمالا چیزی تغییر نکنه. ولی حداقل خیال خودت راحت تر میشه و ممکنه اون استاد نکته ای رو بهت بگه که توی اپلای های ایند بهتون کمک کنه)
    در نهایت پروسه اپلای همینه. من خودم یادمه اون اوایل استادی (که خیلیم حرفه ای بود و توی دانشگاه خیلی خوبی هم بود) من رو به این مضمون ریجکت کرد (که خداروشکر که اون ریجکت کرد و اونجا نرفتم ! روزگار همینه دیگه. یه جایی دری بسته میشه یه جای دیگه دری دیگه باز میشه.....یاد فامیل دور بخیر!!!) که:
    "من ترجیح میدم یه دانشجوی دکترای 23 یا 24 ساله داشته باشم. رزومه شما خیلی خوبه ولی من ترجیح میدم فرد جوان تری رو بگیرم !!!"

یادمه با دوستان کلی به خودم و این موضوع میخندیدیم تا یه مدت. که دیگه چجوری من سنمو بکنم 23 یا 24 سال اخه!!!!

در نهایت ناامید نباشید و ناراحتی ندراه اصلا.
    این اتفاقات همه جا میفته و به هر دلیلی کسانی که شایدم حقشون بوده واقعا ترجیح داده میشن
    حالا دلیلیش 4 صفحه ای او پی بوده یا تعداد مقالات کمنر یا چند نمره معدل بالاتر و پایین تر خیلی مهم نیست
    اپلای و مسیرش یعنی همین
    و شانس هم چه بخوایید چه نخوایید توی کل پروسه هرچند کم ولی تاثیر داره

امیدوارم خیلی زود خبرای بهتری بگیرید
    موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : May 28th, 2017 در ساعت 02:13 PM

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میدونم جای مناسبی واسه مطرح کردن سوالم شاید انتخاب نکردم اما حقیقا مناسب تر از اینجا هم پیدا نکردم . ممنون میشم جواب بدین چون واقعا کلافه ام.
    متاسفانه من دقایقی قبل از دانشگاهی ریجکت شدم تنها دلیلی هم که ذکر کردند:

• Not as competitive as other applicants on the basis of the Statement of Purpose/written work.

نمیدونم واقعا چی میتونم بگم. من انگیزه نامه به هرکی دادم خونده کلی تعریف کرده . اصلااا فکرشو نمیکردم که ریجکت بشم از این دانشگاه اخه استادی از همین دانشگاه پیام فوروارد شده من به استادی دیگه خودشن واسم ایمیل زدند و ازم خواستن حتما اپلای کنم. حالا الان جواب ریجکت اونهم بی دلیل! من واسم sop چندین ماه وقت گذاشتم چون کلا ادم سختگیری ام تو نگارش مطالب هستم. هر دلیلی بنظرم پذیرفته بود اما نه این دلیل! من از دوازده مقاله ای که دارم هفت تاش بین المللی و پنج تا ISI داشتم با یه رزومه تحصیلی و تحقیقاتی خیلی خوب. فکر میکردم نگاهی به رزومه ام نیاز به یه SOP عالی برطرف میکنه ولی با این وجود سه چهار ماه وقت گذاشتم تا چیزی نوشتم که هرکسی بعد خوندنش کلی تعریف میکرد. اصلا نمیتونم این دلیل ریجکت واسه خودم هضم کنم. واقعا ناراحتم خیلیییی. من دلایل بچه ها واسه ریجکت معمولا پیگیر بودم. اما هیچوقت چنین دلیلی به چشمم نخورده بود.
    میخواستم بدونم کسایی مثل من هستن یا بودن تنها دلیل واسه ریجکتشون SOP باشه؟؟؟؟
    منم میدونم SOP خیلی مهمه بخاطر همین خوب نوشتم و وقت گذاشتم. خیلی بی انصافیه این تنها دلیل بخواد باشه.
    بنظرتون با یه ایمیل خوب و متقاعد کننده تغییر در تصمیم میتونه باشه یا نه؟
    خوشحال میشم دوستان عزیز و همچنین کسانی که تجربه مشابه دارند کمکم کنند
    مرسی
    سلام

ببینید عوامل مهمتر از نامه انگیزشی در رد شدن یک کاندید نقش دارند. درست است که خوب بودن نامه انگیزشی تاثیر مثبت دارد ولی ضعیف بودنش خیلی اثر منفی نمی گذارد.

معمولا زمینه تحصیلی و تحقیقاتی افراد و میزان مرتبط بودنش با ان پوزیشن مهمتر است.

ارادت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vjavaran نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون
    برای پاییز ۲۰۱۸ میخوام اپلای کنم
    دوتا مقاله ISIدارم و ۴ تا کنفرانس بین المللی.
    الانم ۲ تا مقاله دیگه هم میتونم بنویسم ولی چون زبان هم باید بخونم و امتحان بدم وقت گیره. تاریخ اعزامم اول شهریور و با توجه به این شرایط میخوام بدونم همون شهریور برم و تا شهریور امتحان زبانو بدم و قید مقاله رو بزنم؟ یا نه دوماه بندازم عقب خدمتو و مقاله هامو بنویسم و زبانمو امتحان بدم؟
    به ددلاین ها میرسم به نظرتون؟
    واسه امریکا و کانادا میخوام اپلای کنم
    ممنون از راهنمایتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    اگر قصد شما واقعا ادامه تحصیل است ,فقط روی این موضوع تمرکز کنید. اگر درگیر خدمت شوید کارها کمی پیچیده خواهد بود. اولین نکته گرفتن جواب مثبت و پذیرش است.در مقطع دکترا خیلی از اساتید نیازی به نمره زبان ندارند و برای سفارت باید نمره زبان داشته باشید.بنابراین با یک ایلتس بانمره معمولی(اگر چه بالا بهتر است) در عرض دو یا سه ماه میتوانید مدرک بگیرید.

در حال حاظر به دنبال دانشگاه های خوب و پوزیشن باشید.

ارادت

دوست عزیز

برخلاف نظر عجیب و غریب دوست عزیز که گفتن "در مقطع دکترا خیلی از اساتید نیازی به نمره زبان ندارند و برای سفارت باید نمره زبان داشته باشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

شما برای کانادا و آمریکا برای خیلی از دانشگاه ها برای مقطع دکترا حتما و حتما به نمره زبان نیاز دارید. برای امریکا علاوه بر نمره زبان به نمره GRE هم نیاز دارید و اینا هیچ ربطی به مدرک زبان سفارت نداره!!!!!!!!!!! تنها در مواردی بیشتر برای پوزیشن های اروپایی ممکنه به نمره زبان نیازی نداشته باشید
    شما با توجه به ددلاین مورد نظر دانشگاه تون باید امتحان زبانتون رو بدید و مینیمم مورد نظر دانشگاه رو داشته باشید در غیر این صورت پرونده اپلای تون تکمیل نمیشه
    بسته به سطح زبانیتون داره و وقتی که میذارید نمیشه از الان گفت شما به ددلاینی میرسید یا نمیرسید. این چیزی نیست که دیگران بدوننش. اینو خودتون و فقط خودتون میتونید براورد کنید
    نظر من اینه قید چیزی رو نزنید. میتونید صبح تا شب رو زبان بخونید و هر شب دو سه ساعت رو ی مقاله هاتون کار کنید. مقاله ها هم انگلیسی و به هر حال دور از همون زبان خوندن شما نیست (هرچند تحصصی تر)
    به هر حال داشتن مقاله هاتون مهمه. حداقل سابمیت کردنشون میتونه توی رزومه تون تاثیر بهتری داشته باشه. ولی داشتن مینیمم مورد نظر هر دانشگاه برای اقدام و استارت پروسه اپلای مهم تره
    بنابراین زبانتون رو با توجه به ددلاین ها باید حتما برسونید وگرنه ممکنه ددلاین مربوطه رو از دست بدید (بعضی از دانشگاه ها قبول میکنند که زبان رو postpone کنید. میتونید از منشی های مربوطه اینو بپرسید)

نگران سربازی هم نباشید. به هر حال بعد دوران اموزشی شما وقت بیشتری خواهید داشت و اگه زبانتون اکی شده باشه دیگه میمونه ایمیل زدن به استاد ها و کار کردن روی مقاله هاتون که اونم شب ها میتونید انجام بدید (خیل عظیمی از پسرها همین کارو میکنند. شما تنها نیستی. سختی داره ولی شدنیه)
    نگران نباشید و با توجه به ددلاین ها راهتونو ادامه بدید

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : May 28th, 2017 در ساعت 02:50 PM

Senior Member kran آواتار ها

سلام دوستان.
    من نامه زیر رو برای داداشم نوشتم که میخاد بفرسته واسه یه استادی تو آمریکا. داداشم میخاد هم ازش ماده آزمایشی بگیره هم ازش بخاد مشاورش بشه. خاستم یه نگاه به متنش بندازید.
    مشاور تو آمریکا همون Mentor میشه؟
    به نظرتون besides میتونه transitional word خوبی باشه تو این متن؟
    آیا درسته این دوتا خاسته رو همزمان مطرح کنم؟
    راستی یه کم برای عنوان ایمیل هم مشکل پیدا کردم.

Dear professor XXXXX
    I am XXXXXX, and I am PhD student of XXXXXX at Medical University of Tehran.
    I am currently preparing dissertation proposal about XXXXXXXXXXXXXXXXX. I have read your excellent articles aligned with my PhD dissertation’s topic where you used XXXXXX. I am trying to pursue your work through my study. But I am having a lot of trouble in finding the XXXXXXX for my study. I am really appreciated if you can share some of your reagent.
    Besides, I would like to ask you to let me know if you would consider advising me as mentor throughout my PhD dissertation. I hope I will be able to take this opportunity to do my PhD dissertation under your advising which will be a great honor to me. My resume attached to this mail highlights my qualifications.
    If you want additional details on my works and goals, I will be happy to answer.
    Thank you for your time and consideration.
    I look forward to hearing from you

Yours sincerely
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    در ادامه کامنت دوستمون عرض میکنم:

معمولا این اتفاق خیلی میفته که ممکنه مدتی از ددلاین مربوطه به هر دلیلی بگذره و نتایج نهایی دیرتر اعلام بشه
    شما کار خوبی کردید که از مسیول مربوطه پیگیری کردید
    همونطور که دوستمون هم گفتن توی این پوزیشن ها قاعدتا باید خبر نهایی چه ریجکت و چه اکسپت به شما داده بشه
    حتی در خیلی از موارد اسم کاندیدای نهایی رو هم به همه اعلام میکنند

در نهایت:
    پیگیری پوزیشن حق شماست و خبر ریجکتی بهتر از بیخبریه. تمام پوزیشن هایی که اپلای میکنید رو تا اخر پیگیری کنید و این حق شماست.
    در مورد سوالتون هم:
    درسته شما از منشی مربوطه هم پیگیری کردید ولی میتونید به استاد هم ایمیل بزنید (من اگه بودم همون ایمیل اولی که به منشی میزدم استاد مربوطه رو هم سی سی میکردم)
    به نظرم میتونید به استادها هم یه ایمیل محترمانه چند خطی بزنید با این مضمون که:
    شما در فلان تاریخ برای فلان پوزیشن اپلای کردید و هنوز خبری به دستتون نرسیده و ممنون میشید که استتوس نهایی پوزیشن رو به اطلاعتون برسونند.
    میتونید هم به قول دوستمون یه تایم یه هفته ای یا ده روز دیگه ای رو صبر کنید و بعد این ایمیل رو به استاد مربوطه بزنید. نهایتا چون تاریخ پوزیشن دوم می بوده و الان اخر می هستیم خب تقریبا زمان یک ماهه ای گذشته که پیگیری شما رو معقول میکنه

نگران هم نباشید! استرس نداره که! مطمینا براتون مهمه ولی نباید این دید رو به پوزیشن ها داشته باشید. خدایی نکرده اون چیزی که میخوایید به هر دلیلی نشه بعد خیلی ناراحت میشید. که نباید بشید!
    اپلای کردن یعنی همین. هیچ قطعیتی نداره و شانس هم توی کل پروسه اهمیت داره (هرچند کم هرچند خلاف قوانین چرخ روزگار!!)
    بنابراین باید از قبل بدونید که پروسه اپلای رو با چه هزینه ای دارید شروع میکنید که خدایی نکرده تهش به دلسردی نرسه
    انگیزه تون بمونه و بتونید باز راهو ادامه بدید

موفق باشید
    مرسی دوستان از راهنماییهاتون.
    هنوز جوابی نیومده و من میخوام به خود اساتید میل بزنم.
    حالا یه سوال: به نظرتون همون ایمیل های قبلی رو که با اساتید مکاتبه داشتم ریپلای کنم بهتره یا یه ایمیل جدید بفرستم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)