صفحه 75 از 157 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

دوستان لطفا بنده را راهنمایی کنید.

بنده یکی از دانشگاه هایی که اپلای کردم به یکی از اساتید دو بار ایمیل زدم ولی جواب نداد و چون موضوع research خیلی شبیه من بود اسمشو تو sop آوردم. بعد از اپلیکیشن سابمیت باز هم ایمیل پیگیری زدم هنوز جواب نداده . حالا میخوام به یک استاد دیگر ایمیل بزنم. به نظرتون تو ایمیل به استاد جدید چی بگم ؟! اشاره کنم که قبلا به فلانی ایمیل زدم یا نه ؟! یا بگم فقط اپلای کردم و رزومه ام پیوست کنم !؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhesam نمایش پست ها
    دوستان لطفا بنده را راهنمایی کنید.

بنده یکی از دانشگاه هایی که اپلای کردم به یکی از اساتید دو بار ایمیل زدم ولی جواب نداد و چون موضوع research خیلی شبیه من بود اسمشو تو sop آوردم. بعد از اپلیکیشن سابمیت باز هم ایمیل پیگیری زدم هنوز جواب نداده . حالا میخوام به یک استاد دیگر ایمیل بزنم. به نظرتون تو ایمیل به استاد جدید چی بگم ؟! اشاره کنم که قبلا به فلانی ایمیل زدم یا نه ؟! یا بگم فقط اپلای کردم و رزومه ام پیوست کنم !؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    چون جوابي از استاد اول نگرفتيد، هيچ لزومي نداره كه توضيح بدين به اون استاد ايميل زديد. اين موضوع خيلي طبيعيه و هيچ مسئله اي نيست.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

سلام.
    من از دانشگاهی از آمریکا پذیرش بدون فاند گرفتم و استاد پولی نداشت و قرار شد برای یه اسکالرشیپ اقدام کنه برام (استاد فقط برای یک نفر میتونه اپلای کنه و اسکالرشیپی بسیار بسیار رقابتی هست و خودش همیشه میگه که شانس زیادی نداری).
    الان از دانشگاهی دیگه (رنک ها تقریبا مثل هم هستند-یکم این کمتر معروفه) فول فاند پذیرش گرفته ام.
    به نظرتون اون دانشگاه بدون فاند رو برم decline کنم؟
    استاد هنوز اقدام نکرده و دیروز ایمیل داد که آیا مقالات سابمیتیت اکسپت شد یا نه.
    هنوز سر پروژه ای که میخواهیم انجام بدیم هم به توافق نرسیده ایم و به موضوعی ربطش داده (برای افزایش شانس) که زیاد برام جالب نیست.
    ممنون میشم راهنمایی کنین که چکار کنم و اگه بخوام رد کنم چی بگم؟
    با سپاس

با سلام.
    یکی از استادا ده روز پیش به من ایمیل داد و اعلام کرد که می خواد با من یک مصاحبه داشته باشه. و من زمان های مناسب رو بهش اعلام کنم. من فرداش بهش اعلام کردم اما هنوز هیچ خبری ازش نیست. به نظرتون منطقیه که بهش ایمیل بدم و بپرسم چی شد؟

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan999999 نمایش پست ها
    با سلام.
    یکی از استادا ده روز پیش به من ایمیل داد و اعلام کرد که می خواد با من یک مصاحبه داشته باشه. و من زمان های مناسب رو بهش اعلام کنم. من فرداش بهش اعلام کردم اما هنوز هیچ خبری ازش نیست. به نظرتون منطقیه که بهش ایمیل بدم و بپرسم چی شد؟
    سلام
    اگر از زمان اعلام شده توسط شما گذشته بله ایمیل بزنید
    اگر نه که سر همان ساعت منتظر باشید
    یا حق ...

نقل قول نوشته اصلی توسط alidio نمایش پست ها
    سلام.
    من از دانشگاهی از آمریکا پذیرش بدون فاند گرفتم و استاد پولی نداشت و قرار شد برای یه اسکالرشیپ اقدام کنه برام (استاد فقط برای یک نفر میتونه اپلای کنه و اسکالرشیپی بسیار بسیار رقابتی هست و خودش همیشه میگه که شانس زیادی نداری).
    الان از دانشگاهی دیگه (رنک ها تقریبا مثل هم هستند-یکم این کمتر معروفه) فول فاند پذیرش گرفته ام.
    به نظرتون اون دانشگاه بدون فاند رو برم decline کنم؟
    استاد هنوز اقدام نکرده و دیروز ایمیل داد که آیا مقالات سابمیتیت اکسپت شد یا نه.
    هنوز سر پروژه ای که میخواهیم انجام بدیم هم به توافق نرسیده ایم و به موضوعی ربطش داده (برای افزایش شانس) که زیاد برام جالب نیست.
    ممنون میشم راهنمایی کنین که چکار کنم و اگه بخوام رد کنم چی بگم؟
    با سپاس

اسکالرشیپ معمولا پول زیادی نمیاد دستت. من بودم فول فاند میرفتم. بدون تعارف و خیلی رسمی بگو که بعد از فکر کردن و این حرفا تصمیم گرفتم که یه دانشگاه دیگه برم. ازش تشکر کن و ارزوی موفقیت. مختصر و مفید.
    از پاسخ به سوال های تکراری معذورم. لطفا پست های قبل رو مطالعه کنید. لطفا سوالاتتون رو در تاپیک مرتبط با موضوع مطرح کنید.

ساعت یا روز خاصی رو مشخص نکردم به صورت کلی گفتم هر روز هفته از مثلا 10 تا 14 به وقت اونا

دوستان سلام.
    من برای فرصت مطالعاتی با چند تا استاد مکاتبه کردم که یکیشون اینطوری جواب داده:
    Are you also looking for a funding opportunity to come as a visiting graduate researcher/student? I am trying to see if it is possible to get funding, however, it seems difficult.
    به نظر شما چطوری جوابشو بدم؟
    همونطوری که میدونید برای فرصت، وزارت علوم یه مقداری پول میده ولی از اونجایی که من متاهلم فکر نمیکنم اصلا کفاف بده. راستش بدم نمیاد از اونا هم کمک بگیرم ولی در عین حال نمیخوام بپرده!!!
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kahkeshan_2006 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من برای فرصت مطالعاتی با چند تا استاد مکاتبه کردم که یکیشون اینطوری جواب داده:
    Are you also looking for a funding opportunity to come as a visiting graduate researcher/student? I am trying to see if it is possible to get funding, however, it seems difficult.
    به نظر شما چطوری جوابشو بدم؟
    همونطوری که میدونید برای فرصت، وزارت علوم یه مقداری پول میده ولی از اونجایی که من متاهلم فکر نمیکنم اصلا کفاف بده. راستش بدم نمیاد از اونا هم کمک بگیرم ولی در عین حال نمیخوام بپرده!!!
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوست عزیز
    تا اونجایی که من میدونم شما برای صدور ویزا به عنوان کسی که داره برای فرصت مطالعاتی میره باید نامه ی حمایت مالی وزارت علوم رو هم ترجمه کنید و اینو هم به منشی اون دانشگاهتون بفرستین و هم برای سفارت بهش نیاز دارید
    منظورم اینه بالاخره اونا خواهند فهمید که شما کمک مالی دارید از ایران
    اینم نکته مثبتیه و اتفاقا میتونه خیال اون استاد رو راحت تر کنه و علاقه مند تر بشه که شما رو بگیره
    اصولا رفتن بچه های فرصت مطالعاتی کار سختی نیست چون خودشون فاند دارن از ایران و اون استادهای مروبطه هم بدشون نمیاد یکی بیاد و براشون مجانی کاری رو بکنه
    بنابراین نگران پریدن این نباشید بعید میدونم نتوندی باز پیدا کنید استاد دیگه ای رو.....هرچند دلیلی هم نداره این رو کنسل کنید. فقط کلی عرض کردم!

در مورد اینکه اونا بهتون فاند بدن....خب اگه بدن که خیلی عالی میشه ولی مطمئن باشید انتظاراتشون هم اونموقع فرق میکنه. یعنی قاعدتا باید بیشتر توی کارشون involve باشیدو تلاش کنید وقتی که میرید انجا
    چون خیلی از دوستان فرصت مطالعاتی بیشتر واسه تفریح و تجربه جدید میرن و اون طرف هم که پولی بهشون نمیده پس خیلی هم ممکنه بهشون گیری نده (اینم خیلی خیلی کلی عرض کردم و مثال نقضش زیاده)

به نظرم شاید یه راه این باشه که به استاده بگید من خودم فلان قدر فاند دارم ولی احتمالا کفاف نمیده و ممنون میشم اگه شما بتونید باقیش رو بهم کمکی کنید یا اینکه بتونم از فاند شما استفاده کنم. یعنی در حقیقت ترکیبی از فاند خودتون و فاند ایشون رو با هم استفاده کنید. اینجوری شاید اون difficult ی که ایشون گفته واسش ساده تر بشه

حالا بازم نظر باقی دوستان رو بگیرید
    من نظر شخصیمو گفتم که ممکنه برای وضعیت شما کار ساز نباشه

موفق باشید

با سلام
    یه استادی این جواب رو بهم داده
    I will email you next week with the ofert,

Best
    میتونم دیگه روش حساب نهایی بکنم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)