صفحه 101 از 157 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman1390 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان.
    بنده به یه استادی تو کانادا ایمیل زدم برای کار با ایشون و جواب داد:
    Your background looks interesting to me. However, I need to know more details about your background before I can

proceed.
    (I am just wondering if you can provide your transcript with rankings in each course from (University name

ولی خوب دانشگاهی که توش درس خوندم در ریز نمراتش رنکینگم در هر درس رو نمیگه. حالا با توجه به این وضعیت دو تا راه کار هستش:
    1. خیلی ساده بهش بگم که دانشگاه چه چنین چیزی رو در کارنامه درج نمیکنه
    2. تو متنی که تهیه کردم ( یه شش سوال دیگه هم در مورد رزومه ام پرسیده بود که سوالای ساده ای نبودن واسه همون مجبور شدم جوابا رو تو یک برگه جدا اماده کنم) بگم که دانشگاه رنک رو درج نمیکنه ولی با توجه به مقایسه ای که با نمرات دیگر دانشجوها بعد اعلام نتیجه داشتم, تو این درسها First Rank شدم و تو اینا مثلان شدم TOP of %10. یه جدولی اماده کنم و درسایی که اول یا ده درصد برتر شدم رو بنویسم.( چون به هر حال ادم یادش میمونه تو کدام درس ماکزیمم شده و تو چه درسی مثلان جز سه تا)

میشه دوستان لطف کنن تو این مورد راهنمایی کنن و اگه یه راهکار سومی اگه دارین خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    به نظر من گزینه دوم خیلی خوب است. موفق باشید!

Junior Member

سلام به همه

یه سوال داشتم که شاید از نظر دوستان با تجربه سوال پیش پا افتاده ای باشه ولی به جوابش نرسیدم.

من الان دانشجوی ترم اول ارشد هستم و میخوام از الان برنامه ریزی کنم برای رفتن. سوالم اینه که بعد از مطالعه ی سایت های دانشکده ها و دیدن علاقه های پژوهشی استاد ها مختلف و انتخاب یه موضوع پژوهشی، به اون استادا ایمیل بدم که 1-من موضوع کاری شما رو دوست دارم و میخوام اگه موافقت کنید با شما کار کنم و مشاورم تو فلان مقاله باشید. یا 2- تو اون زمینه ای که انتخاب کردم اول سعی کنم یکی دو تا مقاله بدم بعد به استادای مد نظر ایمیل بدم که من تو موضوع شما کار کردم و این رزومم و الان میخوام با شما کار کنم.

دانشجوی سلامت روان هستم و علاقه ی پژوهشی که انتخاب کردم اختلالات شخصیت هست.
    تا الان مقاله ای نداشتم و تازه میخوام شروع کنم

تشکر فراوان

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sedric نمایش پست ها
    سلام به همه

یه سوال داشتم که شاید از نظر دوستان با تجربه سوال پیش پا افتاده ای باشه ولی به جوابش نرسیدم.

من الان دانشجوی ترم اول ارشد هستم و میخوام از الان برنامه ریزی کنم برای رفتن. سوالم اینه که بعد از مطالعه ی سایت های دانشکده ها و دیدن علاقه های پژوهشی استاد ها مختلف و انتخاب یه موضوع پژوهشی، به اون استادا ایمیل بدم که 1-من موضوع کاری شما رو دوست دارم و میخوام اگه موافقت کنید با شما کار کنم و مشاورم تو فلان مقاله باشید. یا 2- تو اون زمینه ای که انتخاب کردم اول سعی کنم یکی دو تا مقاله بدم بعد به استادای مد نظر ایمیل بدم که من تو موضوع شما کار کردم و این رزومم و الان میخوام با شما کار کنم.

دانشجوی سلامت روان هستم و علاقه ی پژوهشی که انتخاب کردم اختلالات شخصیت هست.
    تا الان مقاله ای نداشتم و تازه میخوام شروع کنم

تشکر فراوان
    1- دوستانی بودند که اینکار شما رو انجام دادن و اساتیدی رو از خارج مشاور خودشون کردند. اما برای اینکار شما باید یک مقدار علاقه نشون بدبد و نشون بدبد که توان این کار رو دارید. اساتید به هر ایمیلی جواب نمیدند. ترجیح میدند رو پروژهایی وقت بزارند که برای سابقه ریسرچ و اکادمیکشون افت نشه. این یک استراتیژی خوبیه اما اگر استاد متوجه بشود که شما دارید ازش سو استفاده میکنید که دکاری دانشجوش بشید نه تنها دکتری نمیکیرتتون بلکه مشاورتون هم نخاهد شد. به نظر بنده شما سعی کنید یک پروپوزال در زمینه کاری اسن استاد با استانداردهای اون استاد اماده کنید بعد بهش بگید من دانشجویی هستم از فلان دانشگاه و رزومم اینه و این هم پروپوزالم . دوست دارم شما مشاور من باشید. بعد بهش بگید اگر میدونید پروپوزال مشکلی دارد حاضرید روی موضوعی که شما بدبد کار کنم. فکر کنم اینجوری یه کم بهتر باشد.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman1390 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان.
    بنده به یه استادی تو کانادا ایمیل زدم برای کار با ایشون و جواب داد:
    Your background looks interesting to me. However, I need to know more details about your background before I can

proceed.
    (I am just wondering if you can provide your transcript with rankings in each course from (University name

ولی خوب دانشگاهی که توش درس خوندم در ریز نمراتش رنکینگم در هر درس رو نمیگه. حالا با توجه به این وضعیت دو تا راه کار هستش:
    1. خیلی ساده بهش بگم که دانشگاه چه چنین چیزی رو در کارنامه درج نمیکنه
    2. تو متنی که تهیه کردم ( یه شش سوال دیگه هم در مورد رزومه ام پرسیده بود که سوالای ساده ای نبودن واسه همون مجبور شدم جوابا رو تو یک برگه جدا اماده کنم) بگم که دانشگاه رنک رو درج نمیکنه ولی با توجه به مقایسه ای که با نمرات دیگر دانشجوها بعد اعلام نتیجه داشتم, تو این درسها First Rank شدم و تو اینا مثلان شدم TOP of %10. یه جدولی اماده کنم و درسایی که اول یا ده درصد برتر شدم رو بنویسم.( چون به هر حال ادم یادش میمونه تو کدام درس ماکزیمم شده و تو چه درسی مثلان جز سه تا)

میشه دوستان لطف کنن تو این مورد راهنمایی کنن و اگه یه راهکار سومی اگه دارین خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام . البته به دانشگاهتون بستگی داره ولی میدونم (تو دانشگاهی که من درس خوندم اینطور بود) اگر به آموزش مراجعه کنید و مشکلتون رو مطرح کنید یه برگه میدن که توش نوشته شما جزو نمرات برتر هستید و میتونید ترجمه اشو واسه استادتون بفرستید.

Junior Member

دوستان من چند تا سوال دارم درباره ايميل زدن به اساتيد
    اول اينكه ايرادي نداره به چندين استاد از يك دانشگاه ايمل بزنيم؟ زمينه كاري من رو چند تا استاد تو يه داشنگاه كه مدنظرمه انجام ميدن

دوم اينكه ايميل حتما بايد حاوي رزومه به صورت فايل جداگانه باشه؟ اگه اينترست و سابقه پژوهشي رو اول بفرستيم تا ببينيم استاد علاقه اي داره به كار در اون زمينه ايراد داره؟
    چون من مدارك زبانم هنوز حاضر نيست

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط nago نمایش پست ها
    دوستان من چند تا سوال دارم درباره ايميل زدن به اساتيد
    اول اينكه ايرادي نداره به چندين استاد از يك دانشگاه ايمل بزنيم؟ زمينه كاري من رو چند تا استاد تو يه داشنگاه كه مدنظرمه انجام ميدن

دوم اينكه ايميل حتما بايد حاوي رزومه به صورت فايل جداگانه باشه؟ اگه اينترست و سابقه پژوهشي رو اول بفرستيم تا ببينيم استاد علاقه اي داره به كار در اون زمينه ايراد داره؟
    چون من مدارك زبانم هنوز حاضر نيست
    سلام. از یه دانشگاه همزمان باید فقط با یه استاد در مکاتبه و تماس باشین به صورت «هم زمان». اساتید رو اولویت بندی کنین. به اولی ایمیل بفرستین. اگه نشد به دومی بفرستین. حتی بعضی جا ها شنیدم استاد خودش ممکنه یه استاد دیگه ای روتوصیه کنه بگه با ایشون بهتره کار کنین. کلاً اگر «هم زمان» به بیش از یک استاد از یه دانشگاه ایمیل بفرستین تأثیر منفی میذاره چون استاد ها با یکدیگه همیشه در تماس هستن و دانشجو های یکدیگه رو می شناسن. به پست شماره 999 همین تاپیک نگاه کنین.

تا جاییکه می دونم تو ایمیل فقط یه متن تشریحی حاوی زمینه علاقه تون، یه خلاصه خیلی کوتاه از کارایی که کردین در اون مورد، نمرات و معدلتون، نمرات زبانتون (اگه وجود داره) و ... می نویسین و دلیل اینو ک می خوایین باهاش کار کنین. رزومه و چیزای دیگه که می خوایین استاد ببینن رو ضمیمه کنین (attachment) و تو ایمیل اشاره کنین که رزومه و مدارک فلان ضمیمه شده ان. خود متن ایمیلی که به استاد می فرستین در کل میگن هر چه کوتاه تر بهتر.

باز دوستان نظری دارن بفرماین ممنون می شیم. موفق باشین.

سلام دوستان
    یک سوال داشتم. امیدوارم سوالم تکراری نباشه
    در ایمیلی که به استاد دانشگاه میزنیم، آیا در مورد مسائل کمک هزینه تحصیلی و اسکلارشیپ هم باید با همون استاد صحبت کنیم؟
    یا اینکه این قضیه خیلی به اساتید مربوط نمیشه و باید با خود دانشگاه مکاتبه کنیم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم. امیدوارم سوالم تکراری نباشه
    در ایمیلی که به استاد دانشگاه میزنیم، آیا در مورد مسائل کمک هزینه تحصیلی و اسکلارشیپ هم باید با همون استاد صحبت کنیم؟
    یا اینکه این قضیه خیلی به اساتید مربوط نمیشه و باید با خود دانشگاه مکاتبه کنیم؟

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیر
    بستگی به نوع دانشگاه و پوزیشنی داره که واسش اپلای میکنید
    بعضی از استادها خودشون فاند شخصی دارند و از همون به دانشجوهاشون میدن و بعضی ها هم شما باید جداگانه برای اسکولارشیپ از طریق دانشگاه اقدام کنید
    نهایتا پرسید این سوال از استاد هیچ بدی نداره و نهایتا ایشون بهتون لینک مربوط به اسکولارشیپ ها رو میدن یا اینکه میگن از فلان طریق اقدام کن
    ولی خودتون هم با یه سرچ توی سیستم دانشگاه و نحوه اپلای (که قاعدتا باید توی سایت هر دانشگاه نوشته شده باشه) میتونید بفهمید که داستان چیه
    ترجیحا هم توی ایمیل اول اینو نپرسید اگه خواستید از استاد بپرسید . بذارید اول رزومه شما رو ببینند و بعدش که تایید کردند رزومه تون رو شاید تویایمیل بعدی بشه در این مورد هم سوالی کرد
    ولی بازم میگن با خوندن خود وب سایت دانشگاه احتمالا دستتون میاد که داستان چیه

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیر
    بستگی به نوع دانشگاه و پوزیشنی داره که واسش اپلای میکنید
    بعضی از استادها خودشون فاند شخصی دارند و از همون به دانشجوهاشون میدن و بعضی ها هم شما باید جداگانه برای اسکولارشیپ از طریق دانشگاه اقدام کنید
    نهایتا پرسید این سوال از استاد هیچ بدی نداره و نهایتا ایشون بهتون لینک مربوط به اسکولارشیپ ها رو میدن یا اینکه میگن از فلان طریق اقدام کن
    ولی خودتون هم با یه سرچ توی سیستم دانشگاه و نحوه اپلای (که قاعدتا باید توی سایت هر دانشگاه نوشته شده باشه) میتونید بفهمید که داستان چیه
    ترجیحا هم توی ایمیل اول اینو نپرسید اگه خواستید از استاد بپرسید . بذارید اول رزومه شما رو ببینند و بعدش که تایید کردند رزومه تون رو شاید تویایمیل بعدی بشه در این مورد هم سوالی کرد
    ولی بازم میگن با خوندن خود وب سایت دانشگاه احتمالا دستتون میاد که داستان چیه

موفق باشید
    چه خوب من اطلاع نداشتم استاد ممکنه خودش فاند شخخصی هم داشته باشه.
    البته قطعا همچین استادی این امتیاز رو خرج هر کسی نمیکنه و یک رزومه خیلی خوب و قوی لازم داره.
    ممنون از پاسخ خوبتون بزرگوار

Junior Member

سلام
    من ام بی ای خوندم. اما توی یک زمینه خاص کار کردم. سیستم دینامیک. حالا برای دکتری میخام اپلای کنم. بنظرتون فقط باید به استادایی که سیستم دینامیک کار می کنن ایمیل بزنم یا به بقیه هم بزنم؟ آخه تعداد این استادها کمه. ولی با بقیه هم حرفی ندارم بزنم. با اینکه استراتژی خوندم ولی اصلا کار دیگه ای نکردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)