صفحه 103 از 157 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_oonline نمایش پست ها
    دوستان دانشگاه مک گیل اینطوریه که میگه کلا اول با اساتید تماس بگیرید اگر استاد اکی داد اپلای کنید.
    حالا یک استادی هست من یک بار بهش ایمیل زدم جواب نداده. یک ایمیل دیگه بعد دو هفته زدم که استاد ریسرچ شما در اولویت منه و اینا ممنون میشم جواب بدی به اونم جواب نداده. معمولا به اساتیدی که ایمیل میزنم حتی وقتی جواب نمیدن یک سری به وب پیجم میزنن اما ایشون این کارم نکرده.
    من الان حس میکنم نکنه ایمیل هام اصلا اسپم میشه و این بنده خدا روحشم خبردار نباشه. به نظرتون چه کار کنم؟ ضایع هست یک ایمیل دیگه با ایمیل دانشگاهیم بفرستم؟ (این قبلیا Gmail بودن)
    لازم به ذکره این استاد خیلی برام مهمه و حداقل میخوام مطمئن شم واقعا موردم بررسی شده....
    سلام سینای عزیز،

بله احتمال اینکه ایمیل به اسپم بره هست. اتفاقا زمانی که اپلای میکردم ایم مشکل برای خودم پیش اومد و وقتی از طریق شخص سومی پیگیری کردم، استاد جواب داد که ایمیل را ندیده بوده و به اسپم رفته بوده.
    ایمیل که میزنید حتما برای خودتون cc کنید. ایمیل یادآوری هم می تونید وقتی دوهفته گذشته و جواب ندادن بزنید. با همون ایمیل قبلی هم می تونید یادآوری کنید.
    برای استادی که خیلی براتون مهم هست می تونید از طریق شخص سومی یادآوری یا پیگیری کنید. گاهی با برخی از دانشجوهای حال حاضر استاد ها میشه تماس گرفت و پیگیر شد یا کانال های دیگه با توجه به شرایط.
    در پیگیری کردن هیچ ضرری نیست حتی نشان از ممارست شما داره که یک فاکتور مثبت در ارزیابی یک دانشجو هست.

موفق باشید

در ضمن آقا سینا،

یکی از روش هایی که میشه پیگیری کرد، شخصا ازین روش در موارد خاص استفاده کردم و خیلی درصد گرفتن پاسخ را بالا میبره، این هست که یکی از اساتید شما ایمیل شما را با فاصله زمانی کوتاه، مثلا چند دقیقه، follow کنن با ایمیل مستقیم خودشون به استاد خارجی. و در اون ایمیل عملا شما رو recommend میکنن و معرفی. برای افرادی که خیلی براتون مهم هستند میتوانید ازین روش استفاده کنید. اگر ایمیل شما کمتر مورد توجه قرار بگیره، ایمیل استاد شما با احتمال خیلی بالایی خونده میشه و پاسخ داده میشه. لازم هم نیست استاد شما در ایران برای استاد خارجی شناخته شده باشه. اینجا این کار رو اساتید برای دانشجو های خیلی تاپ و خاصشون انجام میدم و در محیط آکادمیک اعتبار بالایی به دانشجو میده.
    موفق باشید
    ویرایش توسط imanprs : November 12th, 2016 در ساعت 06:54 AM دلیل: ترکیب دو پست پیاپی

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_oonline نمایش پست ها
    دوستان دانشگاه مک گیل اینطوریه که میگه کلا اول با اساتید تماس بگیرید اگر استاد اکی داد اپلای کنید.
    حالا یک استادی هست من یک بار بهش ایمیل زدم جواب نداده. یک ایمیل دیگه بعد دو هفته زدم که استاد ریسرچ شما در اولویت منه و اینا ممنون میشم جواب بدی به اونم جواب نداده. معمولا به اساتیدی که ایمیل میزنم حتی وقتی جواب نمیدن یک سری به وب پیجم میزنن اما ایشون این کارم نکرده.
    من الان حس میکنم نکنه ایمیل هام اصلا اسپم میشه و این بنده خدا روحشم خبردار نباشه. به نظرتون چه کار کنم؟ ضایع هست یک ایمیل دیگه با ایمیل دانشگاهیم بفرستم؟ (این قبلیا Gmail بودن)
    لازم به ذکره این استاد خیلی برام مهمه و حداقل میخوام مطمئن شم واقعا موردم بررسی شده....
    مطمئنا هرکاری می تونین باید بکنین
    فوقش اگر نخواسته باشنتون و دلیل جواب نگرفتنتون این باشه حداقل مطمئن میشید اما به قول خودتون اگر حتی روحشونم خبر نداشته باشه و اینطور برای شما مهم باشه هرکاری می تونید باید انجام بدید و به سادگی از کنارش نگذرید
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member

سلام

من یک ساله با یه استادی در ارتباطم. بهم یک ساله وقت داده نمره زبانمو بهش بدم. اما چون سطح زبانم خوب نبوده نتونستم مینیمم نمره دانشگاه رو که حدود 100 بوده رو بگیرم بعد این یک سال. با اختلاف 5 نمره فقط.
    الان دارم از غصه میمیرم.
    خواستم از کسایی که تجربه دارن بپرسم آیا اگر کسی تو یه سال نتونه نمره زبانشو بگیره، استاده فکر نمیکنه این آدم چقدر بی مدیریتی کرده یا بگذاره رو حساب عدم توانایی اون شخص؟
    ممنونم از همه

نقل قول نوشته اصلی توسط negi24 نمایش پست ها
    سلام

من یک ساله با یه استادی در ارتباطم. بهم یک ساله وقت داده نمره زبانمو بهش بدم. اما چون سطح زبانم خوب نبوده نتونستم مینیمم نمره دانشگاه رو که حدود 100 بوده رو بگیرم بعد این یک سال. با اختلاف 5 نمره فقط.
    الان دارم از غصه میمیرم.
    خواستم از کسایی که تجربه دارن بپرسم آیا اگر کسی تو یه سال نتونه نمره زبانشو بگیره، استاده فکر نمیکنه این آدم چقدر بی مدیریتی کرده یا بگذاره رو حساب عدم توانایی اون شخص؟
    ممنونم از همه
    دوست عزیز سلام ،

فکر نمیکنم کسی بتونم از طرف استادی که مورد نظر شماست و قضاوتی که اون خواهد داشت اظهار نظری درست بکنه. هر اظهار نظری میتونه اشتباه باشه. بهترین کار اینه که باهاش تماس بگیرید و توضیح بدید. موارد زیادی بوده که یکی از نمره های داوطلب از حدنصاب دانشگاه کمتر بوده و پذیرش گرفتن. اگر باقی پرونده شما محکم و قوی باشه میتونه این پنج نمره را جبران کنه. مخصوصا اگر این استاد بخواهد شما را در admission committee ساپورت کنه. پس بهتره نظر استاد را جویا بشید.

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط negi24 نمایش پست ها
    سلام

الان دارم از غصه میمیرم.
    ممنونم از همه
    منم نظرم این هست که از استاد جویا بشید.
    یکی از دوستای من مورد شما رو داشت. فکر کنم مثل شما نمره لب مرزی داشت.
    استاد مربوطه به همراه یک گروه سه نفره از اساتید دانشکده مربوطه در دانشگاه "واشنگتن" باهاش مصاحبه اینترنتی (فکر کنم با اسکایپ) انجام داده بودند و در نهایت این مورد زبان رو براش اوکی کرده بودند.
    بنابراین این مورد کاملا به دانشگاه و دانشکده مربوطه بستگی داره.
    البته در خیلی موارد متاسفانه کاری نمیشه کرد و شما باید حتما حداقل نمره مربوطه رو کسب کنید.

سلام

من از شهریور ماه مشغول ایمیل زدن هستم و تقریبا برای هر استادی سه بار ایمیل زدم (اساتیدی که جواب نگرفتم) به این شکل که ایمیل دوم با فاصله یک هفته و ایمیل سوم با فاصله یک ماه از یکدیگر. با توجه به این که جواب های زیادی نگرفتم آیا فرستادن ایمیل مجدد اثر منفی نداره ؟ (یکی از اساتید در تگزاس بعد از ایمیل سوم جواب داد و گفت تازه ایمیلتو دیدم)
    بعضی از بچه ها چهار الی پنج بار هم ایمیل را تکرار می کنند ، به نظر شما ماکزیمم تا چند ایمیل مشکل ساز نمیشه؟
    *** بیشتر ایمیل های ارسال شده تمپلت نبودند یعنی یا از یک مقاله مشخص صحبت کردم یا مشخصات لب استاد رو نوشتم ، فکر نمی کنم مشکل از رزومه ، ایمیل ، ساعت یا روز ارسال باشه(چهار پنج تا استاد با اینکه رزومه خاصی هم ندارم تعریف کردن ولی گفتند پوزیشن نداریم یا سلف فاند بیا).
    *** Never Give Up ***

Junior Member shima0810 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط vedadi نمایش پست ها
    سلام

من از شهریور ماه مشغول ایمیل زدن هستم و تقریبا برای هر استادی سه بار ایمیل زدم (اساتیدی که جواب نگرفتم) به این شکل که ایمیل دوم با فاصله یک هفته و ایمیل سوم با فاصله یک ماه از یکدیگر. با توجه به این که جواب های زیادی نگرفتم آیا فرستادن ایمیل مجدد اثر منفی نداره ؟ (یکی از اساتید در تگزاس بعد از ایمیل سوم جواب داد و گفت تازه ایمیلتو دیدم)
    بعضی از بچه ها چهار الی پنج بار هم ایمیل را تکرار می کنند ، به نظر شما ماکزیمم تا چند ایمیل مشکل ساز نمیشه؟
    *** بیشتر ایمیل های ارسال شده تمپلت نبودند یعنی یا از یک مقاله مشخص صحبت کردم یا مشخصات لب استاد رو نوشتم ، فکر نمی کنم مشکل از رزومه ، ایمیل ، ساعت یا روز ارسال باشه(چهار پنج تا استاد با اینکه رزومه خاصی هم ندارم تعریف کردن ولی گفتند پوزیشن نداریم یا سلف فاند بیا).
    من فکر نمیکنم شما صد بار هم بفرستی مشکلی پیش بیاد، اما فایده ای برای شما نداره، اکثر استادایی که از طریق ایمیل دانشجو میگیرن جواب میدن حالا یا مثبت یا منفی. پیشنهاد من اینه که شما برنامه mailtrack رو روی کروم یا فایرفاکس نصب کنید تا مطلع بشید که ایمیل شما باز شده یا نه. اگه ایمیل باز نشده دوباره فرستادن ممکنه جواب بده اما بعضی استادا باز می کنن ولی جواب نمیدن که خب معلومه نمیخوان (حداقل شما متوجه میشید اون استادو باید بزارید کنار). من به شخصه نظرم اینه استادی که بعد از سه بار ایمیل جواب نمیده، بهتره وقتتون رو براش هدر ندید، همون دانشگاه اساتید دیگه ای هم داره. این رو هم در نظر بگیرید که بعضی دانشگاه ها اصلا به این روش دانشجو نمی گیرن. در کنار ایمیل سعی کنید حداقل برای دانشگاه هایی که رایگان ارزیابی میکنن اپلای کنید. روی انتخاب استاد هم دقت کنید فیلدش به شما نزدیک باشه، برای اونا خیلی مهمه که شما کاری شبیه پروژه هاشون قبلا انجام داده باشید.
    Nothing is IMPOSSIBLE, even the word itself says that I'M POSSIBLE

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shima0810 نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم شما صد بار هم بفرستی مشکلی پیش بیاد، اما فایده ای برای شما نداره، اکثر استادایی که از طریق ایمیل دانشجو میگیرن جواب میدن حالا یا مثبت یا منفی. پیشنهاد من اینه که شما برنامه mailtrack رو روی کروم یا فایرفاکس نصب کنید تا مطلع بشید که ایمیل شما باز شده یا نه. اگه ایمیل باز نشده دوباره فرستادن ممکنه جواب بده اما بعضی استادا باز می کنن ولی جواب نمیدن که خب معلومه نمیخوان (حداقل شما متوجه میشید اون استادو باید بزارید کنار). من به شخصه نظرم اینه استادی که بعد از سه بار ایمیل جواب نمیده، بهتره وقتتون رو براش هدر ندید، همون دانشگاه اساتید دیگه ای هم داره. این رو هم در نظر بگیرید که بعضی دانشگاه ها اصلا به این روش دانشجو نمی گیرن. در کنار ایمیل سعی کنید حداقل برای دانشگاه هایی که رایگان ارزیابی میکنن اپلای کنید. روی انتخاب استاد هم دقت کنید فیلدش به شما نزدیک باشه، برای اونا خیلی مهمه که شما کاری شبیه پروژه هاشون قبلا انجام داده باشید.
    سلام
    راجبه برنامه ای که پیشنهاد داده ین و کلا برنامه های اینطوری من دو تا اشکال شنیده م که در نتیجه مرددم ازشون استفاده کنم
    آیا دقتش خوبه؟ ینی میشه به گزارشی که میده اعتماد کرد؟
    آیا باعث نمیشه ایمیل اسپم بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shima0810 نمایش پست ها
    سپاس از پاسخگوییتون.
    من تقریبا به لیست 500 نفره ای که آماده کردم که شامل تمام اساتید فیلد من میشه ایمیل زدم (با رعایت فاصله زمانی) و استاد دیگه ای نمونده !
    استفاده از میل تراکر مناسب نیست چون معمولا با یک روشی ترک میشه این ایمیل ها و امضاش بر روی ایمل به روش هایی قابل تشخیصه تازه اگر توسط سیستم دانشگاه اسپم نشه( ضمنا کار درستی نیست ، حریم خصوصی افراد هست).
    من هنوز جوابم را نگرفتم که در صورتی که برای بار چهارم پنچم ایمیل فرستاده بشه روی اعصاب استاد نمیره!!؟
    من کلا از بین 150 تا دانشگاه چهار پنج تا جواب گرفتم فکر نمی کنم که توی یه سال از بین این همه دانشگاه فقط چند تا دانشگاه دانشجو بخوان(حالا آمریکا رو میشه بدون استاد اپلای کرد ولی کانادا هم چندان جوابی نگرفتم من)
    *** Never Give Up ***

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vedadi نمایش پست ها
    سپاس از پاسخگوییتون.
    من تقریبا به لیست 500 نفره ای که آماده کردم که شامل تمام اساتید فیلد من میشه ایمیل زدم (با رعایت فاصله زمانی) و استاد دیگه ای نمونده !
    استفاده از میل تراکر مناسب نیست چون معمولا با یک روشی ترک میشه این ایمیل ها و امضاش بر روی ایمل به روش هایی قابل تشخیصه تازه اگر توسط سیستم دانشگاه اسپم نشه( ضمنا کار درستی نیست ، حریم خصوصی افراد هست).
    من هنوز جوابم را نگرفتم که در صورتی که برای بار چهارم پنچم ایمیل فرستاده بشه روی اعصاب استاد نمیره!!؟
    من کلا از بین 150 تا دانشگاه چهار پنج تا جواب گرفتم فکر نمی کنم که توی یه سال از بین این همه دانشگاه فقط چند تا دانشگاه دانشجو بخوان(حالا آمریکا رو میشه بدون استاد اپلای کرد ولی کانادا هم چندان جوابی نگرفتم من)

دوست عزیز فقط یک نکته راجع به میل‌ترکر خواستم عرض کنم.
    اول بگم که استفاده ازش اصلاً بد نیست و ربطی به حریم شخصی نداره، خیلی از سیستم ایمیل‌های دانشگاه‌ها هم خودشون استفاده می‌کنند یک بار استادم به من گفت! یک دلیوری‌ریپورت ساده ست مثل همه دلیوری‌ریپورت‌ها.
    جیمیل یک افزونه‌ی امن و مناسب داره (MailTrack) که حتی در نسخه‌ی fee ش می‌شه اون امضای اکستنش رو از انتهای ایمیل برداشت و رسیور حتا متوجه هم نمی‌شه شما ایمیل رو تِرَک کردی. برای من که خیلی مفید بوده و هست.
    ویرایش توسط paolo3 : November 18th, 2016 در ساعت 09:49 PM دلیل: غلط املایی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)