صفحه 105 از 157 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط lonliness نمایش پست ها
    سلام دوستان.

وقتی یه استادی با ادم قراره اسکایپ و مصاحبه میذاره و میگه این کارو با چند نفر دیگه از همکاراش انجام خواهد داد، به نظرتون چی میخوان بگن؟؟

از درسای لیسانس و فوق لیسانس میپرسن؟؟
    از پایانامه ارشد میپرسن؟؟؟
    یا چی؟؟

من خیلی نگرانم میشه یکم راهنمایی کنید؟

ممنون دوستان.
    Salam

Probably, they are gonna ask about different things. It might go in different ways, but based on my experience, usually one of the talks and the rest might also ask questions. You are gonna be asked about courses you have taken, your exam scores, your research/teaching experiences, your motivations, your future plans, if your have any proposed ideas, what you have published (if you have any) and what you did and how you did it, and etc

Don't worry but be prepared

Good luck

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه ها چند وقت منتظر جواب یه استاد باید موند؟ تا برام سراغ یه استاد دیگه.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    مدت زمان گرفتن جواب از استادای مختلف برای من از ده دقیقه تا دو ماه طول کشیده!

Junior Member

سلام دوستان
    ئو تا از استادایی که باهاشون مکاتبه کرد بهم گفتن فعلا گرنت ندارن اما دارن مینویسن تا چند ماه دیگه وضعیتش مشخص میشه و ازم خواستم تا اون مدت باهم در ارتباط باشیم با ایمیل. حالا من نمیدونم چی بهونه کنم واسه استاد ایمیل بفرستم که استاد تا اون زمان منو فراموش نکنه. من الان خیلی درگیر ازمون تافلم هم هستم. بهترین کار چیه بنظرتون؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Cotton_Fields نمایش پست ها
    مدت زمان گرفتن جواب از استادای مختلف برای من از ده دقیقه تا دو ماه طول کشیده!
    ینی تو دو ماه هیچ ایمیل دیگه ای نفرستادید؟
    چه جوابی؟
    منظورم اینه که جواب خوبی بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jowkarfnst نمایش پست ها
    ینی تو دو ماه هیچ ایمیل دیگه ای نفرستادید؟
    چه جوابی؟
    منظورم اینه که جواب خوبی بود؟

جالبه که فقط یه مورد اینجوری نبود.

یه نمونه اینطور بود که من بعد حول و حوش ۴۰ روز دوباره پیگیری کردم، استاده دو هفته بعد جواب این ایمیل دوم رو با یه سری اطلاعات داد. من دوباره ازش سئوال پرسیدم و باز جواب نداد و دیگه کلا بی خیال این دانشگاه شدم.

یه مورد دیگه که خب خیلی به زمینه کاری من نزدیک نبود هم طرف بعد حدود دو ماه یه ایمیل مختصر فرستاد که یه جمله اش عذر خواهی بود و یه جمله اش هم این که اگه هنوز مایلی، تور رو تشویق به اپلای می‌کنم!

دوست عزیز سلام

به نظر منتظر هیچ استادی نباید موند. به این معنی که شما به صورت موازی به تعدادی استاد/دانشگاه اپلای میکنید و اگر کسی جواب نداد و یا جواب منفی داد، شما گزینه های دیگری دارید. اگر بعد از یکی دوبار پیگیری جوابی نگرفتید میشه بیخیال اون گزینه شد. بوده استادی که بعد از شش ماه به ایمیل جواب داده و پرسیده هنوز به داشتن پوزیشن در لب علاقه داری؟

موفق باشید

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام

به نظر منتظر هیچ استادی نباید موند. به این معنی که شما به صورت موازی به تعدادی استاد/دانشگاه اپلای میکنید و اگر کسی جواب نداد و یا جواب منفی داد، شما گزینه های دیگری دارید. اگر بعد از یکی دوبار پیگیری جوابی نگرفتید میشه بیخیال اون گزینه شد. بوده استادی که بعد از شش ماه به ایمیل جواب داده و پرسیده هنوز به داشتن پوزیشن در لب علاقه داری؟

موفق باشید
    من در هر دانشکاه به استاد ایمل میدم 4 روز (گرچه حتی 3روزم زیاده) منتظر میمنونم ج بدم، ج نداد دیگه ایمیل نمیدم. البته بجز تعطیلی هاشون. خوبه؟
    الان زمان دریافت ایمیل و ... اگر الان چک نکنه کی چک کنه؟ پس حتی شاید 4 روزم زیاد باشه. اگر کسی تجربه ای داره که زیاد دیده شده،
    یعنی عرف بوده، بگه. ولی معمولا تا جایی که من پرسوجو کردم بیشتر 80 درصد موارد استاد (بخصوص الانا) طرف همون روز اول میخونه. نخاد ج نمیده.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

من در هر دانشکاه به استاد ایمل میدم 4 روز (گرچه حتی 3روزم زیاده) منتظر میمنونم ج بدم، ج نداد دیگه ایمیل نمیدم. البته بجز تعطیلی هاشون. خوبه؟
    الان زمان دریافت ایمیل و ... اگر الان چک نکنه کی چک کنه؟ پس حتی شاید 4 روزم زیاد باشه. اگر کسی تجربه ای داره که زیاد دیده شده،
    یعنی عرف بوده، بگه. ولی معمولا تا جایی که من پرسوجو کردم بیشتر 80 درصد موارد استاد (بخصوص الانا) طرف همون روز اول میخونه. نخاد ج نمیده.
    ماهان عزیز,

از اونجا که استاد های مختلف شرایط مختلفی دارند و پیشبینی فشار کاری اونها گاهی غیر ممکن هست, نمیشه به صورت کلی گفت که چه استادی جواب میده یا اینکه چقدر طول میکشه که جواب بده.
    مثلا این هفته تعطیلات Thanksgiving هست در آمریکا و تعطیلی آخر هفته طولانی دارند. برخی از استاد ها, مثل استاد سابق خودم, در روز های تعطیل به ایمیل های مختلفی که برای جواب دادنشون عجله ای نیست جواب میدن. برعکس برخی در تعطیلات کمتر ایمیل کاری جواب میدن.

مثلا شما نمیدونین که استادی که باهاش تماس میگیرید داره برای یک گرنت بزرگ که مهلت اون ماه آینده هست اپلای میکنه یا نه. خیلی از استاد ها در ایام اپلای کردن برای گرنت, که میتونه تا پنج سال هزینه های گروهشون را تامین کنه, در زمینه ارتباط ایمیلی یا هر کاری که مزاحم پروسه آماده و سابمیت کردن گرنت بشه ضعیف و کندتر میشن. خیلی اوقات استاد به ایمیل دانشجوی خودش با توجه به ضرورت با تاخیر جواب میده.
    اینکه یک استاد تازه کار هست و یا استادی هست با تعداد زیادی اعضای گروه, اینکه استاد منشی شخصی داره یا نه, ویژگی های شخصیتی استاد (برخی از استاد های خیلی بزرگ و معروف خیلی زود ایمیل جواب میدن چون از نظر شخصیتی اینجوری هستند) و خیلی چیز های دیگه میتونه در جواب دادن اونها به ایمیل اثر داشته باشه.

اینکه شما چقدر صبر کنید و چقدر پیگیر باشید میتونه به این بستگی داشته باشه که چقدر براتون مهم هست به اون لب خاص برید یا اینکه چه گزینه های دیگه ای دارید و ... خلاصه قانون کلی وجود نداره.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبان اسپانیایی دانشگاه تهران

سلام
    من اصلا نمیدونم اول که میخوام ایمیل بزنم چی بگم؟ یعنی اصلا ایده ای ندارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)