صفحه 106 از 157 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

من 4 تا سوال دارم
    دانشگاهی که استادش جواب مثبت بده ولی ددلاینش خیلی نزدیکه ممکنه کمیته بذاره مدارک زبان بعد ددلاین فرستاده بشه؟ من این موضوع رو به استاد گقتم و گفت بعدش بفرست ولی دانشگاه هنوز جواب نداده به نظرتون کمیته ممکن بذاره من بعد ددلاین زبان رو بفرستم ؟ (دانشگاه امریکایی )
    سوال دوم این هست که من چند بار با صراحت گفتم که من فاند میخام و دو تا استاد در یک دانشگاه گفت اپلای کن سومی هم گفت ولی هنوز از فاند نگفته به نظرتون اسم هر سه تاشون رو تو اس او پی بیارم ؟ یا این کار زشته و عواقب بدی داره ؟

سوال سوم برای امریکا کورس دیسکرپشن نیاز هست ؟ اگر هست از کجا بگیرم وزارت علوم ؟

سوال 4 از کجا باید بفمم کمیته محوره یا استاد محور هست دانشگاه؟
    ویرایش توسط WhiteDream : November 28th, 2016 در ساعت 06:18 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    من 4 تا سوال دارم
    دانشگاهی که استادش جواب مثبت بده ولی ددلاینش خیلی نزدیکه ممکنه کمیته بذاره مدارک زبان بعد ددلاین فرستاده بشه؟ من این موضوع رو به استاد گقتم و گفت بعدش بفرست ولی دانشگاه هنوز جواب نداده به نظرتون کمیته ممکن بذاره من بعد ددلاین زبان رو بفرستم ؟ (دانشگاه امریکایی )
    سوال دوم این هست که من چند بار با صراحت گفتم که من فاند میخام و دو تا استاد در یک دانشگاه گفت اپلای کن سومی هم گفت ولی هنوز از فاند نگفته به نظرتون اسم هر سه تاشون رو تو اس او پی بیارم ؟ یا این کار زشته و عواقب بدی داره ؟

سوال سوم برای امریکا کورس دیسکرپشن نیاز هست ؟ اگر هست از کجا بگیرم وزارت علوم ؟

سوال 4 از کجا باید بفمم کمیته محوره یا استاد محور هست دانشگاه؟
    سلام دوست عزیز،
    ۱- به ویژه در مواردی که استادی پرونده شما را پیگیری یا حمایت میکنه ارسال برخی نواقص پرونده بعد از اتمام مهلت تعیین شده مشکلی نداره. به ویژه اینکه پرونده اپلیکنت های خارجی بعد از بررسی پرونده آمریکایی ها بررسی میشه. هرچند دانشگاه های مختلف ممکن هست متفاوت باشند اما چون استاد به شما گفته بعدا بفرست احتمالا مشکلی نباشه. بهر حال شما پیگیری کنید از مسؤل دپارتمان.
    ۲- اوردن اسم بیش از یکنفر مشکلی نداره. در خیلی از دانشگاه ها شما بعد از ورود دانشجو استاد و البته استاد شما را انتخاب میکنه. اینکه شما به زمینه تحقیقاتی چند نفر علاقه دارید مشکلی نیست.
    ۳-مواردی که من می شناسم نیازی نبوده. از خود دانشگاه و دپارتمان هم می تونید چک کنید.
    ۴- در دانشگاه هایی که کمیته تصمیم میگیره، خیلی از دانشگاه های آمریکا اینطوری هستند، باز هم اعمال نظر و ساپورت یک استاد شانس پذیرش را بسیار بالا میبره. پرونده یک اپلیکنت خیلی عالی را هم به خاطر اینکه با استاد خاصی برای آینده قرار نگذاشته رد نمیکنند.

به نظر من نگران نباشید و استادی که گفتید را در جریان کار قرار بدید. با توجه به ساپورت اون مشکلی نخواهید داشت.
    موفق باشید

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه ها من به دوتا استاد پروزالمو فرستادم، جمعه، تا الان هیچ خبری ندادن. یعنی قضیه کنسله؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بچه ها من به دوتا استاد پروزالمو فرستادم، جمعه، تا الان هیچ خبری ندادن. یعنی قضیه کنسله؟
    دوست عزیز
    هفته پیش که تعطیلات روز شکرگذاری بوده و تازه از دیروز (دوشنبه) به طور رسمی دوباره هفته شروع شده.
    بنابراین فقط کمی صبور باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

سلام.
    من میخوام ترنسفر کنم به دانشگاهی که پذیرش دارم ولی فاند نداره و باید استاد پیدا کنم برای فاند...
    الان حدود یک ماهه استادی بهم گفته دانشجو میخوام ولی از وقتی بهش گفتم میخوام ترنسفر کنم جواب نداده و آخرین ایمیلی که ازش راجع به تصمیمش پرسیدم، گفت هنوز هم دانشجو میخوام ولی باید با Co-advisor هم مطرح کنه...
    الان به نظرتون میخواد بپیچونه؟؟!!
    من استاد قبلیم توی ایران معروفه توی فیلد و حتما میشناسدش؛ استادم توی اون دانشکده رفیق داره ولی بازنشسته داره میشه و دانشجو نمیگیره. الان به استادم بگم میتونه واسطه بشه؟
    البته ریکام نوشته استادم قبلا...
    اگه آره، بهتره حدود همون ریکام باشه؟
    ممنون

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    دوست عزیز
    هفته پیش که تعطیلات روز شکرگذاری بوده و تازه از دیروز (دوشنبه) به طور رسمی دوباره هفته شروع شده.
    بنابراین فقط کمی صبور باشید.
    ایشون سه شنبه پس ار پرسش من در مورد پروپوزال، فقط گفتن خیلی سرم شلوغه و هنوز وقت نکردم بخونم، و یک کامنت سریع یقول خودس داد که خیلی بی ربط بود و نشون میداد نخونده! ازون موقع هم هیچی دیگه نفرستاده!
    نظرتون چیه؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شناسایی و انتخاب مواد - نجف آباد

سلام دوستان
    ببخشید من اولین پستم هستش
    من واقعیت 3 تا ثبت اختراع تو ایران دارم و یه دونه ثبت موقت تو آمریکا انجام دادم برا همین هیچ مقاله ای نتونستم بدم
    الان 17 تا استاد تو آمریکا، استرالیا و آلمان پیدا کردم که مستقیماً روی عنوان تحقیقاتی من کار میکنند
    من نامه های همشون رو نوشتم ولی برای فایلی که میخوام اتچ کنم سوال داشتم

1 - CV که خوب حتما میفرستم
    2 - خلاصه اختراعاتم: من 4 تا خلاصه اختراع با 4 تا تصویر برای هرکدوم که تو مقاله نویسی بهش میگند عکس نمایی، از کل کار آماده کردم . به نظرتون این ایده خوبی هستش که چون مقاله ندارم این فایلو بفرستم؟
    یه فایله که 2 صفحه متن داره و 12 صفحه عکس از دستگاه و نوع پوشش که محلولش رو خودم اصلاح کردم و ورق نانوساختاری که تو آمریکا ثبت اختراع کردم.
    3 - میتونم به جای این خلاصه اختراعات یه پاراگراف و خیلی کلی کارامو توضیح بدم اینم یه مدل میشه؟!
    4 - میتونم بیخیال اختراعام تو ایران بشم و فقط خود متن ثبت موقت اخترام تو آمریکارو بفرستم(البته کارگزار مربوط به اختراعم گفته مشکلی نداره متن کاملش برا استادی بفرستم و جزو محدودیتای پاپلیش کردن نیست) البته 16 صفحه متن هستش و فکر نکنم کسی حوصله خوندنش رو داشته باشه
    5 - میتونم abstract پایان نامم رو بفرستم با خلاصه اختراع که تو شماره 2 گفتم

البته ثبت اختراع آمریکام هنوز ثبت نهایی نشده و دلیلشم اینه که 4 ماهه برای یه تست نمونه فرستادم مالزی و هنوز نیمده تازه بیاد خودش 2 3 ماه طول میکشه داوریش تموم بشه و اینم بگم از پارسال 11/28 که دفاع کردم تا الان فقط همین ثبت موقت دستم اومده و چندتا ثبت داخلی

واقعا ممنونم که سوالم رو خوندید
    اگه کسی نظری داره خیلی لطف میکنه در جواب نامم بهم بگه
    بی نهایت سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mnader555 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید من اولین پستم هستش
    من واقعیت 3 تا ثبت اختراع تو ایران دارم و یه دونه ثبت موقت تو آمریکا انجام دادم برا همین هیچ مقاله ای نتونستم بدم
    الان 17 تا استاد تو آمریکا، استرالیا و آلمان پیدا کردم که مستقیماً روی عنوان تحقیقاتی من کار میکنند
    من نامه های همشون رو نوشتم ولی برای فایلی که میخوام اتچ کنم سوال داشتم

1 - CV که خوب حتما میفرستم
    2 - خلاصه اختراعاتم: من 4 تا خلاصه اختراع با 4 تا تصویر برای هرکدوم که تو مقاله نویسی بهش میگند عکس نمایی، از کل کار آماده کردم . به نظرتون این ایده خوبی هستش که چون مقاله ندارم این فایلو بفرستم؟
    یه فایله که 2 صفحه متن داره و 12 صفحه عکس از دستگاه و نوع پوشش که محلولش رو خودم اصلاح کردم و ورق نانوساختاری که تو آمریکا ثبت اختراع کردم.
    3 - میتونم به جای این خلاصه اختراعات یه پاراگراف و خیلی کلی کارامو توضیح بدم اینم یه مدل میشه؟!
    4 - میتونم بیخیال اختراعام تو ایران بشم و فقط خود متن ثبت موقت اخترام تو آمریکارو بفرستم(البته کارگزار مربوط به اختراعم گفته مشکلی نداره متن کاملش برا استادی بفرستم و جزو محدودیتای پاپلیش کردن نیست) البته 16 صفحه متن هستش و فکر نکنم کسی حوصله خوندنش رو داشته باشه
    5 - میتونم abstract پایان نامم رو بفرستم با خلاصه اختراع که تو شماره 2 گفتم

البته ثبت اختراع آمریکام هنوز ثبت نهایی نشده و دلیلشم اینه که 4 ماهه برای یه تست نمونه فرستادم مالزی و هنوز نیمده تازه بیاد خودش 2 3 ماه طول میکشه داوریش تموم بشه و اینم بگم از پارسال 11/28 که دفاع کردم تا الان فقط همین ثبت موقت دستم اومده و چندتا ثبت داخلی

واقعا ممنونم که سوالم رو خوندید
    اگه کسی نظری داره خیلی لطف میکنه در جواب نامم بهم بگه
    بی نهایت سپاسگزارم

.
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    به نظرم من همون CV و شماره 2 رو اتچ کنید و بفرستید
    فقط چند تا نکته:
    - توی سی وی تون به لین رزومه تون در زمینه اختراعات اشاره کنید (فرض رو بر این بذارید که اون خلاصه اختراعاتتون اصلا خونده نشه!) بنابراین رزومه تون خلاصه وار و کامل باشه
    - همون فایل شماره 2 و خلاصه احتراعاتتون رو اگه میتونید (همون 2 صفحه رو میگم) خلاصه تر کنید اگه هم نمیشه که هیچی . چون اخرش همش عکسه به نظرم استاد باید علاقه مند باشه که یه نگاهی بندازه
    - توی ایمیلی که میزنید ذکر کنید که سی وی و خلاصه اختراعاتتون (که قاعدتا به زمینه کاری استاد هم مربوط میشه) رو به ایمیلتون اتچ کردید
    - توی متن ایمیل این رو هم ذکر کنید که (یا توی خود فایل شماره 2 همون اولش) این یه خلاصه ست و در صورت نیاز شما میتونید توضیحات کامل تر رو هم ارائه کنید در این زمینه
    - رزومه و خلاصه احتراعات و متن ایمیلتون همه باید در راستادی زمینه کاری اون استاد باشه و ایشون رو ارغیب به خوندن کنه
    - متن ایمیلتون خیلی طولانی نباشه و حتما به واژه های کلیدی Key words هایی که بین شما و استاد مشترکه اشاره کنید و نظرشون رو جلب کنید

موفق باشید

سلام ،
    استادی در یکی از دانشگاه های آمریکا اکتبر به من ایمیل زد و گفت خوشحال میشه سوپروایزرم بشه و گفت اپلای کنم ( ایشون بعد از یک ماه به ایمیلی که من زده بودم پاسخ داد). منم اپلای کردم و دسامبر دانشگاه گفت قبول شدی و دپارتمان حرفی از فاند نزده باید گواهی مالی بدی. از تحصیلات تکمیلی پرسیدم گفت باید با استاد صحبت کنی برای فاند . من چند تا ایمیل زدم به استاد و گفتم بدون فاند نمی تونم بیام(ایمیل رو ترک کردم و دیدم ایمیل ها باز شده) و ایشون جوابی نداد (نگفت فاند میدم ، نگفت فاند نمیدم) . سه چهار بار هم با دفترش تماس گرفتم که گویا اصلا تلفن جواب نمیده.
    حالا مشکل اینجاست که الان نمیدونم اگر به استاد دیگه ای ایمیل بزنم ممکنه مشکلی پیش بیاد( نمی دونم از لحاظ اخلاقی ) یا این که نه چون ایشون جوابی نداده من میتونم با استاد دیگه ای تماس بگیرم.
    ممنون میشم اگر لطف کنید ونظرتون رو بگید و هر راه حل دیگه ای که به نظرتون میرسه.
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط vedadi نمایش پست ها
    سلام ،
    استادی در یکی از دانشگاه های آمریکا اکتبر به من ایمیل زد و گفت خوشحال میشه سوپروایزرم بشه و گفت اپلای کنم ( ایشون بعد از یک ماه به ایمیلی که من زده بودم پاسخ داد). منم اپلای کردم و دسامبر دانشگاه گفت قبول شدی و دپارتمان حرفی از فاند نزده باید گواهی مالی بدی. از تحصیلات تکمیلی پرسیدم گفت باید با استاد صحبت کنی برای فاند . من چند تا ایمیل زدم به استاد و گفتم بدون فاند نمی تونم بیام(ایمیل رو ترک کردم و دیدم ایمیل ها باز شده) و ایشون جوابی نداد (نگفت فاند میدم ، نگفت فاند نمیدم) . سه چهار بار هم با دفترش تماس گرفتم که گویا اصلا تلفن جواب نمیده.
    حالا مشکل اینجاست که الان نمیدونم اگر به استاد دیگه ای ایمیل بزنم ممکنه مشکلی پیش بیاد( نمی دونم از لحاظ اخلاقی ) یا این که نه چون ایشون جوابی نداده من میتونم با استاد دیگه ای تماس بگیرم.
    ممنون میشم اگر لطف کنید ونظرتون رو بگید و هر راه حل دیگه ای که به نظرتون میرسه.
    I would say even if you were physically there, you have the right to talk with different people and consider all your options. In my opinion you don't need to worry about this. Go ahead and talk to some other people as well. You never know how many other students are negotiating with different PIs.

Best

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)