صفحه 107 از 157 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط vedadi نمایش پست ها
    سلام ،
    استادی در یکی از دانشگاه های آمریکا اکتبر به من ایمیل زد و گفت خوشحال میشه سوپروایزرم بشه و گفت اپلای کنم ( ایشون بعد از یک ماه به ایمیلی که من زده بودم پاسخ داد). منم اپلای کردم و دسامبر دانشگاه گفت قبول شدی و دپارتمان حرفی از فاند نزده باید گواهی مالی بدی. از تحصیلات تکمیلی پرسیدم گفت باید با استاد صحبت کنی برای فاند . من چند تا ایمیل زدم به استاد و گفتم بدون فاند نمی تونم بیام(ایمیل رو ترک کردم و دیدم ایمیل ها باز شده) و ایشون جوابی نداد (نگفت فاند میدم ، نگفت فاند نمیدم) . سه چهار بار هم با دفترش تماس گرفتم که گویا اصلا تلفن جواب نمیده.
    حالا مشکل اینجاست که الان نمیدونم اگر به استاد دیگه ای ایمیل بزنم ممکنه مشکلی پیش بیاد( نمی دونم از لحاظ اخلاقی ) یا این که نه چون ایشون جوابی نداده من میتونم با استاد دیگه ای تماس بگیرم.
    ممنون میشم اگر لطف کنید ونظرتون رو بگید و هر راه حل دیگه ای که به نظرتون میرسه.
    همون طور که علی جان گفتن اصلاً مشکلی نداره این کار. خصوصاً الان که شما چندین بار تماس گرفتید و خب جوابی دریافت نشده و توضیح هم دادید که بدون فاند نمی‌تونید برید. دلیلی نداره وقتی پذیرش دارید و نیازمند پیدا کردن استاد و فاند هستید این شانس رو به خاطر جواب ندادن یک استاد از خودتون بگیرید.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gachon Uni/Biomedical sciences

با سلام.

دوستان من ی مشکل برام پیش اومده.من برای چند دانشگاه جداگانه اقدام به ثبت نام کردم. یکی از دانشگاه ها(دانشگاه A) من رو قبول کرده و من بهش گفته بودم اگر استادی هست که میتونه من رو جذب آزمایشگاهش کنه من رو بهش معرفی کنید. بعد از خبر قبولی دانشگاه A من رو با خانوم استاد چوی لینک کرد. چند روز پیش استاد چوی بهم ایمیل زد و گفت که میخوای بیای؟ منم گفتم اره!!!! چون قرار بود بورس و هزینه زندگی بده و من توی آزمایشگاهش کار کنم. از طرف دیگه ی استاد توی ی دانشگاه دیگه (B) به اسم "جناب لی" که از قبل در ارتباط بودم باهاش بهم گفته بود برای دانشگاهشون(B) اقدام به ثبت نام کنم و گفته بود که میخوامت. اما رشتش خیلی نامرتبطه و ممکنه اصلا قبول نشم. اما من علاقه دارم که برم. منم از admission officeشون پرسیدم که آیا میتونم بیام این رشته؟ گفتش که اگر استاد داشته باشی و مدارکی که نیاز داری برای ثبت نام اماده باشه اره. من هم مدارک رو فررستادم و بهم گفتن نتیجش رو هم نمیتونیم زودتر بدیم و طبق برنامه نتیجه رو سوم فوریه میدن.
    چند روز پیش استاد چوی(از دانشگاه A) ایمیل زده گفته که ببین پروسه ویزا گرفتن چند روز طول میکشه و بهم خبر بده تا برات خوابگاه رزرو کنم... ( احتمالا خوابگاهه هم از طریق آشنایی خودش توی ی دانشکاه یا دپارتمان دیگه قراره بگیره چون ازمایشگاه استاده ی شهر دیگس و مرکز دانشگاه ی شهر دیگه) و همچنین گفته که دوست دارم هرچه زودتر کارت رو ردیف کنی و قبل از شروع ترم بیای (یعنی نیمه اول فوریه).
    حالا من دوس دارم برم دانشگاه B اما نتیجه قبولیش 3 فوریه میاد و تضمینی هم نمیکنن. از طرفی هزینه ثبت نام دانشگاه A رو 1 تا 3 فوریه پرداخت باید کنن (البته ی هزینه Entrance fee از من میگیرن) و طبق چیزی که توی application guide نوشته میشه ثبت نام رو بعد از واریز پول لغو کرد به دلایل مشکلات شخصی پولت رو هم بر میگردونن( کلا ادمای خوبین دی) اما خیلی ضایس!! چون من خیلی اشتیاق نشون دادم و خود ادمیشن افیس این استاد رو ردیف کرد برام...

حالا اگر به خانوم چوی (A) بگم نمیام یا اینکه معلوم نیس بیام که نه میتونه خوابگاه رزرو کنه و حتی ممکنه ی داشنجو هم بگیره (با وجود اینکه خودش میگه انتظار نداشتم دانشجو داشته باشم این ترم و ادمیشن افیس قبولیتو بهم داده و ... و ب همین خاطر دیر مکاتباتم رو باهات شروع کردم) از اونطرف دانشگاه B هم قبول نشم (با وجود اینکه استاد و ادمینش افیس میگن معمولا قبول میشن ولی باز تضمین نمیکنن) هر دو فرصت رو از دست میدم.
    به نظرتون چه کنم و چی بگم که اگر دانشگاه دکتر لی قبول شدم جلوی استاد چوی و ادمیشن افیسشون زشت نشم... اخه میدونن ایرانیم و اسم ایرانیا هم بد در میره دیگه! بد قول و ... البته داداشمم کره دانشجو هست و میگه دوتاشو بگو میام اخر سر هرکدوم خواستی بیا اما من میگم درست نیست. گفتم بهتره بپرسم.

با نظرات خوبتون من رو از این گرفتاری و تشویش نجات بدید مچکرم.

Junior Member

سلام ببخشید استاد ها واسه پذیرش و فاند نمرات و معدل از 4 واسشون مهمه یا نمرات و معدل از 20 رو هم در نظر میگیرن؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_1365 نمایش پست ها
    با سلام.

دوستان من ی مشکل برام پیش اومده.من برای چند دانشگاه جداگانه اقدام به ثبت نام کردم. یکی از دانشگاه ها(دانشگاه A) من رو قبول کرده و من بهش گفته بودم اگر استادی هست که میتونه من رو جذب آزمایشگاهش کنه من رو بهش معرفی کنید. بعد از خبر قبولی دانشگاه A من رو با خانوم استاد چوی لینک کرد. چند روز پیش استاد چوی بهم ایمیل زد و گفت که میخوای بیای؟ منم گفتم اره!!!! چون قرار بود بورس و هزینه زندگی بده و من توی آزمایشگاهش کار کنم. از طرف دیگه ی استاد توی ی دانشگاه دیگه (B) به اسم "جناب لی" که از قبل در ارتباط بودم باهاش بهم گفته بود برای دانشگاهشون(B) اقدام به ثبت نام کنم و گفته بود که میخوامت. اما رشتش خیلی نامرتبطه و ممکنه اصلا قبول نشم. اما من علاقه دارم که برم. منم از admission officeشون پرسیدم که آیا میتونم بیام این رشته؟ گفتش که اگر استاد داشته باشی و مدارکی که نیاز داری برای ثبت نام اماده باشه اره. من هم مدارک رو فررستادم و بهم گفتن نتیجش رو هم نمیتونیم زودتر بدیم و طبق برنامه نتیجه رو سوم فوریه میدن.
    چند روز پیش استاد چوی(از دانشگاه A) ایمیل زده گفته که ببین پروسه ویزا گرفتن چند روز طول میکشه و بهم خبر بده تا برات خوابگاه رزرو کنم... ( احتمالا خوابگاهه هم از طریق آشنایی خودش توی ی دانشکاه یا دپارتمان دیگه قراره بگیره چون ازمایشگاه استاده ی شهر دیگس و مرکز دانشگاه ی شهر دیگه) و همچنین گفته که دوست دارم هرچه زودتر کارت رو ردیف کنی و قبل از شروع ترم بیای (یعنی نیمه اول فوریه).
    حالا من دوس دارم برم دانشگاه B اما نتیجه قبولیش 3 فوریه میاد و تضمینی هم نمیکنن. از طرفی هزینه ثبت نام دانشگاه A رو 1 تا 3 فوریه پرداخت باید کنن (البته ی هزینه Entrance fee از من میگیرن) و طبق چیزی که توی application guide نوشته میشه ثبت نام رو بعد از واریز پول لغو کرد به دلایل مشکلات شخصی پولت رو هم بر میگردونن( کلا ادمای خوبین دی) اما خیلی ضایس!! چون من خیلی اشتیاق نشون دادم و خود ادمیشن افیس این استاد رو ردیف کرد برام...

حالا اگر به خانوم چوی (A) بگم نمیام یا اینکه معلوم نیس بیام که نه میتونه خوابگاه رزرو کنه و حتی ممکنه ی داشنجو هم بگیره (با وجود اینکه خودش میگه انتظار نداشتم دانشجو داشته باشم این ترم و ادمیشن افیس قبولیتو بهم داده و ... و ب همین خاطر دیر مکاتباتم رو باهات شروع کردم) از اونطرف دانشگاه B هم قبول نشم (با وجود اینکه استاد و ادمینش افیس میگن معمولا قبول میشن ولی باز تضمین نمیکنن) هر دو فرصت رو از دست میدم.
    به نظرتون چه کنم و چی بگم که اگر دانشگاه دکتر لی قبول شدم جلوی استاد چوی و ادمیشن افیسشون زشت نشم... اخه میدونن ایرانیم و اسم ایرانیا هم بد در میره دیگه! بد قول و ... البته داداشمم کره دانشجو هست و میگه دوتاشو بگو میام اخر سر هرکدوم خواستی بیا اما من میگم درست نیست. گفتم بهتره بپرسم.

با نظرات خوبتون من رو از این گرفتاری و تشویش نجات بدید مچکرم.
    آهان، این ماجرا واسه کره است؟ و دانشگاه B برای تو در اولویته؟ اصولا اگه دانشگاه کانادایی و آمریکایی بود، می‌شد راحت تر اینو بهشون گفت چون تو یه پروسه ی زمانی تصمیم گیری می کنن، اما الان به نظر که راه چندانی نداری. اگر راه عاقلانه رو می‌خوای و اگر فکر می‌کنی شانس اینکه از دانشگاه B هم پذیرش بگیری پایینه، شاید بهتر باشه A رو قبول کنی، و اگه بعد کارت واسه B جور شد، ازشون مفصل عذر خواهی کنی. هر چند اینجوری احتمالا نام ایرانی رو در دانشگاه A ویران کردی
    ولی راه اخلاقی تر اینه که به دانشگاه A بگی منتظر جواب دانشگاه های دیگه ای هم هستی و از الان گوشی رو بدی دستشون. این راه دوم شجاعت می‌خواد چون ممکنه همین پیشنهاد هم از دستت بپره.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan99 نمایش پست ها
    سلام ببخشید استاد ها واسه پذیرش و فاند نمرات و معدل از 4 واسشون مهمه یا نمرات و معدل از 20 رو هم در نظر میگیرن؟ ممنون
    شما نمرات و معدل رو از 20 بگزارید. اساتید معمولا با این سیستم نمره دهی ایرانی آشنا هستند.

پ.ن.: نمرات زبان و قدرت research شما معمولا از نمرات تک تک درسها براشون بمراتب مهمتر هست. سعی کنید این موارد رو بهتر در رزومه تون مشخص کنید.

Junior Member

سلام دوستان. من مدتی با یک استاد مکاتبه میکردم. چند وقت پیش در مورد نمراتم ازش سوال پرسیدم و با یک هفته تاخیر این جواب رو به من داده. میخوام بدونم منظورش دقیقا از جمه آخر چیه؟ میدونم که دانشگاه بیشتر استاد محوره و اگه استاد بخواد میتونم پذیرش بگیرم. نمیدونم جمله آخرش منظورش اینه که اگه پذیرفته شدی، یا وقتی پذیرفته شدی؟ میخوام ببینم با شک و تردید میخواد برام فایل بفرسته یا نه؟

Looking at your scores, the only one that seems to be below average for admissions at *** is your Verbal score (a 154.5 is the median score for the School of Computing). Your TOEFL scores appear fine. It seems like your weakest point is verbal skills, but we can work on that together once your hear. It's definitely important in academia to be able to communicate your ideas in conversations and presentations, and we have students give regular presentations in our lab meetings to help you develop those skills.

You can put me down for your SOP. I can send you materials next semester that will help you get started once you're accepted.

Junior Member Nightstalker آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    متاسفانه باید بگم ربط داره... خیلیم زیاد
    یکی از بهترین دانشگاه های کشور یعنی کجا؟ اولا همه مثل هم نیستن ممکنه تو بهترین جا یک نفر بد از آب دربیاد و در یک جای دیگه که اصلا قابل تصور هم نیست یک نفر به شدت با معلومات باشه!
    من راجع به صنعتی شریف حرف میزنم شما راجع به کجا حرف میزنید؟!
    يعني رنك استريت شده رشته برق دانشگاه تهران ، پروژه كارشناسي مشتركا با يكي از اساتيد مدعو دانشگاه كلتك و يك استاد دانشگاه تهران، نمره تافل و جي آر اي عالي، پيگير مسائل اپلاي نزديك به سه سال.
    مطالعه روزانه باعث ميشه آدم متوجه اين مسئله بشه كه اساتيد ايراني رو ميشناسن؟ خيلي غيرمنطقي و مضحك ه. من تجربيات خودم رو گفتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gachon Uni/Biomedical sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط Cotton_Fields نمایش پست ها
    آهان، این ماجرا واسه کره است؟ و دانشگاه B برای تو در اولویته؟ اصولا اگه دانشگاه کانادایی و آمریکایی بود، می‌شد راحت تر اینو بهشون گفت چون تو یه پروسه ی زمانی تصمیم گیری می کنن، اما الان به نظر که راه چندانی نداری. اگر راه عاقلانه رو می‌خوای و اگر فکر می‌کنی شانس اینکه از دانشگاه B هم پذیرش بگیری پایینه، شاید بهتر باشه A رو قبول کنی، و اگه بعد کارت واسه B جور شد، ازشون مفصل عذر خواهی کنی. هر چند اینجوری احتمالا نام ایرانی رو در دانشگاه A ویران کردی
    ولی راه اخلاقی تر اینه که به دانشگاه A بگی منتظر جواب دانشگاه های دیگه ای هم هستی و از الان گوشی رو بدی دستشون. این راه دوم شجاعت می‌خواد چون ممکنه همین پیشنهاد هم از دستت بپره.
    سلام.
    ممنون از پاسخت. من که به دانشگاه A گفتم دارم میام و اینکه گفتم پروسه ویزا گرفتنه یکم طول میکشه و گفتم اگر خوابگاه نیاز به پیش پرداخت داره رزرو نکنه. استاده هم جواب داد ایشالا کره میبینمتون و خوابگاه رو هم رزرو کرد. توی کمک ثبت نام دیدم که بعد از اتمام ثبت نام ها و در واقع اخرین مرحله میشه از ثبت نام به دلایل مشکلات فردی انصراف داد که این خودش یکم دستم رو باز کرد... به دانشگاه B هم اطلاع دادم که به دانشگاه A گفتم صبر بدن تا نتیجه نهایی رو بهشون بدم. خلاصه هیشکی رو ناراحت نکردم. روز آخرم یکیش رو میرم دیگه!
    بازم ممنون از کمکتون.
    هرکجا که خرابکاری شده باشد نام یک ایرانی میدرخشد...

سلام
    من با یک استاد تو آمریکا در تماس بودم و اپلای کردم برای اون دانشگاه. این استاد یه مقاله برای من فرستاد و نظر منو در مورد مقالش خواست و منم براش فرستادم. حالا پذیرش این دانشگاه برای من اومده و گفتن فاندو خبر میدیم. می خواستم با این استاد تماس بگیریم و بگم من پذیرش گرفتم و بدون فاند نمی تونم بیام و خودت با دانشگاه صحبت کن. خودم فکر میکنم کار درستیه ولی چون شک داشتم می خوام نظر دوستان دیگه که تجربه مشابه داشتند رو بدونم . به نظرتون ایمیل بزنم در مورد فاند یا نه؟؟

مرسی از پاسخگوییتون
    *** Never Give Up ***

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vedadi نمایش پست ها
    سلام
    من با یک استاد تو آمریکا در تماس بودم و اپلای کردم برای اون دانشگاه. این استاد یه مقاله برای من فرستاد و نظر منو در مورد مقالش خواست و منم براش فرستادم. حالا پذیرش این دانشگاه برای من اومده و گفتن فاندو خبر میدیم. می خواستم با این استاد تماس بگیریم و بگم من پذیرش گرفتم و بدون فاند نمی تونم بیام و خودت با دانشگاه صحبت کن. خودم فکر میکنم کار درستیه ولی چون شک داشتم می خوام نظر دوستان دیگه که تجربه مشابه داشتند رو بدونم . به نظرتون ایمیل بزنم در مورد فاند یا نه؟؟

مرسی از پاسخگوییتون
    بله میتونید ایمیل بزنید و در مورد فاند سوال کنید. مشکلی نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)