صفحه 108 از 157 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط vedadi نمایش پست ها
    سلام
    من با یک استاد تو آمریکا در تماس بودم و اپلای کردم برای اون دانشگاه. این استاد یه مقاله برای من فرستاد و نظر منو در مورد مقالش خواست و منم براش فرستادم. حالا پذیرش این دانشگاه برای من اومده و گفتن فاندو خبر میدیم. می خواستم با این استاد تماس بگیریم و بگم من پذیرش گرفتم و بدون فاند نمی تونم بیام و خودت با دانشگاه صحبت کن. خودم فکر میکنم کار درستیه ولی چون شک داشتم می خوام نظر دوستان دیگه که تجربه مشابه داشتند رو بدونم . به نظرتون ایمیل بزنم در مورد فاند یا نه؟؟
    مرسی از پاسخگوییتون
    حتما سوال کنید

پ.ن.: البته این رو ذکر کنم که معمولا اساتید اگر فاند نداشته باشند همون اولین ایمیل به نحوی این مورد که نمیتونند حمایت مالی رو انجام بدند رو مطرح می کنند.

من از دانشگاهی در آمریکا پذیرش گرفتم ولی در نامه حرفی از فاند نزدند. به استاد ایمیل دادم و گفتم من پذیرش گرفتم و در متن نامه هم دقیقا گفتم لطف کنید منو برای دریافت TA پیشنهاد کنید یا اپلیکیشنمو برای دریافت RA درنظر بگیرید. الان یک هفته گذشته و خبری از استاد نشده به نظرتون باید الان چیکار کنم ، البته اشتباه از من بود که سوالی مطرح نکردم خواسته ام رو . (نکته ای که باید بگم اینکه من با استاد در ارتباط بودم و خودش گفت اپلای کن و من پوزیشن دارم). توصیه میکنید ایمیل بزنم یا کار دیگه ای باید بکنم ؟

مرسی
    *** Never Give Up ***

نقل قول نوشته اصلی توسط mayday نمایش پست ها
    من از دانشگاهی در آمریکا پذیرش گرفتم ولی در نامه حرفی از فاند نزدند. به استاد ایمیل دادم و گفتم من پذیرش گرفتم و در متن نامه هم دقیقا گفتم لطف کنید منو برای دریافت TA پیشنهاد کنید یا اپلیکیشنمو برای دریافت RA درنظر بگیرید. الان یک هفته گذشته و خبری از استاد نشده به نظرتون باید الان چیکار کنم ، البته اشتباه از من بود که سوالی مطرح نکردم خواسته ام رو . (نکته ای که باید بگم اینکه من با استاد در ارتباط بودم و خودش گفت اپلای کن و من پوزیشن دارم). توصیه میکنید ایمیل بزنم یا کار دیگه ای باید بکنم ؟

مرسی
    دوست عزیز
    گفته استاد مشخص کننده داشتن RA است.
    صبر کنید و مجددا ایمیل بزنید. شاید مشغله کاری (بویژه در شروع ترم جدید) باعث این شده که به ایمیل شما دیر جواب بدند.
    میتونید به منشی دانشکده نیز ایمیل بزنید و ازش در خصوص شرایط مالی سوال کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    دوست عزیز
    گفته استاد مشخص کننده داشتن RA است.
    صبر کنید و مجددا ایمیل بزنید. شاید مشغله کاری (بویژه در شروع ترم جدید) باعث این شده که به ایمیل شما دیر جواب بدند.
    میتونید به منشی دانشکده نیز ایمیل بزنید و ازش در خصوص شرایط مالی سوال کنید.
    مرسی از پاسختون،
    من قبلا به منشی دپارتمان ایمیل زدم و اون گفت باید از اساتید فاندینگ رو سوال کنی. مشکل از پاسخگویی استاد نیست، چون توی موارد قبلی بلافاصله جواب می داد و ایمیل ایشونو ترک کردم و ایمیل باز شده. اشتباه من این بود که ایمیل رو خبری زدم و سوال نپرسیدم که فاند میگیرم یا نه. من الان نمیدونم ایشون هنوز تمایل به جذب من داره یا نه(نمی دونم الان داره کارای فاند رو انجام میده یا کلا بیخیال من شده) و می خوام اگر بدنبال دانشجوی دیگری هست منم برم سراغ یه استاد دیگه حداقل.
    پس بنظرتون ازش بپرسم که فاند رو دریافت میکنم یا نه (حالا به صورت غیر مستقیم که بدش نیاد یا خیلی صریح)
    *** Never Give Up ***

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

مرسی از پاسختون،
    من قبلا به منشی دپارتمان ایمیل زدم و اون گفت باید از اساتید فاندینگ رو سوال کنی. مشکل از پاسخگویی استاد نیست، چون توی موارد قبلی بلافاصله جواب می داد و ایمیل ایشونو ترک کردم و ایمیل باز شده. اشتباه من این بود که ایمیل رو خبری زدم و سوال نپرسیدم که فاند میگیرم یا نه. من الان نمیدونم ایشون هنوز تمایل به جذب من داره یا نه(نمی دونم الان داره کارای فاند رو انجام میده یا کلا بیخیال من شده) و می خوام اگر بدنبال دانشجوی دیگری هست منم برم سراغ یه استاد دیگه حداقل.
    پس بنظرتون ازش بپرسم که فاند رو دریافت میکنم یا نه (حالا به صورت غیر مستقیم که بدش نیاد یا خیلی صریح)
    جمله‌ی انگلیسی که به کار بردید چی بوده مگه؟
    عموماً فارغ از این که جمله‌تون مستقیماً سؤالی باشه یا نه پاسخ داده می‌شه بهش. ای‌میل‌هایی که جواب نداره معمولاً‌ از جنس Announcement هستن.
    بنابراین فکر نمی‌کنم مشکل از این باشه.
    می‌تونید مجدد بپرسید ولی نه به این شکل که فرض رو گرفته باشید که ای‌میل قبلیتون اطلاع‌رسانی بوده و به همین دلیل الان دارید سؤال می‌کنید.
    به صورت Follow up مطرح کنید که در رابطه با این تقاضایی که داشتم می‌خواستم بدونم به نظرتون امکان دریافت فاند رو از طریق شما دارم یا خیر.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    جمله‌ی انگلیسی که به کار بردید چی بوده مگه؟
    عموماً فارغ از این که جمله‌تون مستقیماً سؤالی باشه یا نه پاسخ داده می‌شه بهش. ای‌میل‌هایی که جواب نداره معمولاً‌ از جنس Announcement هستن.
    بنابراین فکر نمی‌کنم مشکل از این باشه.
    می‌تونید مجدد بپرسید ولی نه به این شکل که فرض رو گرفته باشید که ای‌میل قبلیتون اطلاع‌رسانی بوده و به همین دلیل الان دارید سؤال می‌کنید.
    به صورت Follow up مطرح کنید که در رابطه با این تقاضایی که داشتم می‌خواستم بدونم به نظرتون امکان دریافت فاند رو از طریق شما دارم یا خیر.
    متنی که در ایمیل اوردم به این صورته
    I have received an email from graduate school regarding my admission for Fall 2017. I would be grateful if you could recommend me for teaching assistantship or considering my application for research assistantship.
    البته در هر صورت باید جواب می‌داد ولی الان نمی‌دونم جواب ندادن یعنی دارم پیگیری میکنم با نه هیچی رفتم سراغ یکی دیگه
    *** Never Give Up ***

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

متنی که در ایمیل اوردم به این صورته
    I have received an email from graduate school regarding my admission for Fall 2017. I would be grateful if you could recommend me for teaching assistantship or considering my application for research assistantship.
    البته در هر صورت باید جواب می‌داد ولی الان نمی‌دونم جواب ندادن یعنی دارم پیگیری میکنم با نه هیچی رفتم سراغ یکی دیگه
    معنی اول رو نمی‌ده.
    ولی الزاماً هم دومی نیست. جواب ندادن حسابش بکنید و بنا به شرایط ببینید چه زمانی و به چه شکل پی‌گیری یادآوری کنید یا نکنید یا سراغ استاد دیگه برید و ...
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

مکاتبه بعد از اپلای (در صورتی که قبل از اپلای هیچ پاسخی نگرفتیم و صرقا همینجوری اپلای کردیم یا پوزیشنی در پوفایل استاد اعلام شده باشه و بر اون اساس اپلای شده باشه) چقدر توصیه میشه؟ آیا دوستان تجربه مثبتی داشتند (یا حتی منفی) ؟ (چون سیستم دانشگاه های آمریکا متفاوت هست من نمی دونم ایمیل بعد از اپلای ممکن ایرانی بازی قلمداد بشه؟ چون خب استاد میگه اپلای کردی پروندت میاد و چک میشه دیگه امیل برای چی؟)(البته غالبا دوستان توصیه کردن به ایمیل و مثبت بوده دیدگاهشون ولی گفتم باز نظرات رو بگیرم مطمئن تره)

مرسی دوستان
    *** Never Give Up ***

مکاتبه بعد از اپلای (در صورتی که قبل از اپلای هیچ پاسخی نگرفتیم و صرقا همینجوری اپلای کردیم یا پوزیشنی در پوفایل استاد اعلام شده باشه و بر اون اساس اپلای شده باشه) چقدر توصیه میشه؟ آیا دوستان تجربه مثبتی داشتند (یا حتی منفی) ؟ (چون سیستم دانشگاه های آمریکا متفاوت هست من نمی دونم ایمیل بعد از اپلای ممکن ایرانی بازی قلمداد بشه؟ چون خب استاد میگه اپلای کردی پروندت میاد و چک میشه دیگه امیل برای چی؟)(البته غالبا دوستان توصیه کردن به ایمیل و مثبت بوده دیدگاهشون ولی گفتم باز نظرات رو بگیرم مطمئن تره)

مرسی دوستان
    به نظر من در صورتی میتونه مثبت باشه که شما پذیرش دانشگاه رو بگیرید.
    و سپس به استاد ایمیل بزنید و بگید که از نظر سیستم ورودی دانشگاه شما تایید شده و پذیرش رو گرفتید!!

ولی اینکه صرفا بگید من اپلای کردم به نظر من حسن خاصی نداره!

سلام دوستان.
    من با استادی از کانادا مکاتبه داشتم. ایشون با اینکه میدونستن زمینه کاری من با فیلدشون متفاوت هست (در سی وی قید شده بود) از من یک سری مدارک خواستن که براشون ایمیل کردم و نهایتا گفتن که بررسی کردن و با توجه به اینکه بک گراند من متفاوته پیشنهاد میکنن که اول برای مستر اقدام کنم. این جوابشون هست:
    My proposition was that you start as a M.Sc. student, and if everything goes well after 4 semesters, you can transfer to Ph.D. The problem is that for M.Sc., the tuition fees are much higher than for Ph.D. So I need to find a solution.
    میخواستم برداشت دوستان رو از این جواب بدونم، که آیا مثلا استاد منتظر شنیدن این جواب از منه که بگم من با هزینه ها مشکلی ندارم یا واقعا ممکنه راه حلی وجود داشته باشه؟ و دوم اینکه آیا اصلا قبول چنین پیشنهادی معقول هست و کسی خودش یا اطرافیانش چنین تجربه ای داشتن؟
    این نکته رو هم باید بگم که من هدفم فول فاند هست و نمیخوام خودم هزینه ای بابت تحصیل بپردازم.
    با تشکر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)