صفحه 11 از 157 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

سلام دوستان
    نمیدونم اینجا باید این سوالم رو بپرسم یا نه
    من در مورد مطالبی که در ایمیل به اساتید باید نوشته بشه سوال داشتم
    فقط گذاشتن رزومه کافی است یا بهتره که در مورد خودم توضیح بدم؟
    اگه sample باشه که بتونم ببینم ممنون میشم

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمیدونم اینجا باید این سوالم رو بپرسم یا نه
    من در مورد مطالبی که در ایمیل به اساتید باید نوشته بشه سوال داشتم
    فقط گذاشتن رزومه کافی است یا بهتره که در مورد خودم توضیح بدم؟
    اگه sample باشه که بتونم ببینم ممنون میشم
    cover letter یا اون ایمیلی که همراه رزومه به استاد میزنی خیلی خیلی مهمه چون اونه که استاد رو ترقیب میکنه رزومتو بخونه

لطفا نظرتونو در مورد این بفرمایید ممنون
    Dear professo

I am a graduate in Aerospace Engineering and I strongly eager to apply for MSc program in Wichita State University. As I found your research areas which are highly close to my interests especially in the area of CFD, and -… it would really be appreciated if you inform me about your plan to select a graduate student for your future researches. Regarding your previous activities and your publications I feel confident if I join as a master student to that University under your supervision we can gain mutual benefit. I have outlined some background information about myself below and attached my resume for your consideration.
    As my resume indicates, fulfilling my ambition to do some researches in CFD and aerodynamics, my bachelor’s project was on this field and I could achieve good result by solving problems with computer software. Besides writing UDFs in C++ programming language, I have used several software applications particularly FLUENT. Also, I could publish a conference paper based on my thesis. Thus, I enthusiastic to pursue my education in this field through MSc and even PhD programs.
    I would like to be considered as a serious candidate for the master’s program and look forward to pursuing this avenue with you further. Thank you for your time and attention. I look forward to hearing from you

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsh نمایش پست ها
    لطفا نظرتونو در مورد این بفرمایید ممنون
    Dear professo

I am a graduate in Aerospace Engineering and I strongly eager to apply for MSc program in Wichita State University. As I found your research areas which are highly close to my interests especially in the area of CFD, and -… it would really be appreciated if you inform me about your plan to select a graduate student for your future researches. Regarding your previous activities and your publications I feel confident if I join as a master student to that University under your supervision we can gain mutual benefit. I have outlined some background information about myself below and attached my resume for your consideration.
    As my resume indicates, fulfilling my ambition to do some researches in CFD and aerodynamics, my bachelor’s project was on this field and I could achieve good result by solving problems with computer software. Besides writing UDFs in C++ programming language, I have used several software applications particularly FLUENT. Also, I could publish a conference paper based on my thesis. Thus, I enthusiastic to pursue my education in this field through MSc and even PhD programs.
    I would like to be considered as a serious candidate for the master’s program and look forward to pursuing this avenue with you further. Thank you for your time and attention. I look forward to hearing from you
    اول که اشکال گرامری داره
    ثانیا بینهایت طولانی و حوصله سربره
    خیلی از این چیزا رو باید تو CV آورد
    البته خیلی formal تر و منظم تر نه اینجوری فاجعه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    اول که اشکال گرامری داره
    ثانیا بینهایت طولانی و حوصله سربره
    خیلی از این چیزا رو باید تو CV آورد
    البته خیلی formal تر و منظم تر نه اینجوری فاجعه
    می شه لطف کنید اشکالات گرامری را مشخص کنید، کوتاه تر از این نمیشه

Member Seabird آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST-Industrial Engineering

توصیه های یکی از اساتید دانشگاه ویرجینیا در ارتباط با نحوه ایمیل زدن :
    http://www.cs.virginia.edu/~evans/advice/prospective.html

نمی دونم همه اساتید همین نظرات رو دارند یا نه، ولی اگه این طور باشه، شخصا تا الان خیلی سوتی دادم...
    جالب ترین قسمتش اینه :

Don't waste space and time telling me how brilliant I am. The fact that you are interested in joining my research group is flattery enough

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Seabird نمایش پست ها

نمی دونم همه اساتید همین نظرات رو دارند یا نه، ولی اگه این طور باشه، شخصا تا الان خیلی سوتی دادم...
    جالب ترین قسمتش اینه :

Don't waste space and time telling me how brilliant I am. The fact that you are interested in joining my research group is flattery enough
    جالب بود ولی اینکه گفته نمرات GRE, GPA, TOEFL خیلی مهم نیست یه خورده عجیبه!!! البته امریکا به کار و علاقه طرف خیلی اهمیت میده ولی آیا در این حد؟؟؟؟؟

البته یکی از دوستام که USC هست میگفت اینجا تافل هر جی بگیری چه 80 چه 120 ، باز یه دوره انگلیسی میذارن برا همه، میگفت حتی یه سری هم بدون تافل اومدن. ظاهرا تافل برا امریکا معادل کشک هست و فقط تله پول برای ETS!!!

Member Seabird آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST-Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    جالب بود ولی اینکه گفته نمرات GRE, GPA, TOEFL خیلی مهم نیست یه خورده عجیبه!!! البته امریکا به کار و علاقه طرف خیلی اهمیت میده ولی آیا در این حد؟؟؟؟؟
    به نظر من که نمیشه این موضوع رو به همه تعمیم داد. ممکنه برای بعضی اساتید در درجه اول نمرات standardized test ها مهم باشه

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

به نظر من که نمیشه این موضوع رو به همه تعمیم داد. ممکنه برای بعضی اساتید در درجه اول نمرات standardized test ها مهم باشه
    به نظر من هر چقدرم که مهم باشه صحیح نیست که در میل گفت بشه. میتونید در رزومتون بنویسید و اگه استاد بازش کرد اونم میبینه.
    در میل بهتره فقط به سابقه تحقیقاتی‌ و مقالاتی که در رابطه کار استاد دادید اشاره کنید و نهایتا اگه معدل شما خیلی‌ بالاست یه جوری بگنجونید. ( معدل بالا به نظر من یعنی‌ بالای ۱۸)
    مطمئناً علاقه و background شما در زمینهٔ کاری استاد براش خیلی‌ مهمتر و جذابتر از نمرهٔ GRE هستش! اینکه من گفتم نه اینکه نمرهٔ gre اصلا مهم نباشه اما در درجهٔ اول وقتی‌ به استاد میل میزنید اون می‌خواد علاقه و سابقه شما رو تو اون زمینه ببینه...
    believe me ;-)

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

جالب ترین قسمتش اینه :

من هم با اینکه خیلی از قسمتهاش به نظرم درست و به جا بود، اما حس می کنم حرفاش بعضیاش شخصی بود و نمی شه تعمیم داد. مثلاً نفرستادن رزومه من اولین بار هست که می شنوم، یا کم اهمیت بودن معدل و GRE و اینها. خیلی از اساتید همون اول بفهمند شما معدل یا GRE یا تافل پایین تر از حد انتظار دارید، اگر هم خوششون بیاد ازتون همون اول می گند. اینطوری دوباره کاری می شه.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)