صفحه 113 از 157 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک هستم و بهمن سال 97 درسم تموم میشه و میخواستم ارشد رو تو یکی از دانشگاه های کانادا ادامه بدم. یه سری سوال درباره ایمیل زدن به استادا داشتم که ممنون میشم اگه پاسخ بدید.
    1- اولین سوالم این هست که من باید ایمیل زدن به استادا رو قبل از گرفتن پذیرش از دانشگاه شروع کنم یا بعد از گرفتن پذیرش؟ و این که بحث فاند گرفتن رو چه زمانی با استادم در میون بزارم.
    2- بعد از این که استاد مورد نظرم رو پیدا کردم و مثلا توی ایمیلم بهش گفتم در زمینه کاری شما مایل به همکاری هستم، باید رزومه و ریز نمرات دانشگاهی و نمره زبانمو بهش اعلام کنم یا این که باید منتظر باشم اول اوکی بده و بعدش اینا رو واسش بفرستم؟
    3- سوال اخرم شاید جاش اینجا نباشه ، این که وقتی توی رزومه خودم میگم که مثلا سابقه کاری تو فلان شرکت رو دارم یا کار با فلان نرم افزارو بلدم، باید مدرکی هم براش ارائه کنم یا فقط بنویسم کافیه؟
    ببخشید اگه سوالام خیلی ابتداییه.

Junior Member

سلام.

من حدود دوازده روز پیش با یک استادی تماس گرفتم که در جواب گفتن که تحصیلات و ریسرچ بنده با اینترست های اونا همخوانی داره و از من مدرک و ریزنمره هام رو خواست و گفتن که اونا رو فرستادن به ریسرچ آفیس تا اونا هم شرایط من رو برای اسکالرشیپ بررسی کنن. بعدش قرار شد بعد اینکه جنبه های عملی پذیرش من رو بررسی کردن به من اطلاع بدن.
    روند پذیرش هم گویا اینجوریه که اولش باید یه سوپروایزر پیدا کنیم تا اینویتیشن برای اپلای بگیرم.
    حالا سوالم از دوستان اینه که الان اگه بخوام جویای وضعیت بشم به کی ایمیل بزنم؟ ریسرچ آفیس؟ یا استاد؟ و اینکه چی بگم؟
    خیلی از لطفتون ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPC-Geotechnical Engineering

حتما و حتما مرتب با استاد در ارتباط باشید و جویای وضعیت بشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط MDaRaZ نمایش پست ها
    سلام.

من حدود دوازده روز پیش با یک استادی تماس گرفتم که در جواب گفتن که تحصیلات و ریسرچ بنده با اینترست های اونا همخوانی داره و از من مدرک و ریزنمره هام رو خواست و گفتن که اونا رو فرستادن به ریسرچ آفیس تا اونا هم شرایط من رو برای اسکالرشیپ بررسی کنن. بعدش قرار شد بعد اینکه جنبه های عملی پذیرش من رو بررسی کردن به من اطلاع بدن.
    روند پذیرش هم گویا اینجوریه که اولش باید یه سوپروایزر پیدا کنیم تا اینویتیشن برای اپلای بگیرم.
    حالا سوالم از دوستان اینه که الان اگه بخوام جویای وضعیت بشم به کی ایمیل بزنم؟ ریسرچ آفیس؟ یا استاد؟ و اینکه چی بگم؟
    خیلی از لطفتون ممنونم

سلام دوستان.
    یه سوال فوری دارم اخه چند روز بیشتر به ددلاین نمونده.

من چند روز پیش به یه استاد سوئدی میل زدم گفت پایاننامه ارشدتو بفرست. خیلی وقت نیست که فرستادم. دیروز واسش فرستادم.
    اما با توجه به اینکه چند روز بیشتر به ددلاین نمونده چجوری بهش مودبانه بگم که بالاخره اپلای کنم یا نه؟؟؟
    اصلا بپرسم ازش؟؟؟

ممنون دوستان

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط raika123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک هستم و بهمن سال 97 درسم تموم میشه و میخواستم ارشد رو تو یکی از دانشگاه های کانادا ادامه بدم. یه سری سوال درباره ایمیل زدن به استادا داشتم که ممنون میشم اگه پاسخ بدید.
    1- اولین سوالم این هست که من باید ایمیل زدن به استادا رو قبل از گرفتن پذیرش از دانشگاه شروع کنم یا بعد از گرفتن پذیرش؟ و این که بحث فاند گرفتن رو چه زمانی با استادم در میون بزارم.
    2- بعد از این که استاد مورد نظرم رو پیدا کردم و مثلا توی ایمیلم بهش گفتم در زمینه کاری شما مایل به همکاری هستم، باید رزومه و ریز نمرات دانشگاهی و نمره زبانمو بهش اعلام کنم یا این که باید منتظر باشم اول اوکی بده و بعدش اینا رو واسش بفرستم؟
    3- سوال اخرم شاید جاش اینجا نباشه ، این که وقتی توی رزومه خودم میگم که مثلا سابقه کاری تو فلان شرکت رو دارم یا کار با فلان نرم افزارو بلدم، باید مدرکی هم براش ارائه کنم یا فقط بنویسم کافیه؟
    ببخشید اگه سوالام خیلی ابتداییه.
    سلام

اگر دنبال فاند هستید, برای پوزیشن اقدام بکنید و با استاد مورد نظر برای مناسب جلوه دادن خودتون مکاتبه کنید.

اگر سلف فاند هستید ابتدا فقط ایمیل همراه با رزومه برای استاد بفرستید.اگر جواب داد بقیه موارد رو طبق درخواست استاد بفرستید.

نیازی به نشان دادن مدرک نیست واحتمالا در مصاحبه درباره این موارد از شما سوال شود.
    .
    موفق باشید

سلام دوستان. من یه استاد ایرانی تو سوئد پیدا کردم که یکی از استادای داخل ایران ایشان را به من معرفی کردن و گفتن تو متن ایمیل بنویس که از طرف من هستی .من تو متن ایمیلم میخوام به استاد بگم که استاد فلانی منو معرفی کرده یا بگم که از طریق استاد ... با زمینه کاری شما اشنا شدم . نمیدونم به انگلیسی چی بنویسم بهتره ؟ پیشاپیش از کمکتون ممنونم. منتظر راهنماییتون هستم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه سوال فوری دارم اخه چند روز بیشتر به ددلاین نمونده.

من چند روز پیش به یه استاد سوئدی میل زدم گفت پایاننامه ارشدتو بفرست. خیلی وقت نیست که فرستادم. دیروز واسش فرستادم.
    اما با توجه به اینکه چند روز بیشتر به ددلاین نمونده چجوری بهش مودبانه بگم که بالاخره اپلای کنم یا نه؟؟؟
    اصلا بپرسم ازش؟؟؟

ممنون دوستان
    بهشون ایمیل بزنید و بگید موضوع ددلاین رو و بگید که منتظر نظر ایشون نسبت به خودتون هستین (البته خیلی محترمانه). البته باید تا دوشنبه صبر کنید.

امیدوارم نتیجه مثبتی بگیرید.
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.A نمایش پست ها
    بهشون ایمیل بزنید و بگید موضوع ددلاین رو و بگید که منتظر نظر ایشون نسبت به خودتون هستین (البته خیلی محترمانه). البته باید تا دوشنبه صبر کنید.

امیدوارم نتیجه مثبتی بگیرید.
    ممنون

میشه راهنماییم کنی درمورد محتوای ایمیل.
    اخه تو وب سایتی خودش تاریخ ددلاین رو زده پس حتما به این موضوع واقفه.
    اما من برای گرفتن ریکام احتیاج به چند روز منت کشی دارم.
    و گرنه اپلیکیشن رو که دو ساعته انجام میدم.
    میخوام بهش بگم نظرتون راجب پایاننامم چیه و بالاخره اپلای کنم و این حرفا....
    مرسی دوست عزیز

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    ممنون

میشه راهنماییم کنی درمورد محتوای ایمیل.
    اخه تو وب سایتی خودش تاریخ ددلاین رو زده پس حتما به این موضوع واقفه.
    اما من برای گرفتن ریکام احتیاج به چند روز منت کشی دارم.
    و گرنه اپلیکیشن رو که دو ساعته انجام میدم.
    میخوام بهش بگم نظرتون راجب پایاننامم چیه و بالاخره اپلای کنم و این حرفا....
    مرسی دوست عزیز
    خواهش میکنم

بهرحال کار، کار شماست. شاید انقدر دغدغه های فکریشون زیاد باشه که حواسشون به ددلاین و مشکلاتی که شما پیش روتون هست نباشه. یه ایمیل تقریبا این شکلی:

Dear Dr. .....,
    As you know, according to the ... univesity website, the admission dealine is on .... .
    And it takes some time for my referees to send their recommodation letters to the postgraduate office. I was wondering if you might be able to assess my CV and thesis project to evaluate my eligiblity as a phd candidate in your research group.

Therefore,
    I would have enough time to fully complete my application process.

Appreciations to your kind email.

Sincerely yours,
    .....

حالا یه چیزی تو این مایه ها. حتما با توجه به شرایطتون یخورده بهترش کنید و غلطای املاییشم درست کنید حتما.
    حتما هم در ریپلای همون ایمیلهای قبلتون بزنین. امیدوارم تونسته باشم تا حدی کمکتون کنم.

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

سلام دوستان

من سه هفته ای میشه به یه استاد دیگه تو دانشگاه Royal سوئد که تو وب سایتشون اطلاعیه برای دکترای ریاضی داده بودن ایمیل زدم که سر صحبتو با استاده باز کنم. یه سوال راجب مدرک زبان پرسیدم و زود جوابمو داد.

یه هفته بعد بهش میل رسمی زدم که میخوام با شما کار کنم و رزومه براش فرستادم. ولی دیگه جواب نداد. یه هفته بعدش یه ریمایندر فرستادم هنوزم جواب نداده.
    الان چه برداشتی میشه کرد؟؟؟
    به نظرتون من اپلای کنم ؟؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)