صفحه 120 از 157 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام دوستان

در سایت یک دانشگاهی در کانادا در صفحه ی مربوط به یک استادی که کارش به علاقه ی من نزدیکه خود استاد قید کرده که اگه به این موضوعاتی که مربوط به کارم هست علاقمندید بعد از بررسی مقالاتی که دارم یکی دو صفحه در مورد research plan و publishing plan خودتون برام بفرستید.
    این یعنی اینکه در اولین ایمیل باید مستقیم پروپوزال رو فرستاد یا در اولین ایمیل CV رو بفرستم و بگم بین این چند تا موضوع به فلان موضوع علاقمندم و میخوام اپلای کنم.... و بعدش اگه اوکی داد برای ایمیل دوم پروپوزال بنویسم؟

مرسی
    آره
    دقیقا، اول ایمیل و رزومه، بعد با توجه به لحن جواب دادن و زمان پاسخش، ایمیل بعدی ک ...
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture at University of Tehran

سلام و خسته نباشین. شاید اگر استادِ بعدی در دانشگاهِ دیگه‌ای مشغولن، صبرِ سه چهار روزه کفایت کنه [گرچه برخی دوستان این میزان از صبر هم جایز نمی‌شمرن]، اما اگر در همان دانشگاه مشغولن، به‌نظر دو هفته یا چه‌بسا دَه روز زمانِ مناسبی به‌شمار بیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط omidhx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای استادی دو روزه ایمیل زدم ولی هنوز جوابی نداده.
    به نظرتون تا چند روز منتظر بمونم و برم سراغ یه استاد دیگه؟ نرمال چند روز باید منتظر جواب بمونیم؟
    با سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه

درود و خسته نباشین. به‌نظر منطقی‌تر می‌رسه که در ابتدا سی‌وی [نیز برایِ برخی رشته‌ها پرتفولیو] رو بفرستین، و در صورتِ تمایل و رغبتِ استاد، که خودشون اعلام خواهند کرد، پروپوزال رو ارسال نمایید.

سلام دوستان

در سایت یک دانشگاهی در کانادا در صفحه ی مربوط به یک استادی که کارش به علاقه ی من نزدیکه خود استاد قید کرده که اگه به این موضوعاتی که مربوط به کارم هست علاقمندید بعد از بررسی مقالاتی که دارم یکی دو صفحه در مورد research plan و publishing plan خودتون برام بفرستید.
    این یعنی اینکه در اولین ایمیل باید مستقیم پروپوزال رو فرستاد یا در اولین ایمیل CV رو بفرستم و بگم بین این چند تا موضوع به فلان موضوع علاقمندم و میخوام اپلای کنم.... و بعدش اگه اوکی داد برای ایمیل دوم پروپوزال بنویسم؟

مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه

درود و خسته نباشین. علی‌الاغلبِ دانشگاه‌هایِ معتبر زمینه‌یِ تحقیقاتیِ اساتید رو بر سایتِ دانشگاه قرار میدن، در این راستا که امکانِ آشنایی با حیطه‌یِ کاریِ اون‌ها فراهم بشه. به‌علاوه مقالاتِ مرتبط با موضوعاتِ موردِ علاقه‌تون رو بجویید، برایِ یافتنِ اساتید نیز بسیار مفید و مؤثر خواهد افتاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Medicinal نمایش پست ها
    دوستان عزيز باسلام و وقت بخير خدمت همگي
    دانشجوي ترم يك كارشناسي ارشد هستم . ميخواستم براي انتخاب عنوان پايان نامه م با اساتيد دانشگاه هاي خارج از ايران ارتباط برقرار كنم و يك زمينه اي هم براي دكتري ايجاد كرده باشم از الان.
    چطور ميتونم زمينه كاري اساتيد مختلف را در رشته مربوطه پيدا كنم؟!؟
    پيش آپيش از راهنمايي هاتون كمال تشكر را دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Temark نمایش پست ها
    درود و خسته نباشین. به‌نظر منطقی‌تر می‌رسه که در ابتدا سی‌وی [نیز برایِ برخی رشته‌ها پرتفولیو] رو بفرستین، و در صورتِ تمایل و رغبتِ استاد، که خودشون اعلام خواهند کرد، پروپوزال رو ارسال نمایید.
    ممنونم
    آیا باید cover letter هم در کنار CV با این ایمیل اول به استاد فرستاده بشه یا همینکه توی متن ایمیل مختصرا خودمون رو معرفی کنیم و علاقمندی رو نشون بدیم کافیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام و خسته نباشین. به‌نظر می‌رسه در این مرحله متنی که برایِ استاد می‌نویسین، خودش به‌نوعی می‌تونه معادلِ "کاوِر لِتِر"، یا "انگیزه‌نامه" عمل کنه، و حاجتی به پیوستِ نامه‌ای علاوه بر سی‌وی نباشه.
    "
    ممنونم
    آیا باید cover letter هم در کنار CV با این ایمیل اول به استاد فرستاده بشه یا همینکه توی متن ایمیل مختصرا خودمون رو معرفی کنیم و علاقمندی رو نشون بدیم کافیه؟

سلام،
    من دو سال اول تحصیلم معدلم خوب نیست، و حتی یه درس رو افتادم. ولی دو سال آخر تحصیلم معدلم به شدت بهتره. دلیلش یه سری درگیری شخصی بوده و خب من امکانش رو نداشتم که خیلی اون دو سال اول روی درسم تمرکز کنم. مساله ای که هست، معدل کلم تحت تاثیر اون دو سال اول یک نمره و نیم کمتر از معدل دو سال آخرمه، و خب اینکه چرا معدل کلم پایینه رو نمیتونم توی سی وی یا ایمیل اعلام کنم که چرا، یا حتی زیاد بودن نمره دو سال آخر رو بیارم تو چشم.
    یا اینکه میتونم؟ یعنی توی ایمیل میتونم بگم معدلم فلانه و معدل دو سال آخرم بیساره چون به این دلیل نمیتوستم درس بخونم خیلی؟ به نظر خودم خیلی موضوعیت نداره گفتنش تو ایمیلِ اول، از طرفی به نظرم رزومه م با اون معدل خیلی ضعیفه.

نقل قول نوشته اصلی توسط lawlie_t نمایش پست ها
    سلام،
    من دو سال اول تحصیلم معدلم خوب نیست، و حتی یه درس رو افتادم. ولی دو سال آخر تحصیلم معدلم به شدت بهتره. دلیلش یه سری درگیری شخصی بوده و خب من امکانش رو نداشتم که خیلی اون دو سال اول روی درسم تمرکز کنم. مساله ای که هست، معدل کلم تحت تاثیر اون دو سال اول یک نمره و نیم کمتر از معدل دو سال آخرمه، و خب اینکه چرا معدل کلم پایینه رو نمیتونم توی سی وی یا ایمیل اعلام کنم که چرا، یا حتی زیاد بودن نمره دو سال آخر رو بیارم تو چشم.
    یا اینکه میتونم؟ یعنی توی ایمیل میتونم بگم معدلم فلانه و معدل دو سال آخرم بیساره چون به این دلیل نمیتوستم درس بخونم خیلی؟ به نظر خودم خیلی موضوعیت نداره گفتنش تو ایمیلِ اول، از طرفی به نظرم رزومه م با اون معدل خیلی ضعیفه.
    دوست عزیز توضیح این مطلب در ایمیل ارسالی به اساتید توصیه نمیشه. شما میتونین به طرق دیگه مثل نمره زبان بالا و پابلیکیشن در ژورنال های معتبر معدل پایین خودتون رو بپوشونین. موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lawlie_t نمایش پست ها
    سلام،

سلام دوست عزیز شما توی ایمیلتون خودتون رو معرفی کنید و بگید به چه فیلیدی علاقه مند هستید که به عنوان مثال شبیه فیلده استاد هست. سی ویتون رو برای استاد در ایمیل اتچ کنید. هیچ حرفی از معدل و معدل دو سال آخر نزنید. اگر براتون چنین چیزی خیلی مهمه میتونین کنار CV بگید که کارنامه رو هم اتچ کردم تا استاد خودش ببینه. مسلما خود استاد سال های اخر رو با دقت بیشتری نگاه میکنه.
    موفق باشید

Junior Member

یه سوالی ذهن منو مشغول کرده:

دانشگاهی که مینیمم نمره برا TOEFL , GRE نداره، آیا ارزش اپلای کردن داره یا نه؟
    با یکی از دوستان مشورت کردم که آقا یه استادی توی John hopkins بخاطر پابلیکیشن هام این جواب رو به من داده:
    Your background looks good. Please apply to the department on time and be sure to include my name in your application.

اون میگفت که چون اپلیکنت ها خیلی قوی هستن مینیمم نمره نمیذارن براشون!
    ( من که با وضعیت الانم بدست اوردن یه نمره تاپ زبان برام مقدور نیس! )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)