صفحه 125 از 157 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    تقریبا 50 درصد دانشجویان به همین صورت هستند.
    دوتا از دوستای نزدیک من بدون هیچگونه مکاتبه ای با اساتید، پذیرش و فاند تحصیلی از دانشگاه "برکلی" و "پرینستون" دریافت کردند (مسلما رزومه فوق العاده ای رو داشتند).
    بنابراین بدون مکاتبه نیز میتونید اپلای کنید.
    این مسئله در خصوص امریکا صدق میکنه. ولی در خصوص کانادا تا اونجا که اطلاع دارم روند عمومی همچنان استادمحوره - البته موارد کمیته ای هم هست - مثلا دکتری شیمی آلبرتا
    ولی تو همین آلبرتا مهندسی شیمی دوباره استاد محوره

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    امکانش که هست ولی به دانشگاه هم بستگی داره. در بعضی دانشگاههای کانادا یک مینیمم فاندینگ برای دانشجویان رشته های تز دار وجود داره که استاد باید تامین کنه. اگر دانشگاه مورد نظر شما چنین مقرراتی داشته باشه پذیرشش حتما با فانده.
    ممنونم، مرسي از پاسختون،
    از نظر شما اگر به استاد مورد نظرمون بگيم كه من از اون مينيمم فاند حتي partial هم باشه إشكالي نداره(اين هم براي اينكه دپارتمان ايراد نگيره و قبول نكنه) ممكنه تاثير منفي بگذاره در قبول كردن من؟ يا اينكه شايد پروسه ي قبول كردن اسونتر بشه با اين شرايط؟
    چون در دپارتمان بيولوژي سلف فاند قبول نميكنن حتي براي مستر!

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    این مسئله در خصوص امریکا صدق میکنه. ولی در خصوص کانادا تا اونجا که اطلاع دارم روند عمومی همچنان استادمحوره - البته موارد کمیته ای هم هست - مثلا دکتری شیمی آلبرتا
    ولی تو همین آلبرتا مهندسی شیمی دوباره استاد محوره
    مواردي هم كه كميته محور هستش در كانادا، در واقع ميان يه جورايي وظيفه ي دانشجو در پيدا كردن استاد رو خودشون بر عهده ميگيرن و بعد از اينكه مدارك دانشجو توسط كميته اكسپت شداونها خودشون ميان اپليكيشن دانشجو رو به استاد هايي كه فاند دارن ميفرستن اگر استادي پيدا شد كه اونها خودشون به دانشجو اطلاع ميدن مصاحبه و ... انجام ميشه اگر هم پيدا نشد refusal letter صادر ميشه براي دانشجو. روند براي مستر من ميدونم كه به اين شكل هست در كانادا احتمالا براي phd هم همينه.

Junior Member

با سلام

دوستان بنده با ریس یکی از دپارتمان های دانشگاه اروپایی مکاتبه کردم . ایشون از من سوال کرد که برای امسال میخوای اقدام کنی در ایمیل بعد ایشون از من خواست که کلیه ی مدارک و پروپزال رو به administrative assistant دانشگاه بفرستم.
    سوالی که دارم اینه که ارسال مدارک برای administrative assistant دانشگاه یعنی اینکه میخوادمنو بگیره یا اینکه این کلا این روال عادی هست که بعدش پرونده رو برسی کنه؟
    ویرایش توسط Amin1110 : January 5th, 2018 در ساعت 04:24 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin1110 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان بنده با ریس یکی از دپارتمان های دانشگاه اروپایی مکاتبه کردم . ایشون از من سوال کرد که برای امسال میخوای اقدام کنی در ایمیل بعد ایشون از من خواست که کلیه ی مدارک و پروپزال رو به administrative assistant دانشگاه بفرستم.
    سوالی که دارم اینه که ارسال مدارک برای administrative assistant دانشگاه یعنی اینکه میخوادمنو بگیره یا اینکه این کلا این روال عادی هست که بعدش پرونده رو برسی کنه؟
    روند معمول هست
    اطلاعاتی که بیان کردین کمه بخاطر همین دشواره آدم نظر دقیق تری بده. اما ممکنه که نظر اولیه مثبتی داشته باشه و بخواد در short list خودش
    پرونده شما رو بیشتر بررسی کنه.
    موفق باشید.

Junior Member

خیلی ممنون بابت توضیحتون

من نمیفهمم، اگه روند معمول هست و فقط میخواد رزومه رو چک کنه که من توی اولین ایمیل رزومه ی خودم رو واسش فرستادم.
    چه کاریه که همه چیزو کامل کنم و واسه منشی دانشگاه بفرستم که اون رزومه ی منو به استاد بده تازه استاد رزومه رو چک کنه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin1110 نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت توضیحتون

من نمیفهمم، اگه روند معمول هست و فقط میخواد رزومه رو چک کنه که من توی اولین ایمیل رزومه ی خودم رو واسش فرستادم.
    چه کاریه که همه چیزو کامل کنم و واسه منشی دانشگاه بفرستم که اون رزومه ی منو به استاد بده تازه استاد رزومه رو چک کنه.
    لابد صرف رزومه کافی نبوده و میخواد کل پورتفولیو و مدارک شما رو ببینه.

دوستان من یه سوالی دارم شاید خنده دار باشه و شاید نباشه.من با استادی به توافق رسیدم و پروپوزال نوشتم و فیدبک دادن و قرار شده علاوه بر فاند یه کمک داخلی هم از دپارتمان بکشن این رو برا این گفتم که بگم کاره خودم تقریبا نود درصد تموم شدس، حالا سوال اینه: من یه دوستی دارم که خیلی خیلی خیلی رزومه ی فوق العاده ای داره ینی تافل و جی ار ای خیلی بالا، سابقه تدریس،معدل بالا از دانشگاه خوب، مقاله همه چی تمام، واقعا امسال دومین سال هست که جوابی نمیگیره از اساتید همه جا هم رزومه فرستاده! که همون برمیگرده به شانس اپلای اینا، در حالی که من رزومم خیلی متوسط بود نسبت به ایشون هرچند رشته ها فرق میکنه و مال ایشون رقابتیه، خلاصه امم چطور بگم من یه تصمیمی گرفتم که میخوام به استادم این شرایط رو توضیح بدم بگم اگر همکاری دوستی در دپارتمان مربوطه داره بگه یه نیگاه به رزومه ایشون بندازن چون احتمالا اصلا به ایمیلش توجه نکردن والا رزومه اتچ شده واقعا چشمگیره!( من به خوده دوستم نمیگم فقط میخوام کمکش کنم چون میدونم ناراحته خیلی)، میگم یه سنگه تو چاه انداختم شاید جواب داد.به نظرتون زدن این ایمیل به استادم عاقلانس یا ممکنه راجع خوده من فکره دیگه کنه که قصد سواستفاده دارم؟
    میکلانژ زندگی خودت باش

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوالی دارم شاید خنده دار باشه و شاید نباشه.من با استادی به توافق رسیدم و پروپوزال نوشتم و فیدبک دادن و قرار شده علاوه بر فاند یه کمک داخلی هم از دپارتمان بکشن این رو برا این گفتم که بگم کاره خودم تقریبا نود درصد تموم شدس، حالا سوال اینه: من یه دوستی دارم که خیلی خیلی خیلی رزومه ی فوق العاده ای داره ینی تافل و جی ار ای خیلی بالا، سابقه تدریس،معدل بالا از دانشگاه خوب، مقاله همه چی تمام، واقعا امسال دومین سال هست که جوابی نمیگیره از اساتید همه جا هم رزومه فرستاده! که همون برمیگرده به شانس اپلای اینا، در حالی که من رزومم خیلی متوسط بود نسبت به ایشون هرچند رشته ها فرق میکنه و مال ایشون رقابتیه، خلاصه امم چطور بگم من یه تصمیمی گرفتم که میخوام به استادم این شرایط رو توضیح بدم بگم اگر همکاری دوستی در دپارتمان مربوطه داره بگه یه نیگاه به رزومه ایشون بندازن چون احتمالا اصلا به ایمیلش توجه نکردن والا رزومه اتچ شده واقعا چشمگیره!( من به خوده دوستم نمیگم فقط میخوام کمکش کنم چون میدونم ناراحته خیلی)، میگم یه سنگه تو چاه انداختم شاید جواب داد.به نظرتون زدن این ایمیل به استادم عاقلانس یا ممکنه راجع خوده من فکره دیگه کنه که قصد سواستفاده دارم؟
    دلایل مختلفی ممکنه داشته باشه که یکیش همون شانسی هست که اشاره کردین.
    البته جنسیت دوستتون هم پارامتره! (پسره؟)
    در هر حال توصیه اکید من این هست که فعلا ایمیل اینچنینی به استادتون ندین. بعد از اینکه
    مستقر شدین در کشور مقصد (ترجیحا بعد از چند ماه حداقل) عنوان بفرماین.
    نهایتش اینکه دوستتون دیرتر به هدف نزدیک میشه.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان، من هدف نهاییم دکترا امریکاست ولی می ترسم امسال نتونم برم واسه همین می خوام به یه استادی در بلژیک (که از مقالاتش در پایان نامه و مقاله هام استفاده کردم) ایمیل بدم. هدفم اینه که 1-2 سال باهاش کار کنم و رزومه ام رو قوی کنم برای امریکا(باهاش مقاله بدم و ریکام ازش بگیرم) نمی خوام با ایشون دکترا کار کنم.
    حالا بنظرتون در ایمیل بگم مستر مجدد یا ریسرچر؟ یا فقط بگم می خوام به گروهش جوین شم تا ببینم چی می گه؟
    من به فاند هم احتیاج دارم و نمی تونم با هزینه خودم برای ریسرچ برم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)