صفحه 134 از 157 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    اگر محدودیت زمانی وجود نداره به استادا یکی پس از دیگری ایمیل بدین.
    ولی برای صرفه جویی در وقت به چند استاد در چند دپارتمان/ دانشگاه ایمیل بدین.

موفق باشید

سلام.ممنون
    عجله که خیر ولی نمیخوام بیخودی هم کارم طولانی بشه و زمان از دست بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1986 نمایش پست ها
    سلام.ممنون
    عجله که خیر ولی نمیخوام بیخودی هم کارم طولانی بشه و زمان از دست بدم.
    اپلای ماهیتا پروسه زمان بریه و باید صبور باشین! البته بعضی اوقات همه چیز خیلی سریع پیش میره ولی کلیت نداره
    گاها ممکنه برای عجله در یه کاری بیشتر عقب بیفتین.

موفق باشین.

سلام،

فروم رو که داشتم میخوندم، یکی از دوستان گفتند که تماس تلفنی به جای ارسال ایمیل میتونه مفید باشه. کسی از دوستان کامنتی داره؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavi_69 نمایش پست ها
    سلام،

فروم رو که داشتم میخوندم، یکی از دوستان گفتند که تماس تلفنی به جای ارسال ایمیل میتونه مفید باشه. کسی از دوستان کامنتی داره؟

ممنون
    یه زمانی اره
    چون از این اقدام ها کم انجام میشد- ولی الان اونم زیاد شده
    در ضمن واکنش ها متفاوته و معمولا تاثیر خاصی نداره مگر اینکه یه استادی براتون خیلی مهم باشه و چند بار ایمیل بدین جوابتون رو نده

موفق باشید.

Junior Member

سلام،
    من دانشجوی دکتری هستم خارج از ایران در کشوری که پیشرفته محسوب نمیشه. یه بورس دولتی هم از دولت همین کشور میگیرم که در عین حُسن، کم و کاستی های خودش رو داره. بنا به دلایلی مثل کیفیت آموزشی پایین توی این کشور و همون کم و کاستی هایی که گفتم و غیره، تصمیم گرفتم که بعد از گذشت دو سال، دوباره اپلای کنم و برم جای دیگه با کیفیت آموزشی بالاتر و فاندینگ استاد، درس بخونم.
    مقطع ارشد رو در یکی از دانشگاههای خوب تهران بودم.
    یه متن ایمیل خوب و به قاعده آماده کردم، در یک قسمتی هم به این اشاره کردم که دانشجوی دکتری هستم و بورسیه ام. اما علاقه دارم دکتری رو در فلان فیلد و در دانشگاه بهتری بخونم.
    و این ایمیل رو دارم میفرستم برای استادا.
    اما کسی جواب نمیده. جاهایی که دارم براشون ایمیل میفرستم همشون PhD opening هست، مثل همین سایتهایی که پوزیشن ها رو توشون اعلامیه میکنن.
    آیا اینکه من میخوام پروگرم دکتریم رو quit کنم، دلیل جواب ندادنه یا اینکه معمولاً این opening ها خیلی رقابتی هستن و ایمیل و درخواست براشون زیاد فرستاد میشه؟؟؟

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Colorado State University

نقل قول نوشته اصلی توسط PendR نمایش پست ها
    سلام،
    من دانشجوی دکتری هستم خارج از ایران در کشوری که پیشرفته محسوب نمیشه. یه بورس دولتی هم از دولت همین کشور میگیرم که در عین حُسن، کم و کاستی های خودش رو داره. بنا به دلایلی مثل کیفیت آموزشی پایین توی این کشور و همون کم و کاستی هایی که گفتم و غیره، تصمیم گرفتم که بعد از گذشت دو سال، دوباره اپلای کنم و برم جای دیگه با کیفیت آموزشی بالاتر و فاندینگ استاد، درس بخونم.
    مقطع ارشد رو در یکی از دانشگاههای خوب تهران بودم.
    یه متن ایمیل خوب و به قاعده آماده کردم، در یک قسمتی هم به این اشاره کردم که دانشجوی دکتری هستم و بورسیه ام. اما علاقه دارم دکتری رو در فلان فیلد و در دانشگاه بهتری بخونم.
    و این ایمیل رو دارم میفرستم برای استادا.
    اما کسی جواب نمیده. جاهایی که دارم براشون ایمیل میفرستم همشون PhD opening هست، مثل همین سایتهایی که پوزیشن ها رو توشون اعلامیه میکنن.
    آیا اینکه من میخوام پروگرم دکتریم رو quit کنم، دلیل جواب ندادنه یا اینکه معمولاً این opening ها خیلی رقابتی هستن و ایمیل و درخواست براشون زیاد فرستاد میشه؟؟؟

سلام،

الزاما دلیلش این نیست. من خودم وقتی‌ می‌خواستم بیام بالای ۱۰۰۰ بار ایمیل فرستادم به حدود ۲۰۰ استاد (وقتی‌ جواب نمیدادن باز ایمیل میزدم طبیعتا!) و فقط ۷-۸ تا شون جواب منو دادن و نهایتان فقط یکیشون بهم فاند داد! بنابرین دلیلش الزاما اون نیست، ولی‌ به طور کلی‌ گیو آپ کردنِ دکترا کار جالبی‌ نیست مگر اینکه دلیلتون قانع کنند باشه. من خودم می‌خواستم ترنسفر کنم به دانشگاه‌های دیگه یکی‌ از اساتید خیلی‌ خشمگین جواب داد که کارت اخلاقی‌ نیست و باید همون جایی که شروع کردی تموم کنی‌! البته افراد متفاوت هستن و معمولان اگر رزومه یه خوبی داشته باشید خیلی‌ به این مسائل دقت نمیکنن (بازم میگم بستگی به طرف داره). این رو هم بگم منظور از اینکه دلیلتون قانع کنند باشه این نیست که به طرف با جزییات توضیح بدید!! منظور اینه که در یک کلم قانع کنند باشید. مثلا:

Due to some family issues/financial issues

موفق باشید

Junior Member

سلام خدمت همگی
    من حدود چند ماه پیش برای اینترن شیپ به یک سری استاد ایمیل دادم که از بین کسایی که جواب دادند و گفتن مثلا جا ندارن و عذر خواهی کردن یک سری گفتن برای مستر مثلا اقدام کن و رزومت خوبه. حالا بعد چند ماه به نظرتون اصلا اثر مثبت داره به اونا ایمیل بزنم برای مستر؟بادشون نیست چون قطعا. به نظرتون یاد اوریش میتونه اصلا چیز مفیدی باشه؟
    متشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط skynem نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی
    من حدود چند ماه پیش برای اینترن شیپ به یک سری استاد ایمیل دادم که از بین کسایی که جواب دادند و گفتن مثلا جا ندارن و عذر خواهی کردن یک سری گفتن برای مستر مثلا اقدام کن و رزومت خوبه. حالا بعد چند ماه به نظرتون اصلا اثر مثبت داره به اونا ایمیل بزنم برای مستر؟بادشون نیست چون قطعا. به نظرتون یاد اوریش میتونه اصلا چیز مفیدی باشه؟
    متشکر
    اره دوباره رو همون ایمیل قبلی ریپلای کن که با توجه به توصیه استاد میخوایید برای مستر اقدام کنید

Junior Member am8in آواتار ها

سلام دوستان
    خیلی جاها خونده بودن که باید به موقع به استاد ایمیل بزنی
    از الان تا کی میشه ایمیل زد که اوکی باشه؟
    (چون هنوز مدارکم کامل نشده)

نقل قول نوشته اصلی توسط am8in نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خیلی جاها خونده بودن که باید به موقع به استاد ایمیل بزنی
    از الان تا کی میشه ایمیل زد که اوکی باشه؟
    (چون هنوز مدارکم کامل نشده)
    الان زوده
    در زودترین حالت اول سپتامبر (نظر شخصی من اول اکتبر) تا آخر فبریه بازه معمول هستش.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)