صفحه 17 از 157 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

سلام.

یکی‌ از استادهای کنکوردیا قبول کرده که سوپروایزرِ من بشه.رشتم صنایعه. قبلا اپلای کردم. چه جوابی‌ باید بهش بدم؟ به دانشکده باید ایمیل بزنم؟فاند چطوری میدن؟ برای رشته M.A.Sc. quality systems engineering
    عجله دارم. ممنون می شم زود جواب بدین.
    مرسی‌

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط montesquieu نمایش پست ها
    سلام.

یکی‌ از استادهای کنکوردیا قبول کرده که سوپروایزرِ من بشه.رشتم صنایعه. قبلا اپلای کردم. چه جوابی‌ باید بهش بدم؟ به دانشکده باید ایمیل بزنم؟فاند چطوری میدن؟ برای رشته M.A.Sc. quality systems engineering
    عجله دارم. ممنون می شم زود جواب بدین.
    مرسی‌
    اپلای کردی یا نه؟ اگر نکردی اپلای کن و مشخصات اپلیکیشنت رو براش بفرست و ازش بخواه که ساپورت کنه اپلیکیشنت رو. همون مشخات رو به منشی تحصیلات تکمیلی بزن و بگو این استاد منو تشویق به اپلای کرده و من رو به عنوان عضو گروهش در نظر می گیره
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    اپلای کردی یا نه؟ اگر نکردی اپلای کن و مشخصات اپلیکیشنت رو براش بفرست و ازش بخواه که ساپورت کنه اپلیکیشنت رو. همون مشخات رو به منشی تحصیلات تکمیلی بزن و بگو این استاد منو تشویق به اپلای کرده و من رو به عنوان عضو گروهش در نظر می گیره

آره، اپلای کردم. می‌خوام ببینم جواب استادو چی‌ بدم که گفت قبولت کردم. ممنون میشم زود جواب بدین

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

آره، اپلای کردم. می‌خوام ببینم جواب استادو چی‌ بدم که گفت قبولت کردم. ممنون میشم زود جواب بدین
    You first have to thank him for supporting your application. Then you are better to demonstare how much you will value this admission. You can ask him that if you need to do anything . If he admitted you it typically it means that he has informed the admission office
    .
    and it can be helpful if telling him that you are interested to start as soon as possible, for example if you need to read papers or other material or not
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

For funding you can ask both your adviser and graduate office. If you start sooner it increases your chance to get funding. Just show him your research capabilities and entusiasm

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    For funding you can ask both your adviser and graduate office. If you start sooner it increases your chance to get funding. Just show him your research capabilities and entusiasm
    زهرا جان خیلی‌ کمک کردی، ممنونم. راجع به funding کار دیگه‌ای می‌تونم بکنم که شانسمو بیشتر کنه؟

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

زهرا جان خیلی‌ کمک کردی، ممنونم. راجع به funding کار دیگه‌ای می‌تونم بکنم که شانسمو بیشتر کنه؟
    If you are sure that your adviser is not going to give you any kind of funding, you can ask the graduate adviser of the group and department about it. Ther are other funding opportunities that you can find them in your university website but for the first semester there are very few

Junior Member

سلام من به یه استاد ایمیل زدم و ازم خواسته تا research proposal براش بفرستم. حالا پروپوزالی که آماده کردمو میخام براش بفرستم ولی نمیدونم دقیقا تو ایمیلم چی باید بنویسم .آخه خیلی تجربه ندارم در این زمینه. لطفا کمک کنید. یکم عجله دارم. ممنون

Junior Member

در ضمن رشتم معماریه دارم برای phd دانشگاه ملبورن اپلای میکنم.من ازش خواستم 2 هفته بهم وقت بده ولی استاد بهم گفت هر چه قدر که دوست دارم برای تنظیم پروپوزال میتونم وقت بزارم. ولی من دیگه جوابی بهش ندادم و رفتم سراغ تهیه پروپوزال الان بیشتر از یک ماه گذشته، فکر کنم باید ازش یه تشکری هم میکردم که وقت گذاشته ..
    ویرایش توسط bah90 : June 4th, 2012 در ساعت 01:21 PM

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bah90 نمایش پست ها
    در ضمن رشتم معماریه دارم برای phd دانشگاه ملبورن اپلای میکنم.من ازش خواستم 2 هفته بهم وقت بده ولی استاد بهم گفت هر چه قدر که دوست دارم برای تنظیم پروپوزال میتونم وقت بزارم. ولی من دیگه جوابی بهش ندادم و رفتم سراغ تهیه پروپوزال الان بیشتر از یک ماه گذشته، فکر کنم باید ازش یه تشکری هم میکردم که وقت گذاشته ..
    سلام.
    اساتید دانشگاههای معتبر خارجی شاید در روز چیزی حدود صد ایمیل (حالا یه کم بیشتر یا کمتر) از دانشجویان خارجی در زمینه اپلای و غیره دریافت می کنن. اگر فرض کنیم برای هر کدوم بخوان 5 دقیقه هم وقت بذارن، باید در روز چیزی حدود 8 ساعت (یعنی یه روز کاری) پای کامپیوتر مشغول خوندن و جواب دادن به ایمیل ها باشن. ضمن این که باید در نظر گرفت یه استاد علاوه بر چک میل، کارهای دیگه ای مثل تدریس، رفع اشکالات درسی دانشجویان، کار در آزمایشگاه یا مراکز تحقیقاتی، ارائه خدمات مشاوره ای به بخش صنعت و غیره هم داره که از اولویتهای بالاتری برخوردار هستن. حالا اگه استاد هر روز بخواد به اینجور ایمیلها که خیلی هم ضروری نیستن جواب بده که دیگه پاک از کار و زندگیش می افته.
    این که استاد گفته "هر چه قدر که دوست دارم برای تنظیم پروپوزال میتونم وقت بزارم" لطف استاد رو میرسونه و قطعاً ایشون منظورش این نیست که حاضره چهار پنج ماه برای شما صبر کنه که پروپوزال رو براش بفرستی، چون خیلی محتمل هست که همون روز یا چند روز بعد یه دانشجو با رزومه به مراتب قوی تر از شما براش پروپوزالی بفرسته که نظرش رو جلب کنه و استاد تصمیم نهاییش رو همون موقع بگیره و مطمئن باشین در این مواقع اساتید خارجی با شما تو رودربایستی گیر نخواهند کرد و حرفشون رو رک میزنن، چون به طریق متقابل دانشجوها هم اگه پوزیشن و استاد بهتری گیرشون بیاد همین برخورد رو با اساتید خواهند داشت و این قضیه کاملاً طبیعی هست. به قولی گفتن "رقابت سکون ندارد".
    یه نکته ای رو هم در نظر بگیرین که این پروپوزال دقیقاً همون چیزی نیست که قراره بعداً به عنوان پروپوزال دکترا ازش دفاع کنین و به همین خاطر نیاز نیست که آنچنان Perfect باشه که به قولی "مو لای درزش نره". این پروپوزال در واقع سندی هست که استاد بر مبنای اون توانایی تعریف مسأله و مهارتهای پژوهشی شما رو می سنجه و نظرش رو در مورد اعطا یا عدم اعطای پذیرش به شما به کمیته تحصیلات تکمیلی دانشگاه منتقل میکنه و شاید اصلاً بسته به پروژه هایی که استاد کار می کنه موضوع تحقیقاتی که قراره روش کار کنین کلاً عوض بشه و نیاز باشه دوباره پروپوزال بنویسین.
    ضمن این که شاید استاد کامنتهایی رو پروپوزال داشته باشه که اگه زودتر براش نسخه اولیه رو بفرستین، بتونه کمکتون کنه تا قبل از این که خیلی دیر بشه، پروپوزال رو اصلاح کرده و به همراه سایر مدارک بفرستین.
    به هر حال بهتره تا بیش از این فرصت سوزی رخ نداده، هر چه زودتر پروپوزال رو براش بفرستین و بابت تاخیری که داشتین عذرخواهی کنین. به طور کلی در قضیه پذیرش، روزمه قوی داشتن یه بحث هست و زمانبندی صحیح، وقت شناسی و ارتباط موثر با استاد یه بحث دیگه که هر دو برای اخذ پذیرش و بورس ضروری هستن و هیچکدوم به تنهایی کافی نیستن.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)