صفحه 19 از 157 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    حداقل در اون دانشگاههای کانادا و امریکا که من دیدم معمولا گرچه قرارداد ازطرف دانشگاه بسته میشه ولی فاند متعلق به استاده و در research account استاد قرار میگیره و اگر استاد فوت کنه پروژه لغو میشه و مبلغ قرارداد معمولا به موسسه فاند دهنده برگشت داده میشه (مگر اینکه collaborator داشته باشه).

بعضی از دانشگاهها فاندینگ دانشجو رو گارانتی میکنند که در اینصورت اگر بهر دلیلی RA نتونه داده بشه دانشکده از بودجه خودش فاندینگ رو تامین میکنه.
    درسته. ولی قرارداد از طریق دانشگاه بسته میشه. یه مبلغی از پول پروژه به دانشگاه میرسه. من تاحالا متن قرارداد رو ندیدم ولی وقتی یکی از استادامون فوت کرد با رییس دانشکده حرف میزدم اینارو بهم گفت. میگفت خودشم که چند سال پیش از یه دانشگاه دیگه اومده بور دانشگاه ما نمیتونست پروژه هاشو بیاره برای همینم تا یه مدتی به عنوان adjunct توی دانشگاه قبلی هم مشغول بود تا پروژه هارو از دست نده.

من یه طرحی داشتم که می خواستم به واسطه ی اون طرح از یکی از دانشگاه های امریکا، کانادا و یا اروپا پذیرش بگیرم. اساتیدی رو هم پیدا کردم که زمینه کاریشون درست مربوط به طرح منه.
    اما من اصن تجربه ای تو این زمینه ندارم و از یه طرف می ترسم شانسمو از دست بدم در مورد استاده و از طرف دیگه شاید ایده ی کلی رو هم بخوام بگم شاید طرحم ازدست بره.
    ایا میشه برای اینطور مباحثی با اساتید ارتباط برقرار کرد و خواهان پذیرش شد؟؟
    سپاس
    محمد

Junior Member

سلام به همه
    من به یکی از اساتید تو یکی از دانشگاههای استرالیا ایمیل زدم. بعد از خوندن رزومم اون یه موضوع پیشنهاد کرد برای پرورپوزال و گفت اگر علاقمندم کار کنم بهش خبر بدم. منم ایمیل زدم که علاقمندم. بعد یکی دو روز دوباره بهم ایمیل زد و گفت به تهدادی از همکاراش تو اروپا تماس گرفته و داره با اونا مشورت میکنه تا یه موضوع خوب واسه پروپوزال انتخاب کنه ولی در ضمن بهم گفت که در کنار این قضیه من زودتر شروع کنم و مدارکی که برای اپلیکیشن لازمه آماده کنم چون ممکنه پروسه وقت گیری باشه تا بتونم به ددلاین اسکالرشیپ برسم..
    به نظر شما این یعنی چی؟:0
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط bah90 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من به یکی از اساتید تو یکی از دانشگاههای استرالیا ایمیل زدم. بعد از خوندن رزومم اون یه موضوع پیشنهاد کرد برای پرورپوزال و گفت اگر علاقمندم کار کنم بهش خبر بدم. منم ایمیل زدم که علاقمندم. بعد یکی دو روز دوباره بهم ایمیل زد و گفت به تهدادی از همکاراش تو اروپا تماس گرفته و داره با اونا مشورت میکنه تا یه موضوع خوب واسه پروپوزال انتخاب کنه ولی در ضمن بهم گفت که در کنار این قضیه من زودتر شروع کنم و مدارکی که برای اپلیکیشن لازمه آماده کنم چون ممکنه پروسه وقت گیری باشه تا بتونم به ددلاین اسکالرشیپ برسم..
    به نظر شما این یعنی چی؟:0
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز

شما همون کاری که استاد گفته انجام بده. مدارک را که بهر صورت باید آماده کنی پس زودتر بهتر.

ولی من بهتون توصیه می کنم همه تمرکزتون را روی استرالیا نذارید و همزمان با در نظر گرفتن استرالیا، چند تا کشور دیگر را هم اقدام کنید.

چون استرالیا اصولا اساتیدش میگن بیا و همه چی اوکی هست، ولی ویزاش ممکنه نیاد. من دوستم 6 ماه منتظر موند و آخرش نیومد. البته اینی که گفتم همیشه صادق نیست، ولی شما بهتره که جاهای دیگر را هم در نظر بگیری که بعداً پشیمون نشی.

موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

یک سوال: من به یک استاد میل زدم و در کمال ناباوری ظرف 3 ساعت جوابش اومد که
    I may be recruiting new students in the Fall of 2013. The availability of funding for assistantships right now is uncertain but I would encourage you to apply to our program.
    حالا من می خوام بدونم با توجه به اینکه این دانشگاه اکیدا توصیه کرده که اگه یه استاد پیدا نکنیم که ساپورتمون کنه کلا application را نگاه هم نمی کنن من چی باید به این استاده بگم؟ اصلا امیدوار باشم یا نه صرفا خواسته مودبانه بگه نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

دوستان خواهشا منو در این زمینه راهنمایی کنید! من نمی دونم اصلا این استاده موافق بوده مخالف بوده چی بوده؟؟؟؟؟ می ترسم اگه دیر جوابشو بدم بد بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh007 نمایش پست ها
    دوستان خواهشا منو در این زمینه راهنمایی کنید! من نمی دونم اصلا این استاده موافق بوده مخالف بوده چی بوده؟؟؟؟؟ می ترسم اگه دیر جوابشو بدم بد بشه

نه دوست من جواب سر بالا داده! فقط ازش تشکر کن
    تجربه تلخی که من دارم میگه بدون داشتن استاد اپلای نکنید! به خصوص برای دانشگهاای آمریکا و دوره دکتری!

بعد از یک هفته استادا جوابمو ندادن بهتره دوباره میل بزنم بهشون یا نه؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa68 نمایش پست ها
    بعد از یک هفته استادا جوابمو ندادن بهتره دوباره میل بزنم بهشون یا نه؟
    زود نا اميد شديادامه بده و به اونا كه جواب ندادن بعد يك هفته دوباره بفرست.شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال دارم، امیدوارم تاپیک مناسبی رو انتخاب کرده باشم...
    من دانشجوی ترم سوم بیوتکنولوژی-دانشگاه تهران هستم، و در حال حاضر روی پایان نامه دارم کار می کنم. کم و بیش زبان می خونم ولی هنوز اقدام نکردم برای ثبت نام امتحان زبان. در نظر دارم شانسم رو برای برنامه دکترای ماکس پلانک امتحان کنم. چون یکی از اینستیتو هاش و برنامهش خیلی مشابه علاقه و البته کار پایان نامه ام است. سوال من الان در مورد تماس با استادی هست که پیدا کردم. ددلاین اپلای ماکس پلانک 15 ژانویه است و من به امسال نمیرسم. همچنین، استادی که انتخاب کردم هد دپارتمانت هستن(اصطلاحا شخص کله گنده ای هستن ) حالا من نمی دونم آیا از الان به ایشون ایمیل بزنم یا نه؟ اصلن اگر ایمیل بزنم نمیدونم شانسی دارم یا نه! و اینکه من قصد دارم اردیبهشت تو ی کنفرانس مربوط به رشته ام در ایتالیا به طور آزاد شرکت کنم که اتفاقا ایشون هم جز سخنرانای مدعو هستند. به نظر شما بهتر نیست به جای ایمیل زدن صبر کنم حضورا ببینمشون و صحبت کنم؟؟؟؟ سوالم رو در تاپیک ماکس پلانک نپرسیدم چون در زمینه تماس با استاده که نمیدونم از کجا شروع کنم....
    ممنون میشم اگر کسی از دوستان مطلع راهنمایی کنند...برام خیلی مهمه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)