صفحه 20 از 157 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام
    ببخشید یه سوال که شاید کاملا مناسب اینجام نباشه. اگر کسی از دوستانی که در دانشگاه مورد نظرمون هستند بخوان برن و ما رو توصیه کنن به نظرتون موثره؟ پبشنهاد میدین چه مسائلی رو مطرح کنن و روی چی تاکید کنند؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

خياي تاثير كمي داره بنظرم
    اما اگه بتونن CV شما رو دستي ببرن بده و برنامه تحصيلي شما را شرح بدن اين بد نيست
    نقل قول نوشته اصلی توسط azizzadeh_1363 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید یه سوال که شاید کاملا مناسب اینجام نباشه. اگر کسی از دوستانی که در دانشگاه مورد نظرمون هستند بخوان برن و ما رو توصیه کنن به نظرتون موثره؟ پبشنهاد میدین چه مسائلی رو مطرح کنن و روی چی تاکید کنند؟
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin_th57 نمایش پست ها
    موقع ایمیل به استاد , ما فقط رزومه رو میفرستیم دیگه , درست میگم‌؟ نمره تافل برای استاد ها مهمه ؟ ( چون ممکنه تا زمان ارسال ایمیل , نمره تافل مشخص نباشه )
    یه سوال دیگه که شاید خیلی به این پست مربوط نشه , اگه ما توی زمینه ای متفاوت با زمینه مورد نظر ( واسه اپلای ) مقاله داشته باشیم , تاثیری داره ؟ یا نه میگن , این مقاله ربطی به این زمینه نداره و مهم نیست !؟!

کلیه پیج های فروم این تاپیک روخوندم اما ج سوالم رو پیدا نکردم

برداشتی که کردم میلی که پس اینجا در وهله اول به استاد می زنیم معادل همون SOP مون هست به انضمام اینکه رزومه هم باید بفرستیم با میل??
    یا اینکه علاوه بر متن میل و ارسال سی وی، باید فایل sOP (در حد دو ص) هم میل شود??

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    زود نا اميد شديادامه بده و به اونا كه جواب ندادن بعد يك هفته دوباره بفرست.شادزي
    سلام، به اساتیدی که جوابی ندادند باید با چه متنی ایمیل مجدد زد که احتمالا جواب بدهند ؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    کلیه پیج های فروم این تاپیک روخوندم اما ج سوالم رو پیدا نکردم

برداشتی که کردم میلی که پس اینجا در وهله اول به استاد می زنیم معادل همون SOP مون هست به انضمام اینکه رزومه هم باید بفرستیم با میل??
    یا اینکه علاوه بر متن میل و ارسال سی وی، باید فایل sOP (در حد دو ص) هم میل شود??

خير برداشتتون كمي ناقصه.شما در 3-4 خط خودتون و علاقمنديتون رو معرفي و اگر نكته ي خيلي خاصي مثلا معدل بسيار بالا، مقاله، و... داشتيد اون رو هم ميگيد تا استاد راغب شه رزومه رو بخونه. يك رزومه ي ترجيحا 2 صفحه ايي هم به ايميل اتچ ميشه. بعد از اولين تماس هر چه نياز باشه خودشون درخواست ميدن.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arman665 نمایش پست ها
    سلام، به اساتیدی که جوابی ندادند باید با چه متنی ایمیل مجدد زد که احتمالا جواب بدهند ؟

چون فرض بر اينه كه شما اطلاع نداريد ايشون خونده و اهميت نداده معمولا همون قبلي رو ميزنند. مگر اينكه ايرادي در قبلي باشه. مثلا متنش طولاني باشه. يا تكرار مكررات داخل رزومه باشه. در اونصورت بهتره فقط 1-2 نكته ي خاص به همراه علاقمنديتون رو در ايميل جديد ارسال بفرماييد.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

من الان دانشجوی دکترای شیمی هستم و می خوام دکترای اینجا رو ول کنم و برای امریکا اپلای کنم. منم مشکلات مرسوم رو دارم مثلا جواب ندادن استادها و ریجکت شدن از استادهای دانشگاه های سطح بالا. الانم که فصل اپلای ها داره به ددلاین نزدیک می شه و من خیلی نروس هستم. لذا تصمیم دارم برای چند تا دانشگاه فرم های اپلیکیشن رو پر کنم (بدون جواب مثبت گرفتن از هیچ استاد بخصوصی) و این مستلزم پرداخت هزینه اس. به نظر شما کار بیهوده ای نیست؟ پول دور ریختن نیست؟ تا الان فقط یه استاد ایرانی فقط در این حد بهم جواب داده که روزمه ات خوبه، اپلای کردی خبر بده!!! نمی دونم این به معنی اوکی هست یا نه؟

سلام بچه ها
    من که دارم ناامید میشم. چند صد ایمیل زدم. ایمیل من یه گزینه داره که میشه فهمید طرف اون رو خونده یا حذف کرده. میتونم بگم که 50٪ استادها میخونن و فقط 20 ٪ اونها جواب میدن و نصفشون میگن مستقیما اپلای کن و نصفشون میگن فاند نداریم. شرلیطم هم خوبه، چها ر ISI و چند تا فارسی و ... تافل 84 و معدل لیسانس 15.5 ارومیه و ارشد 16.32 صنعت آب و برق
    نظر شما چیه؟ به نظرتون بدون مشخص کردن استاد اگه مستقیما اپلای کنم احتمال فاتد وجود داره؟ من که دارم ناامید میشم. گرایشم انرِژی نو هستش. ارشد تبدیل انرژی هستم.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdymo نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من که دارم ناامید میشم. چند صد ایمیل زدم. ایمیل من یه گزینه داره که میشه فهمید طرف اون رو خونده یا حذف کرده. میتونم بگم که 50٪ استادها میخونن و فقط 20 ٪ اونها جواب میدن و نصفشون میگن مستقیما اپلای کن و نصفشون میگن فاند نداریم. شرلیطم هم خوبه، چها ر ISI و چند تا فارسی و ... تافل 84 و معدل لیسانس 15.5 ارومیه و ارشد 16.32 صنعت آب و برق
    نظر شما چیه؟ به نظرتون بدون مشخص کردن استاد اگه مستقیما اپلای کنم احتمال فاتد وجود داره؟ من که دارم ناامید میشم. گرایشم انرِژی نو هستش. ارشد تبدیل انرژی هستم.
    دوست عزیز میزان پاسخگویی 20 درصد خیلی خوبه.ما که یه زمانی همه بهمون جواب میدادن الان از هر صدتا ایمیل 5 تا هم جواب نمیگیریم.فاند هم که خیلی اوضاعش خرابه.وضعیت شما خوب نیست،معمولیه.در مورد اپلای مستقیم هم نظری ندارم.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdymo نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    شرایطتون متوسطه. میتونید یک تعداد دانشگاه رو بر اساس زمینه های تحقیقاتی موردنظرتون انتخاب کنید (در زمینه ای که در SOP تون مینویسید فعال باشند و به سابقه پژوهشی شما بخورند، استادهای متعدد با پروژه های بزرگ درزمینه شما داشته باشند و از نظر رنکینگ هم متوسط باشند که به رزومه شما بخوره) و شانستون رو امتحان کنید. برای امریکا و استرالیا بخاطر تحریم رشته های انرژی ممکنه به مشکل بخورید، بخاطر همین از چند کشورمختلف انتخاب کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)