صفحه 22 از 157 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اشکالی نداره؛ شاید استاد علاقمند شد کلیک بکنه. اگر هم کلیک نکنه، مشکلی پیش نمیاد. فقط حواستون باشه که خیلی با ظرافت این کار انجام بشه. مثلاً:

Dr. Ahmad Ahmadi, Assistant Professor
    Department of XXX
    Sharif University of Technology
    URL
    برای استادم میتونم لینکدینش رو بذارم که خیلی پره و عکسش واضحه...البته سایت شخصیم داره ولی لینکدینش کامل تره. البته تو صفحه اول سایتش عکس کتابشم گذاشته که انتشارات Wiley چاپ کرده. واسه دانشگاهم میخوام ویکی پدیا بذارم چون دانشکده ما قدیمی و با سابقه هست.مشکلی نیست؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط michel_apachie نمایش پست ها
    برای استادم میتونم لینکدینش رو بذارم که خیلی پره و عکسش واضحه...البته سایت شخصیم داره ولی لینکدینش کامل تره. البته تو صفحه اول سایتش عکس کتابشم گذاشته که انتشارات Wiley چاپ کرده. واسه دانشگاهم میخوام ویکی پدیا بذارم چون دانشکده ما قدیمی و با سابقه هست.مشکلی نیست؟
    در مورد دانشگاهتون موافق نیستم که کار خوبی باشه.
    در مورد استاد، هم سایت شخصی خوبه؛ هم لینکداین.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام دوستان
    نمیدونم اگه جای سوالم اینجا هست یا نه.
    اما خواستم بدونم اگه 4/5 تا استاد از یه دانشکده و یه رشته ، تو " لینکدین " درخواست بفرستم واسشون ، عیب داره؟

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

یه سوال :

فرض کنید شما 15 دانشگاه رو قطعی کردین . شروع میکنید ایمیل زدن . هیچکدوم جواب نمیدن . شما در نهایت قصد داشتین برای 10 تاشون اپلای کنید .
    حالا که هیچکدوم جواب ندادن چیکار میکنید ؟
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    یه سوال :

فرض کنید شما 15 دانشگاه رو قطعی کردین . شروع میکنید ایمیل زدن . هیچکدوم جواب نمیدن . شما در نهایت قصد داشتین برای 10 تاشون اپلای کنید .
    حالا که هیچکدوم جواب ندادن چیکار میکنید ؟
    به چند تا موضوع توجه می کنم: ایا زمینه کاری من به حداقل 3 تا از اساتید اونجا میخوره٬ نمره زبانم حداقل اونجا را داره٬ acceptance rate دانشگاه چند هست٬ میزان فاند RA و TA دانشگاه چطور هست٬ بعد اگر همه اینها خوب بود اپلای می کنم. من الان دانشگاهی که هستم اصلا هیچ جوابی نداشتم. از چند تا دانشگاه دیگه هم پذیرش گرفتم بازم از اونها هم جواب نداشتم. دلیلش این میتونه باشه که استاده وقت نداره٬ دانشجو نمیخواد٬‌یا دانشگاه به این صورت هست که اول کمیته پذیرش باید قبول کنه و استاد در پذیرش گرفتن تاثیری نداره یا دخالت نمی کنه. همین الانم که ما دانشجو هستیم برای ریسرچ میخوایم حرف بزنیم جواب ایمیل را نمیدن٬ یکی رفته کنفرانس٬ اون یکی بیزی هست٬ اون یکی تازه بچه دار شده رفته مرخصی. اینها همش مسايلی هست که کسانیکه اپلای می کنن خبر ندارن. البته ایمیل زدن خوبه حداقل ممکنه جواب بدن که پوزیشن ندارن یا یکی دیگه را معرفی کنن ولی ملاک اپلای نباید باشه. البته این حرف ها برای امریکا بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    به چند تا موضوع توجه می کنم: ایا زمینه کاری من به حداقل 3 تا از اساتید اونجا میخوره٬ نمره زبانم حداقل اونجا را داره٬ acceptance rate دانشگاه چند هست٬ میزان فاند RA و TA دانشگاه چطور هست٬ بعد اگر همه اینها خوب بود اپلای می کنم. من الان دانشگاهی که هستم اصلا هیچ جوابی نداشتم. از چند تا دانشگاه دیگه هم پذیرش گرفتم بازم از اونها هم جواب نداشتم. دلیلش این میتونه باشه که استاده وقت نداره٬ دانشجو نمیخواد٬‌یا دانشگاه به این صورت هست که اول کمیته پذیرش باید قبول کنه و استاد در پذیرش گرفتن تاثیری نداره یا دخالت نمی کنه. همین الانم که ما دانشجو هستیم برای ریسرچ میخوایم حرف بزنیم جواب ایمیل را نمیدن٬ یکی رفته کنفرانس٬ اون یکی بیزی هست٬ اون یکی تازه بچه دار شده رفته مرخصی. اینها همش مسايلی هست که کسانیکه اپلای می کنن خبر ندارن. البته ایمیل زدن خوبه حداقل ممکنه جواب بدن که پوزیشن ندارن یا یکی دیگه را معرفی کنن ولی ملاک اپلای نباید باشه. البته این حرف ها برای امریکا بود.
    سلام
    منظورتون از acceptance rate همونیه که توی usnews هست یا از طریق دیگه ای هم میشه متوجه شد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

سلام دوستان
    بنده تازه مهندسی شیمی لیسانس رو تموم کردم و واسه مستر مسخام اقدام کنم و فاند هم نمیخام.
    آیا لازمه که با استادی تماس بگیرم و بپرسم که آیا مستر پوزیشن دارن یا نه؟ برا این سواله اشکالی نداره که تلفن بزنم؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط meriii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده تازه مهندسی شیمی لیسانس رو تموم کردم و واسه مستر مسخام اقدام کنم و فاند هم نمیخام.
    آیا لازمه که با استادی تماس بگیرم و بپرسم که آیا مستر پوزیشن دارن یا نه؟ برا این سواله اشکالی نداره که تلفن بزنم؟
    ممنون
    سلام

1- این روند کمی به کشور هدف شما بستگی داره.
    2- بهتر اینه که ایمیل بزنید و از وجود پوزیشن خالی مطمئن بشید تا هزینه هاتون هدر نره. بعلاوه، داخل متن ایمیل هم درج کنید که Self Funded هستید.
    3- تلفن زدن هم بد نیست اما بهتره که ابتدا ایمیل بزنید. ضمناً تماس تلفنی، می طلبه که اسپیکینگتون خوب باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    درسته ولی اون اطلاعات مربوط به ٬""acceptance rate دانشگاه چند هست٬ میزان فاند RA و TA دانشگاه"" چطوری پیدا کنیم؟

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

دوستان یکی بگه از کجا تشخیص بدم اسم کوچیک یا فامیلیه استاد رو. میدونم یکم سوال ....
    ولی یه سری جاها اول اسم استاد رو نوشتن بعد فامیلیش رو ، یه جاهایی هم اول فامیلیش هست بعد اسمش
    بعضی اسم ها مشخصه ولی بعضی جاها نمی تونم تشخیص بدم کدوم اسمه کدوم فامیلی که فامیلیش رو بخوام بردارم برای متن ایمیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)