صفحه 49 از 157 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354555657585999149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

سلام
    یک استادی بعد از چند مکاتبه از من خواست که ریز نمرات کارشناسی و ارشد رو براش بفرستم
    من هم فرستادم و خبری ازشون نشد
    بعد از چند روز دوباره بهشون میل دادم و یادآوری کردم
    ایشون فقط به صورت مداوم میل اولم رو میخونه ولی دیگه جوابی ندادن
    خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان،
    من برای پذیرش دوره دکترا و در رشته Bio-Engineering در دانشگاه George Mason اقدام کردم. (بهار 2016)
    دانشگاه George Mason یه بخش نسبتا طولانی Transcript Evaluation رو برای ریز نمرات دانشجوهای بین المللی داره که قبل از فرستادن پرونده applicant به دانشکده مربوطه باید اون مرحله طی بشه.
    حالا مشکل من اینجاس که از بعضی دانشجوهای George Mason شنیدم که این Transcript Evaluation با پیگیری استادت میتونه طی چند روز (به جای چند هفته) انجام بشه. من میخوام این موضوع رو با استادم مطرح کنم که سریع تر amplification بررسی بشه.
    سایت دانشکده اعلام کرده که هفته دوم سپتامبر میتونیم انتظار اعلام نتایج رو داشته باشیم و استادم هم گفته که امیدوارم فرم اپلایت تا 7 سپتامبر به دستم برسه و از اونجایی که هنوز فرم apply من از Graduate Office به دست دانشکده نرسیده فکر میکنم دیگه باید وارد عمل بشم و این مسئله رو مطرح کنم. میخواستم بدونم چطور مطرح بشه بهتر هستش. طبیعتا من هنوز پذیرش نگرفتم و درست نیست که به استاد بگم بره پیگیر Transcript Evaluation من باشه. از طرفی تا اینجا مکاتبات خوبی با هم داشتیم و از اونجایی که پوزیشن و فاند داره و از رزومه من خوشش اومده حساسیت من رو این موضوع بیشتر شده.
    به نظر شما مطرح کردن این مسئله با استاد منطقی هست؟ با توجه به اینکه منشی دانشکده گفته جای نگرانی نیست و این تاخیرها پیش میاد. خودم فکر میکنم با پیگیری استادم اگه چند روزه transcript evaluation انجام بشه حدود 1 ماه جلو میوفتم و این برای من خیلی مهم هستش.
    با تشکر از توجه شما

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mos_bad نمایش پست ها
    سلام.آقا من پارسال برای یک دانشگاهی اپلای کردم و ادمیشن گرفتم ولی چون فاند استاد جور نشد نرفتم. الان یکی دیگه از استادای همون دانشگاه گفته اپلای کن. دو تا مشکل وجود داره یکی اینکه الان تافلم اکسپایر (منقضی) شده و دوم اینکه این استاده برای اسپرینگ می خاد من تا بخام تافل بدم دو ماهی باید زمان بزارم که می ترسم نرسم. از طرفی هم موندم بگم پارسال ادمیشن گرفتم و مدارکم موجوده بره از استاد پارسالی آمار بگیره و اون منصرفش کنه و همچنین بنظرتون مدارکی که پارسال فرستادم معتبره یا میگن باید دوباره مدارک زبانت رو بفرستی؟
    دوست عزیز
    من فکر میکنم مدرک زبان رو دوباره از شما میخوان. نمیدونم پروفایل اپلای دانشگاه چطوره ولی ممکنه اپلود بعضی از مدارک تکراری رو ازت نخواد و همون پروفایل گذشته ت رو دوباره اکتیو کنن ولی مدرک زبان رو به تاریخ امسال فاعدتا از شما میخوان که ولید باشه (بازم واسه اطمینان میتونید خیلی راحت از منشی بپرسید)
    نمیدونم شاید بشه اپلای کنید و رسوندن مدرک زبانتون رو به تاخیر بندازید. من دوستی داشتم که برای ترمی اپلای کرد و مدرک زبانش رو با هماهنگی استاد با تاخیر فرستاد در حقیقت اپلایش یه ترم عقب تر افتاد. ولی اپلای اصلیش رو همون ترمی که استاد خواسته بود شروع کرده بود
    پیشنهادم اینه:
    شما راهی ندارید که اپلای کنید و سعیتونو بکنید که زبانتون برسه به ددلاین. یا شاید از منشی بپرسید و راهی باشه که همه مدارک رو بفرستید و زبان رو با تاخیر بفرستید
    بازم نظر دوستان دیگه رو اینجا بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چجوری میشه ایمیل اکادمیک پیدا کرد برایه تماس با اساتید؟
    قاعدتا باید شما این ایمیل رو از دانشگاه محل تخصیلتون بخوایید که در اختیارتون قرار بده
    و معمولا تمام دانشجوهای دانشگاهی همچین ایمیلی رو دارن
    البته بعضی از دانشگاه ها بعد از فارغ التحصیلی ساپورتشون رو بر میدارن و بنابراین بهتره با همون ایمیل عادیتون مکاتبه کنید (پیشنهاد منه البته!)

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alimontazer نمایش پست ها
    سلام
    یک استادی بعد از چند مکاتبه از من خواست که ریز نمرات کارشناسی و ارشد رو براش بفرستم
    من هم فرستادم و خبری ازشون نشد
    بعد از چند روز دوباره بهشون میل دادم و یادآوری کردم
    ایشون فقط به صورت مداوم میل اولم رو میخونه ولی دیگه جوابی ندادن
    خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    دوست عزیز
    نمیدونم چند وقت گذشته از فرستادن ایمیل دومتون
    ولی من پیشنهادم اینه که بازم منتظر بمونید و مثلا اگه تا ده روز دیگه جوابی نگرفتید
    یه ایمیل جدید بزنید و بگید که استاد فلانی من مدارکم رو فرستادم براتون و همچنان منتظر نظر نهاییتون هستم و ممنون میشم که منو ازش مطلع کنید
    هرچند احتمالا خودتون هم میدونید ولی ته ایمیلتون این عبارت I look forward to your kind response یا چیزی شبیه به این رو هم بذارید
    به نظزم اگه بازم جوابی ندادن
    شما گزینه های دیگه تون رو به موازات پی بگیرید
    بعضی استادا کلا تخم مرغ زیر پد موسشونه
    نگران نباشید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash6767 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من برای پذیرش دوره دکترا و در رشته Bio-Engineering در دانشگاه George Mason اقدام کردم. (بهار 2016)
    دانشگاه George Mason یه بخش نسبتا طولانی Transcript Evaluation رو برای ریز نمرات دانشجوهای بین المللی داره که قبل از فرستادن پرونده applicant به دانشکده مربوطه باید اون مرحله طی بشه.
    حالا مشکل من اینجاس که از بعضی دانشجوهای George Mason شنیدم که این Transcript Evaluation با پیگیری استادت میتونه طی چند روز (به جای چند هفته) انجام بشه. من میخوام این موضوع رو با استادم مطرح کنم که سریع تر amplification بررسی بشه.
    سایت دانشکده اعلام کرده که هفته دوم سپتامبر میتونیم انتظار اعلام نتایج رو داشته باشیم و استادم هم گفته که امیدوارم فرم اپلایت تا 7 سپتامبر به دستم برسه و از اونجایی که هنوز فرم apply من از Graduate Office به دست دانشکده نرسیده فکر میکنم دیگه باید وارد عمل بشم و این مسئله رو مطرح کنم. میخواستم بدونم چطور مطرح بشه بهتر هستش. طبیعتا من هنوز پذیرش نگرفتم و درست نیست که به استاد بگم بره پیگیر Transcript Evaluation من باشه. از طرفی تا اینجا مکاتبات خوبی با هم داشتیم و از اونجایی که پوزیشن و فاند داره و از رزومه من خوشش اومده حساسیت من رو این موضوع بیشتر شده.
    به نظر شما مطرح کردن این مسئله با استاد منطقی هست؟ با توجه به اینکه منشی دانشکده گفته جای نگرانی نیست و این تاخیرها پیش میاد. خودم فکر میکنم با پیگیری استادم اگه چند روزه transcript evaluation انجام بشه حدود 1 ماه جلو میوفتم و این برای من خیلی مهم هستش.
    با تشکر از توجه شما
    دوست عزیز
    من نظر شخصیم رو میدم شما باز از دوستان دیگه توی همین فروم راهنمایی بگیرید

به نظر من اگه منشی هم بهتون گفته جای نگرانی نیست خیلی نگران نباشید. شاید درست تر این باشه که Expedite کردن رو با منشی ها ادامه بدید تا اینکه از استاد اینو بخوایید
    من باشم توی ایمیلم به استاد نگرانیم رو در این مورد اعلام میکنم و با این مضمون که استاد فلانی نگرانم که توی تاریخ فلان به دست شما نرسه و من از منشی هم پیگیری کردم و گفتن که تاخیرها طبیعیه ولی من همچنان نگرانم. و اگه این اتفاقات زورتر بیفته من کارهام یک ماهی جلو میفته و زودتر میتونه اپلیکیشن و رزومه م توسط شما بررسی بشه و امیدوارم بتونم توی تیم تحقیقاتی شما باشم
    یه چیزی توی این مایه ها و مستقیم ازشون نمیخوام که خودشون پیگیر شن.
    البته من این حرف رو روی بک گراند ایرانی م دارم میگم. ممکنه خیلی از دوستان بگن که موردی نداره و اون ور ابی ها تعارفی ندارن و اگه به استاد واضح بگی موردی نداره و اونم نتونه انجام نمیده و اگه بتونه انجام بده.
    استاد با استاد فرق داره.
    ولی من باشم شخصا کاری رو که عرض کردم انجام میدم و این اصلا دلیل نمیشه که ارتباط با استاد و خواستن ازش اشتباه باشه

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظر شخصیم رو میدم شما باز از دوستان دیگه توی همین فروم راهنمایی بگیرید

به نظر من اگه منشی هم بهتون گفته جای نگرانی نیست خیلی نگران نباشید. شاید درست تر این باشه که Expedite کردن رو با منشی ها ادامه بدید تا اینکه از استاد اینو بخوایید
    من باشم توی ایمیلم به استاد نگرانیم رو در این مورد اعلام میکنم و با این مضمون که استاد فلانی نگرانم که توی تاریخ فلان به دست شما نرسه و من از منشی هم پیگیری کردم و گفتن که تاخیرها طبیعیه ولی من همچنان نگرانم. و اگه این اتفاقات زورتر بیفته من کارهام یک ماهی جلو میفته و زودتر میتونه اپلیکیشن و رزومه م توسط شما بررسی بشه و امیدوارم بتونم توی تیم تحقیقاتی شما باشم
    یه چیزی توی این مایه ها و مستقیم ازشون نمیخوام که خودشون پیگیر شن.
    البته من این حرف رو روی بک گراند ایرانی م دارم میگم. ممکنه خیلی از دوستان بگن که موردی نداره و اون ور ابی ها تعارفی ندارن و اگه به استاد واضح بگی موردی نداره و اونم نتونه انجام نمیده و اگه بتونه انجام بده.
    استاد با استاد فرق داره.
    ولی من باشم شخصا کاری رو که عرض کردم انجام میدم و این اصلا دلیل نمیشه که ارتباط با استاد و خواستن ازش اشتباه باشه

موفق باشید

بسیار ممنون از راهنمایی شما (شمه728) دوست عزیز،
    من هم نظر شخصیم این هست که باید اشاره کنم به نگرانیم. نکته مثبت این هست که ممکنه واقعا transcript evaluation در صورت تمایل استاد به سرعت انجام شده و من از نظر زمانی جلو بیوفتم. نکته مثبت دیگه این هستش که استاد ممکن کلا در جریان نباشه که چرا application من به دستش نرسیده یا دیر رسیده.
    همونطوری که آقای علی اشاره کردن نظرات بقیه دوستان هم میتونه گره گشا باشه.
    منتظر نظر سایر دوستان نیز هستم. بسیار ممنون از توجه شما.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash6767 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    با تشکر از توجه شما
    من یک نکته ای را اضافه میکنم فقط که برخی دوستان با بکگروند ایرانی ممکن است از آن تصور صحیحی نداشته باشند و آن مساله اهمیت و نقش Graduate Secretary در دانشکده ها یا حداقل بخش قابل توجهی از دانشکده هاست. اینکه برخی آنرا با منشی به مفهوم ایرانی ان و تنها یک هماهنگ کننده احتمالی برای موقعیتهای مختلف بدانند اکثرا تصور غلطی است. برخی این GS ها خود دارای یکی دو نفر کارمند هستند و بسیاری از امور تحصیلات تکمیلی دانشکده و ارتباطات و شرایط آنرا شکل می دهند و گاها در تصمیم گیریهای مرتبط نیز نقش تعیین کننده ای دارند. بسیاری از مواقع پاسخهایی که از آنها میگیرید براساس تجربه به مراتب ممکن است از پاسخهای مرتبط با پروسه اپلیکیشن یا فارغ التحصیلی یا مشابه که استاد در جریان آن قرار دارد موثر تر و دقیقتر باشد.
    به همین منظور پیشنهاد من اینستکه در بسیاری موارد می توانید از این نقش در صورت همکاری GS دانشکده و ارائه پاسخ صریح بهره ببرید و مطمین هم باشید که روندی که تعریف می نمایند مشکلات شما را در ادامه پروسه به نحو قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد.
    اگر این مساله نگرانی و سوال در مورد توصیه یا عدم نیاز به پیگیری از طرف استاد در این موضوع کیس شما نیز پرسیده شود مطمینا جوابی که میگیرید قابل اعتماد و مشخص و در صورت نیاز به ریفر به استاد از پشتوانه بهتری برخوردار است. اصولا اساتید وقتی چنین درخواستی از شما با تاییدیه اولیه GS دانشکده مطرح شود را به منزله پروسه ای که تعریف شده و قانونی است جدی تر خواهند گرفت و بسیاری از آنها نیز حتی در صورت ارائه درخواستهای مشابه شما ممکن است از قبل با چنین پوزیشنی(GS) دانشکده مشورت و در خصوص روال آن اطمینان یابند.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    من یک نکته ای را اضافه میکنم فقط که برخی دوستان با بکگروند ایرانی ممکن است از آن تصور صحیحی نداشته باشند و آن مساله اهمیت و نقش Graduate Secretary در دانشکده ها یا حداقل بخش قابل توجهی از دانشکده هاست. اینکه برخی آنرا با منشی به مفهوم ایرانی ان و تنها یک هماهنگ کننده احتمالی برای موقعیتهای مختلف بدانند اکثرا تصور غلطی است. برخی این GS ها خود دارای یکی دو نفر کارمند هستند و بسیاری از امور تحصیلات تکمیلی دانشکده و ارتباطات و شرایط آنرا شکل می دهند و گاها در تصمیم گیریهای مرتبط نیز نقش تعیین کننده ای دارند. بسیاری از مواقع پاسخهایی که از آنها میگیرید براساس تجربه به مراتب ممکن است از پاسخهای مرتبط با پروسه اپلیکیشن یا فارغ التحصیلی یا مشابه که استاد در جریان آن قرار دارد موثر تر و دقیقتر باشد.
    به همین منظور پیشنهاد من اینستکه در بسیاری موارد می توانید از این نقش در صورت همکاری GS دانشکده و ارائه پاسخ صریح بهره ببرید و مطمین هم باشید که روندی که تعریف می نمایند مشکلات شما را در ادامه پروسه به نحو قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد.
    اگر این مساله نگرانی و سوال در مورد توصیه یا عدم نیاز به پیگیری از طرف استاد در این موضوع کیس شما نیز پرسیده شود مطمینا جوابی که میگیرید قابل اعتماد و مشخص و در صورت نیاز به ریفر به استاد از پشتوانه بهتری برخوردار است. اصولا اساتید وقتی چنین درخواستی از شما با تاییدیه اولیه GS دانشکده مطرح شود را به منزله پروسه ای که تعریف شده و قانونی است جدی تر خواهند گرفت و بسیاری از آنها نیز حتی در صورت ارائه درخواستهای مشابه شما ممکن است از قبل با چنین پوزیشنی(GS) دانشکده مشورت و در خصوص روال آن اطمینان یابند.
    موفق باشید
    بسیار ممنون از توجه شما و نکته ظریفی که بهش اشاره کردید. البته باید بگم که استاد مربوطه بنده رو به Academic Program Coordinator ارجاع داده و نه GS. به نظر من هم منطقی هست که کارهای مربود به expedite به GS سپرده بشه و استاد صرفا در جریان کارها قرار بگیره. به هر حال یک دانشکده ممکنه تعداد زیادی applicant داشته باشه، اگر هر کسی از استادها انتظار پیگیری application خودش رو داشته باشه که منطقی نیست.

Junior Member hourya آواتار ها

سلام دوستان عزیز،
    نمیدونم سوالمو دارم جای دزستی میپرسم یا نه ایدوارم که جای درستی باشه . فقط میخوام بدونم که ...
    باید با ایمیل آکادمیک به استاد برای اولین بار میل بزنم یا نه باایمیل معمولی ای که باهاش اینجا ثبت نام کردم هم میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)