صفحه 5 از 157 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط khodadadi83 نمایش پست ها
    سلام
    راستش من هدفم از این کار این نیست که واقعا بخوام بدونم که اون اخلاقش چی جوریه، من بیشتر هدفم چیزه دیگه ست.میخوام به اون استاده بفهمونم که من خیلی در موردش تحقیق کردم و همینجوری بی گدار به آب نزدم! در واقع میخوام از طریق یکی از دانشجوهاش که بیشتر باهاش بوده این موضوع رو بهش انتقال بدم. نظرتون چیه؟ اصلا همچین چیزی واسه اونا تعریف شده هست؟ اصلا ممکنه که اون دانشجو حرفامو انتقال بده؟
    چرا فكر مي‌كنيد همچين موضوعي مي‌تونه مهم باشه؟ توي دنيايي كه براي هر درخواستي، چه پذيرش دانشگاه چه درخواست كار، فقط به رزومه شما نگاه مي‌كنند و ازتون مي‌خواهند كه مثلا پروپوزال بنويسيد و باهاتون مصاحبه تلفني مي‌كنند و حتي ازتون عكس هم نمي‌خواهند كه ببينند يا جنسيتتون رو نمي‌پرسند (كه اگر خلافش رو عمل كنند كار غيرقانوني انجام داده‌اند)، چرا بايد اينكه شما درباره استاد تحقيق كرده‌اي براي استاد مهم باشه؟
    به اين فكر كنيد كه دست كم صدها نفر ديگه (بيشتر از چين و هند و پاكستان) دنبال يه پوزيشن مي‌گردند و هر كدومشون كه به پوزيشني برسه (بر خلاف بعضي از ما ايراني‌ها) با تمام وجود تلاش مي‌كنه رفقاش رو هم ببره پيش خودش. خيلي‌هاشون زبانشون، متن‌هاشون و پاچه‌خواريشون ( D از ما بهتره. حالا چرا بايد استاد به صرف اينكه شما درباره‌اش تحقيق كردي نظر مثبتي به شما داشته باشه؟
    البته اگر از نزديك ببينيش موضوع خيلي فرق مي‌كنه، مثلا توي يك كنفرانس، بري و باهاش حرف بزني و ايده‌هات رو بگي و كلا نظرش رو جلب كني.
    اگر از دوستانت كسي پيش اون هست، باز شرايط به نفعته. گاهي اساتيد رزومه‌ها رو مي‌دهند به دانشجوهاشون تا نظر بدهند، مخصوصا اگر از كشور اونا باشه. در اينصورت دوستانت مي‌توانند از دانشگاهت براش تعريف كنند، شرايطش رو بگويند و ضعف‌هاي رزومه‌ات رو بپوشونند. مثلا بگويند كه اين معدل تو اين دانشگاه خيلي خوبه.
    به نظرم اگر دوستان خودت آنجا نيستند وقتت رو براي ارتباط با دانشجوها تلف نكن. خودشون كلي دوست و رفيق دارند كه اگر بخواهند كاري بكنند براي آنها مي‌كنند، اگر هم لازم باشه كار شما رو خراب مي‌كنند.

فقط بچسبيد به رزومه استاد، رزومه خودتون، پروپوزال خوب، ايده‌هاي جالب و انگليسي روان، و البته ارتباط مستمر با استاد (در حيطه پروپوزال و مقاله فقط) كه اگر چيزي موثر باشه همين چيزاست.
    نقطه قوت ما ايراني‌ها به بقيه كسايي كه اپلاي مي‌كنند همين رزومه است. معمولا حتي نمره‌ زبانمون هم بهتر از بقيه است. با اينكه موقع حرف زدن و نوشتن كم مي‌آريم اما خوب امتحان مي‌ديم.

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سلام، می خواستم بدونم بعضی از اساتید هستن که تو Homepage یا website شخصی شون می نویسن که ریزنمرات و CV خودتون رو واسمون ایمیل کنین حالا سوال :
    1- این ریز نمرات همون ریز نمرات رسمیه که میدیم دارالترجمه با مهر دادگستری و وزارت خارجه و اینا ؟( اگه بله که من مجبورم یه سری قبل از اپلای نهایی برم دارالترجمه یه سری هم واسه کل مدارک مثل دانشنامه و ....)
    2- این ریز نمرات رو باید واسش اسکن کنم و به ایمیل attach کنم ؟
    3- اگه موقع تماس با استاد در حال نوشتن مقاله باشم می تونم تو CV ذکر کنم یا اینکه چون می دونم تا زمان deadline آماده می شه فقط توی CV اصلی ام که واسه دانشگاه میفرستم بیارم و امکان اینکه به استاد بگم نیست ؟

ممنون

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Gita نمایش پست ها
    سلام، می خواستم بدونم بعضی از اساتید هستن که تو Homepage یا website شخصی شون می نویسن که ریزنمرات و CV خودتون رو واسمون ایمیل کنین حالا سوال :
    1- این ریز نمرات همون ریز نمرات رسمیه که میدیم دارالترجمه با مهر دادگستری و وزارت خارجه و اینا ؟( اگه بله که من مجبورم یه سری قبل از اپلای نهایی برم دارالترجمه یه سری هم واسه کل مدارک مثل دانشنامه و ....)
    2- این ریز نمرات رو باید واسش اسکن کنم و به ایمیل attach کنم ؟
    3- اگه موقع تماس با استاد در حال نوشتن مقاله باشم می تونم تو CV ذکر کنم یا اینکه چون می دونم تا زمان deadline آماده می شه فقط توی CV اصلی ام که واسه دانشگاه میفرستم بیارم و امکان اینکه به استاد بگم نیست ؟

ممنون
    سلام.
    1 - در اولین تماس معمولاً نیاز به ارسال مدارک رسمی نیست. در اولین تماس بهتر است متن کوتاهی شامل معرفی خود، علایق کاری و تحقیقاتی نوشته شده و رزومه به ایمیل ضمیمه گردد. دو حالت ممکن پیش بیاید یا استاد رزومه را نمی پسندد و پاسخ رد می دهد( که در این صورت ارسال کردن اصل مدارک هم تاثیری نخواهد داشت) یا می پسندد. اگر بپسندد ممکن است برای کنترل صحت حرفهای شما بگوید مدارک را بفرست یا این که اعتماد کند و بگوید بقیه مراحل را از طریق تحصیلات تکمیلی یا بخش پذیرش و... دنبال کنید.
    2 - بستگی به نظر فرد دارد. ممکن است بخواهد مدارک را برایش پست کنید(بیشتر در مواردی که خود استاد تصمیم گیرنده اصلی است) اما اگر بخواهید ایمیل کنید، تنها راه اسکن کردن مدارک وضمیمه کردن به ایمیل است. منتهی بایستی تنظیم رزولوشن عکس ها طوری باشد که حجم ایمیل خیلی زیاد نشود.
    3 - بستگی دارد مقاله در چه مرحله ای باشد. اگر مقاله نوشته شده و برای کنفرانس یا ژورنال ارسال شده منتهی هنوز نتایج داوری نیامده باشد یا چاپ نشده باشد، می توان اسم مقاله و سال و محل چاپ را در رزومه نوشت و در انتها عبارت (Submitted یا Under review) را اضافه کرد. اما اگر در مراحل ابتدایی نگارش مقاله باشید، می توانید چند خط کوتاه در مورد موضوع تحقیقاتی و مقاله مورد نظر توضیح دهید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام! من تازه میخوام شروع کنم و اگه بشه برای MSپذیرش بگیرم-البته خیلی بعیده چون مقاله ای هم ندارم واز زمان فارغ التحصیلی تا حالا کارکردم- !
    دوستی توی یکی ازدانشگاه های کانادا دارم که به من پیشنهادکرده برای ازاون دانشگاه شروع کنم -منتهی دوستم PHDمیخونه و کلا رشته تحصیلیش بامن فرق داره_ ! تاحالا هم برای یک استاد روفرستادم که بعد یک هفته جواب نداده ! البته چندتااستاددیگه میشناسم که به زمینه کاریشون علاقه مندم!
    حالا چندتا سوال دارم:
    اول اینکه : اگه استاد اول جواب نداد بدنیست به استاد بعدی ایمیل بفرستم -چون طبق مطالب این بخش استادهای یک دانشگاه با هم ارتباط دارند -؟
    واگر بتونم چقدربرای جواب هراستاد صبرکنم؟
    دوم اینکه : با استادی که اصلا به من جوابی نداده چطور ارتباطم رو قطع نکنم -همونطورکه درگفته های این بخش ذکر شده-؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید چون تازه کارم و نیاز به راهنمایی دارم!

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

1- معطل نشو- تماس بگیر-البته اگه بعد از یک هفته تماس نگرفت
    مدت زمان متغیر بین 1 رووز تا 3 هفته رو دیدم- اما بیش از یک هفته دیگه یه نمه نا امید انست
    2-اگه دفعه دوم هم ایمیل دادی جواب نداد- بیخیال شو-

Senior Member sara123 آواتار ها

اگه استادي مرتبه ي علمي instructor داشته باشه مي تونه دانشجو بگيره؟
    در صورت مثبت بودن جواب به صلاح هست كه با يك instructor ادامه تحصيل داد؟
    مرسي
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

سلام
    سوال: وقت بین میل زدن بین دو استاد از یک دپارتمان چند روزه؟؟
    این جمله میتونه مخ استاد رو تیلیت کنه؟؟ البته واقعیته
    I have been preciously benefited from your published papers during my thesis accomplishment
    من CV رو برا هر استاد تغییر میدم درسته؟؟ کار دستمون نده!!!
    گذاشتن عکس در CV رو کلا شما می پسندید؟؟( متاسفانه دختر نیستم! )

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    اره اگه دختر بودی تاثیر بسزایی داشت-این جا استثناءن حیف که نیستی-اما به رشتت هم نمیخوره ها-همون اقا پسر بهتره
    1-اره اون جمله خیلی خوبه-کاش منم گذاشته بودم-البته من اون موقع تاپیک مقاله هاش رو هم نمیفهمیدم-
    -نه-CV رو که نباید تغییر داد- اما متن ایمیل رو بد نیست اگه individually بنویسی
    -عکس زیاد مهم نیست-بنظر من البته
    -

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    اگه استادي مرتبه ي علمي instructor داشته باشه مي تونه دانشجو بگيره؟
    در صورت مثبت بودن جواب به صلاح هست كه با يك instructor ادامه تحصيل داد؟
    مرسي
    سلام
    به نظر می رسد Instructor را چندان نمی توان به عنوان مرتبه علمی فرض کرد چون بیشتر به معنی فردی است که در دانشگاه درس می دهد. در اکثر کشورها رتبه های علمی اساتید به این صورت هست:
    Professor : استاد
    Associate professor : دانشیار
    Assistant professor : استادیار
    Lecturer : مربی (مدرس)
    بعضی از کشورها مثل نیوزیلند Lecturer را معادل استادیار وSenior lecturer را معادل دانشیار می دانند.
    در حالت کلی Instructor ممکن است هر کدام از رتبه های علمی فوق را داشته باشد. در هر صورت به غیر از مربی که معمولاً مدرکش فوق لیسانس هست، بقیه را می توان واجد شرایط برای راهنمایی پایان نامه فوق لیسانس و دکترا دانست. یک راه برای تشخیص این قضیه بررسی مدارک تحصیلی و سوابق پژوهشی فرد مورد نظر و مقایسه آن با رزومه دیگر اعضای هیئت علمی آن دانشگاه است.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    سلام
    اره اگه دختر بودی تاثیر بسزایی داشت-این جا استثناءن حیف که نیستی-اما به رشتت هم نمیخوره ها-همون اقا پسر بهتره
    1-اره اون جمله خیلی خوبه-کاش منم گذاشته بودم-البته من اون موقع تاپیک مقاله هاش رو هم نمیفهمیدم-
    -نه-CV رو که نباید تغییر داد- اما متن ایمیل رو بد نیست اگه individually بنویسی
    -عکس زیاد مهم نیست-بنظر من البته
    -
    آره کاش تو هم میزدی، بالاتر از جورجیا دیگه کجا میخوای بری؟!!!
    آخه من interest هامو برا بعضی اساتید مطابق اونا می کنم، که بیشتر impress کنه.
    راستی اونجا هم ، ساختش دختر نداره!!!
    امان از دست این دانشکده سخت پوستان!!!

مدیران مراما پاک نکنید، آخه داغ دله، من و countdown می فهمیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)