صفحه 51 از 157 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط SohrabSight نمایش پست ها
    سلام

سوالی داشتم که شاید به نظر دوستان مسخره بیاد ولی شدیدا فکرم رو مشغول کرده.
    من الان مکاتباتم رو با استادهای خارجی شروع کردم، وقتی یه استاد بهم جوابی میده (حالا چه جواب مثبت چه منفی چه بینابین) آیا من باید چیزی مثل thank you note بنویسم براش یا نه ؟ چون ما خودمون توی فرهنگمون زیاد از این تعارفا داریم.
    مثلا الان یه استادی گفته نمیتونه کمکم کنه ولی یه استاد دیگه رو بهم معرفی کرده، الان آیا من باید مثلا بنویسم thank you for your consideration یا کلا ولش کنم دیگه چیزی نگم ؟

ممنون
    Thank you مودبانه است و صرفا تعارف نیست. همه جای دنیا هم مرسوم است. همان جمله ای که خودتون نوشتید خوب است.

نقل قول نوشته اصلی توسط SohrabSight نمایش پست ها
    سلام

سوالی داشتم که شاید به نظر دوستان مسخره بیاد ولی شدیدا فکرم رو مشغول کرده.
    من الان مکاتباتم رو با استادهای خارجی شروع کردم، وقتی یه استاد بهم جوابی میده (حالا چه جواب مثبت چه منفی چه بینابین) آیا من باید چیزی مثل thank you note بنویسم براش یا نه ؟ چون ما خودمون توی فرهنگمون زیاد از این تعارفا داریم.
    مثلا الان یه استادی گفته نمیتونه کمکم کنه ولی یه استاد دیگه رو بهم معرفی کرده، الان آیا من باید مثلا بنویسم thank you for your consideration یا کلا ولش کنم دیگه چیزی نگم ؟

ممنون
    سلام نه دیگه اینجور موارد که دیگه تعارف نیست باید حتما ازش تشکر کنی.
    <<<<<<<----------امتیاز مثبت یادتون نره

دوستان، من به استادی میل زده بودم و رزومه فرستاده بودم و گفته بودم واسه fall 2016 میخوام اپلای کنم، اونم تو جواب به من اینو فرستاد:
    I will evaluate fall 2016 application in Mid April. Please contact me again if you are still interested by then.I will evaluate fall 2016 application in Mid April. Please contact me again if you are still interested by then.
    خب واسم سوال ایجاد شده که مگه ددلاین ها حدود ژانویه نیست؟ پس چرا این استاد میگه تو آپریل دوباره ایمیل بزنم؟؟؟ اونموقع که خیلی دیر شده!!!
    ممنون میشم اگه کسی بدونه جریان چیه به منم بگه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vhd69 نمایش پست ها
    دوستان، من به استادی میل زده بودم و رزومه فرستاده بودم و گفته بودم واسه fall 2016 میخوام اپلای کنم، اونم تو جواب به من اینو فرستاد:
    I will evaluate fall 2016 application in Mid April. Please contact me again if you are still interested by then.I will evaluate fall 2016 application in Mid April. Please contact me again if you are still interested by then.
    خب واسم سوال ایجاد شده که مگه ددلاین ها حدود ژانویه نیست؟ پس چرا این استاد میگه تو آپریل دوباره ایمیل بزنم؟؟؟ اونموقع که خیلی دیر شده!!!
    ممنون میشم اگه کسی بدونه جریان چیه به منم بگه
    منظورش اینه که تا اپلای نکنید پرونده تون رو نگاه نمیکنه. وقتی اپلای کردید در اواسط اپریل پرونده ها رو نگاه میکته و انتخاب میکنه.

Junior Member

سلام دوستان
    من این ایمیل رو از یه استادی تو امریکا دریافت کردم
    Thank you for your message regarding the PHD position in my group. I encourage you to apply to our program. We are looking for someone to start with our group in Spring 2016.

Have a look at our website to learn more about our work and feel free to contact me if you have any questions.

دو تا سوال دارم اولی:به نظرتون منظورش چیه مایله با من کار کنه یا نه مثل بقیه گفته فقط اپلای کن تا ببینیم چی میشه ؟
    دوم: ازش در مورد فاند بپرسم تو این مرحله؟چون بدون فاند اصلا برام ممکن نیست
    ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rsh64 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من این ایمیل رو از یه استادی تو امریکا دریافت کردم
    Thank you for your message regarding the PHD position in my group. I encourage you to apply to our program. We are looking for someone to start with our group in Spring 2016.

Have a look at our website to learn more about our work and feel free to contact me if you have any questions.

دو تا سوال دارم اولی:به نظرتون منظورش چیه مایله با من کار کنه یا نه مثل بقیه گفته فقط اپلای کن تا ببینیم چی میشه ؟
    دوم: ازش در مورد فاند بپرسم تو این مرحله؟چون بدون فاند اصلا برام ممکن نیست
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    در مورد اینکه نظر خاصی بشه از این پیام برای بررسی رزومه شما برداشت کرد چنین اطمینانی وجود ندارد. البته تشویق به اپلای میتواند هم یک تمپلیت البته نه کلی و بلکه موردی و هم نشانه یک اسکیمینگ اولیه باشد ولی اینکه حساب ویژه ای روی آن باز کنید طبعا خیر. به ویژه اینکه از لغت Someone به صورت جنرال استفاده شده است.
    می توانید نسبت به مرور شرایط و مقایسه آن با رزومه خود اقدام و در صورت انطباق کامل طی ایمیل بعدی فیدبک قابل اعتمادتری کسب کنید که باز البته در این مرحله برای Fall2016 کمی زود و با احتمال پایین مواجه است. عموما در فاصله دور از ددلاین ایجاد تعهد چندان امکانپذیر نیست و حتی در صورت ایجاد چنین برداشتهایی از قوت کافی احتمالا مشابه تاریخهای نزدیک ددلاین برخوردار نیست.
    در مورد فاند نیز به نظر شرایط فاند به صورت جنرال باید وجود داشته باشد چون در مقطع PhD و با نحوه پاسخ داده شده عموما چنین مطلبی قابل برداشت خواهد بود. بهتر است فاند را در مرحله ای که قدری پیشرفت در تصمیم گیری لحاظ شود مطرح کنید هرچند بیان آن در این مرحله نیز مشکلی ندارد. بهتر است در صورت تمایل قطعی به اقدام ارتباط خود را به هر نحو در فواصل متناسب زمانی تا قبل ددلاین حفظ کنید و این به مفهوم آنستکه برای طرح سوالات و پیشرفت مکاتبات باید برنامه زمانی مناسبی داشته باشید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Success نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم متن SoP و نامه اولین مکاتبه با استاد را بدم آشنامون برام ویرایش کنه حالا دو سوال:

1. آیا کسانی که در امریکا یا کانادا citizen هستند هم برای phd در کشور خودشون این روال apply و SoP و ارسال CV رو مثل ما دارن؟

2. به نظرتون متن را برای ویرایش بدم به فامیلی که کلا امریکا متولد شده و بزرگ شده و الان دانشجوی phd هست؟ یا به دوستم که 3، 4 ساله از ایران رفته برای phd اونجا؟ آخه می خوام بیشتر در جریان روند کار ما باشن.
    1- این مدارک ربطی به اینترنشنال یا نشنال سیتیزنشیپ ندارد و عموما اکثر دانشگاهها چنین روالی را برای پذیرش دارند
    2- کلی نمیتوان اظهارنظر کرد بستگی به شخص دارد و اطلاعات و سطح آشنایی تخصصی ایشان با مطلب اما در حالت کلی کسی که با الفبای آکادمیک اشنایی بیشتری دارد در درجه اولویت بالاتری است ضمن اینکه نیاز است SOP و نظایر آن در سطح زبان فرد اقدام کننده (شما) نوشته شود و نه در سطح نیتیو اسپیکر. سطح فنی مطالب و رویکرد با یک زبان عموما در سطوح دانشجویی قابل قبولتر از سطح جنرال زبان عالی با غنای آکادمیک کمتر ارزیابی می شود و از آنجا که عموما این مدرک در دپارتمان بررسی می شود، مطمینا رویکرد شما در SOP نقش موثری در پذیرش خواهد داشت و لازم است حتما یا توسط خودتان نوشته شود یا با کنترل و تنظیم نهایی خودتان حداقل تصحیح و تکمیل شود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان
    من نمره تافل ام 79 شد ولی برای نوامبر دوباره ثبت نام کردم که این دفعه مطمئن هستم خیلی بیشتر می شم. سوالم اینه که الان تو CV این نمره رو بذارم و بگم که تاریخ امتحان بعدی کی خواهد بود بهتر هست یا این که چون نمره خوب نیس (هر جند مینیمم برخی دانشگاه ها رو داره) اصلا بهش اشاره نکنم و فقط تاریخ امتحان بعدی ام رو اشاره کنم؟

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من نمره تافل ام 79 شد ولی برای نوامبر دوباره ثبت نام کردم که این دفعه مطمئن هستم خیلی بیشتر می شم. سوالم اینه که الان تو CV این نمره رو بذارم و بگم که تاریخ امتحان بعدی کی خواهد بود بهتر هست یا این که چون نمره خوب نیس (هر جند مینیمم برخی دانشگاه ها رو داره) اصلا بهش اشاره نکنم و فقط تاریخ امتحان بعدی ام رو اشاره کنم؟

با تشکر
    دوست عزیز
    من جای شما برای دانشگاه هایی که با مینیمم خواسته شده خیلی فرق داره نمره م، توی سی وی مربوطه برای استادها و مکاتبه با استاد هاف نمره رو ذکر نمیکردم
    مثلا فرض کنید مینیمم مورد نظر 100 باشه و شما 79 هستین. من خودم شخصا برای استادهای اون دانشگاه تاریخ امتحان رو میذاشتم یا مینوشتم جلوی زبان Fluent و چیزی ازین دست...
    ولی برای دامشگاه هایی که نزدیک هستین شاید بنویسید بد نباشه ...

البته بازم به نظر خودتون وابسته ست.
    فقط توجه کنید رزومه تون باید چشم استاد رو گیر بده و نباید نقطه های خاص و تابلویی توش باشه (رجوع به مثال اولی که زدم)

بازم نظر دوستان رو بگیرید

موفق باشید

Junior Member

سلام
    من فازغ التحصیل مهندسی برق الکترونیکم و دوستم کارشناسی ارشد شیمی داره. میخواستیم اقدام کنیم واسه بورس گرفتت از دانشگاه يا استاد پيدا كنيم كه مارو گارانت كنه.ما چجورى بايد استاد رو پيداكنيم؟ايا معدلمون هم بايد بالا باشه؟
    امكانش هست يه نفركه قبلا اينكار رو كرده ايميلش رو بده تا من چندتا سوال بپرسم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)