صفحه 53 از 157 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

سلام.
    استادم تو یکی از دانشگاه های اروپایی چند ماهه درگیر تعریف پروژه و نوشتن پروپوزال و دفاع کردن از اونه تا فاند بگیره و پروژه یا همون job یا همون position یا همون vacancy رو تعریف کنه وبعد گفت در صورت تعریف با هم کار میکنیم حالا راست و دروغشو نمیدونم ممکنه به چند نفر دیگه هم گفته باشه! ولی حالا میخوایم یه میل بزنم فقط راجع به این موضوع که چی شد آیا تونستی پوزیشن رو تعریف کنی امیدوارم کارای تعریف پروژه خوب پیش بره و ........ خلاصه مودبانه و اکادمیک باشه و در عین حال بفهمم کجای کاره.
    1-اصن لازمه همچین میلی بزنم؟ آخه چندین ماه پیش اینو گفته و شاید ادب حکم کنه تو این مسیر تعریف پروژه براش آرزوی موفقیت کنم و .... تا حالا اینکارو نکردم!!
    2- در صورتی که پاسخ بالا مثبته میشه یه template بهم پیشنهاد بدین خواهشا انگلیسی باشه. واقعا نمیدونم چی بگم. حیاتیه واسم.
    واقعا ممنون میشم اگه کمک کنید

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad17666 نمایش پست ها
    سلام.
    استادم تو یکی از دانشگاه های اروپایی چند ماهه درگیر تعریف پروژه و نوشتن پروپوزال و دفاع کردن از اونه تا فاند بگیره و پروژه یا همون job یا همون position یا همون vacancy رو تعریف کنه وبعد گفت در صورت تعریف با هم کار میکنیم حالا راست و دروغشو نمیدونم ممکنه به چند نفر دیگه هم گفته باشه! ولی حالا میخوایم یه میل بزنم فقط راجع به این موضوع که چی شد آیا تونستی پوزیشن رو تعریف کنی امیدوارم کارای تعریف پروژه خوب پیش بره و ........ خلاصه مودبانه و اکادمیک باشه و در عین حال بفهمم کجای کاره.
    1-اصن لازمه همچین میلی بزنم؟ آخه چندین ماه پیش اینو گفته و شاید ادب حکم کنه تو این مسیر تعریف پروژه براش آرزوی موفقیت کنم و .... تا حالا اینکارو نکردم!!
    2- در صورتی که پاسخ بالا مثبته میشه یه template بهم پیشنهاد بدین خواهشا انگلیسی باشه. واقعا نمیدونم چی بگم. حیاتیه واسم.
    واقعا ممنون میشم اگه کمک کنید

سلام
    آره چرا لازم نباشه؟ بالاخره تکلیف زندگیت میخوای معلوم بشه دیگه. من اگر باشم به یه بهونه چنین ایمیلی میزنم. مثلا اینکه فلان مقاله رو خوندم و تو پروژه میشه از رویکردش استفاده کرد. یا اینکه مثلا برای آماده سازی مدارک مورد نیاز برای اپلای میخوام ببینم چقدر وقت دارم و ...
    حالا تو دلش میتونی ته توی قضیه رو دربیاری خیلی مودبانه
    البته من نمیخوام فاز منفی بدم خدانکرده. فقط میشه بقرمایید کدوم کشوره؟ آخه اینجوری دیگه به هیچ پوزیشنی نمیشه اعتماد کرد چون احتمالا اون پوزیشن برای یک فرد خاص باز شده!

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

سلام،
    نظرتون در باره ی تماس با استادانی که باهاشون ارتباط علمی داریم چی هست؟
    مثلا من برخی سوالاتم رو از یکی از استادای دانشگاه ویرجینیا می پرسم. می دونه که به عنوان دانشجوی کارشناسی روانشناسی خیلی تو این زمینه وارد هستم. چون سوالات دقیقی از مقالاتش می پرسم.
    حالا مثلا زشت نیست بهش پیام بفرستم و در باره ی فرایند اپلای بپرسم؟ منظورم اینه که تو دلش نمی گه: این از اولم به خاطر همین اپلای کردن ازم این سوالا رو می پرسید که ازش خوشم بیاد!
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام،
    مثلا من برخی سوالاتم رو از یکی از استادای دانشگاه ویرجینیا می پرسم. می دونه که به عنوان دانشجوی کارشناسی روانشناسی خیلی تو این زمینه وارد هستم. چون سوالات دقیقی از مقالاتش می پرسم.
    حالا مثلا زشت نیست بهش پیام بفرستم و در باره ی فرایند اپلای بپرسم؟ منظورم اینه که تو دلش نمی گه: این از اولم به خاطر همین اپلای کردن ازم این سوالا رو می پرسید که ازش خوشم بیاد!
    نه اصلا و ابدا زشت نیست. اتفاقا به نظر من خیلی هم خوبه. تو ایمیل اول بیان کنید که با توجه به مقالاتی که ازتون خوندم و دیسکاشن هایی که داشتیم به نظر کار کردن با شما روی فلان موضوع خیلی به من کمک میکنه و ... . بعدش بگین که اخیرا شرایط اپلای در دانشگاه رو نگاه کردین و از نظر نمره و زبان و معدل و ... مشکلی ندارید و خوشحال میشین که استاد بتونه نظرات سازندش رو در زمینه پروپوزال یا تاپیک اولیه ی شما بهتون بگه

Junior Member

سلام دوستان
    با استادی در دانشگاهی در استرالیا مکاتبه داشتم ایشون از من خواسته
    Can you send me your academic transcript and grades achieved in your Masters and UG programs?
    با توجه به مسائل مربوط به تاریخ اعتبار ترجمه و غیره (من یکسال دیگه قصد اپلای دارم) می خواستم از ایشون بپرسم آیا حتما ترجمه رسمی می خوان یا خیر
    به نظر شما این سوال ایرادی داره؟
    ممنون از پاسختون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mgorji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با استادی در دانشگاهی در استرالیا مکاتبه داشتم ایشون از من خواسته
    Can you send me your academic transcript and grades achieved in your Masters and UG programs?
    با توجه به مسائل مربوط به تاریخ اعتبار ترجمه و غیره (من یکسال دیگه قصد اپلای دارم) می خواستم از ایشون بپرسم آیا حتما ترجمه رسمی می خوان یا خیر
    به نظر شما این سوال ایرادی داره؟
    ممنون از پاسختون

دوست عزیز
    پرسیدن سوال که ایرادی نداره کلا ولی اخه چرا اینگارو کنید
    شما مدارکتون رو بدید مترجم ترجمه کنه و با مهر مترجم هم اینکارو کنید و هزینه مهر دادگستری و وزارت خارجه رو الان به خودتون تحمیل نکنید (هرچند احتمالا در اینده هم نیازتون نمیشه برای خیلی از دانشگاه ها!)
    و اسکن اون مدارک رو برای استادها بفرستید. به هر حال استاد مربوطه (حالا این استاد نه هر استاد دیگه و پوزیشن های بعدی) میخواد ریز نمرات شما رو ببینه و شما نمیتونید خودتون دستی این ترجمه رو انجام بدید و براشون بفرستید!
    یه بار بدید مترجم و با مهر مترجم مدارکتون رو داشته باشید. هزینه ش اینقدری نمیشه که شما خدایی نکرده پوزیشن و استادی رو از دست بدید

بازم نظر دوستان دیگه رو بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام،
    در مورد فرآیند اپلای اطلاعات زیادی توی سایت دانشگاه هست و معمولا بهتر هست وقتتون و فرصتتون در مکاتبه با استاد را به شرایط احتمالی اپلیکیشن خودتون و شانس خودتان اختصاص بدید تا نتیجه بهتری بگیرید.
    به نظر من هم همانطور که دوستمان اشاره کردند اشکالی ندارد ولی نوعی طولانی کردن مسیر و در برخی موارد از دست رفتن زمان موثر در مکاتبات است که ممکن است بعدها کمتر پیش بیاید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    یکی از استادها در آمریکا به جواب درخواست من چنین نوشته:
    Hello Masoud -- Thank-you for your inquiry. If you are interested in the mechanical engineering graduate program, I encourage you to apply through the instructions on the graduate school web page. Your application will prompt a review of your credentials by the structures faculty group, and a discussion regarding acceptance and our research program needs. I would welcome you into my research group and would look forward to working with you if your application is accepted and you do not require financial assistance from my program. Sincerely, Jim Davidson.

سوالم سر خط آخره که هایلایت کردم هست
    کلاً که میخواد به من بگه همه چی اوکی هست و وقتی اپلای کردی و پذیرش گرفتی بیا به گروه من چون منتظرتم. ولی من از جمله آخر نمیفهمم که یعنی باید خودم از دانشگاه فاند بخوام و خودش نمیخواد چیزی بده یا اینکه داره میگه مشکل فاند آنقدر بغرنج نیست که نیاز باشه از من بخوای از برنامه خودم فاند جور کنم؟ آخر سر نمیدونم دوباره ایمیل بزنم که فاند میدی یا نه؟ میترسم فکر کنه من خنگ تشریف دارم و کلا بیخیال شه!!
    درضمن این ایمیل تمپلت به نظر میرسه یا نه؟ چون به فاصله یکساعت بعد به من جواب داد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud677 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    یکی از استادها در آمریکا به جواب درخواست من چنین نوشته:
    Hello Masoud -- Thank-you for your inquiry. If you are interested in the mechanical engineering graduate program, I encourage you to apply through the instructions on the graduate school web page. Your application will prompt a review of your credentials by the structures faculty group, and a discussion regarding acceptance and our research program needs. I would welcome you into my research group and would look forward to working with you if your application is accepted and you do not require financial assistance from my program. Sincerely, Jim Davidson.

سوالم سر خط آخره که هایلایت کردم هست
    کلاً که میخواد به من بگه همه چی اوکی هست و وقتی اپلای کردی و پذیرش گرفتی بیا به گروه من چون منتظرتم. ولی من از جمله آخر نمیفهمم که یعنی باید خودم از دانشگاه فاند بخوام و خودش نمیخواد چیزی بده یا اینکه داره میگه مشکل فاند آنقدر بغرنج نیست که نیاز باشه از من بخوای از برنامه خودم فاند جور کنم؟ آخر سر نمیدونم دوباره ایمیل بزنم که فاند میدی یا نه؟ میترسم فکر کنه من خنگ تشریف دارم و کلا بیخیال شه!!
    درضمن این ایمیل تمپلت به نظر میرسه یا نه؟ چون به فاصله یکساعت بعد به من جواب داد.
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم ، نظر باقی دوستان رو هم بگیرید حتما

متن ایمیل بوی تمپلیت میده
    و منظورش ازون بخش هایلات اینه که ایشون فاندی نداره که بده و اگه شما دنبال فاند گرفتن از گروه ایشون نیستی و از طرفی هم اپلیکیشنتون اکسپت بشه ایشون خوشحال میشن که با شما کار کنن!!!!!
    به نظر من استادهای دیگه دپارتمان رو امتحان کنید

موفق باشید

سلام
    تو يكي از مكاتبه هايي كه داشتم اين mail رو دريافت كردم . راستش مفهوم كلي و قصدش رو از اين پيام متوجه نميشم. . می خوام بدونم چه جوابی براش اماده کنم که بتونه تاثیر گذار باشه .
    Thank you for your inquiry.
    Perhaps it would be beneficial to have a skype conversation about your potential application. It would be good to know what funding opportunities you may have, being one of the top students in your former program. I wonder if you have already secured a scholarship or would be applying to receive a scholarship from your country?

It would also be beneficial to know what research tools you have experience in using? For example, what type of motion analysis systems, gait assessments, or other forms of assessment have you been training in?

If you’d like to chat further please let me know.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)