صفحه 54 از 157 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط tahami نمایش پست ها
    سلام
    تو يكي از مكاتبه هايي كه داشتم اين mail رو دريافت كردم . راستش مفهوم كلي و قصدش رو از اين پيام متوجه نميشم. . می خوام بدونم چه جوابی براش اماده کنم که بتونه تاثیر گذار باشه .
    Thank you for your inquiry.
    Perhaps it would be beneficial to have a skype conversation about your potential application. It would be good to know what funding opportunities you may have, being one of the top students in your former program. I wonder if you have already secured a scholarship or would be applying to receive a scholarship from your country?

It would also be beneficial to know what research tools you have experience in using? For example, what type of motion analysis systems, gait assessments, or other forms of assessment have you been training in?

If you’d like to chat further please let me know.

ایشان پیشنهاد یک مصاحبه اسکایپ را داده اند که در مورد مسایل مطرح شده صحبت کنید.
    می توانید ضمن تشکر در صورت تمایل به انجام مصاحبه در وقت مشخصی اعلام و سوال فرمایید یا اینکه زمانی را از ایشان پرسیده و هماهنگ کنید.
    مساله اصلی در نوع مکاتبه ایشان تاکیدی است که بر منابع فاند احتمالی شما از کشورتان یا سایر منابع احتمالی میکنند که عموما در چنین مواردی یا فاند از طرف استاد وجود ندارد یا بسیار محدود است و اگر هدف شما پذیرش با فاند است بنا به تجربه چنین کیسهایی ممکن است در نهایت به دریافت موقعیت نهایی مورد نظر منتهی نگردد هرچند به هرحال می توانید پروسه را پیگیری نمایید.
    بهتر است مطالب را آماده کنید چون مصاحبه حول موارد کامل مالی و تکنیکال و سوابق شما و نهایتا جمع بندی از شرایط صورت خواهد گرفت
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

با سلام
    من به یه استاد ایمیل فرستادم ولی خودش جواب نداده اما ایمیل ارسالی من از طرف یه کارمند دپارتمان رپلای شده (خود استاد رپلای نکرده):
    Thank you for your interest in graduate studies at Binghamton University's (SUNY Binghamton) Department of Mechanical Engineering. Please submit your application online athttp://www.binghamton.edu/grad-schoo...nts/apply.html.

You must completely fill out the application in order to be considered. This includes submitting your transcript, CV, and a personal statement. You will also need to have your GRE and TOEFL scores reported as well as request 3 letters of recommendation.​ Among other thing we are looking for a GRE Quantitative Score of 160 or better and a TOEFL score of 80 or better, or an IELTS score of 6.5 or better.​

All application information must be submitted online for your application to be considered. Please submit your transcripts and test scores as soon as you are able. In the mean time, it is ok to get the process started.

TA, GA, and RA positions are very competitive. These decisions are made based on completed applications. If you are interested in an RA positions, you should also make contact with that faculty member. They will be an integral part of the decision making process.

We look forward to reviewing your application.

من الان نمیدونم این استاده جای خالی داره یا نه و اینکه از کجا بفهمم رو هم نمیدونم چون ممکنه ایمیله دوباره بدتر کنه. حالا نمیدونم آیا به استادهای دیگه دپارتمان هم بفرستم یا نه چون من نفهمیدم این استاد بالاخره جوابش چیه. تازه اپلای هم بکنم معلوم نیست قبول بشم یا حتی فاند به من بدن. خلاصه شما میگید چیکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud677 نمایش پست ها
    با سلام
    من به یه استاد ایمیل فرستادم ولی خودش جواب نداده اما ایمیل ارسالی من از طرف یه کارمند دپارتمان رپلای شده (خود استاد رپلای نکرده):
    Thank you for your interest in graduate studies at Binghamton University's (SUNY Binghamton) Department of Mechanical Engineering. Please submit your application online athttp://www.binghamton.edu/grad-schoo...nts/apply.html.

You must completely fill out the application in order to be considered. This includes submitting your transcript, CV, and a personal statement. You will also need to have your GRE and TOEFL scores reported as well as request 3 letters of recommendation.​ Among other thing we are looking for a GRE Quantitative Score of 160 or better and a TOEFL score of 80 or better, or an IELTS score of 6.5 or better.​

All application information must be submitted online for your application to be considered. Please submit your transcripts and test scores as soon as you are able. In the mean time, it is ok to get the process started.

TA, GA, and RA positions are very competitive. These decisions are made based on completed applications. If you are interested in an RA positions, you should also make contact with that faculty member. They will be an integral part of the decision making process.

We look forward to reviewing your application.

من الان نمیدونم این استاده جای خالی داره یا نه و اینکه از کجا بفهمم رو هم نمیدونم چون ممکنه ایمیله دوباره بدتر کنه. حالا نمیدونم آیا به استادهای دیگه دپارتمان هم بفرستم یا نه چون من نفهمیدم این استاد بالاخره جوابش چیه. تازه اپلای هم بکنم معلوم نیست قبول بشم یا حتی فاند به من بدن. خلاصه شما میگید چیکار کنم؟
    همین جواب کافیه که نشون بده یک جورایی اپلیکیشن شما چسم استاد رو گرفته و استاد ایمیل تون رو به ادمیژن فروارد کرده. می تونید به استاد های دیگه هم ایمیل بزنید ولی بهتره به همبن استاد میل بزنید و مطمئن بشید که جواب نمیده بعد برید سراغ بقیه.

مکاتبه با اساتید در دانشگاه های امریکا قبل از اپلای چقدر تاثیر داره؟ با توجه به اینکه از هر ۱۰ تا یکی جواب می دن و زمان زیادی صرف پیدا کردن استاد میشه. آیا اصلا ارزششو داره؟
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

سلام.
    یکی از دوستان من توی یکی از دانشگاههای کانادا درس میخونه. یک استادی اونجا هست که زمینه کاریش و غیره مناسب من هست. میشه بهش بگم رزومه منو ببره واسه استاده؟ اصلا باید بره به استاده چی بگه؟؟
    من برای دکتری computer science میخوام اپلای کنم.

ممنون.

Banned

برای رشته های هنر هم باید با استاد حرف زد؟

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

با سلام خدمت دوستان
    یکی از استادها در آمریکا به جواب درخواست من چنین نوشته:
    Hello Masoud -- Thank-you for your inquiry. If you are interested in the mechanical engineering graduate program, I encourage you to apply through the instructions on the graduate school web page. Your application will prompt a review of your credentials by the structures faculty group, and a discussion regarding acceptance and our research program needs. I would welcome you into my research group and would look forward to working with you if your application is accepted and you do not require financial assistance from my program. Sincerely, Jim Davidson.

سوالم سر خط آخره که هایلایت کردم هست
    کلاً که میخواد به من بگه همه چی اوکی هست و وقتی اپلای کردی و پذیرش گرفتی بیا به گروه من چون منتظرتم. ولی من از جمله آخر نمیفهمم که یعنی باید خودم از دانشگاه فاند بخوام و خودش نمیخواد چیزی بده یا اینکه داره میگه مشکل فاند آنقدر بغرنج نیست که نیاز باشه از من بخوای از برنامه خودم فاند جور کنم؟ آخر سر نمیدونم دوباره ایمیل بزنم که فاند میدی یا نه؟ میترسم فکر کنه من خنگ تشریف دارم و کلا بیخیال شه!!
    درضمن این ایمیل تمپلت به نظر میرسه یا نه؟ چون به فاصله یکساعت بعد به من جواب داد.
    این استادتون دچار خودشیفتگی درجه 2 هستن و می گن اگه اینقدر واله و شیدای منی بیا مجانی برای من کار کنیم.

Senior Member

با سلام خدمت دوستان
    یکی از استادها در آمریکا به جواب درخواست من چنین نوشته:
    Hello Masoud -- Thank-you for your inquiry. If you are interested in the mechanical engineering graduate program, I encourage you to apply through the instructions on the graduate school web page. Your application will prompt a review of your credentials by the structures faculty group, and a discussion regarding acceptance and our research program needs. I would welcome you into my research group and would look forward to working with you if your application is accepted and you do not require financial assistance from my program. Sincerely, Jim Davidson.

سوالم سر خط آخره که هایلایت کردم هست
    کلاً که میخواد به من بگه همه چی اوکی هست و وقتی اپلای کردی و پذیرش گرفتی بیا به گروه من چون منتظرتم. ولی من از جمله آخر نمیفهمم که یعنی باید خودم از دانشگاه فاند بخوام و خودش نمیخواد چیزی بده یا اینکه داره میگه مشکل فاند آنقدر بغرنج نیست که نیاز باشه از من بخوای از برنامه خودم فاند جور کنم؟ آخر سر نمیدونم دوباره ایمیل بزنم که فاند میدی یا نه؟ میترسم فکر کنه من خنگ تشریف دارم و کلا بیخیال شه!!
    درضمن این ایمیل تمپلت به نظر میرسه یا نه؟ چون به فاصله یکساعت بعد به من جواب داد.
    این هیچی نگفته٬ میگه اپلای کن قبول شدی میتونی بیای گروه من. قولی نداده
    جمله آخر هم شاید منظورش این هست که فاند دانشگاه TA هست و نیاز نیست من فاندی بدم. الان خیلی ها تو گروههای علوم پایه و مهندسی TA هستن چون استادها گرنتی ندارن.
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط beginner1010 نمایش پست ها
    مکاتبه با اساتید در دانشگاه های امریکا قبل از اپلای چقدر تاثیر داره؟ با توجه به اینکه از هر ۱۰ تا یکی جواب می دن و زمان زیادی صرف پیدا کردن استاد میشه. آیا اصلا ارزششو داره؟
    سناریوی 1 : پذیرش دانشگاه بر اساس کمیته است و استاد هم در کمیته حضور ندارد. همچنین دارای سابقه و برش لازم در دپارتمان هم نیست. در این حالت تاثیری داره به نظر شما؟
    سناریوی 2: پذیرش دانشگاه بر اساس کمیته است ولی استاد در کمیته حضور دارد و یا دارای برش خوبی در دپارتمان است (اینو توی یه دانشگاه دیدم که استاد کله گنده هرچی گفته، مدیر گروه به عنوان یکی از افراد کلیدی کمیته گفته چشم)- در این حالت می تونه موثر باشه.
    سناریوی 3: پذیرش دانشگاه بر اساس نظر استاد است - در این حالت می تونه تاثیر نداشته باشه؟ (اما تعداد این دانشگاه ها رو به کاهش هست تو آمریکا)
    سناریوی 4: اصلا پذیرش رو ولش کن که چطوریه. شما ایمیل می زنی که از روش سلبی استفاده کنی! یعنی ببینی اگه استاده میگه من پوزیشن ندارم کلا برای اون دانشگاه اپلی نکنی. (حالا پذیرش دست هرکی می خواد باشه)

به نظر من از اینها مهم تر اینه که آیا رزومه شما در حد اون دانشگاه هست که نظر کسی رو جلب کنه - اگه جواب مثبته آیا با تحقیقات استاد قرابت داره که اون خوشش بیاد؟
    در کنار اینا یه فاکتور خیلی مهم شانسه - من توی دانشکده بیومدیکال برام فاند جور شد فقط به این خاطر که استاد هم مثل من بکگراند هوافضا داشت. همین - هیچ تحقیقات نزدیکی هم نداشتیم . من به عنوان آخرین استاد لیستم تو اون دانشکده بهش ایمیل زدم و اونم گفت جالبه که تو هم هوافضا خوندی و حالا می خوای مثل من بیو کار کنی! این بود آغاز داستان که بعدش به حمایت استاد رسید.
    بهتره به جای پیدا کردن استاد، دانشگاه هایی رو پیدا کنی که فکر می کنی وزن رزومت در اون حد باشه. بعد ببینی چه استادی اونجا هست که باهاش کار کنی. بعد ایمیل بزنی ببینی یه وقت سناریوی 4 نباشه. (مگه اینکه مطمئن باشی سناریوی 3 برقراره و جواب بگیری)

پی نوشت: اگه واقعا از هر 10 تا یکی جواب میدن باز نشونه خوبیه. معمولا از هر 100 یکی جواب میده!

Junior Member nova6 آواتار ها

سوال من شاید پیش پا افتاده باشه اما به هر حال سواله.
    1- آیا باید با استاد ارتباط برقرار کرد یا دانشگاه؟
    2-آیا مناسب هست با اساتید ایرانی ارتباط برقرار کنیم؟
    3-در آن واحد میشه با چند تا استاد تماس برقرار کرد؟
    4-چه سطحی از رزومه برای چه دانشگاههایی مناسب هست؟(البته مطرح این سوال در تاپیک دیگه ای باید باشه اما سوال من کلی بود، اگر میشه یک نمونه کلی از رزومه و حداقل و حداکثر دانشگاه ارائه کنید ممنون میشم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)