صفحه 6 از 157 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

دوستان تا اونجائی که من فهمیدم ارتباط مستمر با استاد خیلی نقش داره
    حالا بعد از اینکه استاد به میل اول من جواب داده ( تا حدی میشه گفت ok داده که apply کن)
    مرحله ی بعدی چیکار باید کرد؟ چجوری بحث ادامه بدم؟ از چی بحث بکنم؟ RA,TA, fund???
    نمونه میل دارین برا این مورد؟؟؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gdfr7 نمایش پست ها
    دوستان تا اونجائی که من فهمیدم ارتباط مستمر با استاد خیلی نقش داره
    حالا بعد از اینکه استاد به میل اول من جواب داده ( تا حدی میشه گفت ok داده که apply کن)
    مرحله ی بعدی چیکار باید کرد؟ چجوری بحث ادامه بدم؟ از چی بحث بکنم؟ RA,TA, fund???
    نمونه میل دارین برا این مورد؟؟؟
    اين كه گفته اپلاي كن خيلي جواب قوي‌اي نيست. به همه مي‌گن اپلاي كن، حالا اميدوارم توي جواب‌هاي شما جواب بهتري داده باشه كه اميد خوبي داشته باشه.

هميشه خط نازكي بين چرند گويي و ارتباط موثر هست، اين خط رو پيدا كن و ازش عبور نكن، هميشه چيزايي بگو كه طرفت فكر نكنه وقتشو تلف كردي با ايميلت.
    قبل از صحبت درباره پول اول سايت دانشگاه رو كامل بخون، صفحه‌هاي رشته و دانشكده رو هم بخون تا سوالت پرت نباشه. بعد سوال نوع پول گرفتن رو بپرس. پرسيدن اين سوال اصلا عيبي نداره و يكي از مهم‌ترين سوالاته، هم براي دانشجو هم براي استاد. پس بپرس، اما درست بپرس.
    ببين گاهي استاد ازت خوشش مي‌آيد و اين توي نامه‌اش معلوم مي‌شه، اونوقت مي‌توني بيشتر درباره پول حرف بزني و استاد هم بيشتر كمكت مي‌كنه. كم نبودن از بيم دوستانم كه استاد خودش براي دانشجو درخواست بورس از موسسه‌هاي مختلف داده و براشون پول‌هاي خوبي گرفته. گاهي هم از گرانت خودشون پول مي‌دهند يا روي پروژه‌اي مشغولت مي‌كنند و حقوق مي‌دهند. انواع پول گرفتن زياده، براي همين هم مي‌گم كه دقيق درباره دانشگاه و دانشكده و رشته و استاد مطالعه كن تا بدوني چه درخواستي داري. اگه خودت ندوني درخواستت چيه استاد چرا بايد برات وقت زيادي بگذاره؟ مگر اينكه خيلي ازت خوشش اومده باشه كه اگر ناراحت نشي بايد بگم كه معمولا اين احتمالش خيلي بالا نيست. صدها درخواست از دنيا داره با رزومه‌هاي خيلي بهتر، نه؟

پس اول اطلاعات جمع كن، فكر كن كه چي مي‌خواي ازش، متن خوبي بنويس، انگليسي نامه‌ات رو اونقدر اصلاح كن كه مطمئن شي در شان استاد هست اين نامه‌اي كه مي‌خواهي براش بفرستي.
    و البته پيشنهاد مي‌كنم جواب استاد و چيزي كه مي‌خواهي براش بفرستي رو توي همين فروم بگذاري تا دوستان نقد و اصلاحش كنن. باور كن من گاهي نامه‌اي كه مي‌خوام بزنم رو يك هفته زير و رو مي‌كنم، هي كم و زيادش مي‌كنم، آخرش هم مي‌دمش به يك دوست خارجيم كه انگليسيش رو صيقل بده. هر نامه مهمي رو مثل يك انشاي تافل ببين، هر جمله و پاراگراف‌ت رو با دقت بنويس و اصلاح كن. (البته من فكر مي‌كنم فقط حدود 50 درصد نامه ها مهم هستند، بقيشون رو بلافاصله مي‌شه جواب داد و خيلي مهم نيست. اما ايميل‌هاي اول خيلي مهمه،‌ انگار كه مي‌خواهيد استاد رو شكار كنيد، وقتي شكارش كردي ديگه اوضاع خوب و راحت مي‌شه).

Junior Member

اگه به يه استاد خارجي ايميل زديم و جواب نداد اصلا ..به نظرتون ضايع هست اون ايميل رو يه بار ديگه بفرستيم ؟؟؟ ميشه متن ايميل رو يكم ملتمسانه تر كنيم و خواهش كنيم جواب بده ...
    يا كلا بي خيال طرف شيم . آخه من به يه استاد ايميل زدم و ازش درخواست راهنمايي كردم..گفتم دوست دارم توي دانشگاه شما درس بخونم..معدلم هم بالاست ولي اصلا جوابم نداد .
    چي كار كنم ؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان

يكي كه دانشجوي ليسانس هست و تازه شهريور فارق التحصيل ميشه و فقط تا الان واحدهاي دانشگاهيشو پاس كرده، اگه بخواد پذيرش بگيره، به استاد ايميل بزنه، تو ايميلش چي بگه؟!! فقط بگه من به فيلد كاري شما علاقه دارم؟!! فايده داره اينجوري؟!!
    دانشگاه تربيت معلم (شبانه) ، كامپيوتر ميخونه. معدلش هم 16.40 اينطوراست . البته زبانش خوبه الان چند ماهي هست كه توي يه موسسه زبان چندتا كلاس داره .
    راهنمايي كنيد، ممنون ميشم

Junior Member

سلام
    من میخواستم برای ترم پاییز 2011 برای دانشگاه های کانادا اقدام کنم .و الان دیگه می خوام نامه زدن به استاد ها را شروع کنم.در ضمن من برای اقامت کانادا هم اقدام کردم ولی خوب نمی خوام فقط به اون اکتفا کنم میخوام اگر اون نشد از طریق ویزای دانشجویی برم به نظر شما من برای استاد وقتی می خوام رزمه را بفرسم بگم که برای اقامت اقدام کردم یا نه.ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط filan_sa نمایش پست ها
    اگه به يه استاد خارجي ايميل زديم و جواب نداد اصلا ..به نظرتون ضايع هست اون ايميل رو يه بار ديگه بفرستيم ؟؟؟ ميشه متن ايميل رو يكم ملتمسانه تر كنيم و خواهش كنيم جواب بده ...
    يا كلا بي خيال طرف شيم . آخه من به يه استاد ايميل زدم و ازش درخواست راهنمايي كردم..گفتم دوست دارم توي دانشگاه شما درس بخونم..معدلم هم بالاست ولي اصلا جوابم نداد .
    چي كار كنم ؟؟؟
    نه دوست خوبم ضایع نیست! چون احتمال اینکه اصلا" ایمیلتون رو نخونده باشه خیلی بالاست. برای این اساتید روزانه ده ها ایمیل با عناوین مشابه میاد که همه مثل هم prospective student هستند. اگر استاد بخواد همه این ایمیل ها رو بخونه و پاسخ بده که دیگه به هچ کاری نمیرسه. شما می تونید مجدد ایمیل بزنید و ذکر کنید که قبلا" هم ایمیل زده بودید. موفق باشید!

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط salmaniai نمایش پست ها
    سلام دوستان

يكي كه دانشجوي ليسانس هست و تازه شهريور فارق التحصيل ميشه و فقط تا الان واحدهاي دانشگاهيشو پاس كرده، اگه بخواد پذيرش بگيره، به استاد ايميل بزنه، تو ايميلش چي بگه؟!! فقط بگه من به فيلد كاري شما علاقه دارم؟!! فايده داره اينجوري؟!!
    دانشگاه تربيت معلم (شبانه) ، كامپيوتر ميخونه. معدلش هم 16.40 اينطوراست . البته زبانش خوبه الان چند ماهي هست كه توي يه موسسه زبان چندتا كلاس داره .
    راهنمايي كنيد، ممنون ميشم
    سلام،
    دوست خوبم خیلی از دوستان هستند که مقاله یا سابقه پژوهشی چشمگیری در رزومشون ندارن و امتحان های زبانشون هم در پاییز پشت سر میگذارن، اما از الان ایمیل میزنن به اساتید. واقعیتش اینه که ایشون نمی تونن انتظار جواب چشمگیری از استاد داشته باشند، حداکثر اینه که مثل بقیه تشویق به اپلای می کنند.
    اینکه فایده داره یا نه؟! خوب بعیده اینطوری بتونن فاند بگیرن، اما میتونن با استاد برای گرفتن پذیرش احتمال هماهنگ کنن. پیروز باشید.
    The best way to predict the future is to invent it

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط s.yazde نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم برای ترم پاییز 2011 برای دانشگاه های کانادا اقدام کنم .و الان دیگه می خوام نامه زدن به استاد ها را شروع کنم.در ضمن من برای اقامت کانادا هم اقدام کردم ولی خوب نمی خوام فقط به اون اکتفا کنم میخوام اگر اون نشد از طریق ویزای دانشجویی برم به نظر شما من برای استاد وقتی می خوام رزمه را بفرسم بگم که برای اقامت اقدام کردم یا نه.ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
    سلام،
    دوست عزیز به نظر من ذکر کردن این موضوع تاثیر مثبت داره. چون اگر شما اونجا مقیم باشید، شهریه کمتری باید پرداخت کنید، از وام میتونید استفاده کنید و هزینه زندگیتون به نسبت دانشجو های اینترنشنال پایین میاد. بنابراین استاد اگر بنا باشه به شما فاند بده با هزینه کمتری میتونه شما رو ساپورت کنه. ضمنا" ددلاین اپلای کردن برای کسانی که اقامت دارند چند ماه جلوتره. البته اینا در صورتیه که کار گرفتن اقامت شما در مرحله نهایی باشه و بتونید تحصیلاتتون رو به عنوان یک دانشجوی مقیم اونجا انجام بدید، در غیر اینصورت ذکر این موضوع هیچ تاثیری نداره. پیروز باشید!
    The best way to predict the future is to invent it

با سلام
    من قصد دارم برای septebmer 2011 اپلای کنم و یک استاد هم تو یکی از دانشگاه های آمریکا که به زمینه کاری من مرتبط هست پیدا کردم.میخواستم که میل بزنم اما از اونجاییکه اولین بارم هست نمی دونم چی باید بنویسم.میخواستم از دوستان تقاضا کنم اگه میشه راهنماییم کنند و یا اینکه از میل هایی که خودشون زدنند در اختیارم بگذارنند.با تشکر

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_9007 نمایش پست ها
    با سلام
    من قصد دارم برای septebmer 2011 اپلای کنم و یک استاد هم تو یکی از دانشگاه های آمریکا که به زمینه کاری من مرتبط هست پیدا کردم.میخواستم که میل بزنم اما از اونجاییکه اولین بارم هست نمی دونم چی باید بنویسم.میخواستم از دوستان تقاضا کنم اگه میشه راهنماییم کنند و یا اینکه از میل هایی که خودشون زدنند در اختیارم بگذارنند.با تشکر

خب، اول كه تبريك مي‌گم به خاطر تصميمت. تصميم‌ گرفتن سرآغاز هر راهيه. اما كافي نيست، بايد تلاشت رو شروع كني و با انگيزه ادامه بدي.

مطلب درباره نامه توي فروم زياده، بايد وقت بگذاري و بخونيشون. يك نكته مهم رو هميشه در نظر داشته باش، اگر وقت و زمان كافي يا حوصله براي خوندن و جستجو كردن نداري، احتمال موفقيتت زياد نيست. حتما همه فروم رو خوب بگرد، فروم‌هاي انگليسي هم هست، به علاوه بي‌شمار مطلب به زبان فارسي و انگليسي، از وبلاگ گرفته تا انواع سايت‌هاي تجاري. خلاصه خوب وقت بگذار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)