صفحه 69 از 157 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق کنترل IUST

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

سلام دوستان می خوام یه ایمیل بزنم به یکی از اساتید (که البته دفعه اولمه بهش ایمیل می زنم) مطابق روتین همیشگی رزومه بفرستمو زمینه علاقه مندی و اینا ...
    ولی از اونجایی که الان دقیقا مصادف با سال نو هستیم گفتم که شاید شایسته باشه یه جوری هم تبریک سال نو رو بگم. دوستان می تونید در یکی دو جمله انگلیسی راهنمایی کنید که چی بنویسم.
    ممنون از این که وقت می گذارید این کار شما برای من بسیار ارزشمنده.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط poriyaporiya نمایش پست ها
    سلام دوستان می خوام یه ایمیل بزنم به یکی از اساتید (که البته دفعه اولمه بهش ایمیل می زنم) مطابق روتین همیشگی رزومه بفرستمو زمینه علاقه مندی و اینا ...
    ولی از اونجایی که الان دقیقا مصادف با سال نو هستیم گفتم که شاید شایسته باشه یه جوری هم تبریک سال نو رو بگم. دوستان می تونید در یکی دو جمله انگلیسی راهنمایی کنید که چی بنویسم.
    ممنون از این که وقت می گذارید این کار شما برای من بسیار ارزشمنده.
    سلام
    حالا چون ایمیل اول هست خیلی هم به نظرم لازم نیست پرمحتوا به سال نو بپردازید. در حد همون happy new year انتهای ایمیل خوبه
    یا دیگه اگر خیلی دوست دارید تأکید کنید این جمله هم بد نیست:

Happy 2016! I wish you a new year filled with prosperity, joy, and contentment.

یا حالا صفات دیگه که درست دارین
    یا حق ...

سلام
    اگه یکی از شرایط پذیرش دانشگاهی رو نداشتم(دانشگاههای آمریکا) مثل نمره زبان یا gpa و ... قید تماس با استاداشو بزنم یا اگه نظرشون مثبت باشه میتونن یه کارایی کنن؟
    ممنون

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط mt67 نمایش پست ها
    سلام
    اگه یکی از شرایط پذیرش دانشگاهی رو نداشتم(دانشگاههای آمریکا) مثل نمره زبان یا gpa و ... قید تماس با استاداشو بزنم یا اگه نظرشون مثبت باشه میتونن یه کارایی کنن؟
    ممنون
    نمیشه حکم کلی داد. به هر حال ایده آل اینه که آدم حداقل های یک دانشگاه رو داشته باشه بعدش اقدام کنه
    ولی مثلا من یک دانشگاه اپلای کردم. قبلش دیدم تو سایت دپارتمان گفته حتما باید مجموع نمره gre 307 به بالا باشه و درصد کوانت و وربال هم بالای 50% باشه!! من ایمیل زدم گفتم مجموع من بالاتره از 307 هست ولی وربالم پایین تر از 50 درصده که گفتن اشکال نداره اپلای کن
    باید باهاشون از قبل هماهنگ کنید
    یا حق ...

Junior Member

سلام دوستان...ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.
    من به یه استاد برای دوره شش ماه دعوتنامه خواستم که برم پیشش ادامه کارم رو انجام بدم ایشون خیلی استقبال کردن.. در ایمیل های بعدی که بهش دادم گفتم اگه امکان داشته باشه من از مهمانسرای دانشگاه استفاده کنم ایشون گفتن دانشگاه مهمانسرا نداره و گفته با یکی از دانشجوهاش سوال میکنه که من باهاش (share بشم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    Have you looked into visa issues already? The reason I ask is that after
    quite a lot of organisation a potential PhD student of mine from the
    middle-east was recently denied a visa, so it fell through at the last
    minute.

Junior Member

سوالم در مورد قسمت انگلیسسی هست که جوابی براش بنویسم.

سلام بچه‌ها ميشه لطفا راهنمايي كنين...با يكي از اساتيد (تو كانادا) از 3 ماه پيش مكاتبه داشتم و گفت منو ميگيره و تلاش هم ميكنه از صنعت گرنت بگيره براي فاند. از طرف ديگه من از يه دانشگاه آمريكايي (با رنك بهتر) پذيرش گرفتم و چون بدون فاند هست نميرم. حالا سوالم اينه كه آيا خوبه موارد اين چنيني رو به اين استاد و كلا استاداي در حال مكاتبه بگيم كه مثلا تاثير مثبتي روي ايشون بزاريم؟ يا نه برعكس؟
    خيلي ممنون دوستان.

Junior Member

با سلام
    من یه اپلیکیشن فرم برای یه دانشگاه فرستادم ولی یادم رفت تو قسمت Statement of Accomplishments and Qualifications در مورد مقاله و کارم بنویسم و حالا می خوام به استاد ایمیل بزنم و اینو بنویسم نظر دوستان در مورد این نامه رو می خواستم بئونم.I am writing to inform you that I sent all the necessary documents to the department of xxx and xxx and I am looking forward to hearing from admission committee. However, there is a point about the application form that I am worry about it. On the application form, section Statement of Accomplishments and Qualifications, unfortunately, I forgot to write about my paper work. Please let me know what action you propose to take.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط abdmad نمایش پست ها
    سلام بچه‌ها ميشه لطفا راهنمايي كنين...با يكي از اساتيد (تو كانادا) از 3 ماه پيش مكاتبه داشتم و گفت منو ميگيره و تلاش هم ميكنه از صنعت گرنت بگيره براي فاند. از طرف ديگه من از يه دانشگاه آمريكايي (با رنك بهتر) پذيرش گرفتم و چون بدون فاند هست نميرم. حالا سوالم اينه كه آيا خوبه موارد اين چنيني رو به اين استاد و كلا استاداي در حال مكاتبه بگيم كه مثلا تاثير مثبتي روي ايشون بزاريم؟ يا نه برعكس؟
    خيلي ممنون دوستان.
    NO, it is not helpful at all
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق کنترل IUST

دوستان مشورتی باهاتون داشتم.
    من فکر می کنم یک سوتی بد دادم. من مدتی پیش سوال داشتم در مورد ارسال و دریافت نمره جی ار ای (از بخت بد یه سوتی داده بودم تو انتخاب کد دپارتمان واسه ارسال نمره ها) واسه همین یک ایمیل زدم به کسی که فکر می کردم graduate coordinator هست (که البته توش اسم و فامیلم هم گفته بودم) ولی الان متوجه شدم که اون طرف نه تنها graduate coordinator نیست بلکه یکی از اساتید هست که زمینه کاری خیلی نزدیکی به علاقه مندی و زمینه کاری من داره(نمی دونم چی شد همچین سوتی دادم حدس میزنم من یه جایی ایمیل این استاد رو به عنوان کسی که مسئولیتی در زمینه بچه های graduate داره دیدم و خلاصه فک کردم باید سوالمو از این شخص بپرسم). الان خلاصه قوز بالا قوز شده قضیه به طور خلاصه تو ایمیل زدنی که خودش شرح یه سوتی بوده ، سوتی دادم. حدس میزنم اگه طرف یادش مونده باشه این مسئله خیلی تاثیر منفی گذاشته باشه شاید اصلا من هم تو لیست اسپم گذاشته باشه. حالا مسئله خیلی حساس نبود اگه من نمی خواستم که با این استاد مکاتبه کنم و رزومه بفرستم و اسمش رو به عنوان یکی از اساتیدی که دوست دارم mentor من باشن نام ببرم.
    الان با این اوصاف بنظر شما چه حرکتی بزنم؟ می خوام یه ایمیل روتین بزنم به استاد خودم رو معرفی کنم رزومه بزارمو اینا بنظرتون لازمه مقدمتا عذر خواهی کنم یا نه خودمو بزنم به اون راه و انگار که نه انگار . و امیدوار باشم انقدر سرش شلوغ بوده باشه که این چیزها یادش نمونده باشه. یا کلا توصیه می کنید بیخیال این طرف بشم؟
    اگر فکر می کنید لازمه توضیح خاصی بدم میشه یه سرنخ از چیزی که یه انگلیسی باید بنویسم بهم بدید.
    ممنون از راهنماییتون
    این کمک و وقتی که می گذارید برای من خیلی ارزشمند است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)