صفحه 7 از 157 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D., Materials Engineering, Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در پروسه تماس با اساتید

با سلام

این سوال رو یه جای دیگه هم پرسیده بودم اما کسی جواب نداد. امیدوارم اینجا جواب بگیرم.

یک ایده میگه وقتی میخواید برای استادی Mail بزنید ببینید چه زمانی اونجا ساعت حدودا 7 صبحه؛ همون موقع Mail بزنید که وقتی inbox رو باز میکنه Email شما اول لیست باشه. اما به نظرم اون موقع با توجه به حجم زیاد Email های دریافتی حتی اگه اول لیست هم باشیم شاید استاد خیلی توجه نکنه چون کلی Email دیگه داره که هنوز بازشون نکرده.

1) به نظرتون بهتر نیست مثلا ساعت 10 Email بزنیم که (شاید بشه گفت) تعداد email های باز نشده استاد خیلی کمتر از اول صبحه؟
    2) نظرتون راجع به روز دوشنبه برای ارسال Email چیه؟ دوشنبه ها تعداد Email های نخونده خیلی زیاد میشه و شاید گم بشیم تو اون همه Email، نه؟!
    3) راستی این Day light saving تو کانادا و امریکا و استرالیا هم هست دیگه نه؟!!!
    همه با تجربه ها خصوصا اونایی که اونور هستند و از نزدیک با اساتید در ارتباطند راهنمایی بفرمایند.
    ممنون

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    اگه استاد دنبال دانشجو (ی خوب و کسی که بدردش بخوره) باشه و فاندش okay باشه- شما شب روز عصر دم غروب فردا صبح- دیشب- پس فردا دم نماز صبح به وقت اینجا و نماز شب به وقت اونجا و .....هر موقع ایمیل بدید-اینها باز کرده و دقیقا میخونند- اگه هم دنبال دانشجو نباشه-تو همه این زمان ها هم که بهترین رزومه ها بره شاید اصلا باز نکنند-
    من کلی یه حرفی رو میزنم و اگه من بودم به جای این trick ها و فکر ها که همش تصورات و گمانه زنی هست-میرفتم یه دو نمره دیگه تافلم رو و آر پی جی (جی ار یی) رو بهبود میدادم. از سراسر دنیا در زمان های مختلف ممکنه ایمیل برای اینها اومده باشه-که اگه بخواهیم همه جیزو در نظر بگیریم پس باید به استاده یه جی پی اس وصل کنیم ببینیم کی ایمیل بدیم بهتر باشه و ....

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    سلام
    اگه استاد دنبال دانشجو (ی خوب و کسی که بدردش بخوره) باشه و فاندش okay باشه- شما شب روز عصر دم غروب فردا صبح- دیشب- پس فردا دم نماز صبح به وقت اینجا و نماز شب به وقت اونجا و .....هر موقع ایمیل بدید-اینها باز کرده و دقیقا میخونند- اگه هم دنبال دانشجو نباشه-تو همه این زمان ها هم که بهترین رزومه ها بره شاید اصلا باز نکنند-
    من کلی یه حرفی رو میزنم و اگه من بودم به جای این trick ها و فکر ها که همش تصورات و گمانه زنی هست-میرفتم یه دو نمره دیگه تافلم رو و آر پی جی (جی ار یی) رو بهبود میدادم. از سراسر دنیا در زمان های مختلف ممکنه ایمیل برای اینها اومده باشه-که اگه بخواهیم همه جیزو در نظر بگیریم پس باید به استاده یه جی پی اس وصل کنیم ببینیم کی ایمیل بدیم بهتر باشه و ....
    من هم چنين ديدگاهي دارم. اگر استاد دانشجو بخواد سعي مي‌كنه ايميل‌ها و رزومه‌ها رو نگاه كنه و يكي رو سوا كنه. اگر نامه كسي رو بخونه ولي نامه به طرز بدي نوشته شده باشه (انگليسي خيلي بد، حجم بد، ساختار بد و ...) يا رزومه خوبي نداشته باشه، هيچ ارزشي نداره. اگر كسي رزومه‌اش خيلي خوبه و نامه‌هاي خوبي مي‌نويسه بعد از دو سه بار نامه زدن حتما يه جوابي خواهد گرفت. اين فن‌زدن‌ها باعث نمي‌شه در برابر متقاضي‌هاي بهتر شانس بيشتري داشته باشيم.
    در ضمن كي گفته همه اساتيد دنيا صبح اول وقت دوشنبه ايميل‌هاشونو نگاه مي‌كنن؟ من بارها برام پيش اومده كه يكشنبه‌ها تماس گرفتم و همون روز هم جواب گرفته‌ام. خلاصه دنيا و رفتار آدم‌ها خيلي پيچيده‌تر از اين قوانين ساده است.

اما تلفن زدن كار خوبيه. بعد از يكي دو تا ايميل مي‌شه به خود استاد يا اگر منشي داره به اون، زنگ زد و بهش بگيد كه براش رزومه فرستاديد و بره بخونه. يك تلفن جاي صد تا نامه رو پر مي‌كنه. يا اگر دوستي تو اون شهر داريد از اون بخواهيد كه بره پيش استاد باهاش حرف بزنه و رزومه رو بده دستش، اين خيلي موثر خواهد بود.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    من هم چنين ديدگاهي دارم. اگر استاد دانشجو بخواد سعي مي‌كنه ايميل‌ها و رزومه‌ها رو نگاه كنه و يكي رو سوا كنه. اگر نامه كسي رو بخونه ولي نامه به طرز بدي نوشته شده باشه (انگليسي خيلي بد، حجم بد، ساختار بد و ...) يا رزومه خوبي نداشته باشه، هيچ ارزشي نداره. اگر كسي رزومه‌اش خيلي خوبه و نامه‌هاي خوبي مي‌نويسه بعد از دو سه بار نامه زدن حتما يه جوابي خواهد گرفت. اين فن‌زدن‌ها باعث نمي‌شه در برابر متقاضي‌هاي بهتر شانس بيشتري داشته باشيم.
    در ضمن كي گفته همه اساتيد دنيا صبح اول وقت دوشنبه ايميل‌هاشونو نگاه مي‌كنن؟ من بارها برام پيش اومده كه يكشنبه‌ها تماس گرفتم و همون روز هم جواب گرفته‌ام. خلاصه دنيا و رفتار آدم‌ها خيلي پيچيده‌تر از اين قوانين ساده است.

اما تلفن زدن كار خوبيه. بعد از يكي دو تا ايميل مي‌شه به خود استاد يا اگر منشي داره به اون، زنگ زد و بهش بگيد كه براش رزومه فرستاديد و بره بخونه. يك تلفن جاي صد تا نامه رو پر مي‌كنه. يا اگر دوستي تو اون شهر داريد از اون بخواهيد كه بره پيش استاد باهاش حرف بزنه و رزومه رو بده دستش، اين خيلي موثر خواهد بود.
    کاملا درسته میل زدن اصلا وقت و اقتضا نداره. در ضمن ماشا ا... اینترنت همه جا هست و نیازی نیست که حتما دوشنبه بشه برن دانشگاه میل هارو چک کنن. تو قله کوه و ساحل دریا هم می تونن با موبایلشون چک کنن.
    ولی دوست عزیز هزینه تلفن رو با میل هم مقایسه کنید.!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط gdfr7 نمایش پست ها
    کاملا درسته میل زدن اصلا وقت و اقتضا نداره. در ضمن ماشا ا... اینترنت همه جا هست و نیازی نیست که حتما دوشنبه بشه برن دانشگاه میل هارو چک کنن. تو قله کوه و ساحل دریا هم می تونن با موبایلشون چک کنن.
    ولی دوست عزیز هزینه تلفن رو با میل هم مقایسه کنید.!!!
    هزينه تلفن كه زياد نمي‌شه اگر از اين كارت‌هاي تلفن خارجي استفاده كنيد. من با 5000 تومان حدود يك ساعت و چهل دقيقه با تلفن ثابت يا 20 دقيقه با موبايل حرف مي‌زنم، البته به اروپا. هزينه هر كشور و هر شركت با هم فرق داره، اما فكر كنم آمريكا و كانادا از بقيه جاها ارزون‌تر مي‌شه. كارت تلفن يكي از اين شركت‌هاي معتبر رو بگيريد (همين ها اينترنت هم مي‌دن)، همه روزنامه‌فروشي‌ها دارند.

Junior Member

هزينه تلفن كه زياد نمي‌شه اگر از اين كارت‌هاي تلفن خارجي استفاده كنيد. من با 5000 تومان حدود يك ساعت و چهل دقيقه با تلفن ثابت يا 20 دقيقه با موبايل حرف مي‌زنم، البته به اروپا. هزينه هر كشور و هر شركت با هم فرق داره، اما فكر كنم آمريكا و كانادا از بقيه جاها ارزون‌تر مي‌شه. كارت تلفن يكي از اين شركت‌هاي معتبر رو بگيريد (همين ها اينترنت هم مي‌دن)، همه روزنامه‌فروشي‌ها دارند.
    در ضمن با Gmail هم می تونید به امریکا و کانادا مجانی Call کنید و هر چقدر دلتون می خواد صحبت کنید. من خودم چندبار این کار رو کردم و کیفیتشم عالیه

Banned
    رشته و دانشگاه

دوستان گلم
    یک استادی منو به دانشجوش جمت هماهنگی پروژه ارجا داده
    به نظرتون هماهنگ کردن یه گفتگو از طریق yahoo messengerیا skype کار درستیه؟؟
    راستش اول می خوام با هاش چت کنم!!!! ( ضایع نیست این در خواستو بهش بدم؟)

دوستان گلم
    یک استادی منو به دانشجوش جمت هماهنگی پروژه ارجا داده
    به نظرتون هماهنگ کردن یه گفتگو از طریق yahoo messengerیا skype کار درستیه؟؟
    راستش اول می خوام با هاش چت کنم!!!! ( ضایع نیست این در خواستو بهش بدم؟)
    چرا ضايع؟
    فقط تا جايي كه ديدم از Skype بيشتر استفاده مي‌كنند تا ymessenger.
    ymessenger رو زياد تحويل نمي‌گيرند، البته كيفيت Skype بالاتر هم هست. گاهي مصاحبه‌هاي پذيرش رو هم با Skype انجام مي‌دهند.
    اول شايد بهتر باشه يك ايميل كامل بزني و همه چيز رو توضيح بدي بعد ازش بخواهي كه قرار Skype بذاره، شايد بتوني بهش تلفن هم بزني، بسته به نظر خودش داره، هر روشي كه خودش گفت رو قبول كن و همون‌ رو انجام بده.

Banned
    رشته و دانشگاه

چرا ضايع؟
    فقط تا جايي كه ديدم از Skype بيشتر استفاده مي‌كنند تا ymessenger.
    ymessenger رو زياد تحويل نمي‌گيرند، البته كيفيت Skype بالاتر هم هست. گاهي مصاحبه‌هاي پذيرش رو هم با Skype انجام مي‌دهند.
    اول شايد بهتر باشه يك ايميل كامل بزني و همه چيز رو توضيح بدي بعد ازش بخواهي كه قرار Skype بذاره، شايد بتوني بهش تلفن هم بزني، بسته به نظر خودش داره، هر روشي كه خودش گفت رو قبول كن و همون‌ رو انجام بده.
    درسته حق با شماست skype خیلی جا افتاده تره. اما بنا به دلایلی فعلا نمی خوام صحبت کنم.
    به نظرتون با skype چت کنم ، ضایع نمی شه؟

درسته حق با شماست skype خیلی جا افتاده تره. اما بنا به دلایلی فعلا نمی خوام صحبت کنم.
    به نظرتون با skype چت کنم ، ضایع نمی شه؟
    اگر فقط مي‌خواهي چت كني، خب راه‌هاي زيادي هست. هم چت جي‌ميل، هم خود ياهومسنجر، هم اسكايپ. اما به نظرم چت متني چندان جالب نيست. آخه نتيجه چندان زيادي ازش حاصل نمي‌شه. معمولا حوصله چت متني رو ندارند. بهترين راه ارتباط بعد از ايميل، تلفن زدن يا ويدئوچت‌ه، يا دست كم وويس‌چت، كه هم با اسكايپ مي‌شه هم با ياهومسنجر، هم چت جي‌ميل.
    من به طور شخصي چت متني با كسي كه قراره برام كاري بكنه يا به هر دليلي بهش نياز دارم رو مناسب نمي‌دونم.

حالا اگر دليل شما به خاطر مسائل مربوط به زبان انگليسيه، به نظرم خيلي هم خوب مي‌شه ويديوچت كنيد، ترس‌تون مي‌ريزه و مي‌بينيد كه اونقدرها هم كه فكر مي‌كنيد زبانتون بد نيست (تقريبا هميشه اينجوريه)، اگر به دليل سرعت اينترنته، وويس چت با اينترنت دايال‌آپ هم خوب برگزار مي‌شه، يا مي‌شه با كارت تلفن، تلفن زد؛ مگر اين‌كه دليل ديگه‌اي باشه كه در اونصورت اگر من باشم با همون ايميل كارم رو پيش مي‌برم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)