صفحه 99 از 157 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط Geomitra نمایش پست ها
    سلام
    قصد دارم با استادی مکاتبه کنم که دو نفر از دانشجوهای Post Doc و یک نفر از دانشجوهای PhD ایشون ایرانی هستند و استاد راهنما، دانشگاه و رشته ارشد همگی با من مشترک هست، منظورم این هست که استاد شناخت از دانشگاه و استاد ارشد من داره، البته دانشجوهای Post Doc من را نمیشناسن. میخواستم ببینم از اول با استاد وارد مکاتبه بشم یا قبل از اون با دانشجوهای Post Doc مشورت کنم؟ اینم بگم که سایت استاد را مطالعه کردم و ابهامی در مورد کارشون ندارم.

ممنون
    شما اپاگر با استاد مکاتبه کنید دیگه نیازی نیست که از دانشجوای ایرانی مشورت بخایید چون شما اصل کار رو انجام دادید. پیشنهاد میکنم به همشون ایمیل بده و ازشون از شرایط تحصیل، فاند و هرچی که فکر میکنی سوال واست بپرس. بعد با اطلاعات کامل به استاد میل بده. این شرایط یک حالت خاص هست که برای هر کسی اتفاق نمیافتد پس استفاده اساسی و کامل رو بکن.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

سلام دوستان.

من یه سوال مهم دارم:

قبل از میل زدن به استاد باید بریم یکی دو تا از مقاله هاشو بخونیم که تو میل بهش اشاره کنیم یا لازم نیست؟؟
    چون این کار خیلی وقت گیره . مخصوصا برای رشته های ریاضی. نمیشه که با یه نگاه گذرا به مقاله فهمید چی به چیه که؟

ممنون دوستان

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط lonliness نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من یه سوال مهم دارم:

قبل از میل زدن به استاد باید بریم یکی دو تا از مقاله هاشو بخونیم که تو میل بهش اشاره کنیم یا لازم نیست؟؟
    چون این کار خیلی وقت گیره . مخصوصا برای رشته های ریاضی. نمیشه که با یه نگاه گذرا به مقاله فهمید چی به چیه که؟

ممنون دوستان
    بله حتما. بهتره براي مطالعه مقالات اساتيدي که فيلد کاري نزديکي با کار و علاقه شما دارند وقت بذاريد.موفق باشيد

Junior Member

سلام دوستان
    من به یکی از اساتید دانشگاههای کانادا ایمیل زدم بهم گفتن که جای خالی دارن و مایل هستن که در مورد research interests و potential supervision بیشتر باهاشون صحبت کنم. میخواستم بپرسم منظور از potential supervision دقیقا چی هست و من باید چه چیزی رو عنوان کنم. و با توجه به این جمله که نوشتن منظورشون تماس تلفنی هست یا ایمیل کافیه. ممنون میشم پاسخ بدید.
    I’d be happy to speak with you about your research interests and potential supervision if you are available.

نقل قول نوشته اصلی توسط yamin_mehr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به یکی از اساتید دانشگاههای کانادا ایمیل زدم بهم گفتن که جای خالی دارن و مایل هستن که در مورد research interests و potential supervision بیشتر باهاشون صحبت کنم. میخواستم بپرسم منظور از potential supervision دقیقا چی هست و من باید چه چیزی رو عنوان کنم. و با توجه به این جمله که نوشتن منظورشون تماس تلفنی هست یا ایمیل کافیه. ممنون میشم پاسخ بدید.
    I’d be happy to speak with you about your research interests and potential supervision if you are available.
    خوب ازشون بپرس که مدنظرشون کدومه ولی معمولا Skype رو ترجیح میدند.
    potential supervision یعنی کسی که قراره سوپروایزرت بشود. مثلا شما یه پروپوزال میدی و اسم یه استادی رو میاری. اون فرد میشه potential supervision واسه شما. به نظر من ابراز علاقه نشون بده برای صحبت این میتونه به یه پوزیشن خوب منتهی بشود.

Albert Einstein

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    خوب ازشون بپرس که مدنظرشون کدومه ولی معمولا Skype رو ترجیح میدند.
    potential supervision یعنی کسی که قراره سوپروایزرت بشود. مثلا شما یه پروپوزال میدی و اسم یه استادی رو میاری. اون فرد میشه potential supervision واسه شما. به نظر من ابراز علاقه نشون بده برای صحبت این میتونه به یه پوزیشن خوب منتهی بشود.
    آخه واقعا استرس میگیرم برای صحبت کردن نمیشه به روی خودم نیارم و ارتباطم رو با ایمیل ادامه بدم؟ ممکنه تاثیر منفی داشته باشه؟؟؟
    برای قسمت potential supervision نمیدونم چی بگم؟ فقط ذکر کنم که میخوام خودشون رو به عنوان سوپروایزر انتخاب کنم؟ برای مستر میخوام اپلای کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط yamin_mehr نمایش پست ها
    آخه واقعا استرس میگیرم برای صحبت کردن نمیشه به روی خودم نیارم و ارتباطم رو با ایمیل ادامه بدم؟ ممکنه تاثیر منفی داشته باشه؟؟؟
    برای قسمت potential supervision نمیدونم چی بگم؟ فقط ذکر کنم که میخوام خودشون رو به عنوان سوپروایزر انتخاب کنم؟ برای مستر میخوام اپلای کنم.
    شما ایمیل بدبد و ارتباط رئ قط نکنید اگر نیاز به رویه دیگه ای باشد خو استاد بهتون میگه.
    خوب بهش بگید مثلا م در این حالت اینو میگم
    I hope I will be able to take an opportunity to continue my (PhD or Master)studies under your supervision which will be a great honor for me..
    یا یه چیزهایی تو این مایه ها که استاد متوجه بشود شما دوست دارید باهاش کار کنید.
    فعلا شما ایمیل بدبد ببینید چی میگه.

Albert Einstein

Junior Member

منشی دانشکده گفته تا دو هفته دیگه جواب فاند PhD رو می دیم
    تو این ۲ هفته با استادم دیگه ارتباط برقرار نکنم؟ (قبلا یه ۸ باری به هم ایمیل دادیم) دیگه نیازی به مخ زدن نیست؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز

لطفا هر کی میتونه منو راهنمایی کنه.

برای پذیرش گرفتن و اپلای کردن برای دانشگاه های اروپا ایا روند کلی مثل امریکا و کاناداست؟؟
    یعنی برای اونام باید اول به استاد میل بزنیم و یه مکاتبه اولیه با استاد داشته باشیم؟؟

چون این کار برای امریکا و کانادا تقریبا یه چیز واجب فرض میشه. برای اروپا چطور؟؟

ممنون دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط lonliness نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

لطفا هر کی میتونه منو راهنمایی کنه.

برای پذیرش گرفتن و اپلای کردن برای دانشگاه های اروپا ایا روند کلی مثل امریکا و کاناداست؟؟
    یعنی برای اونام باید اول به استاد میل بزنیم و یه مکاتبه اولیه با استاد داشته باشیم؟؟

چون این کار برای امریکا و کانادا تقریبا یه چیز واجب فرض میشه. برای اروپا چطور؟؟

ممنون دوستان
    در اروپا اگر استادی دانشجو بخاد اون رو به صورت یک position و یا vacancy اعلام میکند. اما ایمیل زدن ضرری ندارد و به نظر من کمک کننده هم هست.

Albert Einstein

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)