صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 45678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 183

موضوع: محرمانه بودن توصیه نامه و مسائل مربوطه

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

پیش فرض پاسخ : مهر و موم بودن Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط parisam نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من میخوام برای چند تا از دانشگاه های اروپا اقدام کنم. برای توصیه نامه استادم گفته نامه رو خودت بنویس بیار من امضاء کنم. با توجه به پست های بالا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید روال کار رو درست متوجه شدم یا نه. من باید برم بخش بین الملل دانشگاه آزاد و حدود 4-5 تا سربرگ بگیرم و خودم نامه رو تایپ کنم و ببرم استادم امضا کنه و بعد اسکنشو برای دانشگاه ها بفرستم؟؟ آیا این نامه معتبره از نظرشون؟ پس مهر و موم و پاکت چی میشه این وسط؟
    سلام
    دوست عزیز واحد بین الملل دانشگاه آزاد الان به شما سربرگ نمی ده موقعی که رفتی اونجا برای پست مدارک روی پاکت توصیه نامه ها مهر می زنه. اگه واحد مرکز یا علوم تحقیقاتی یا آزاد نجف آبادی دوستان عزیزی تو همین فروم تو همین بخش توصیه نامه ها یه جایی اسکن سربرگ ها و پاک انگلیسی رو گذاشتند اونها رو دانلود کن و تکمیل کن با امضای استاد روی پاکت به روشهای گفته شده در همین فروم. اگه تهران جنوبی باز بچه ها تو همین فروم نوشته بودند یه جایی تو کریم خان مثل اینکه واحد بین اللمل تهران جنوب هست (مطمئن نیستم سرچ کن دقیق تو فروم) و می ری بهت پاکت و سربرگ انگلیسی میدن. از تهران شمالی ها من ندیدم کسی اینجا نظری بده که چه باید کرد و فرم سربرگ و پاکتشون چه طوری هست.

شما اگه اسکن توصیه نامه رو خودت بفرستی که دیگه مخفی و محرمانه نیست!! دانشگاه ها یا مستقیما ایمیل استاد رو از شما می خواهند و خودشون با استاد در تماس هستند و یا شما در پاکت مهر و موم ازشون تحویل می گیری و می فرستی، البته من پارسال دانمارک اپلای آن لاین داشتم خودم متن توصیه نامه رو اسکن کردم براشون ولی برای آمریکا و کانادا توصیه نامه خیلی مهم هست. بهتره استادها ایمیل آکادمیک داشته باشن ولی اگه می ترسی انگلیسی بلد نبودن ( یا مثل مورد منه بیچاره اینترنت بلد نبودن) استادها توصیه نامه هات رو خراب کنه به دانشگاه ها ایمیل بزن بگو استادهام با توصیه نامه کاغذی راحت ترند یا سایت دانشگاه مشل داره الان نمی تونن با ایمیل آکادمیک کار کنند معمولا قبول می کنن. این طوری پول پست می دی ولی خیالت راحت تره
    عزیز جان اونا نمی دونن که چه بدبختی ما داریم سر این استادها، ما اینجا مجبوریم خود گوییم و خود خندیدم و خود مرد هنرمند باشیم!!!!
    موفق باشی.

حاضرم قسم بخورم هیشکی مثل من با استاداش تا این حد مشکل سر توصیه نامه نداشته یه روزی باید این تراژدی اپلای کردنمو چاپ کنم.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

درود دوستان

من الان از استادهایی که میخوام ریکام بگیرم دیگه تو دانشگاه خودم نیستن و توی دانشگاه دیگه تدریس میکنن

حالا سوالم اینه که تو سربرگ کدوم دانشگاه متن رو تایپ کنم؟ اگه دانشگاهی باشه که درس خوندم قبول میکنه استاد که امضا کنه نمیگه باید تو سربرگ این دانشگاهی باشه که الان هستم

اصلا فرقی میکنه ؟ به این مورد اهمیت میدن؟ تکلیف چیه؟

۲: در مورد مهر و موم بودن ریکام واسه آمریکا; چه جور همون نامه رو اسکن کنیم واسه دانشگاههای دیگه؟

یا مثلا چند نسخه از هر کدوم بگیریم یدونه اسکنی بقیه مهروموم البته اگه بدن؟ درسته؟

۳: تو خود سایت دانشگاه میگه که مهر و موم پست کنین؟

سپاسگزارم... ارنواز

Senior Member

بچه ها یک سوال کلی،

وقتی واسه دانشگاهی اپلای اینترنتی میکنیم مسلما ریکامندیشن لتر رو هم باید براشون اسکن کنیم و بفرستیم. من متوجه نمیشم اگه این محرمانه است پس چطوریه که ما اسکنش رو میفرستیم ؟
    بعد مرحله ی اپلای الکترونیکی هم که باید مدارک رو به صورت پستی بفرستیم و اونجا نامه ی مهر و موم شده رو همراه بقیه مدارک پست میکنیم. بعد نمیگن چطوری اول اسکن نامه رو خود دانشجو فرستاده بعدش نامه رو مهر و موم کردن!

رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    بچه ها یک سوال کلی،

وقتی واسه دانشگاهی اپلای اینترنتی میکنیم مسلما ریکامندیشن لتر رو هم باید براشون اسکن کنیم و بفرستیم. من متوجه نمیشم اگه این محرمانه است پس چطوریه که ما اسکنش رو میفرستیم ؟
    بعد مرحله ی اپلای الکترونیکی هم که باید مدارک رو به صورت پستی بفرستیم و اونجا نامه ی مهر و موم شده رو همراه بقیه مدارک پست میکنیم. بعد نمیگن چطوری اول اسکن نامه رو خود دانشجو فرستاده بعدش نامه رو مهر و موم کردن!
    سلام
    در اکثر دانشگاها برای آن لاین اپلیکیشن شما ایمیل استادها رو می نویسید ودانشگاه به اونا ایمیل می زنه که استاد خودش متن ریکام رو آپلود کنه یا فرمی را پر کنه. در حالت پستی هم شما نامه مهر و موم شده رو می فرستی و یهنی از متنش خبر نداری!!. من حالت ترکیبی که شما نوشتید رو تا حالا ندیدم.

رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط Arnavaz4444 نمایش پست ها
    درود دوستان

من الان از استادهایی که میخوام ریکام بگیرم دیگه تو دانشگاه خودم نیستن و توی دانشگاه دیگه تدریس میکنن

حالا سوالم اینه که تو سربرگ کدوم دانشگاه متن رو تایپ کنم؟ اگه دانشگاهی باشه که درس خوندم قبول میکنه استاد که امضا کنه نمیگه باید تو سربرگ این دانشگاهی باشه که الان هستم

اصلا فرقی میکنه ؟ به این مورد اهمیت میدن؟ تکلیف چیه؟

۲: در مورد مهر و موم بودن ریکام واسه آمریکا; چه جور همون نامه رو اسکن کنیم واسه دانشگاههای دیگه؟

یا مثلا چند نسخه از هر کدوم بگیریم یدونه اسکنی بقیه مهروموم البته اگه بدن؟ درسته؟

۳: تو خود سایت دانشگاه میگه که مهر و موم پست کنین؟

سپاسگزارم... ارنواز
    خوب من از سه تا از استادهام ریکام گرفته ام که هر سه الان در دانشگاه آزاد نیستند ولی من چون از واحدبین الملل دانشگاه آزاد مدارک را پست کردم و چندتای دیگه رو هم قراره بعدا پست کنم روی سربرگ و پاکت دانشگاه آزاد ریکام نوشتم چون در انتها مهر انگلیسی دانشگاه آزاد روی پاکت می خوره. من با هماهنگی با اساتیدم تو متن ریکام نوشتم که این استادها در فلان تاریخ استاد visiting professor یعنی استاد مهمان بودند، روی سربرگ دانشگاه آزاد من اینو نوشتم در انتها هم سمت استاد و ایمیل دانشگاهی و آدرس دانشگاهای که الان هستند رو نوشتم بعد بردم امضا کردن و توضیحات منو قبول کردن که چون در انتها مهر انگلیسی دانشگاه آزاد روی پاکت می خوره بهتره سربرگ هم از دانشگاه آزاد باشه. نامه رو گذاشتم تو پاکت بعد چسب و امضا و در واحد بین الملل آقای طباطبایی مسئول بخش پست بین الملل مهر زد و رفت.

برای 100 تا کپی رنگی از سربرگ و پاکت گرفتم و برای هر دانشگاهای متن رو پرینت گرفتم بردم استادها 10 تا 10 امضا کردن جلو روشون نامه رو گذاشتم تو پاکت بعد درش رو تف زدم چسبوندم دادم امضا کردن روی پاک رو بعد تو خونه رو امضاها رو چسب زدم بردم برای پست.

خوب مهمه که آرم سربرگ پاکت و مهر یکی باشه.

نامه با امضا اسکن شده نفرست نمی شه که نامه امضاش اسکن باشه رو پاکت اصل!! اگه استادهات مثل مال من لوس بودن چند تا متن و پاکت رو ازشون با امضا بگیر بقیه رو با اجازه بزرکترها خودت امضا کن!!!

مهرو موم بودن نامه ریکام خیلی مهمه.

چه قدر دانشگاه آزاد نوشتم تو این چند خط!!؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    سلام
    در اکثر دانشگاها برای آن لاین اپلیکیشن شما ایمیل استادها رو می نویسید ودانشگاه به اونا ایمیل می زنه که استاد خودش متن ریکام رو آپلود کنه یا فرمی را پر کنه. در حالت پستی هم شما نامه مهر و موم شده رو می فرستی و یهنی از متنش خبر نداری!!. من حالت ترکیبی که شما نوشتید رو تا حالا ندیدم.
    اتفاقا این مورد در مورد دانشگاهای اروپا مثل اینکه طبیعیه. واسه بعضی دانشگاهای آلمان از شما میخوان که مدارک رو اسکن کنی و بفرستی (اپلای الکترونیکی) و بعدشم اصلشون رو باید پست کنی.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering-Hardware

منم همین مشکلو دارم. به نظرم خیلی احمقانه میاد چون قاعداتا دانشجو قرار نیست بدونه تو متن ریکامش چی نوشته شده!
    نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    اتفاقا این مورد در مورد دانشگاهای اروپا مثل اینکه طبیعیه. واسه بعضی دانشگاهای آلمان از شما میخوان که مدارک رو اسکن کنی و بفرستی (اپلای الکترونیکی) و بعدشم اصلشون رو باید پست کنی.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parisam نمایش پست ها
    منم همین مشکلو دارم. به نظرم خیلی احمقانه میاد چون قاعداتا دانشجو قرار نیست بدونه تو متن ریکامش چی نوشته شده!
    من از طریق یونی اسیست واسه آلمان باید مدارک رو بفرستم. تو سایت یونی اسیست نوشتن همه مدارک رو اول بصورت اسکن شده بفرستید و بعدش پست کنید! نه حرفی از ارتباط با استاد هست که بخوان خودشون فرمی رو بفرستن استاد آنلاین پر کنه نه چیزی!
    حالا شاید این جور موقع ها به استادا ایمیل میزنن جهت اطمینان.

پیش فرض پاسخ : مهر و موم بودن LOR و شكل خروجي آن؟

سلام
    یه سوال ازتون داشتم من تمامی پرسش و پاسخ های بالا رو خوندم اما متاسفانه امروز وکیلم به من گفت که از هفته پیش اعلام کردن (دانشگاه های انگلیسی که اینا باهاشون کار می کردن) که باید حتما Rec. Letter ها باید مهر دانشگاه بخوره، واسه من امضای استاد رو هم رو نامه هم پاکتش داشت، به اساتیدم که زنگ زدم گفتن در هیچ صورتی دانشگاه مهر پای نامه های غیر رسمی نمی زنه و همون امضا کافیه
    حالا می خوام ببینم وکیلم داره راست می گه یا اینکه بهونس واسه اینکه اگه به هر دلیلی نتونست admission رو واسم بگیره اینو بهونه کنه؟
    ممنون

پیش فرض پاسخ : مهر و موم بودن LOR و شكل خروجي آن؟

سلام
    یه سوال ازتون داشتم من تمامی پرسش و پاسخ های بالا رو خوندم اما متاسفانه امروز وکیلم به من گفت که از هفته پیش اعلام کردن (دانشگاه های انگلیسی که اینا باهاشون کار می کردن) که باید حتما Rec. Letter ها باید مهر دانشگاه بخوره، واسه من امضای استاد رو هم رو نامه هم پاکتش داشت، به اساتیدم که زنگ زدم گفتن در هیچ صورتی دانشگاه مهر پای نامه های غیر رسمی نمی زنه و همون امضا کافیه
    حالا می خوام ببینم وکیلم داره راست می گه یا اینکه بهونس واسه اینکه اگه به هر دلیلی نتونست admission رو واسم بگیره اینو بهونه کنه؟
    ممنون