صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 5678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 183

موضوع: محرمانه بودن توصیه نامه و مسائل مربوطه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مهر و موم بودن LOR و شكل خروجي آن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.nezamabadi نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال ازتون داشتم من تمامی پرسش و پاسخ های بالا رو خوندم اما متاسفانه امروز وکیلم به من گفت که از هفته پیش اعلام کردن (دانشگاه های انگلیسی که اینا باهاشون کار می کردن) که باید حتما Rec. Letter ها باید مهر دانشگاه بخوره، واسه من امضای استاد رو هم رو نامه هم پاکتش داشت، به اساتیدم که زنگ زدم گفتن در هیچ صورتی دانشگاه مهر پای نامه های غیر رسمی نمی زنه و همون امضا کافیه
    حالا می خوام ببینم وکیلم داره راست می گه یا اینکه بهونس واسه اینکه اگه به هر دلیلی نتونست admission رو واسم بگیره اینو بهونه کنه؟
    ممنون
    اصلا این جوری نیست...یعنی اصلا لازم نیست ریکام مهر د انشگاه داشته باشه.

پیش فرض پاسخ : مهر و موم بودن Recommendation Letter

سلام

من بدون مهر با مهر بدون امضاء رو پاکت با امضاء رو پاکت ( البته خود نامه امضاء داشت) فرستادم قبول کردند. مشکلیم پیش نیومد. تجربه من این بود.
    آزمودم عقل دوراندیش را بعد از این دیوانه سازم خویش را

مولانا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering at politecnico di torino

با سلام
    می خواستم بدونم که ایا REC.LETTER رو باید ببری دبیر خانه شماره و تاریخ بزنی یا نه؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من برای آمریکا می خام اقدام کنم. همه دانشگاههایی که میخاستم ریکام کاغذی میخاستن. من تونستم از استادام نامه بگیرم و دانشگاه گفت پاکتو خودت بیار ما مهر میزنیم.ولی وقتی بردم که پاکتو مهر بزنن یه 4-5 تایی مهر زدن روی نامه (قسمت رویی پاکت آ4 ، هم روی درش هم روی 2تا درزهای پاکت از هر مهر یکی زدن) خلاصه پر مهر شده پاکته. آخرشم چسپ زدن، هم روی در پاکت هم روی درزها! مشکل اینجاست که همه ی مهرها امضاست یا اسمه! و حتی یک مهر انگلیسی هم نداره. ولی یکی از مهرها، مهر دانشگاهه که روی لیسانس و ریزنمره میخوره. بهشون که گفتم چرا مهر انگلیسی ندارین؟ گفتن که همین مهر دانشگاه معتبرش میکنه چون روی ریز و مدرک همین میخوره. میخاستم بدونم به نظر شما الان نامه ها معتبره؟ روی نامه هیچ نوشته ای نداره که نشون بده این توصیه نامست. خودم روش بنویسم یا تایپ کنم؟به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ من از ایران خارج شدم (مهاجرت) چون خیلی فوری اتفاق افتاد زیاد نتونستم برای نامه هام وقت بزارم و راه برگشتم ندارم.
    ممنون میشم راهنمایی کنین

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

نقل قول نوشته اصلی توسط butoliom نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای آمریکا می خام اقدام کنم. همه دانشگاههایی که میخاستم ریکام کاغذی میخاستن. من تونستم از استادام نامه بگیرم و دانشگاه گفت پاکتو خودت بیار ما مهر میزنیم.ولی وقتی بردم که پاکتو مهر بزنن یه 4-5 تایی مهر زدن روی نامه (قسمت رویی پاکت آ4 ، هم روی درش هم روی 2تا درزهای پاکت از هر مهر یکی زدن) خلاصه پر مهر شده پاکته. آخرشم چسپ زدن، هم روی در پاکت هم روی درزها! مشکل اینجاست که همه ی مهرها امضاست یا اسمه! و حتی یک مهر انگلیسی هم نداره. ولی یکی از مهرها، مهر دانشگاهه که روی لیسانس و ریزنمره میخوره. بهشون که گفتم چرا مهر انگلیسی ندارین؟ گفتن که همین مهر دانشگاه معتبرش میکنه چون روی ریز و مدرک همین میخوره. میخاستم بدونم به نظر شما الان نامه ها معتبره؟ روی نامه هیچ نوشته ای نداره که نشون بده این توصیه نامست. خودم روش بنویسم یا تایپ کنم؟به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ من از ایران خارج شدم (مهاجرت) چون خیلی فوری اتفاق افتاد زیاد نتونستم برای نامه هام وقت بزارم و راه برگشتم ندارم.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام دوست عزیز..
    واسه ریکامای دستی معمولا عرف اینه که علاوه بر امضای خود نامه رو سربرگ انگلیسی توسط استاد، وقتی اونو توو پاکت قرار میدن، استاد مربوطه روی در پاکتو امضا میکنه (به انگلیسی اسمشونو مینویسن و به نحوی که موقع بسته شدن رو هر دو قسمت پایین و بالای لبه اسم استاد باشه) بعدش یه مهر که معمولا مهر انگلیسی دانشکده یا دانشگاستو رو درش میزنن و در آخر روی کل اسم و مهرو چسب نواری شیشه ای میزنن که نشون بدن مهر و مومه...این روال توو دانشکده ما عرف بود و میدادیم به منشی دفتر دانشکده که این کار مهر و چسبو انجام بده..اما یادمه یه روز یه استادا که رییس دانشکده هم بود میگفت که عرف دانشگاه های خارج اینه که چون توصیه نامه یه چیز شخصیه هیچ نیازی به مهر نداره و در واقع رسمی نیست که مهر دانشکده یا دانشگاهو بخواد اما چون بچه ها حساس بودن به منشی میگفت که مهر کنه..بنابراین مورد شمام اصلا چیز خاصی نیس و در واقع شما حساس شدی..
    حساس نشوو :-دی

Junior Member

مرسی دوست عزیز. حساس که شدم اره چون خیلی همه چیز فشرده اتفاق افتاد. درمورد نوشتن روی پاکت چی؟ یه پاکت معمولی آ4 که به جز مهر چیزی روش نداره. خودم بنویسم چیزی یا پرینت بگیرم روش؟ که بفهمن توی این پاکته چیه؟

مرسی دوست عزیز. حساس که شدم اره چون خیلی همه چیز فشرده اتفاق افتاد. درمورد نوشتن روی پاکت چی؟ یه پاکت معمولی آ4 که به جز مهر چیزی روش نداره. خودم بنویسم چیزی یا پرینت بگیرم روش؟ که بفهمن توی این پاکته چیه؟
    نه لازم نیست چیزی بنویسین
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گـر مـراد نیابم به قـدر وسع بکـوشم

رشته و دانشگاه

به نظر من هم نیازی نیست...ندیدم من که بنویسن...من حتی پاکت نامه هامم فارسی بود روش..

Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه تهران

سلام
    دانشگاهی که من دارم اپلای میکنم نوشته:
    The reference should, where possible, be written on the headed paper of the school, university, organisation or company and be included with your application in a sealed envelope.
    بعد این منظورش همون مهر و مومه؟؟؟ یعنی دانشگاه باید ببنده و مهر بزنه روش؟
    بعد من الان پایین خود نامم مهر لاتین دانشکده داره، با این حال لازمه که بازم تو پاکت بذارم یعنی؟؟؟ نوشته ور پاسیبل آخه!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sagharb نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاهی که من دارم اپلای میکنم نوشته:
    The reference should, where possible, be written on the headed paper of the school, university, organisation or company and be included with your application in a sealed envelope.
    بعد این منظورش همون مهر و مومه؟؟؟ یعنی دانشگاه باید ببنده و مهر بزنه روش؟
    بعد من الان پایین خود نامم مهر لاتین دانشکده داره، با این حال لازمه که بازم تو پاکت بذارم یعنی؟؟؟ نوشته ور پاسیبل آخه!
    دوست عزیز لزومی نداره و عرفم هم نیست که واسه توصیه نامه دانشگاه مهر و موم کنه، چون یه چیز شخصیه بین شما و استادتونه...
    به استاد بگین رو سربرگ دانشگاه تایپ کنه بغد بزاره توو پاکت و روی در پاکتو واستون اسمشو به لاتین بنویسه . میتونین کنارشم مهر دانشکده رو بزنین و روی امضا و مهر رو چسب بزنین... مهر و موم بودن همه جا لازمه.
    موفق باشی