صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 78910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 183

موضوع: محرمانه بودن توصیه نامه و مسائل مربوطه

پیش فرض پاسخ : مهر و موم بودن Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    من برای University of Iowa اینکارو کردم. یعنی استادم خودش ایمیل کرد که قبول نکردن و گفتن باید پست کنید.
    بعد استادم مهرو موم کرد و من پست کردم برای یکی از دوستام تو آرکانزاس که اون از اونجا برای همه دانشگاهها پست کنه. ولی گویا تو راه واسه بازرسی پاکتهای ریکام رو هم باز کردن. یعنی رسما جرش دادن. نمی دونم دیگه چیکار کنم؟؟ نظری هست؟؟؟
    با سلام
    دوست عزیز شما باید ریکام هاتون رو مستقیما به ادرس دانشگاه مورد نظرتون می فرستادید در این صورت باز شدن پاکت ریکام ها یه مسئله کلیرنس توسط پست امریکا تلقی می شد و از نظر دانشگاه مسئله ای نبود.
    پیروز و سعادتمند باشید
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    من برای University of Iowa اینکارو کردم. یعنی استادم خودش ایمیل کرد که قبول نکردن و گفتن باید پست کنید.
    بعد استادم مهرو موم کرد و من پست کردم برای یکی از دوستام تو آرکانزاس که اون از اونجا برای همه دانشگاهها پست کنه. ولی گویا تو راه واسه بازرسی پاکتهای ریکام رو هم باز کردن. یعنی رسما جرش دادن. نمی دونم دیگه چیکار کنم؟؟ نظری هست؟؟؟
    سلام
    امكانش نبود پاكت در داخل مداركي كه دانشگاه ميفرسته قرار بگيره؟ اونطوري چون از طرف دانشگاه داشت ارسال ميشد احتمالا باز نميشد.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط butoliom نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای آمریکا می خام اقدام کنم. همه دانشگاههایی که میخاستم ریکام کاغذی میخاستن. من تونستم از استادام نامه بگیرم و دانشگاه گفت پاکتو خودت بیار ما مهر میزنیم.ولی وقتی بردم که پاکتو مهر بزنن یه 4-5 تایی مهر زدن روی نامه (قسمت رویی پاکت آ4 ، هم روی درش هم روی 2تا درزهای پاکت از هر مهر یکی زدن) خلاصه پر مهر شده پاکته. آخرشم چسپ زدن، هم روی در پاکت هم روی درزها! مشکل اینجاست که همه ی مهرها امضاست یا اسمه! و حتی یک مهر انگلیسی هم نداره. ولی یکی از مهرها، مهر دانشگاهه که روی لیسانس و ریزنمره میخوره. بهشون که گفتم چرا مهر انگلیسی ندارین؟ گفتن که همین مهر دانشگاه معتبرش میکنه چون روی ریز و مدرک همین میخوره. میخاستم بدونم به نظر شما الان نامه ها معتبره؟ روی نامه هیچ نوشته ای نداره که نشون بده این توصیه نامست. خودم روش بنویسم یا تایپ کنم؟به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ من از ایران خارج شدم (مهاجرت) چون خیلی فوری اتفاق افتاد زیاد نتونستم برای نامه هام وقت بزارم و راه برگشتم ندارم.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    اصلا مهم نیست مهر فارسی یا انگلیسی یاشه، همین گه مهر باشه و درش چسب زده باشند کافیه! سخت نگیر خودت با خودکار مشخصاتت را بنویس و بفرست.

دوستان، مگر نه اینه که توی مرحله ارسال اپلیکیشن آنلاین باید توصیه نامه رو خودمون آپلود کنیم؟ پس قضیه محرمانه چیه؟
    برداشت من اینه که بعد از موافقت دانشگاه مقصد، بایستی یک نسخه از مدارکی که قبلاً آپلود کرده بودیم رو بصورت پستی به آدرس دانشگاه ارسال کنیم، که باز در این صورت توصیه نامه ای که میخواد مهر و موم شه قبلا دست من بوده و اسکنش آپلود شده و در این صورت دیگه محرمانه نیست!!!
    ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه .
    ویرایش توسط zabanamooz : April 19th, 2014 در ساعت 08:15 AM

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zabanamooz نمایش پست ها
    دوستان، مگر نه اینه که توی مرحله ارسال اپلیکیشن آنلاین باید توصیه نامه رو خودمون آپلود کنیم؟ پس قضیه محرمانه چیه؟
    برداشت من اینه که بعد از موافقت دانشگاه مقصد، بایستی یک نسخه از مدارکی که قبلاً آپلود کرده بودیم رو بصورت پستی به آدرس دانشگاه ارسال کنیم، که باز در این صورت توصیه نامه ای که میخواد مهر و موم شه قبلا دست من بوده و اسکنش آپلود شده و در این صورت دیگه محرمانه نیست!!!
    ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه .
    بله بعضی از دانشگاها میگن آپلود کنید که احتمالا از نظرشون ایراد نداره شما نامه رو ببینید
    Not Everything iS aS iT Seems

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-AUT

سلام
    من فردا میخام برم ریکام بگیرم از اساتید ولی خب هنوز تصمیم نگرفتم که کجا میخام اپلای کنم و کی؟ خب احتمالا کاغذی میدن، من چی کار باید بکنم، چون اولا معلوم نیست چند تا دانشگاه و کی و کدوم ها اقدام کنم، الان نمیدونم چی کار کنم دقیقا؟ از طرفی این قضیه مهر و موم که دوستان اشاره کردن خب یعنی این که یک ریکام استاد برام مینویسه و میذارش تو پاکت! و دیگه من دسترسی بهش ندارم.
    خیلی ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_ama نمایش پست ها
    سلام
    من فردا میخام برم ریکام بگیرم از اساتید ولی خب هنوز تصمیم نگرفتم که کجا میخام اپلای کنم و کی؟ خب احتمالا کاغذی میدن، من چی کار باید بکنم، چون اولا معلوم نیست چند تا دانشگاه و کی و کدوم ها اقدام کنم، الان نمیدونم چی کار کنم دقیقا؟ از طرفی این قضیه مهر و موم که دوستان اشاره کردن خب یعنی این که یک ریکام استاد برام مینویسه و میذارش تو پاکت! و دیگه من دسترسی بهش ندارم.
    خیلی ممنون
    سلام

الان عمدتا recommendation ها به صورت online ثبت میشن... حتی در صورت گرفتن نوع کاغذی، اسمی از دانشگاه مقصد در اون نمی یاد... نکته مهم تاریخ اون هست که معمولا گذشت بیش از دو سال از صدوز نامه مورد رو غیرقابل قبول می کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Po0yan نمایش پست ها
    بله بعضی از دانشگاها میگن آپلود کنید که احتمالا از نظرشون ایراد نداره شما نامه رو ببینید
    دوستان منم هر جا میخوام اپلای کنم آنلاینه ولی یه سری میگن آدرس استادت رو بده که مسلما یه فرم خاصه که استاد باید پر کنه...اما در مورد اونایی که میگن آپلود کنین من یکیشو داشتم اپلیکیشن رو پیش میرفتم و آپلود میکردم به ریکام که رسید نوشت که این باید از ایمیل استادتون آپلود بشه...یعنی ممکنه بخوان که استاد به ایمیل دانشگاه از ایمیل خودش اتچ کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : محرمانه بودن توصیه نامه و مسائل مربوطه

سلام
    من میخوام برای یکی از دانشگاه های سوئد اپلای کنم، توی فرم نوشته که دو تا ریکام از استادها رو ضمیمه کنم؛ بهشون که ایمیل زدم، گفتن مهم نیست که ایمیل بدی یا خود نامه رو اتچ کنی.
    مشکل من اینه که تاریخ توی نامه مال 2011 هست؛ بنظرتون این ریکام قدیمی شده و خودشون به استادم ایمیل میزنن؟
    ممنون.

Banned

پیش فرض پاسخ : محرمانه بودن توصیه نامه و مسائل مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط Afs00n نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای یکی از دانشگاه های سوئد اپلای کنم، توی فرم نوشته که دو تا ریکام از استادها رو ضمیمه کنم؛ بهشون که ایمیل زدم، گفتن مهم نیست که ایمیل بدی یا خود نامه رو اتچ کنی.
    مشکل من اینه که تاریخ توی نامه مال 2011 هست؛ بنظرتون این ریکام قدیمی شده و خودشون به استادم ایمیل میزنن؟
    ممنون.
    سلام

LOR ها در بهترین حالت بیش از 2 سال قابل استناد نیستند...
    در صورت ارسال hard copy منقضی شده، ممکن هست اونها همین مدرک رو مورد بررسی قرار بدن و ایمیلی ارسال نکنند و به همین راحتی reject بشید...
    توصیه من این هست که کلا کار رو بدون اون LOR و به صورت online پیش ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم