صفحه 64 از 70 نخستنخست ... 145455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علم و صنعت ، الکترونیک

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

سلام و وقت بخیر،سوالی داشتم، میخواستم بدونم آیا مقالات تاثییر چشم گیری برای apply کردن داره؟ و اگر داره چه موضوعاتی بیشتر به چشم میاد و اهمیت بیشتری داره ، مخصوصا برای دانشگا های آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط asemini12 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر،سوالی داشتم، میخواستم بدونم آیا مقالات تاثییر چشم گیری برای apply کردن داره؟ و اگر داره چه موضوعاتی بیشتر به چشم میاد و اهمیت بیشتری داره ، مخصوصا برای دانشگا های آمریکا؟
    سلام
    راستش نمیشه در این زمینه با قاطعیت سخن گفت. من کسی را دیدم با تافل و جی آر ای بسیار پایین و بدون داشتن حتی یک مقاله توانست پذیرش با فاند بگیرد این فرد حتی از دانشگاه معتبری هم در ایران فارغ التحصیل نشده بود و تنها در یک کنفرانسی که آنهم نه بعنوان ارائه دهنده ی مقاله ، شرکت کرده بود استادی را می بیند و خب همین استاد امریکایی این فرد را با چنین رزومه ای بعنوان دانشچویش می پذیرد!
    ولی در کل داشتن مقاله ی خوب مسلما یک امتیاز خوب برای اپلیکنت هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture at University of Tehran

سلام و خسته نباشین. داشتنِ مقالاتِ چاپ شده در مجلاتِ علمیِ معتبر حتماً تأثیرِ چشمگیری در گرفتنِ پذیرش داره، اما نه بدان معنا که بدونِ اون‌ها هیچ شانسی برایِ پذیرش موجود نباشه. موضوعاتِ مرتبط با دامنه‌یِ تخصصی که درخواست رو برایِ اون‌جا می‌فرستین، بیشتر به‌چشم میان.

نقل قول نوشته اصلی توسط asemini12 نمایش پست ها

Junior Member

سلام
    من مقاله م minor revision خورده. یکی از داورها چند تا اشکال نگارشی کلی گرفته اما اون یکی داور دو تا نظر داده و از من خواسته که نتایج رو به جای اینکه بر اساس تنش تحلیل کنم بر اساس کرنش تحلیل کنم و یه مقاله هم رفرنس داده. اگه بخوام همچین کاری کنم باید کل دیسکاشن رو عوض کنم. حالا به نظر شما باید تغییرات رو اعمال کنم یا دلیل بیارم تنش بهتره؟ اگه این تغییر رو اعمال نکنم چقد احتمال چاپ رو پایین میاره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azijan نمایش پست ها
    سلام
    من مقاله م minor revision خورده. یکی از داورها چند تا اشکال نگارشی کلی گرفته اما اون یکی داور دو تا نظر داده و از من خواسته که نتایج رو به جای اینکه بر اساس تنش تحلیل کنم بر اساس کرنش تحلیل کنم و یه مقاله هم رفرنس داده. اگه بخوام همچین کاری کنم باید کل دیسکاشن رو عوض کنم. حالا به نظر شما باید تغییرات رو اعمال کنم یا دلیل بیارم تنش بهتره؟ اگه این تغییر رو اعمال نکنم چقد احتمال چاپ رو پایین میاره؟
    هر کاری هم می کنی به اون مقاله رفرنس بده

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط azijan نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    بستگی به خودتون داره. وقتی مقاله تون ماینر خورده یعنی از نظر ادیتور هم مقاله خوبی بوده. پش اصلا نیازی نیست که پیشنهاد داور دوم رو عمل کنید و بخواید کل مقاله رو عوض کنید. ولی تا میتونید سعی کنید جواب رضایت بخش و قابل قبولی رو بگید در قبال اون کامنت. یعنی اگر میشه اشاره ای کرد ویا فقط یه قسمت رو برحساس کرنش انجام داد (حالا من اطلاعی در این زمینه ها ندارم. خودتون بهتر میدونید.) .. و اینهم حتما بگید که اگر بخواید بر اساس کرنش تحلیل کنید کلا یه مقاله دیگه میشه. چندتا دلیل بیارید که تنش بهتره. یا مثلا شما هم به چندتا مقاله سایت بدید که بر اساس تنش تحلیل کردن.
    در اخر هم نگران نباشید. اگر پیشنهادهای داورها رو قبول نکنید ولی البته سطحی هم جواب کامنت ها رو ندید خیلی بعیده مقاله ریجکت بشه.

سلام بر همه دوستان
    حدود ده دوازده روز پیش یه مقاله تو یکی از ژورنالهای انتشارات وایلی سابمیت کردم.فورا ایمیل تایید سابمیت برام‌ ارسال شد منتها از اون روز تا الان وضعیت مقاله در حالت awaiting admin processing هستش...یعنی در انتظار تایید چیف ادیتور برای ارسال به ادیتورهای اجرایی هستش? یا چی ؟ ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه دارید با من به اشتراک بذارید

Junior Member

چه تفاوتی بین Major revision و Minor revision وجود داره؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Seyedmh نمایش پست ها
    چه تفاوتی بین Major revision و Minor revision وجود داره؟
    در Major Revision اصلاحات معمولا فنی و محتوایی هستند و بعضا تئوری یا شبیه سازیها مورد سوال قرار می گیرد. در حالیکه در Minor revision بیشتر اشکالات فرمی یا اشکالات گرامری یا اضافه کردن برخی مراجع یا توضیح دادن بیشتر برخی موارد یا تغییر در شکلها و اینها است و خیلی ایرادات محتوایی و فنی نمی باشد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    در Major Revision اصلاحات معمولا فنی و محتوایی هستند و بعضا تئوری یا شبیه سازیها مورد سوال قرار می گیرد. در حالیکه در Minor revision بیشتر اشکالات فرمی یا اشکالات گرامری یا اضافه کردن برخی مراجع یا توضیح دادن بیشتر برخی موارد یا تغییر در شکلها و اینها است و خیلی ایرادات محتوایی و فنی نمی باشد
    ریوایز یکی از مقالاتی که سابمیت کردم با عنوان Major revision آمده. کامنت یکی از داورها بصورت زیر هست:
    This has some interest, but the English is very difficult to decipher. A complete revision of the English is strongly recommended.
    داور دوم هم فقط ایراد نگارشی و نماد گرفته. شنیدم اگه major revision باشه مجددا مقاله وارد پروسه داوری میشه. درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)