صفحه 12 از 70 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

نقل قول نوشته اصلی توسط HDY نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. به جز وقتی که یه مقاله توسط موسسه ای از نظر مالی حمایت شده، تشکر از افرادی که در تهیی مقاله راهنمایی کردند به اعتبار مقاله کمکی میکنه؟
    ببین این مسئله ربطی به اعتبار و این حرفا نداره. کلا اگه از کسی کمک علمی خاص و یا قابل توجهی گرفتی عرفه که ازش تشکر کنی ولی چیزی هم نیست که برای سنجش اعتبار مقاله ازش بشه استفاده کرد. در ضمن دروغ هم که نمیشه نوشت که مثلا از فلانی کمک گرفتی در حالی که نگرفتی. در کل خیلی چیز خاصی نیست، فقط نشون دهنده قدردانی شما ازون شخصیه که ازش کمک گرفتید.

با سلام
    دوستانی که در این زمینه تجربه دارید لطفا نظر بدید
    بعضی از ژورنالها محدویت صفحه یا تعداد حروف قایلند برای مقالات
    حالا اگر موضوع یک مقاله طوری باشه که بشه مقاله رو شکست به دو با تعداد بیشتری موضوع (به دلیل بررسی چند جنبه مختلف از یک موضوع) ایا شباهت در بعضی قسمتهای مقاله مثل مقدمه یا مراجع تاثیر منفی در پذیرش داره .... وجود بعضی توضیحات برای فهم نتایج لازمه و نمیشه حذف بشه و بعنوان بیس توجیهات در ابتدای مقاله باید باشه
    این شکستن مقاله به بهای تکرار درصدی از اون برای فهم ساده تر ایا مصداق تخلف از اصول هست یا عادی تلقی میشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shaahin2010 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستانی که در این زمینه تجربه دارید لطفا نظر بدید
    بعضی از ژورنالها محدویت صفحه یا تعداد حروف قایلند برای مقالات
    حالا اگر موضوع یک مقاله طوری باشه که بشه مقاله رو شکست به دو با تعداد بیشتری موضوع (به دلیل بررسی چند جنبه مختلف از یک موضوع) ایا شباهت در بعضی قسمتهای مقاله مثل مقدمه یا مراجع تاثیر منفی در پذیرش داره .... وجود بعضی توضیحات برای فهم نتایج لازمه و نمیشه حذف بشه و بعنوان بیس توجیهات در ابتدای مقاله باید باشه
    این شکستن مقاله به بهای تکرار درصدی از اون برای فهم ساده تر ایا مصداق تخلف از اصول هست یا عادی تلقی میشه؟

استاندارد بعضی انجمنهای علمی مثل IEEE اینه که شما حتی بخشی از مقاله خودتون رو هم نمیتونید کپی کنید و به اصطلاح self-plagiarism حساب میشه (در مورد کار شما اون قسمت مشترک که بین چند مقاله تکرار میشه). در این موارد بهتره که قسمت مشترک رو در مقاله جدیدتون بازنویسی کنید. البته بدیهی یه که بالاخره درصدی شباهت در این مورد اجتناب ناپذیر خواهد بود ولی سعی کنید تا حد امکان کاهشش بدید مثلا مقدمه هر مقاله رو بیشتر روی موضوع اون مقاله متمرکز کنید. تکرار مراجع مشکلی ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    استاندارد بعضی انجمنهای علمی مثل IEEE اینه که شما حتی بخشی از مقاله خودتون رو هم نمیتونید کپی کنید و به اصطلاح self-plagiarism حساب میشه (در مورد کار شما اون قسمت مشترک که بین چند مقاله تکرار میشه). در این موارد بهتره که قسمت مشترک رو در مقاله جدیدتون بازنویسی کنید. البته بدیهی یه که بالاخره درصدی شباهت در این مورد اجتناب ناپذیر خواهد بود ولی سعی کنید تا حد امکان کاهشش بدید مثلا مقدمه هر مقاله رو بیشتر روی موضوع اون مقاله متمرکز کنید. تکرار مراجع مشکلی ندارد.
    در این فایل دوصفحه از دو مقاله --که IEEE هم هستند-- متعلق به نویسندگان مشابه --استاد Fellow IEEE و در دانشگاه Top 10-- عینا (99.5%) کپی پیست شده.
    اگر به اصل کامل مقاله ها و تز PhD حاصل رجوع بشه معلوم میشه که واقعا حتی بحث شکستن هم مطرح نبوده بلکه فقط کش دادن و تکرار کردن همون ایده (که کاملا تکراری هست و متعلق به یه مقاله 1980 که رفرنس هم داده نشده) و انجام دادن یه سری simulation های جدید بوده فقط با اضافه و کم کردن مواردی که واقعا اسمش contribution در حد چندتا مقاله 17-18 صفحه ای Transaction نمیشه، در حد یه مقاله کنفرانس شاید...

نظر شما چیه در این مورد؟
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ibanez نمایش پست ها
    در این فایل دوصفحه از دو مقاله --که IEEE هم هستند-- متعلق به نویسندگان مشابه --استاد Fellow IEEE و در دانشگاه Top 10-- عینا (99.5%) کپی پیست شده.
    اگر به اصل کامل مقاله ها و تز PhD حاصل رجوع بشه معلوم میشه که واقعا حتی بحث شکستن هم مطرح نبوده بلکه فقط کش دادن و تکرار کردن همون ایده (که کاملا تکراری هست و متعلق به یه مقاله 1980 که رفرنس هم داده نشده) و انجام دادن یه سری simulation های جدید بوده فقط با اضافه و کم کردن مواردی که واقعا اسمش contribution در حد چندتا مقاله 17-18 صفحه ای Transaction نمیشه، در حد یه مقاله کنفرانس شاید...

نظر شما چیه در این مورد؟
    مثال خیلی جالبی بود. من اصل مقاله رو هم پیدا کردم. البته زمینه من نیست ولی با یک نگاه بنظر میرسه که متودولوژی یکسانی رو برای دو کاربرد مختلف بکار بردند، درسته؟ شبیه سازی های مشابه هم زیاد داره. بنده صلاحیت تخصصی ندارم که تفاوت contribution رو ارزیابی کنم ولی فکر میکنم شهرت و اعتبار نویسنده و مرکز پژوهشی مربوطه در قبول این contribution بدون تاثیر نبوده.
    (قابل توجه دوستان که حتما برای Phd سراغ استادهای معروف بروند!)

سیاست IEEE در مورد self-plagiarism اینجاست:
    http://dl.comsoc.org/livepubs/ci1/in...Plagiarism.pdf

بله دقیقا همین طور هست که فرمودید، در مقاله دوم فقط به لایه های وسط یک جسم اضافه شده و معادلات اصلی همچنان برقرار هست. هرچند زمینه مقاله شاید سخت باشه و من هم واقعا صلاحیتی در مورد تعیین ارزش کار افراد در این سطح ندارم ولی اگه به تز مربوطه رجوع بشه (با همون سرچ اول خود تز هم پیدا میشه برای دانلود) بیشتر مشخص میشه این قضیه که واقعا 4 تا مقاله 10-18 صفحه ای خروجی این کار نبوده. پیرو سوال دوستمون من هم فکر می کنم اگر شهرت نویسنده و دانشگاه نبود شاید این 4 تا مقاله که دو تاش رو من کنار هم گذاشتم به راحتی چاپ نمیشد.

بابت لینک هم ممنون، جالبه که بعد از 100 و چند سال که IEEE (و قبلا IRE) داره مقاله چاپ میکنه تازه سال 2002 این قضیه رو به صورت تبصره رسمی تصویب کردند که خودش نشون میشده تو این سال های اخیر چقدر زیاد شده این کار.
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

سلام
    من يه مقاله آماده براي سابميت دارم اما الان كه داشتم سابميت مي كردم ديدم كه بايد تعداد كلمات بين 6000 تا 8000 تا بدون رفرنس ها باشه كه مقاله من بدون رفرنس ها 4690 و با رفرنس ها 5204 هست... البته من براي خلاصه شدن مقالم بعضي مطالب رو به صورت خلاصه آوردم كه ميتونم اضافشون كنم اما نمي دونم به اون تعداد مي رسه يا نه
    در كل كمبود كلمه باعث ميشه كه مقاله منو ريجكت كنند؟ (مجله اي كه ميخوام بفرستم جز Elsevier هست)
    ممنون
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pApAr نمایش پست ها
    سلام
    من يه مقاله آماده براي سابميت دارم اما الان كه داشتم سابميت مي كردم ديدم كه بايد تعداد كلمات بين 6000 تا 8000 تا بدون رفرنس ها باشه كه مقاله من بدون رفرنس ها 4690 و با رفرنس ها 5204 هست... البته من براي خلاصه شدن مقالم بعضي مطالب رو به صورت خلاصه آوردم كه ميتونم اضافشون كنم اما نمي دونم به اون تعداد مي رسه يا نه
    در كل كمبود كلمه باعث ميشه كه مقاله منو ريجكت كنند؟ (مجله اي كه ميخوام بفرستم جز Elsevier هست)
    ممنون
    این رو باید از ادیتور خود مجله بپرسید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط pApAr نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    6000 کلمه خیلی هست. معمولا برای مقاله هایی که Review-paper هستن این مساله عنوان میشه. میشه به من بگید ه مجله ای هست؟؟واقعا واسم جالبه...معمولا میگن بیشتر از 2500 تا باشه...!!!!!!!!!!!

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

ممنون از لطفتون
    طبق نظر ghlobe عزيز از اديتور مجله پرسيدم كه شخص ديگه اي (Journal Manager) جواب دادن و اينو گفتن:
    Please feel free to submit your paper to the journal with the current
    word count. The Editor will take the word count into account when
    deciding if your paper should be accepted as a Full Length Paper.

مجله ي Energy Policy
    http://ees.elsevier.com/jepo/
    http://www.elsevier.com/wps/find/jou...14/description

حالا با جواب ايشون به نظر شما چيكار كنم؟
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)