صفحه 15 از 70 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

نقل قول نوشته اصلی توسط zakariaee نمایش پست ها
    دوستان اگه ممکنه راهنمائی کنید.من مقاله ام رو یک بار برای یک ژورنال با if خیلی بالا فرستادم.خیلی سریع ظرف 3-2 روز رد شد و فقط یک ادیتور رسیدگی کرد.دفعه بعد به یکی دیگه از ژورنالهای elsevior با if پائینتر فرستادم.بعد از 2 ماه مقاله رد شد درحالیکه 4 تا ادیتور بررسی کرده بودن و کامنت هم گذاشته بودن.اولاً این طبیعیه که 4 تا ادیتور مقاله را بررسی کنن؟ بعد چرا مقاله ای که رد شده روrivision گذاشتن؟اگه من موارد اشکال رو برطرف کنم و برای همون ژورنال بفرستم بهتره یا برای یه ژورنال دیگه؟متشکرم
    اینکه 4 تا ادیتور یه مقاله رو یررسی کنن رو نمیدونم ولی در مورد اینکه revision دادن عادیه. اتفاقا برای یکی از دوستای منم چند وقت پیش همینطوری شد، یعنی به مقالش revision داده بودن ولی reject شده بود. دلیلش اینه که reviewerها نظرات و اشکالاتشون رو برای ادیتور مقاله میفرستن (چه نظرشون مثبت باشه چه منفی) و نظرشون رو هم به ادیتور میگن. در نهایت این ادیتوره که تصمیم میگیره و خب اونم تصمیم به رد مقاله گرفته و نظرات reviewerها رو براتون گذاشته.
    به نظر من بهتره بعد از رفع اشکالات مقاله رو به یه ژورنال دیگه بفرستی (البته نظر من اینه!).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbb نمایش پست ها
    دوستان این نامه به نظرتون خوبه برای سر دبیر
    سلام (اسم سر دبیر)
    ما قصد داریم مقاله ای رو درمورد یکی از آثار صادق هدایت(بزرگترین رمان نویس تاریخ ایران) در نشریه شما سابمیت کنیم ، قبل ازانجام این کار می خواستیم بدونیم که این مقاله در حیطه فعالیت ژرنال شما می باشد یا خیر؟ چکیده مقاله برایتان ضمیمه شده است.
    با تشکر

با عرض سلام و احترام
    سردبیر محترم مجله (ژورنال) فلان
    اینجانب bbb به همراه ----- و ---- و ----- قصد داریم مقاله ای را درمورد یکی از آثار صادق هدایت(بزرگترین رمان نویس تاریخ ایران) در نشریه شما به چاپ برسانیم،بدین جهت قبل ازانجام این عمل بر آن شدیم بدانیم که آیا این مقاله در حیطه فعالیتی ژورنال شما می باشد؟ ضمناً چکیده مقاله به پیوست برایتان ارسال می گردد.
    با تشکر
    ویرایش توسط studentz : January 29th, 2012 در ساعت 09:35 PM دلیل: اضافه نمودن نقل قول

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

یه سوال فنی!
    این acknowledgement از ادیتور و reviewer ها که آخر مقالات میارن رو کی باید به مقاله اضافه کنیم؟ وقتی داریم revision مقاله رو میفرستیم یا بعد از اکسپت نهایی؟
    ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط salim623m نمایش پست ها
    اینکه 4 تا ادیتور یه مقاله رو یررسی کنن رو نمیدونم ولی در مورد اینکه revision دادن عادیه. اتفاقا برای یکی از دوستای منم چند وقت پیش همینطوری شد، یعنی به مقالش revision داده بودن ولی reject شده بود. دلیلش اینه که reviewerها نظرات و اشکالاتشون رو برای ادیتور مقاله میفرستن (چه نظرشون مثبت باشه چه منفی) و نظرشون رو هم به ادیتور میگن. در نهایت این ادیتوره که تصمیم میگیره و خب اونم تصمیم به رد مقاله گرفته و نظرات reviewerها رو براتون گذاشته.
    به نظر من بهتره بعد از رفع اشکالات مقاله رو به یه ژورنال دیگه بفرستی (البته نظر من اینه!).
    اینکه 4 تا داور بررسی کنه مشکلی نیست یعنی اینکه من هم به کرات دیدم. کلا اینطوریه که ادیتور از داورها می خواد که نظراتشون رو بگن و همچنین بگن که ریوایز بخوره و یا ریجکت. بعد تصمیم نهایی رو ادیتور میگیره. معمول اینطوریه که اگه ریواز بخوره یعنی کارتون تقریبا خوب بوده .
    It will comes into reality!!!

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یه سوال فنی!
    این acknowledgement از ادیتور و reviewer ها که آخر مقالات میارن رو کی باید به مقاله اضافه کنیم؟ وقتی داریم revision مقاله رو میفرستیم یا بعد از اکسپت نهایی؟
    ممنون.
    اونو همون موقع سابمیت باید انجام میدادی، کار خاصی نداره چند دقیقع وقتتو میگیره. یه چیزی تو مایه های تعهده دیگه.

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zakariaee نمایش پست ها
    دوستان اگه ممکنه راهنمائی کنید.من مقاله ام رو یک بار برای یک ژورنال با if خیلی بالا فرستادم.خیلی سریع ظرف 3-2 روز رد شد و فقط یک ادیتور رسیدگی کرد.دفعه بعد به یکی دیگه از ژورنالهای elsevior با if پائینتر فرستادم.بعد از 2 ماه مقاله رد شد درحالیکه 4 تا ادیتور بررسی کرده بودن و کامنت هم گذاشته بودن.اولاً این طبیعیه که 4 تا ادیتور مقاله را بررسی کنن؟ بعد چرا مقاله ای که رد شده روrivision گذاشتن؟اگه من موارد اشکال رو برطرف کنم و برای همون ژورنال بفرستم بهتره یا برای یه ژورنال دیگه؟متشکرم
    دوستان اینو کلی دارم میگم توجه کنین.
    ببین اول که شما مقاله رو میفرستی یه ادیتور عادی چک میکنه که مراحل سابمیت رو درست انجام داده باشی فایل هارو درست آپلود کرده باشی. بعد میفرسته به داور یا reviewer بعد این داور ها مقاله رو داوری میکنن که در نهایت 4 تا حالت پیش میاد:
    1-مقاله رو بدون دادن کامنت و revise رد میکنن.(در این حالت مقاله خیلی ضعیفه و مشکل بنیادی داره)
    2-مقاله رو با دادن کامنت رد میکنن. (در این حالت اگه مقاله رو اصلاحاتشو برطرف کنی احتمال پذیرفته شدنش تو یه ژورنال دیگه در همون سطح بالاست)
    3-رو مقاله کامنت میدن و شما باید revise هارو انجام بدی و بعد بفرستی واسشون. (تو این حالت احتمال پذیرفته شدن 99% هست). حالا این مورد خودش به دو قسمت تقسیم میشه:
    3-1: داورها یا reviewers بعد از دادن کامنت ها ذکر میکنن که این مقاله بعد از انجام شدن اصلاحات توسط نویسنده باید دوباره برگرده پیش داورا و اونا دلایل و اصلاحات شمارو ببینن.
    3-2: داورها یا reviewers بعد از دادن کامنت ها ذکر میکنن که این مقاله بعد از انجام شدن اصلاحات توسط نویسنده مستقیم بره پیش editor (چون ایرادات اساسی نداره) و اون چک کنه که شما درست به سوالاشون جواب دادین و اصلاحات رو درست انجام دادین.
    4- مقاله بدون کامنت و revise اکسپت میشه. (امکانش خیلی خیلی کمه)

حالا شما میگی که 4 تا ادیتور چک کردن، اشتباه داری میگی. 4 تا reviewer چک کردن. و با توضیحاتی که من دادم داوری شما در گروه 2 قرار میگیره. تلاشتو بکن ایراداتو ببین چیه اصلاح کن اونارو. اگه زیاد به گرامر و زبان گیر دادن بده به یه ادیتور خارجی برات ادیت کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard66 نمایش پست ها
    اونو همون موقع سابمیت باید انجام میدادی، کار خاصی نداره چند دقیقع وقتتو میگیره. یه چیزی تو مایه های تعهده دیگه.
    فکر کنم منظورمو درست متوجه نشدی. منظورم تشکر از ادیتور و reviewerهاییه که مقاله رو داوری کردند. موقع سابمیت که من نمیدونستم ادیتور کیه و reviewerها چند نفرن! چون دیدم تو بعضی مقالات آخرش این تشکر رو مینویسن.

ApplyAbroad Guru

فکر کنم منظورمو درست متوجه نشدی. منظورم تشکر از ادیتور و reviewerهاییه که مقاله رو داوری کردند. موقع سابمیت که من نمیدونستم ادیتور کیه و reviewerها چند نفرن! چون دیدم تو بعضی مقالات آخرش این تشکر رو مینویسن.
    زیاد معمول نیست و احتیاج نیست بنویسید.

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام دوست عزیز.
    این کار رو می تونی به هنگام ارسال آخرین Revised version انجام بدی و البته مثل بقیه تغییراتی که در متن میدی باید در Cover letter بهش اشاره کنی که ادیتور متوجه اش بشه. نیازی هم نیست طرف رو به اسم خطاب قرار بدی یا بدونی که دقیقاً چند نفر بودن. مثلاً یه نمونه تشکر رایج اینجوریه:

We thank the anonymous reviewers for their insightful and constructive comments and suggestions.

در کل کار مودبانه و مثبتی هست، به خصوص اگر کامنت هایی که دادن، به بهتر شدن مقاله کمک کرده.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام یه سوال
    من لیسانسمو از یه جا گرفتم الان ارشد یه دانشگاه غیر از محل لیسانس هستم

برای نوشتم مقاله میتونم اسم دانشگاه لیسانسمو بزنم؟ ایرادی داره؟ واسه اپلای مشکل ایجاد میکنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)