صفحه 49 از 70 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_awn نمایش پست ها
    سلام
    من یه مقاله برای یه ژورنال الزویر فرستادم که هفته‌ی قبل جواب داوریش اومد و revise خورده. به نظر شما طبیعیه به 5 تا داور بدن مقاله رو؟ دوتا شون نظرشون کاملاً مثبته و گفتن
    متن عالی نوشته شده و منظمه،
    و فقط چن اشکال تایپی گرفتن. اما 3 تاشون شدیداً در مورد روش عددی توضیح خواستن. متاسفانه من به دلیل نداشتن لایسنس نتونستم بگم از
    نرم افزار استفاده کردم. به نظرتون
    رویکرد درست در برخورد با این قضیه چیه؟
    یعنی چی بخاطر نداشتن لایسنس نمی تونی بگی؟ یعنی برنامه کرک شده استفاده کردی الان می ترسی بگی استفاده کردی یا اصلا برنامه ای استفاده نشده؟
    Doubt Kills More Dreams Than Failure Ever Will

سلام
    من یه مقاله برای یه ژورنال الزویر فرستادم که هفته‌ی قبل جواب داوریش اومد و revise خورده. به نظر شما طبیعیه به 5 تا داور بدن مقاله رو؟ دوتا شون نظرشون کاملاً مثبته و گفتن
    متن عالی نوشته شده و منظمه،
    و فقط چن اشکال تایپی گرفتن. اما 3 تاشون شدیداً در مورد روش عددی توضیح خواستن. متاسفانه من به دلیل نداشتن لایسنس نتونستم بگم از
    نرم افزار استفاده کردم. به نظرتون
    رویکرد درست در برخورد با این قضیه چیه؟
    آولا همونجور که دوستمون کفتن کاری به لیسنس داشتن یا نداشتن ندارن
    دوما شدیدا حواست به کامنتشون باشه میتونی از اساتیدی هم کمک بگیری و اگر بفهمن ریوایز خورده شدیدا علاقه نشون میدن تا اسمشون بیاد البته با اجازه نفرات دیگر

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranNZ نمایش پست ها
    یعنی چی بخاطر نداشتن لایسنس نمی تونی بگی؟ یعنی برنامه کرک شده استفاده کردی الان می ترسی بگی استفاده کردی یا اصلا برنامه ای استفاده نشده؟
    حقیقتش استادم گفت که به خاطر لایسنس قبلاً اتفاق افتاده که گیر دادن و توام ننویس. حالا 80% گیر داورا به اینه که اگه نرم افزاره چرا نگفتی؟ اگه کد نوشتی همه جزئیات کدو بگو.

نقل قول نوشته اصلی توسط makanzamani نمایش پست ها
    آولا همونجور که دوستمون کفتن کاری به لیسنس داشتن یا نداشتن ندارن
    دوما شدیدا حواست به کامنتشون باشه میتونی از اساتیدی هم کمک بگیری و اگر بفهمن ریوایز خورده شدیدا علاقه نشون میدن تا اسمشون بیاد البته با اجازه نفرات دیگر
    حقیقتش نمی دونم چیکار کنم. اخه استادی که لایسنس این نرم افزارو (که هزارها دلار قیمتشه) داشته باشه از کجا پیدا کنم؟

حقیقتش استادم گفت که به خاطر لایسنس قبلاً اتفاق افتاده که گیر دادن و توام ننویس. حالا 80% گیر داورا به اینه که اگه نرم افزاره چرا نگفتی؟ اگه کد نوشتی همه جزئیات کدو بگو.

حقیقتش نمی دونم چیکار کنم. اخه استادی که لایسنس این نرم افزارو (که هزارها دلار قیمتشه) داشته باشه از کجا پیدا کنم؟
    لایسنس کیلو چنده برادر! داور چیکار داره شما لایسنس از کجا آوردی آخه! اون فقط ریزالت رو و یک مقدار کمی محیط و نحوه آزمایشات رو قراره بدونه نه تمام جزئیات زندگی خصوصی شما رو!تازه این موضوع قوانین کپی رایت که یک چیز سراسری نیست شما تو ایران داری زندگی می کنی و تحریم هم هستی اون شرکت هم که اینجا شعبه ای نداره! فکر نکنم اصلا کار خلاف قانونی داره انجام می شه اینجا! استادت یحتمل چرت و پرت گفته گوش نده به حرفش!
    Doubt Kills More Dreams Than Failure Ever Will

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز حرف استادتون اصلا اشتباه نبوده
    بارها شده و من هم خودم دیدم که کسی از نرم افزاری استفاده کرده و داورها ازش خواستن که لایسنس اون نرم افزار رو کامل معرفی و اعلام کنه و حتی ورژن خاص نرم افزار هم اعلام بشه
    اما این اتفاق به ندرت میفته
    من خودم فقط یک یا دو مورد رو در کل دوران تحصیلم به یاد دارم که همچین مسئله ای داشت
    توی اکثر کارها معمولا لایسنس و مشخصات نرم افزار پرسیده نمیشه
    خود من مقاله داشتم و داورها از من مشخصات نرم افزار رو نخواستن

البته بسته به رشته و گاهی زمینه تحقیقاتی و اهمین اون در نرم افزار در نتایج هم داره

خلاصه کنم:
    به نظرم الان اصلا نباید Concern داشته باشید راجع به این داستان
    مقاله تون رو سابمیت کنید و مطمئن باشید اشکالی پیش نمیاد
    اگه هم قرار باشه بیاد راهی جز روبرویی باهاش نیست و نهایتا یا ادیتور رو قانع میکنید یا برای جای دیگه مقاله رو میفرستید

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

Don't worry
    Go ahead and submit your paper
    ویرایش توسط Tarkan78 : July 10th, 2015 در ساعت 12:15 PM
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام دوستان

من یه مشکلی دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

قصد من اپلای برای دکتری در خارج از کشور خصوصا امریکا هستش ....برای همین چون معدل تاپ ندارم و البته نمره ایلتس 6 و نیم .....و درحال امادگی برای نمره 7 و امتحان جی ار ایی هستم با مشورت به من گفتند اگر مقاله خوبی بنویسید می تونید شانس خودت را بالا ببری .

حالا مشکلی که هست من یه طرح پژوهشی از دانشگاه علوم پزشکی برداشتم که بعد از یکسال و نیم تلاش و انتظار بلاخره تصویب شد و کد گرفت .

بعد از صرف 4 تا 5ماه و درنهایت جمع اوری داده ها ....به جهت اینکه نیاز به استفاده از نرم افزار های spss20 , amos بودم. در انالیز داده ها ....با چند نفر از دوستان اماری صحبت کردم. متاسفانه انها به من گفتند که انجام این طرح تحقیقی هیچ ارزشی برای خارج از کشور ندارد . و تنها برای چاپ داخلی مناسب است . بدین جهت که این نرم افزار ها و تحلیل انها در ایران ورژن های قدیمی هستند و وقتی شما بعد از صرف وقت و انرژی این مقاله را نوشتید . داورها ان را تائید نمی کنند . چون از لحاظ علمی old fashion هستند و بسیار عقب تر از مباحث روز و تکراری!!!

نگرانی من این هست که هرچند spss را مسلط هستم اما amos را نه متاسفانه و نیاز دارم که پس از انجام هزینه چک نهایی بدهم تا یکی از اساتید بررسی کنند.

بنظر شما حرف این دوست صحت داره ؟

بحث کرک بودن نرم افزار و ایرانی بودن نویسنده چطور؟

ایا بجای من بودید واقعا این مقاله را به نتیجه میرساندید. با این تصور که واقعا یکسال و نیم بنده پیگیر تصویب و اجرای ان بودم ؟

پیشنهادی دارید ممنون

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_s_sh نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه مشکلی دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

قصد من اپلای برای دکتری در خارج از کشور خصوصا امریکا هستش ....برای همین چون معدل تاپ ندارم و البته نمره ایلتس 6 و نیم .....و درحال امادگی برای نمره 7 و امتحان جی ار ایی هستم با مشورت به من گفتند اگر مقاله خوبی بنویسید می تونید شانس خودت را بالا ببری .

حالا مشکلی که هست من یه طرح پژوهشی از دانشگاه علوم پزشکی برداشتم که بعد از یکسال و نیم تلاش و انتظار بلاخره تصویب شد و کد گرفت .

بعد از صرف 4 تا 5ماه و درنهایت جمع اوری داده ها ....به جهت اینکه نیاز به استفاده از نرم افزار های spss20 , amos بودم. در انالیز داده ها ....با چند نفر از دوستان اماری صحبت کردم. متاسفانه انها به من گفتند که انجام این طرح تحقیقی هیچ ارزشی برای خارج از کشور ندارد . و تنها برای چاپ داخلی مناسب است . بدین جهت که این نرم افزار ها و تحلیل انها در ایران ورژن های قدیمی هستند و وقتی شما بعد از صرف وقت و انرژی این مقاله را نوشتید . داورها ان را تائید نمی کنند . چون از لحاظ علمی old fashion هستند و بسیار عقب تر از مباحث روز و تکراری!!!

نگرانی من این هست که هرچند spss را مسلط هستم اما amos را نه متاسفانه و نیاز دارم که پس از انجام هزینه چک نهایی بدهم تا یکی از اساتید بررسی کنند.

بنظر شما حرف این دوست صحت داره ؟

بحث کرک بودن نرم افزار و ایرانی بودن نویسنده چطور؟

ایا بجای من بودید واقعا این مقاله را به نتیجه میرساندید. با این تصور که واقعا یکسال و نیم بنده پیگیر تصویب و اجرای ان بودم ؟

پیشنهادی دارید ممنون
    Having journal articles have always good effects on your success.

Regarding your first question, it depends entirely your research work, its scientific merit, and originality. Having these criteria in a paper can gaurentee the acceptance. So don't worry.
    Regarding the second question, it doesn't matter. It means you can do your research by a cracked software programs. Almost all journals have no problem with Iranians! Again, don't worry!
    Regarding the last question, the answer is YES!
    Go ahead and do a great job with it!
    Good luck
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

سلام دوستان من مقاله ای رو 27 jun به یکی از ژورنالهای
    Taylor & Francis
    فرستادم . بیشتر دلیلش این بود که دیدم گفته چهار با در سال چاپ دارند به خودم گفتم نهایتا 3 تا 4 ماهه جواب بدهند
    بیشتر مقالاتش هم تقریبا 4 ماهه جواب گرفته بودند که من ازشون موقع تایپ مقاله ام الگو گرفتم
    منتها الان یک سری مقالاتشو سرچ کردم دیدم که مقالات ایرانی و هندی رو خیلی طول دادند جواب بدند
    مثلا یکی
    Received September 2nd 2010; accepted April 29th 2011

یکی که مال دو تا ایرانی بود سال 2015یکسال بعد اکسپت شده بوده
    یعنی من یکسال باید صبر کنم؟؟؟
    خیلی ناراحت شدم، از طرفی روی سایتش می رم می بینم که مقاله خودم 3 بار تا حالا
    status date اون تغییر کرده
    یکیش مال 16 اکتبر همین 5 روز پیش بود
    من به حساب بازه کوتاه مقاله امو فرستاده بودم اینجا
    حالا مقالات ایتالیایی بعضی هاشون تو همین ژورنال یک ماهه اکسپت گرفته (چون خود ژورنال ایتالیایی هست)
    بعضی ها سه ماهه

چکار کنم
    اگر بخوان یکسال دیگه جواب بدند براشون ایمیل بزنم منصرف شدم!!! بفرستم جای دیگه! چون من ایمپکت فکتور پایین (نیم) ژورنالشونو فقط به خاطر سریعتر جواب دادن پذیرفتم
    در حالیکه مقاله ام ارزش ژورنال بهتری هم داشت.
    الان دارم از دو طرف ضرر می کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    سلام دوستان من مقاله ای رو 27 jun به یکی از ژورنالهای
    Taylor & Francis
    فرستادم . بیشتر دلیلش این بود که دیدم گفته چهار با در سال چاپ دارند به خودم گفتم نهایتا 3 تا 4 ماهه جواب بدهند
    بیشتر مقالاتش هم تقریبا 4 ماهه جواب گرفته بودند که من ازشون موقع تایپ مقاله ام الگو گرفتم
    منتها الان یک سری مقالاتشو سرچ کردم دیدم که مقالات ایرانی و هندی رو خیلی طول دادند جواب بدند
    مثلا یکی
    Received September 2nd 2010; accepted April 29th 2011

یکی که مال دو تا ایرانی بود سال 2015یکسال بعد اکسپت شده بوده
    یعنی من یکسال باید صبر کنم؟؟؟
    خیلی ناراحت شدم، از طرفی روی سایتش می رم می بینم که مقاله خودم 3 بار تا حالا
    status date اون تغییر کرده
    یکیش مال 16 اکتبر همین 5 روز پیش بود
    من به حساب بازه کوتاه مقاله امو فرستاده بودم اینجا
    حالا مقالات ایتالیایی بعضی هاشون تو همین ژورنال یک ماهه اکسپت گرفته (چون خود ژورنال ایتالیایی هست)
    بعضی ها سه ماهه

چکار کنم
    اگر بخوان یکسال دیگه جواب بدند براشون ایمیل بزنم منصرف شدم!!! بفرستم جای دیگه! چون من ایمپکت فکتور پایین (نیم) ژورنالشونو فقط به خاطر سریعتر جواب دادن پذیرفتم
    در حالیکه مقاله ام ارزش ژورنال بهتری هم داشت.
    الان دارم از دو طرف ضرر می کنم
    دوست عزیز
    تا اونجایی که من میدونم معمولا خیلی به این ربطی نداره که نویسنده مقاله ایرانی باشه هندی باشه یا ایتالیایی (البته اینی که میگم ایده ال داستانه و الا خودتونم حتما میدونید یه مدتی از طرف الزویر تحریم بودیم قبلا و ...)
    در کل موضوع مهم تر اینه که موضوع کاری شما داور مناسبی براش بیدا بشه و اون داور خیلی زود ریسبانسشو بده (ببخشید روی کیبوردم حرف p ندارم خخخ) چون بعضی وقتا موضوع مقاله خیلی را دسته ژورنال نیست ولی بازم ژورنال اونو قبول میکنه و بعد برای بیدا کردن داور براش به درد سر میفته
    حالا خواستم اینو بگم که واقعا الان نمیشه گفت مقاله شما چقدر بررسیش طول میکشه

ازین موضوعات که بگدریم به نظرم الان شما مقاله رو فرستادید و شاید حیف باشه که الان کنسلش کنید
    به نظرم اگه خیلی نگران هستین به ادیتور ایمیل بزنید و یا منشی ژورنال و ازشون ببرسید بروسه بررسی کارتون چقدر طول میکشه یه rough estimation هم بهتون بدن میتونه کمکتون کنه برای تصمیم گیری های بعدی
    اگه هم واقعا حس خوبی ندارید و جوابتون رو ندادن به نظرم با استادتون یا کسی که نظرش براتون مهمه یه مشورتی بکنید
    اینی که مقاله رو جایی بفرستید که اعصابتون راحت باشه مهمه چون اونموقع ریجکتی اون ژورنال هم خیلی اذییتتون نمیکنه چون خود ژورنال براتون مهم بوده
    و اینم بگم:
    به نظرم اگه کارتون ارزش بیشتری داشته کارتون ادیه ال نبوده که فقط برای زود چاب شدن به ژورنالی فرستادین که ایمبکتش به نظر خودتون در حد کارتون نیست...نظر شخصی منه البته که نوشتن یه مقاله به حالت سابمیت شده برای یه ژورنال خفن خیلی بهتر از اینه که بنویسید اکسبت برای ژورنالی که فکر میکنید سطحش بایینه...
    رشته تون رو نمیدونم ولی خوب ایمبکت نیم هم خیلی بالا نیست...و حیفه وقتی کارتون ارزششو داره که جای بهتری چاب بشه...نظر شخصیمه البته!!

بازم نظر باقی دوستان رو بگیرید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)