صفحه 52 از 70 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه ی شخص دارند لطفا راهنمایی کنند. من چند روزه دارم می گردم و گیج شدم.
    من یه مقاله دارم کار می کنم که به فارسی هست و کیفیت بسیار بالایی داره و با هدف چاپ در یک ژورنال آی اس آی دارم می نویسمش. یک همکار عزیز دیگه هم هست که داره با من همکاری می کنه و کار تقریبا تمومه.
    الان مساله ای که بهش برخوردیم ارائه یک ترجمه ی خوب به زبان انگلیسی هست. من سایت های مختلف انگلیسی رو دیدم و حتی بخش ترجمه ی خود الزویر که قیمت ها نجومی بود. یه سری سایت های داخلی هم بود که چک کردم که قیمت های معقولی داشت ولی در مورد کیفیت کاری که ارائه میدن اطلاعی ندارم. از طرفی به این فکرم هم افتادم که یکی رو به عنوان نفر سوم اضافه کنم و هزینه ترجمه اون بده ولی واقعا حیفم میاد. خلاصه موندم چیکار کنم. الان بهترین گزینه برای من استفاده از یکی از این شرکت های ترجمه که سایتشون تو نت پیدا میشه هست و یا پیدا کردن یک مترجمی که کارش درست باشه، در عین حال کیفیت هم برام خیلی مهمه.
    دوستان لطفا راهنمایی بکنند و اگر اسم شخص یا شرکت خاصی رو نمی تونن بیارن حتما حتما حتما پیغام خصوصی بدن. من منتظرم... .
    یک دنیا سپاس

دوست عزیز
    میدونم ممکنه انتظار همچین جوابی رو نداشته باشین
    ولی با قاطعیت عرض میکنم که تنها و تنها و بهترین کسی که میتونه مقاله تون رو به بهترین حالت ممکن به انگلیسی ترجمه کنه شخص خودتون و همون همکار محترمتونه
    انجام این کار هم اصلا نشدنی نیست
    ممکنه زمان بر باشه ولی نشدنی نیست

امیدارم از دادن مقاله تون به دیگران برای ترجمه بعدا پشیمون نشید
    چون من حداقل به شخصه تجربه خوبی از دوستان نشنیدم حتی یک مورد! (موارد داخل کشور رو عرض میکنم)

موفق باشید

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    میدونم ممکنه انتظار همچین جوابی رو نداشته باشین
    ولی با قاطعیت عرض میکنم که تنها و تنها و بهترین کسی که میتونه مقاله تون رو به بهترین حالت ممکن به انگلیسی ترجمه کنه شخص خودتون و همون همکار محترمتونه
    انجام این کار هم اصلا نشدنی نیست
    ممکنه زمان بر باشه ولی نشدنی نیست

امیدارم از دادن مقاله تون به دیگران برای ترجمه بعدا پشیمون نشید
    چون من حداقل به شخصه تجربه خوبی از دوستان نشنیدم حتی یک مورد! (موارد داخل کشور رو عرض میکنم)

موفق باشید
    ممنون از پاسختون. ولی شما آیا کسی رو می شناسید که خودش ترجمه کرده باشه و آی اس آی چاپ کرده باشه؟ من هر چقدر خوب ترجمه کنم حتما یسری ایرادای گرامری و ... باقی می مونه.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. ولی شما آیا کسی رو می شناسید که خودش ترجمه کرده باشه و آی اس آی چاپ کرده باشه؟ من هر چقدر خوب ترجمه کنم حتما یسری ایرادای گرامری و ... باقی می مونه.
    دوست عزیزم،
    آخه چرا از اول خودتون به انگلیسی ننوشتین که یه نفر ایراد گیری کنه بعدا، این بهتر از اینه که آدم کلا بشینه از اول فارسی بنویسه بعد بده یه موسسه اونو ترجمه کنه به انگلیسی. حالا اشکالی نداره کاریه که شده.
    بنده به شخصه خیلیا رو دیدم که خودشون مقاله نوشتن و چاپشم کردن و ایمپکتش 4 و 5 بوده حتی.
    شما یه کاری بکنین.

شما الان بدین این متن رو به دارالترجمه یا هر کس دیگه ای، حداقل دو ماه وقت میبره (یکی از دوستان میگفتن دارالترجمه شش هفت ماه وقتمو گرفته)، اون بندگان خدا ممکنه در تخصصشون نباشه زمینه کاری شما، بعد نتونن اونطور که باید ترجمه کنن. چون هر رشته ای یه سری لغات و اصطلاحات تخصصی خودشو داره.
    حتما تو زمینه کاری شما مقاله چاپ میشه. تعداد بیست تا از مرتبط ترین ها رو دانلود کنین. حتما یه چارچوبی دارن دیگه. ضمنا شما مقالتون باید در چهارچوب قوانین اون ژورنال باشه محتویاتش، شما میتونین مثلا ده تا مقاله در زمینه کاری خودتون از ژورنال مورد نظر دانلود کنین، بشینین بخونین اونا رو ببینین چطور نوشتن. بعد جمله هاتونو اول خودتون به انگلیسی بنویسین، بعد نگاه کنین ببینین اونا چطوری نوشتن (گاهی وقتا متدها و یا حالت کلی نتایج یا داده هایی که باید تحلیل بشه از یه الگوی مشخصی پیروی میکنه، البته همیشگی نیستا اینی که عرض کردم). نهایتش شما کاری که نوشتی رو میدی به یه آدم قابل اعتماد که زبانش خوبه، یه بررسی کیفی میکنه و به شما تحویل میده.
    شما الان شروع کنین سرچ و دانلود مقاله رو، نهایتش، خیلی بشه، اگه خوب کار کینن، دو سه ماهه مقاله رو نوشتین به انگلیسی دادین یه نفر ادیت هم کرده.
    باز آدم صلاح خودشو خودش میدونه.
    من فقط میخواستم بگم که بله خیلیا نوشتن و خودشون چاپ کردن و شما هم میتونین. فقط یه ذره باید به توانایی های خودتون ایمان داشته باشین و ضمنا یه مدتی رو سخت تلاش کنین و وقت بذارین. در دنیا هیچ کاری نشد نداره. شما بخواه، تلاش کن، میشه.
    من حس میکنم اینطوری شما به نتیجه بهتری میرسین.
    امیدوارم عرایضم مفید بوده باشه.
    بخشید وسط بحث شما و دوست عزیزمون آقای Ali728 پریدم وسط! تو صفحه اول دیدم پست شما رو و برای همین کامنت میذارم.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

سلام
    كيفيت عكس هاي مقاله رو كه با dpi سنجيده ميشه رو از كجا ميشه مشخص كرد و همچنين براي كم يا زياد كردن كيفيت عكس چكار بايد كرد؟

Member Yaser_Akbari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -UT-Electrical Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام
    كيفيت عكس هاي مقاله رو كه با dpi سنجيده ميشه رو از كجا ميشه مشخص كرد و همچنين براي كم يا زياد كردن كيفيت عكس چكار بايد كرد؟
    سلام تو ورد با کلیک راست و فرمت و ....
    تو پینت با ریسایز ... البته فقط تو پینت میشه کیفیت رو پایین آورد و حجمو کم کرد!!!فکر نکنم بشه کیفیتو بالا برد زیاد
    من شنیدم این نرم افزار خوبه برای تغییر کیفیت caesuim
    البته بدون شک بهترین نرم افزار فتوشاپه ولی خب کار باهاش فکر نکنم ساده باشه
    NO PAIN NO GAIN

سلام
    در خيلي از ژورنال ها پيج سابميت مقاله ادرسي اينگونه دارند
    ............./https://mc.manuscriptcentral.com
    ايا ديتا بيس مقالات سابميتي اين ژورنالها به هم متصل هست يا نه؟

ApplyAbroad Guru

سلام
    در خيلي از ژورنال ها پيج سابميت مقاله ادرسي اينگونه دارند
    ............./https://mc.manuscriptcentral.com
    ايا ديتا بيس مقالات سابميتي اين ژورنالها به هم متصل هست يا نه؟
    نه متصل نیست. حتی اسم کاربری و پسورد شما هم برای ژورنالهای مختلف روی این سایت متفاوت خواهد بود و وقتی روی یک ژورنال هستید مقالات سابمیت شده خودتون برای ژورنالهای دیگر را نمیتوانید ببینید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه متصل نیست. حتی اسم کاربری و پسورد شما هم برای ژورنالهای مختلف روی این سایت متفاوت خواهد بود و وقتی روی یک ژورنال هستید مقالات سابمیت شده خودتون برای ژورنالهای دیگر را نمیتوانید ببینید.
    خود اديتورها يا مسئولين ژورنال چطور؟ من با اديتور يكي از ژورنالها به مشكل خوردم همش مقالم رو بر ميگردونه ميگه مطابق فرمت نيست. من 1000 بار چك كردم مغايرتي نيمبينم ازش هم كه ميپرسم كدام قسمت مد نظرت هست فقط ميگه از instructure for authors​ چك كن. ميخواستم مقالم رو در جاي ديگر هم سابميت كنم چون احتمالا در اين ژورنال به نتيجه نميرسم. واسه همين ميخواستم بدونم خود اديتورها يا مسئولين ژورنال به ديتا بيس ژورنالهاي ديگه كه سايت سابميتشون به فرمت
    ............./https://mc.manuscriptcentral.com هست دسترسي دارند يا نه؟

ApplyAbroad Guru

خود اديتورها يا مسئولين ژورنال چطور؟ من با اديتور يكي از ژورنالها به مشكل خوردم همش مقالم رو بر ميگردونه ميگه مطابق فرمت نيست. من 1000 بار چك كردم مغايرتي نيمبينم ازش هم كه ميپرسم كدام قسمت مد نظرت هست فقط ميگه از instructure for authors​ چك كن. ميخواستم مقالم رو در جاي ديگر هم سابميت كنم چون احتمالا در اين ژورنال به نتيجه نميرسم. واسه همين ميخواستم بدونم خود اديتورها يا مسئولين ژورنال به ديتا بيس ژورنالهاي ديگه كه سايت سابميتشون به فرمت
    ............./https://mc.manuscriptcentral.com هست دسترسي دارند يا نه؟
    در هر حال شما باید مقاله تون رو از این ژورنال withdraw کنید تا به زورنال دیگری سابمیت کنید حالا چه دسترسی داشته باشند چه نه. مشکلی پیش نمیاید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در هر حال شما باید مقاله تون رو از این ژورنال withdraw کنید تا به زورنال دیگری سابمیت کنید حالا چه دسترسی داشته باشند چه نه. مشکلی پیش نمیاید.
    ميخوام بدونم ايا اشتراك ديتا بيسي دارند كه قبل از انصراف در صورت سابمبت ديگر متوجه بشوند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)