صفحه 59 از 70 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

ممنون از پاسختون.اما من خودم توی الزویر مقالاتی رو دیدم که ایرانی ها نوشته بودند و منابع فارسی هم داشتند.ایا مقالاتی که در الزویر چاپ می شوند مگر isi حساب نمی شوند؟

Junior Member

و یه سوال دیگه ایا مقالاتی که در الزویر چاپ می شوند منابع انگلیسی خوبی برای مقالات isi می توانند باشند؟کلا منابع انگلیسی خوب به ترتیب اهمیت میتونید بگید؟ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط toktam20 نمایش پست ها
    و یه سوال دیگه ایا مقالاتی که در الزویر چاپ می شوند منابع انگلیسی خوبی برای مقالات isi می توانند باشند؟کلا منابع انگلیسی خوب به ترتیب اهمیت میتونید بگید؟ممنون
    پاسخ سوال بستگی زیادی به رشته شما دارد و قاعده کلی وجود ندارد اما ناشرهای زیر جزو ناشرهای معتبر هستند بعنوان مثال
    IEEE, Elsevier, Springer, Wily, Tylor & Francis, Sage, Oxford, Emerald, ASME,

دوستان سلام
    من و تعدادی از دوستانم یه مقاله ISI تو ژورنال معتبر با ایمپکت 2.5 نزدیک چاپ داریم. فیلد مرتبط با رشته های شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیکه و در واقع مدلسازی یکی خواص احتراقیه. ازونجایی که همه کارا با هزینه شخصی انجام شده و برای جبران هزینه هامون اگه کسی باشه یه بخشی از اونو تقبل کنه حاضریم از همکاریش استفاده کنیم و اسمشو به عنوان تویسنده همکار تو مقاله بزنیم. در صورت تمایل پیام خصوصی بدید

Junior Member

سلام.
    دوستان وقتی می خوایم مقاله رو بفرستیم واسه داوری برای یک مجله آی اس آی (رشته من عمران و مجله مورد نظر من JVC هستش)، نباید هیچ اسمی از نویسندگان توی مقاله باشه؟
    و اینکه اگر استادم Corresponding Author باشه واسه مقاله، من نمی تونم مقاله رو واسشون بفرستم؟ چون استادم گفت خودت بفرست

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_17173 نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان وقتی می خوایم مقاله رو بفرستیم واسه داوری برای یک مجله آی اس آی (رشته من عمران و مجله مورد نظر من JVC هستش)، نباید هیچ اسمی از نویسندگان توی مقاله باشه؟
    و اینکه اگر استادم Corresponding Author باشه واسه مقاله، من نمی تونم مقاله رو واسشون بفرستم؟ چون استادم گفت خودت بفرست
    سلام

1- بستگی به استانداردهای خودِ مجله داره. برای مثال در برخی از مجلات انتشاراتِ Taylor & Francis تاکید شده که به هیچ عنوان هیچ اشاره ای در متن مقاله به نام و مشخصات نویسنده مقاله نشه (مثلا عباراتی مثل We have proposed in [1] ....a یا our previous works...a یا ...have proposed by us in [1 و مواردی از این دست). در چنین مجلاتی به صراحت در Instruction for Authors قید شده که این عمل ممنوعه. اگر قید نشده باشه قاعدتاً شما امکان اینکه به نام خودتون در متن مقاله اشاره کنید خواهید داشت

2- اگه استاد شما "نویسنده مسئول" باشند باید با پروفایل ایشان مقاله رو بفرستید. برای این کار دو راه دارید. اگر قرار نیست ایمیلِ فعالسازی از طرف مجله به ایمیل نویسنده مسئول بیاد، شما میتونید خودتون از طرف استادتون و با مشخصات ایشون یک پروفایل بسازید و کار سابمیت مقاله رو به راحتی انجام بدین. راه دوم اینکه ایشون پروفایل رو بسازن و یوزر پسورد رو به شما بدن و شما وارد بشین و کارهای سابمیت رو انجام بدین

البته یک راه سوم هم وجود داره که یکم ریسکیه. اونهم اینه که شما با مشخصات و آدرس ایمیل خودتون مقاله رو سابمیت کنید. در مرحله نهایی که ایشالا مقاله تون پذیرفته شد از مجله بخواین که نام و آدرس ایمیل نویسنده مسئول رو عوض کنند

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_17173 نمایش پست ها
    سلام.
    سلام.
    اگه منظورتون ژورنال زیر هست که اشاره کردن به اسمتون داخل مقاله ایرادی نداره چون ژورنال هایی که double blind review هستند نباید داخل مقاله به نام نویسنده اشاره ای بشه که در لینک زیر اشاره شده که این ژورنال از سیاست single blind پیروی میکنه.
    https://uk.sagepub.com/en-gb/mst/jou...ion-guidelines
    شایدم منظورتون اینه که اسم نویسندگان باید از متن مقاله جدا باشه یا نه، که در این مورد باید به guide ژورنال مراجعه کنید. بعضی ژورنال ها میگن یک فایل جدا manuscript باشه و یک فایل جدا title page & author contact باشه.

در Elsevier این امکان وجود داره که شما با اکانت خودتون وارد بشید و در طول فرآیند submit یک نویسنده دیگه رو corresponding قرار بدید که تو این حالت در انتهای کار وقتی submit به پایان میرسه بطور خودکار اون مقاله submit شده از پروفایل شما حذف میشه و به پروفایل corresponding author اضافه میشه، و از اون لحظه به بعد دیگه شما کاری با مقاله نمیتونید بکنید و تمام ایمیل های بعدی و تماس ها با corresponding انجام خواهد شد. در مورد sage تجربه ندارم و نمیدونم میشه یا نه ولی میتونید امتحان کنید که موقع وارد کردن اسم نویسنده ها این اجازه رو بهتون میده یکی دیگه رو corresponding انتخاب کنید یا نه.

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

سلام؛
    من در طی 4 ماه گذشته سه مقاله ISI سابمیت کرده ام. به هنگام نوشتن مقالات دوم و سوم چون اکسپت مقالات قبلیم نیومده بود جملاتی از مقاله اول خودم رو که در مقالات دوم و سومم استفاده کرده بودم نتونستم رفرنس بدم و بعضیهاشونو عیناً کپی کردم. چه مشکلی ممکنه برام پیش بیاد؟ مسلما اگه مقاله اولم اکسپت میشد من میتونستم بهش رفرنس بدم!
    ممنون میشم راهنمائیم بکنین!

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sonia_Civil نمایش پست ها
    سلام؛
    من در طی 4 ماه گذشته سه مقاله ISI سابمیت کرده ام. به هنگام نوشتن مقالات دوم و سوم چون اکسپت مقالات قبلیم نیومده بود جملاتی از مقاله اول خودم رو که در مقالات دوم و سومم استفاده کرده بودم نتونستم رفرنس بدم و بعضیهاشونو عیناً کپی کردم. چه مشکلی ممکنه برام پیش بیاد؟ مسلما اگه مقاله اولم اکسپت میشد من میتونستم بهش رفرنس بدم!
    ممنون میشم راهنمائیم بکنین!
    اگر منظورتان جملات است که یک مطلب را می توان با جملات متفاوتی بیان کرد و دلیلی بر استفاده از جملات یکسان نمی باشد و جالب نیست اما اگر منظورتان خود روشها و ریاضیات مقاله می باشد که خوب طبیعتا نمی توانید به مقاله ای که صرفا سابمیت شده ارجاع دهید و مجبورید دوباره آنها را تکرار کنید

Junior Member

سلام
    ایا برای دادن یک مقاله خوب خواندن مقالات معدد مفیده یا ایده ی اولیه یا حل مسالعه با ایده ی خودد؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)