صفحه 62 از 70 نخستنخست ... 1252535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

سلام دوستان
    قبلاً یه بخشی بود تحت عنوان "همکاری در نوشتن مقاله" که دیگه الان نیست و حذف شده. یکی از دوستانم (رشتۀ بیوشیمی، نانوتکنولوژی) ازم خواسته تا برای مقاله ای که در دست چاپ هست و نیاز به ویرایش جزئی داره همکار پیدا کنم. کجا مطرح کنم این موضوع رو؟!

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen102 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قبلاً یه بخشی بود تحت عنوان "همکاری در نوشتن مقاله" که دیگه الان نیست و حذف شده. یکی از دوستانم (رشتۀ بیوشیمی، نانوتکنولوژی) ازم خواسته تا برای مقاله ای که در دست چاپ هست و نیاز به ویرایش جزئی داره همکار پیدا کنم. کجا مطرح کنم این موضوع رو؟!
    سلام. احتمالا تاپیک زیر که به مهندسی مواد و نانوتکنولوژی مربوط میشه به دردشما بخوره.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A8%D8%B7/page9
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

با سلام؛
    ایندکس Emerging Sources Citation Index آیا ISI محسوب میشه؟ در سایت تامسون رویترز جلوش web of science نوشته شده اما مثل Arts and Humanities Citation Index ، Science Citation Index Expanded و Social Science Citation Index فهرست ژورنالها رو نداره.
    میشه راهنمائی بکنین؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sonia_Civil نمایش پست ها
    با سلام؛
    ایندکس Emerging Sources Citation Index آیا ISI محسوب میشه؟ در سایت تامسون رویترز جلوش web of science نوشته شده اما مثل Arts and Humanities Citation Index ، Science Citation Index Expanded و Social Science Citation Index فهرست ژورنالها رو نداره.
    میشه راهنمائی بکنین؟
    با سلام
    سوال بسیار خوب و آموزنده ای پرسیدید. بنده بیشتر توضیح میدم شاید یکم طولانی بشه ولی امیدوارم برای افرادی که در این مورد اطلاعات کافی ندارند مفید باشه. ضمنا این موارد تجربه و اطلاعات شخصی بنده هست و صحت آن به خواننده واگذار می گردد

ابتدا اجازه بدید تا اشاره کنیم به اینکه web of science چی هست. web of science که قبلا با اسم web of knowledge شناخته میشد یک نوع index آکادمیک هست، به عبارتی ما دو نوع index مشهور داریم که همه اسمشو شنیدن:
    اولی: web of science که توسط Thomson Reuters انجام میشه
    دومی: scopus که توسط Elsevier انجام میشه

حالا شما وقتی میری سایت Thomson Reuters در مورد یک ژورنال search میکنی coverage اون ژورنال رو نشون میده یعنی اینکه چه database هایی رو شامل میشه. چندین نوع database وجود داره که بعضیا بسیار معتبر هستن و بعضیا هم اعتبار بالایی ندارند. برای مثال یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین این database ها science citation index هست (که نسخه گسترش یافتش اسمش science citation index expanded هست) که حدود 50 سال پیش تاسیس شده، حالا این database توسط چه مرجعی ایجاد شده؟ توسط Institute for Scientific Information که ما اونو به اسم ISI میشناسیم! حالا بقیه database ها هم به همین روال هستن یعنی بعضیا جدیدا تاسیس شدن و بعضیا قدیمی تر هستن، بعضیا معتبرتر هستن و بعضیا اعتبار بالایی ندارند و اینکه مرجع بعضیا ISI نیست و توسط نهاد دیگه ای تاسیس شدند. Social science citation index هم توسط ISI ایجاد شده، Arts and humanities citation index هم باید توسط ISI ایجاد شده باشه (مطمئن نیستم!)، این سه تا database بسیار معروف و شناخته شده هستن. اما Emerging sources citation index یک database جدید هست که دو سال پیش توسط خود Thomson Reuters تاسیس شد و بعد توسط گروه دیگه ای تحت کنترل قرار گرفت و ISI نیست و اینکه جز database هایی از Thomson Reuters هست که به سادگی میشه عضوش شد یعنی وقتی یک ژورنال درخواست بده که تو این database عضو بشه روند سختی نداره و میتونه راحت عضوش بشه بنابراین ژورنال های سطح پایین زیادی در این database وجود داره و اگر یک ژورنال فقط در این database داره index میشه نشون دهنده اینه که اون ژورنال هنوز به سطح بالایی نرسیده و یا اینکه تازه تاسیس هست

جمع بندی:
    هرگز به این مورد بسنده نکنید که چون اسم یک ژورنال در Thomson Reuters هست پس حتما اعتبار بالایی داره، بیشتر به این نگاه کنید که اون ژورنال چه database رو پوشش میده

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

با سلام مجدد؛
    مقاله ای اخیرآً در جرنالی سابمیت کرده ام که با گذشت بیش از یک ماه استاتوس مقاله هنوز Awaiting Assignmentمی باشد. یعنی هنوز سردبیر هم مقاله رو ندیده!!! آیا متن انگلیسی مناسبی در این مورد برای سوال از سردبیر جرنال در مورد تسریع روند بازبینی مقاله میتونین برام بفرستین؟!
    ممنون میشم.
    با تشکر!

اگر مقاله ای در یکی از مجلات springer ریجکت بشه و آن را برای یکی دیگه از مجلاتش بفرستیم اشکال داره؟ شنیدم در این صورت سایر مجلاتش هم رد میکنند.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtasalimi نمایش پست ها
    اگر مقاله ای در یکی از مجلات springer ریجکت بشه و آن را برای یکی دیگه از مجلاتش بفرستیم اشکال داره؟ شنیدم در این صورت سایر مجلاتش هم رد میکنند.
    سلام خیر همچین مساله ای صحت نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط Sonia_Civil نمایش پست ها
    با سلام مجدد؛
    مقاله ای اخیرآً در جرنالی سابمیت کرده ام که با گذشت بیش از یک ماه استاتوس مقاله هنوز Awaiting Assignmentمی باشد. یعنی هنوز سردبیر هم مقاله رو ندیده!!! آیا متن انگلیسی مناسبی در این مورد برای سوال از سردبیر جرنال در مورد تسریع روند بازبینی مقاله میتونین برام بفرستین؟!
    ممنون میشم.
    با تشکر!
    سلام دوست عزیز. برای من هم بالای یه ماه هست که بعد از سابمیت هنوز در حالت awaiting submission checklist هست. حدود 10 روز پیش گفتم نکنه مشکل سابمیت داشتم. بهشون ایمیل زدم گفتن تعداد مقالات دریافتی مون خیلی زیاد هست و اول یه بازبینی اولیه انجام میدن و اگه تا این مرحله مشکلی نداشته باشه میفرستن داوری! این مجله ای که من فرستادم گفت پروسه بررسی از سابمیشن تا revise اولیه حدود 6 ماه خواهد بود. متن ایمیلم هم بهشون این بود:

Dear ...,

I am writing to know whether you have received the new submitted article with ID number of ... . The article title is "..." and it has been submitted through the website about 20 days ago on 24/10/2016. Is there any other step that the authors should follow before processing their article by the journal staff or the submission by website is enough? How much time will it take to get the first assessment results?

Sincerely,

... (corresponding author)

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

Junior Member

سلام ممكنه كسي جواب منو بده
    كسي ميدونه سايت conferenceseries براي كنفرانسهايي كه برگزار ميكنه معتبره يا نه؟
    من يك مقاله دادم براي يكي از كنفرانسهاي اين سايت
    و ميخوام ثبت نام كنم كه بايد يك هزينه بپردازم.چندبار وارد صفحه پرداختش شدم تا ببينم چقدر بايد پرداخت كنم اما پرداخت نكردم و خارج شدم
    چيزي كه باعث شده شك كنم اينه كه مسئول كنفرانس به محض اينكه وارد صفحه ميشم باهام تماس ميگيره از آمريكا و ميپرسه چه مشكلي بوده كه نتونستم پرداخت كنم !!!
    اما زمانهاي تماسش بسيار نامعمولن. مثلا شنبه به وقت اونجا پنج صبح
    يا جمعه به وقت اونجا دو نصفه شب
    ميترسم پولم از بين بره
    ویرایش توسط sh1363 : December 3rd, 2016 در ساعت 03:52 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1363 نمایش پست ها
    سلام ممكنه كسي جواب منو بده
    كسي ميدونه سايت conferenceseries براي كنفرانسهايي كه برگزار ميكنه معتبره يا نه؟
    من يك مقاله دادم براي يكي از كنفرانسهاي اين سايت
    و ميخوام ثبت نام كنم كه بايد يك هزينه بپردازم.چندبار وارد صفحه پرداختش شدم تا ببينم چقدر بايد پرداخت كنم اما پرداخت نكردم و خارج شدم
    چيزي كه باعث شده شك كنم اينه كه مسئول كنفرانس به محض اينكه وارد صفحه ميشم باهام تماس ميگيره از آمريكا و ميپرسه چه مشكلي بوده كه نتونستم پرداخت كنم !!!
    اما زمانهاي تماسش بسيار نامعمولن. مثلا شنبه به وقت اونجا پنج صبح
    يا جمعه به وقت اونجا دو نصفه شب
    ميترسم پولم از بين بره
    هرکنفرانس معتبر خودش هم یه سایتی داره. سایت خود کنفرانس رو پیدا کنید و اینکه ببینید کدوم دانشگاهها یا موسسات اون کنفرانس رو پشتیبانی میکنند . ببینید جاهای معتبری هستند یا نه. احتمالا تو سایت همون دانشگاهها و موسسات هم بتونید اثری از این کنفرانس پیدا کنید.
    زمان تماس ممکنه ناشی از این باشه که اونها شعبه ای در کشورهای دیگه دارند. و به وقت اون کشور با شما تماس میگیرند. مثلا ممکنه یک نمایندگی در آسیا داشته باشند!
    البته در مورد این سایت که شما گفتید بنده نظری ندارم. فقط خواستم بگم ممکنه شرایطی پیش بیاد که این مسائلی که شما رو به شک انداختن قابل توضیح باشن. حالا دوستان اگر اطلاعات دقیقتری دارند راهنمایی میکنند

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)