صفحه 63 از 70 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

سلام دوستان.
    من یک مقاله دارم و نیاز به ویراستاری انگلیسی مقاله هستم.
    به نظرتون جایی هست که با هزینه کم ویراستاری مقاله رو انجام بده برای ثبت در ژورنالهای Elsevier؟

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    به نظرتون جایی هست که با هزینه کم ویراستاری مقاله رو انجام بده برای ثبت در ژورنالهای Elsevier؟
    سلام
    به نظر من هزینه الکی نکنید برای ویرایش مقاله. اگر شما مشکلی ندارید که اسم کسی توی مقاله اضافه بشه بهتره به افراد معتبری که توی این موضوع مقاله نوشتن پیام بدید و بگید مقاله ای نوشتید و دوست دارید نظر اونها رو هم بدونید و خوشحال میشید اسم اونا توی مقاله تون باشه. فایل مقاله رو براشون بفرستید اونا بر اساس تجربه شون مقاله تون رو بهبود میدن. به علاوه اسمشون هم برای مقالتون اعتبار میاره. اینجوری با یه تیر دو نشون زدی.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سلام
    من هم چنین مشکلی داشتم ولی با پیدا کردن یک استاد بازنشسته ی امریکایی که هم رشته ای خودم هم بود این مشکل رفع و مقاله ام در یکی از ژورنالهای ASME در مدت کم تر از دوماه اکسپت شد. در ضمن خوبی دیگری هم دارد و آن این است که بعدش در امر پذیرش گرفتن به کار می آیند!

Junior Member

برای سریعتر نوشتن مقاله اگه یک نفر دو مقاله در یک زمینه ولی متفاوت بنویسه و برای دو ژوررنال بفرسته ایرادی داره که بخش زیادی از دو مقاله عینا مثل هم باشن مثلا قسمت صحت مدلسازی و نحوه مدلسازی دقیقا مثل هم باشن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPC-Geotechnical Engineering

کار حرفه ایی نیست
    در ضمن ممکن اتفاقا جفت درفت ها به یک نفر فرستاده بشه اون موقع احتمال ریجکت شدن هر دو مقاله خواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad2009 نمایش پست ها
    برای سریعتر نوشتن مقاله اگه یک نفر دو مقاله در یک زمینه ولی متفاوت بنویسه و برای دو ژوررنال بفرسته ایرادی داره که بخش زیادی از دو مقاله عینا مثل هم باشن مثلا قسمت صحت مدلسازی و نحوه مدلسازی دقیقا مثل هم باشن؟

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad2009 نمایش پست ها
    سلام
    یک قسمت هایی از مقالاتت اگر مثل هم باشه مشکلی پیش نمیاد. مثلا اگر فقط صحت مدلسازی و نحوه مدل سازی ای که انجام دادی در دو مقاله یکی هست ولی نتایج مختلف توی مقالات ارائه دادی و اینتروداکشن مقالاتت هم متفاوت هست هیچ اشکالی نداره. حتما اجبار نیست که همه قسمت های مقالاتت متفاوت از هم باشه.
    ولی خب شما میتونی یکم متن این قسمت های مشابه رو هم تغییر بدی یا مثلا یه دیتای مشخص رو توی یکی توسط نمودار و توی اون یکی توی جدول ارائه بدی. اینجوری خیلی بهتره.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان من مقاله ای دارم كه تا بحال به چنیدن ژرنال فرستادم ولی ریجکت میشه! و حتی در بعضی هاش، ادیتور بهم گزنیه ترنسفر هم داده بابت اسكوپ! ولی مشكل اصلی اینه كه همه ازش تعریف میكنن ولی ایراد ریزی میگیرن و میگن به اسكوپ ما نمیخوره مقاله ت! حتی دو مورد كه ادیتور بهم گفت به فلان ژرنال بفرست(بدون سابمیژن فی)! اونا مقاله ت رو چاپ میكنن! ولی اون ژرنال هم بعد كلی تعریف میگه كه به اسكوپ ما نمیخوری!
    میشه راهنمایی كنید علت این ریجكتها چیه؟ تا الان هیچ ایرادی از جنس كار نشده و همش تعریف میكنن تو ریوویوویی كه برای ریجكت ازطرف داورا میاد! ولی بعدش بحث نامرتبطی اسكوپ رو پیش میكشن!
    ویرایش توسط MAHAN7 : May 11th, 2017 در ساعت 07:37 AM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوستان من مقاله ای دارم كه تا بحال به چنیدن ژرنال فرستادم ولی ریجکت میشه! و حتی در بعضی هاش، ادیتور بهم گزنیه ترنسفر هم داده بابت اسكوپ! ولی مشكل اصلی اینه كه همه ازش تعریف میكنن ولی ایراد ریزی میگیرن و میگن به اسكوپ ما نمیخوره مقاله ت! حتی دو مورد كه ادیتور بهم گفت به فلان ژرنال بفرست(بدون سابمیژن فی)! اونا مقاله ت رو چاپ میكنن! ولی اون ژرنال هم بعد كلی تعریف میگه كه به اسكوپ ما نمیخوری!
    میشه راهنمایی كنید علت این ریجكتها چیه؟ تا الان هیچ ایرادی از جنس كار نشده و همش تعریف میكنن تو ریوویوویی كه برای ریجكت ازطرف داورا میاد! ولی بعدش بحث نامرتبطی اسكوپ رو پیش میكشن!
    ممکن است مقاله را بری مجلاتی فرستاده اید که با موضوع خیلی خیلی خاص شما هماهنگی نداشته باشد دقت کنید مقاله را برای مجلاتی بفرستید که در زمینه خاص مقاله شما نه زمینه کلی آن در یکی دو سال اخیر مقاله چاپ کرده باشند. البته برخی اوقات اینکه می گوید در اسکوپ ما نیست یعنی در سطح جورنال ما نیست ضمنا داوران کامنتهای خصوصی برای ادیتور هم مینویسند که آن را هم در نظر داشته باشید

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    ممکن است مقاله را بری مجلاتی فرستاده اید که با موضوع خیلی خیلی خاص شما هماهنگی نداشته باشد دقت کنید مقاله را برای مجلاتی بفرستید که در زمینه خاص مقاله شما نه زمینه کلی آن در یکی دو سال اخیر مقاله چاپ کرده باشند. البته برخی اوقات اینکه می گوید در اسکوپ ما نیست یعنی در سطح جورنال ما نیست ضمنا داوران کامنتهای خصوصی برای ادیتور هم مینویسند که آن را هم در نظر داشته باشید
    ممنونم
    از شما
    موضوع نسبتا جدید هستش! و قاعدتا زیاد چاپ نشده که بخام در نظر بگیریم چندتا تا الان مقاله چاپ شده در اون ژرنال.
    میگم، از مقالم خیلی تعریف میکنند! که نمیدونم تعارف میکنن یا نه! البته بعدش میگن به اسکوپ ما نمیخوره! و تو دوسه مورد بهم پیشنهاد ترنسفر دادن که ژرنالهایی که توش بود یا Q2 هم داشتن!
    بعلاوه تویه دوسه موردی که ریجکت داشتم، فارغ از بحث اسکوپ، بهم گفتن که یه سری بخشارو تقویت و کاملتر کنم.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ممنونم
    از شما
    موضوع نسبتا جدید هستش! و قاعدتا زیاد چاپ نشده که بخام در نظر بگیریم چندتا تا الان مقاله چاپ شده در اون ژرنال.
    میگم، از مقالم خیلی تعریف میکنند! که نمیدونم تعارف میکنن یا نه! البته بعدش میگن به اسکوپ ما نمیخوره! و تو دوسه مورد بهم پیشنهاد ترنسفر دادن که ژرنالهایی که توش بود یا Q2 هم داشتن!
    بعلاوه تویه دوسه موردی که ریجکت داشتم، فارغ از بحث اسکوپ، بهم گفتن که یه سری بخشارو تقویت و کاملتر کنم.
    به نظرم با یک متخصص در رشته خودتان مشورت کنید. البته بدیهی است که مقاله در مجله isi بخواهد چاپ شود باید کاملا جدید باشد. منظورم آن فیلد خاص بود مثلا در رشته ما مهندسی برق کنترل موضوعات متنوعی است و در هر یک از آن موضوعات زیر موضوعات متنوعی وجود دارد حال اگر طبیعتا بخواهیم مقاله ای در هر زیرموضوع برای مجله ای بفرستیم باید دقت کنیم که برای آن مجلات تخصصی مثلا رشته کنترل بفرستیم که در آن موضوع خاص ما بیشتر در سالهای اخیر مقاله چاپ کرده است. این کار منطقی می باشد و ربطی به میزان نوآوری مقاله ندارد. نظر من این است مقاله خود را به یک فرد متخصص در رشته خود نشان بدهید و از ایشان راهنمایی بگیرید. موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)