صفحه 69 از 70 نخستنخست ... 19596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 697

موضوع: چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

پیش فرض پاسخ : چند نکته مهم در تسریع پذیرش مقالات و نوشتن آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Sokooot نمایش پست ها
    سلام، می بخشید برای چک کردن پلاریجیزم سایت و یا نرم افزاری نمی شناسید ترجیحا رایگان؟

https://www.paperrater.com/plagiarism_checker

https://www.quetext.com/

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

دوستان سلام،

یه مقاله فرستادم به یک ژورنال خوب و معروف در رشته معماری، که انگلیسیش هم بنظر خودم بد ننوشته بودم، یکی از دوستانم هم که سالهاست مقاله چاپ کرده در مجلات معتبر عمران یه دور چک کرده بود. اما متاسفانه دو داور و ادیتور مجله گقتند که چلش اصلی مقاله کیفیت نوشتار هست و گفتند که باید یک نیتیو اینو اصلاح کنه. با این قیمت دلار هم که کلن نمیشه خارج از کشور اینکارو کرد. به نظر شما در داخل کشور میشه اینکار رو انجام داد؟
    مجله نیتیو و شیوه نگارشش هم British هست...

ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط al60a نمایش پست ها
    دوستان سلام،

یه مقاله فرستادم به یک ژورنال خوب و معروف در رشته معماری، که انگلیسیش هم بنظر خودم بد ننوشته بودم، یکی از دوستانم هم که سالهاست مقاله چاپ کرده در مجلات معتبر عمران یه دور چک کرده بود. اما متاسفانه دو داور و ادیتور مجله گقتند که چلش اصلی مقاله کیفیت نوشتار هست و گفتند که باید یک نیتیو اینو اصلاح کنه. با این قیمت دلار هم که کلن نمیشه خارج از کشور اینکارو کرد. به نظر شما در داخل کشور میشه اینکار رو انجام داد؟
    مجله نیتیو و شیوه نگارشش هم British هست...

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    بعضی وقتا مجلات برای محکم کاری هم که شده میگن انگلیسی رو بررسی کن
    حالا شما خودتون باز مقاله رو اصلاح کنید. بعدشم اگه دیدید باز گیر میدن یا خودتون حس میکنین عیب و ایراد داره هنوز، بدین به ی نفر که بتونه این کار رو بکنه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام، اگر مقاله شبیه سازی اسم نویسنده یک نفر باشد احتمال چاپ شدن آن کم می شود؟

درود بر شما،
    مقاله تک اسم بنظرم همیشه موقع چاپ شدن دردسرساز میشه، البته تا زمانی که شما پروفایل خیلی قوی نداشته باشید-- تعداد زیادی مقاله و ارجاع، دکترا داشتن، حتی افلیشن هم تاثیرگذار هست . بنظرم نیازی نیست که کار از نظر علمی پیچیده باشه، برای مقالات خیلی ساده هم اگر پروفایل قوی نداشته باشید و تک اسم باشن به مشکل بر میخورید. در موارد زیادی ادیتورها بر اساس همین موارد که گفتم، اصلا اجازه نمیدن که کار به مرحله داوری برسه. حداقل تو رشته من به این شکله. اگر دسترسی دارید از یکی کمک بگیرید. لینکدن، مخصوصا اگر اکانت خوب و با کانکشن بالایی داشته باشید یکی از بهترین جاها برای پیدا کردن نویسنده همکار است.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    درود بر شما،
    مقاله تک اسم بنظرم همیشه موقع چاپ شدن دردسرساز میشه، البته تا زمانی که شما پروفایل خیلی قوی نداشته باشید-- تعداد زیادی مقاله و ارجاع، دکترا داشتن، حتی افلیشن هم تاثیرگذار هست . بنظرم نیازی نیست که کار از نظر علمی پیچیده باشه، برای مقالات خیلی ساده هم اگر پروفایل قوی نداشته باشید و تک اسم باشن به مشکل بر میخورید. در موارد زیادی ادیتورها بر اساس همین موارد که گفتم، اصلا اجازه نمیدن که کار به مرحله داوری برسه. حداقل تو رشته من به این شکله. اگر دسترسی دارید از یکی کمک بگیرید. لینکدن، مخصوصا اگر اکانت خوب و با کانکشن بالایی داشته باشید یکی از بهترین جاها برای پیدا کردن نویسنده همکار است.
    سلام
    من متفاوت از دوست عزیزمون فکر میکنم. معتقدم در حوزه علوم پایه و مهندسی داستان اینطور نیست. تک اسمی بودن چیز بدی نیست و نباید هم باشه. البته منکر پارتی بازی و مفاهیمی مثل academic bullying و غیره (نه در همه مجلات بلکه) در برخی از مجلات نیستم اما دلیل نمیشه بگیم چون تعداد مقالات تک اسمی کمه لابد تک اسمی بودن بد بوده که فرصت چاپ بهش ندادن. با اینکه تجرببات جورباجور و عجیب غریب در حوزه کار با مجلات مختلف دارم، اما شخصا معتقدم که کیفیت علمی مقاله حرف اصلی در چاپ مقاله و یا شانس پذیرش اون داره. بله شاید اگه کیفیت مقاله خوب نباشه و تک اسمی باشه ی بایاسی در داوری پیش بیاد و شانس پذیرش کم بشه اما شما فرض کن مقاله شما بی نقص باشه، بالاخره اون داوره باید ی ایرادی پیدا کنه که مقاله شما رو رد کنه یا نه؟ به عبارتی کیفیت بالای مقاله داور رو مجبور میکنه که تایید کنه، نکنه باید دلیل بیاره! بازم عرض میکنم کاری به پارتی بازی و موارد نادر و استثنا ندارم ولی توی همین ایرانش، هستند افرادی که حتی در مجلات تراز اول جهان چون نیچر مقاله تک اسمی میدن! و نکته آخر اینه که چون اکثر کارهای علمی در محیط های آکادمیک انجام میشه به ناچار اونجا ی دانشجو یا محققی زیر نظر ی استاد یا منتوری کار میکنه که همین باعث میشه مقالات خود به خود از حالت تک اسمی در بیان
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    درود بر شما،
    ممنون می شم ادرس سایت لینکدن را قرار بدید، ایا قابل اعتماد هستند؟

درود

https://www.linkedin.com/

یه دونه اکانت با مشخصات واقعی خودتون درست کنید و بعد برای کسایی که تو رشته خودتون متخصص هستند حالا دانشجو و استاد درخواست کانکشن بفرستید و زمانی که به اندازه کافی کانکشن داشتید، یک پست برای درخواست همکاری بفرستید. اینکه قابل اعتماد هستند رو یه مقدار شانسی هست، منتها بنظرم اگر افرادی که به شما پیشنهاد همکاری میدن واقعا متخصص باشن سعی میکنن رفتار حرفه ای هم داشته باشن.
    اگر کسی به شما پیشنهاد همکاری میده، اول اسمش رو روی اینترنت سرچ کنید، اگر متخصص و البته محقق باشه بایستی بتونید یه سری اکانت ازش روی ریسرچ گیت یا گوگل اسکالر و مقاله های قبلیش رو پیدا کنید.
    من تصریح کنم که روش خیلی بهتر برای پیدا کردن نویسنده همکار تماس با هم دانشگاهی ها و اساتید خودتون هست. در هر حال هر کسی که شما روی فضای مجازی پیدا کنید مثل هندونه سر بسته است. منتها اساتید خودتون رو به خوبی میشناسید.

ممنون می شم ادرس سایت لینکدن را قرار بدید، ایا قابل اعتماد هستند؟

Junior Member

سلام، ممنون از راهنمایی های خوبتان، می بخشید سایتی می شناسید که بتوان مجله مناسبی برای مقاله پیدا کرد؟ یکی Scirev را معرفی کرد اما ایمیل تایید لاگین دریافت نکردم، باید ایران نمی زدم؟ کسی باهاش کار کرده؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام، ممنون از راهنمایی های خوبتان، می بخشید سایتی می شناسید که بتوان مجله مناسبی برای مقاله پیدا کرد؟ یکی Scirev را معرفی کرد اما ایمیل تایید لاگین دریافت نکردم، باید ایران نمی زدم؟ کسی باهاش کار کرده؟
    سلام از فایلهای اکسل jcr می توانید استفاده کنید و تمام مجلات jcr شاخه تخصصی مورد علاقه خود را پیدا کنید ضمن اینکه سایت SJR و Journal Finder های ناشران معروف مثل Elsevier می تواند کمک کننده باشد. در کنار اینها از تجربیات محققین هم رشته خود استفاده کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)