صفحه 76 از 108 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1080

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

سلام دوستان.من و همسرم 17 جولای مصاحبه داشتیم.برای ویزای F2,F1.شرایطم رو براتون میگم:
    1-مستر بدون فاند Engineering Management از دانشگاه متوسط
    2-یه مستر EMBA هم توی ایران گرفته ام
    3-توی ایالتی که پذیرش دارم چند تا از فامیلهام ساکن هستن.
    6-4سال سابقه کار دارم
    تا روز قبل از مصاحبه تمام احساسمون این بود که تمام ویژگیهای منفی برای ریجکت شدن رو داریم:مستر دوم،فامیل توی همون ایالت و ...ولی توکل کردیم به خدا و رفتیم جلو!!
    مصاحبه ما با آفیسر جوون و عینکی بود که اون موقع ریش گذاشته بود!مصاحبه ما خیلییی خیلییی راحت تر از اون چیزی بود که انتظارش رو داشتیم.قبل از مصاحبه دوستهام گفته بودن که از در سفارت که رفتید تو به هیچ وجه استرستون رو نشون ندید و سعی کنید خیلییی خونسرد باشید و لبخند بزنید.چون از دم در دوربین هست و رفتار شما با دوربین تحت نظره.ما هم با نهایت استرسی که داشتیم سعی کردیم خودمون رو خیلی خونسرد و بدون استرس نشون بدیم.فکر میکنم همین مساله خیلی به ما کمک کرد و خیلی مصاحبه راحتی داشتیم و آفیسر هیچ اشاره ای به اینکه من تو اون ایالت کلی فامیل دارم و چرا اصلا میخوام مستر دوم بخونم نکرد.فقط سوالهای زیر رو ازم پرسید:
    1-چرا این رشته و دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    2-چند سال سابقه کار داری و job offer خواست
    3-BS رو خواست
    4-پایان خدمت و تمام
    از خانمم هم راجع به کارش و کار قبلیش پرسید و گفت تو این دو سال ترجیح میدی تابستون و تعطیلات بری ایران و یا اینکه همونجا بمونی؟
    بعدش فکر کنم به خاطر سابقه کاری جفتمون برگ زرد رو داد و گفت بین 4-6 هفته دیگه تو سایت چک کنید.
    دوستان داشتن اعتماد به نفس و روحیه روز مصاحبه خیلییی مهمه و تاثیر خیلی زیادی روی آفیسر داره و این مساله به من ثابت شد.با اعتماد به نفس و محکم جواب سوالهای آفیسر رو بدید.سعی کنید از وقتی که وارد سفارت میشید با روحیه باشید و استرستون رو نشون ندید.امیدوارم همگی تو این مسیر پر پیچ و خم و پر استرس موفق باشید.
    سوالی بود درخدمتم
    ویرایش توسط reza_ah65 : July 23rd, 2012 در ساعت 01:21 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

سلام به همه دوستان. من 19 جولای مصاحبه داشتم و چون تازه از انکارا برگشتم و اونجا فونت فارسی نداشتم با یکم تاخیر نتیجه رو مینویسم. .ویزام F-1 هست. ویزا رو بدون کلیرنس گرفتم.
    در مورد شرایطم من مستر MBA بدون فاند هستم. وقت مصاحبه رو هم اضطراری گرفته بودم. آفیسری که با من مصاحبه کرد یه آقای چشم آبی بود که خیلی هم خوش برخورد بود. از من سوالای زیادی پرسید و اینکه در طی مصاحبه هم خیلی تایپ کرد که من با توجه به تجربه خیلی از کسای دیگه که شنیده بودم احساس کردم یا ریجکت میشم یا کلیر اما آخرش با خوش رویی و لبخند گفت که برم UPS و آدرس هتل رو بدم . سوالایی هم که پرسید رو تا جایی که یادم هست اینا بود :
    1.چرا آمریکا و چرا این رشته؟ ( من رشته لیسانسم IT هست و چون تغییر رشته هم برای مستر دارم ازم پرسید چرا که من گفتم MBA رو خیلی دوست دارم و در درسایی که به مدیریت و تجارت مربوط میشد رو نمره عالی گرفتم که بعدش گفت Transcript رو هم نشونش بدم و دنبال همون درسای مدیریتی میگشت و منم رزومه رو که لیست این درسا با نمره هاش توش بود رو نشونش دادم که خیلی خوشش اومد.)
    2. سوال بعدی هم پرسید که میدونم این دانشگاه کجاست و اینکه دلیل خاصی داشتم اینجا رو انتخاب کردم؟ 3.چرا تو ایران ادامه ندادم؟ 4.الان کار میکنم ؟ ( که گفتم الان نه من قبلا سرکار میرفتم که جای خاصی هم نبود یه شرکت معماری و طراحی ساختمانی بود که وقتی بهش گفتم نامه اش رو نشون بدم گفت نه) 5. دانشگاههای دیگه هم انتخاب کرده بودم ؟ و ....

BS رو هم ازم خواست که من هم از خودم حساب بانکی داشتم هم از مادرم که جفتش رو دید.
    من تو امریکا فامیل زیاد دارم ( خاله و دایی و ... ) تو فرم ds -160 هم زده بودم و چون شنیده بودم انکارا رو این موضوع حساسه منتظر بودم همش راجع به اونا ازم بپرسه اما هیچی ازم نپرسید. لاتاری هم هر سال شرکت میکردم اینم هیچی نپرسید.
    روزی که اونجا بودم از ایرانیها اصلا ندیدم کسی ریجکت بشه ... من خیلی استرس داشتم و از چهرم کاملا معلوم بود و حتی فکر کنم آفیسرم اینو فهمید . از ساعت حدود 9:15 هم تا 12:30 اونجا نشسته بودم که خیلی خسته شدم . وقتی هم شماره رو صدا زد هول بودم اما آفیسر اونقدر خوش برخورد و آروم باهام حرف زد که منم موقع مصاحبه یکم آروم شدم و تونستم خوب حرف بزنم . راستی ویزا من هم مالتیپل هست که دو روز بعد مصاحبه با UPS اومد هتل. امیدوارم که همه ایرانیهایی که میرن برای مصاحبه کارشون درست بشه و مثل من با خوشحالی از سفارت خارج بشن. اگه سوالی بود حتما بپرسین .

Junior Member

سلام. من 18 جولای مصاحبه داشتم برای بار دوم. بار اول 31 می شز بیروت ریجکت شده بودم. این بار خیلی راحت و بدون استرس بودم موقع مصاحبه. آفیسر هم همون آقای ریشوی مهربون معروف بود. فقط پرسید راجع به چی میخوای کار کنی (من پذیرش بدون فاند - مهندسی مکانیک - UIC) و منم گفتم و BS و transcript خواست و بعدش گفت همه چیزبه نظر خوبه. فردا یسری سوال میفرستیم واست جواب بده و منتظر باش تا دوهفته اینا شمارتو چک کن از تو سایت.

Member Farinaz62s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Msc. International business -Nottingham Trent university

سلام من الان از سفارت برگشتم. مصاحبه f2 داشتم. خیلی خوب بود همه چیز.هیچ مدرکی حتی سند ازدواج هم از من نخواستند.فقط راجع به شغل قبلیم و مدرک و رشته تحصیلیم سوال کرد و اینکه پرسید همسرت کی مصاحبه داشته. آخرشم بهم گفت شما واجد شرایط گرفتن ویزای آمریکا هستید فقط باید صبر کنی جواب کلیرنس همسرت بیاد. گفت برای pick-up هم لازم نیست هردو بیاین. فقط همسرت بیاد کافیه. ولی 2 جا به خاطر حواس پرتی این سفارتیا استرس شدید گرفتم. یکیش اینکه من چون i20 جداگانه دارم و توش اسم همسرم به عنوان دانشجو هست و اسم من رو تو قسمت dependent نوشتن. اونجا که دم در باید پاسپورتو اینارو میدادیم بهم گفتن سویست کو؟؟! یهو دلم ریخت گفتم f2 هستم.به فرمم نگاه کرد گفت ooooh sry sry بعدش دیگه تقاضای مصاحبه فارسی کردم رفتم تو. وقتی نوبتم شد. آفیسر یه خانم جوان بود. شروع کرد باهام انگلیسی صحبت کردن. بهم گفت why do u want to go to the usa? من یهو هنگ کردم. فقط نگاش کردم.از اونجایی که شنیده بودم f2 بهتره انگلیسی حرف نزنه گفتم اگه الان انگلیسی حرف بزنم این ممکنه شک کنه بهم. اصلا فکر کردم این داره منو امتحان میکنه ببینه انگلیسی بلدم یا نه.داشتم با خودم کلنجار میرفتم که چیکار کنم. هول کرده بودم. یهو خودش به فارسی گفت اینا تو i20 نوشته شما شرایط لازم برای زبان انگلیسی رو دارید. پس چرا الان نمیتونی انگلیسی حرف بزنی؟ گفتم من f2 هستماااا.باز فرم رو نگاه کرد یهو گفت وااااااااای خیلی معذرت میخوام. واقعا ببخشید. تو طول مصاحبه هم همش به خاطر اشتباهی که کرد از من معذرت خواست. ولی دیگه خدا رو شکر آخرش گفت واجد شرایط ویزا هستی. یه برگه بهم داد که خودش توش نوشت wait for spouseامروز من فقط یدونه دانشجو دیدم که تا زمانی که من مصاحبه داشتم هنوز نوبتش نشده بود. بقیه هم توریستی بودن. که فقط 2 نفر رو دیدم همون موقع approve شدن. بقیه یا ریجکت شدن یا بهشون کلیرنس خورد.
    ویرایش توسط Farinaz62s : July 24th, 2012 در ساعت 06:20 PM

Member rezarchitect آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture and Urban Planning-KTH

دوستانی که اخیرا تشریف بردن آنکارا، یک سوألی داشتم.می‌خواستم بدونم اون آقای آفیسر با سنّ متوسط که کچل هست و عینکی هنوز با بچه‌ها مصاحبه میکنه؟
    "For every two minutes of glamour, there are eight hours of hard work"

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Farinaz62s نمایش پست ها
    سلام من الان از سفارت برگشتم. مصاحبه f2 داشتم. خیلی خوب بود همه چیز.هیچ مدرکی حتی سند ازدواج هم از من نخواستند.فقط راجع به شغل قبلیم و مدرک و رشته تحصیلیم سوال کرد و اینکه پرسید همسرت کی مصاحبه داشته. آخرشم بهم گفت شما واجد شرایط گرفتن ویزای آمریکا هستید فقط باید صبر کنی جواب کلیرنس همسرت بیاد. گفت برای pick-up هم لازم نیست هردو بیاین. فقط همسرت بیاد کافیه. ولی 2 جا به خاطر حواس پرتی این سفارتیا استرس شدید گرفتم. یکیش اینکه من چون i20 جداگانه دارم و توش اسم همسرم به عنوان دانشجو هست و اسم من رو تو قسمت dependent نوشتن. اونجا که دم در باید پاسپورتو اینارو میدادیم بهم گفتن سویست کو؟؟! یهو دلم ریخت گفتم f2 هستم.به فرمم نگاه کرد گفت ooooh sry sry بعدش دیگه تقاضای مصاحبه فارسی کردم رفتم تو. وقتی نوبتم شد. آفیسر یه خانم جوان بود. شروع کرد باهام انگلیسی صحبت کردن. بهم گفت why do u want to go to the usa? من یهو هنگ کردم. فقط نگاش کردم.از اونجایی که شنیده بودم f2 بهتره انگلیسی حرف نزنه گفتم اگه الان انگلیسی حرف بزنم این ممکنه شک کنه بهم. اصلا فکر کردم این داره منو امتحان میکنه ببینه انگلیسی بلدم یا نه.داشتم با خودم کلنجار میرفتم که چیکار کنم. هول کرده بودم. یهو خودش به فارسی گفت اینا تو i20 نوشته شما شرایط لازم برای زبان انگلیسی رو دارید. پس چرا الان نمیتونی انگلیسی حرف بزنی؟ گفتم من f2 هستماااا.باز فرم رو نگاه کرد یهو گفت وااااااااای خیلی معذرت میخوام. واقعا ببخشید. تو طول مصاحبه هم همش به خاطر اشتباهی که کرد از من معذرت خواست. ولی دیگه خدا رو شکر آخرش گفت واجد شرایط ویزا هستی. یه برگه بهم داد که خودش توش نوشت wait for spouseامروز من فقط یدونه دانشجو دیدم که تا زمانی که من مصاحبه داشتم هنوز نوبتش نشده بود. بقیه هم توریستی بودن. که فقط 2 نفر رو دیدم همون موقع approve شدن. بقیه یا ریجکت شدن یا بهشون کلیرنس خورد.
    مورد دوم که باعث نگرانی‌ شما شد ناشی‌ از اطلاعات غلط و شایعه پراکنی هست. انگلیسی‌ دونستن برای F2 ‌ها نقطه منفی‌ حساب نمیشه. اونجا اصلا دانشگاه‌ها با هزینه کم یا گاهی‌ وقتا رایگان برای F2 ‌ها کلاس زبان میذارن. بالاخره آمریکایی‌ها هم آدمن، می‌فهمن که یه آدمی‌ که اومده تو یه مملکت غریب و نه درس داره نه کار (به خصوص اگه قبلش شاغل یا دانشجو بوده باشه) اگه بخواد صبح تا شب بشینه تو خونه دق میکنه، باید سرش به یه چیزی گرم باشه. من نمونه‌های زیادی سراغ دارم که حتی زندگی‌ خونوادگی مشکل پیدا میکنه یا به جدایی‌ منجر میشه در اثر همین چیزا. آفیسر‌ها هم این چیزا رو می‌فهمن. خودشون هم می‌دونن که خیلی‌ از این F2 ‌ها بعد از یکی‌ دو ترم F1 میشن. اینکه به F2 ‌ها گیر میدن اونجا میخوان چیکار بکنن، برای اینه که مطمئن بشن اونجا مشکل پیدا نمیکنن، یا احیانا دنبال کار غیر قانونی نمیرن در اثر فشار بیکاری یا غربت. شما این اطمینان خاطر رو برای آفیسر ایجاد کنید، دیگه نمیخواد نگران چیزی باشید.
    ویرایش توسط Mehrad : July 24th, 2012 در ساعت 08:40 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member basilisk_1985 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering-University of Razi

من 23 جولای مصاحبه داشتم بر گردم کامل می گم من کلیرنس خوردم. اون آفا کچل اون پشت می چرخید اومد مدارک منم نگاه کرد اما من و همون باجه 7 که یه خانم جوان مو مشکی مصاحبه کرد.
    He who laughs last,laughs best

رشته و دانشگاه

چه کاریه همین الن می گم!
    من مستر مکانیک بدون فاند بودم سربازی ارتش، معدل پاییین، داداشم سیتیزن،پدر مادر گرین کارت
    کلیرنس خوردم
    محیط سفارت و بچه ها گفتن که جا داره تشکر کنم دقیقا انگار من 3-4 بار رفته بودم! چیزای جدیدو میگم.
    اول اینکه یه آفا هه بود واسه دکترا تا لحظه اخر 10 بار تصمیم شو عوض کرد که می خواد انگلیسی مصاحبه بده یا فارسی! شما تصمیم زودتر بگیرین.
    دوم: من تا رفتم تو سفارت 5 دقیقه بعد نوبتم شد چون اکثرا ترکی و فارسی مصاحبه می کردن
    سوم: من تو همون باجه انگشت نگاری شماره 7 مصاحبه شدم! که اصلا آماده نبودم یهو شروع کرد که چرا می خوای بری این دانشگاه؟×× خواستم بگم شما کارت و انجام بده به شما چه؟ D:
    چهارم: موفع نوبت دادن یکی از بچه ها می خواست بره کالج زبان اونی که وقت می داد هی یه چیزی و می گفت این نمی فهمید من رفتم گفتم می تونم کمک کنم؟ اولا کلی خانم خوشحال شد بعد گفت پرینت DS-160 کیفیت نداره باید بره دوباره پرینت بگیره بیاد، اینجا بود که منم ترسیدم چون منم از ایران پرینت گرفته بودم خلاصه نوبت منم که شد بار کد و نخوند اما چون من و تو یادش بود که مترجمش شدم :دی کلی راهنمایی کرد که دکه روبرو می تونی retrieve کنی من 5 لیر دادم و این کارو کردم و مستقیم بدون صف رفتم و وقت گرفتم.
    پنجم: من و یه خانم جوان مو مشکی 24-25 ساله مصاحبه کرد ،چرا این دانشگاه؟ CV ببینم، شروع کرد به تایپ از رو CV ، سربازی کجا بودی؟ چه کار میکردی؟ تو چه زمینه مکانیک علاقه داری؟، ترسکریپت بده ببینم، اینجا بود که نمره های داغون من و دید گفت چرا نمره هان اینجوریهه؟ که من از اول عالی و فلونت جوابشو می دادم چون آماذه کرده بودم و معلوم بود خوشش اومده...بعد اون آفا کچل معروف داشت رد می شد که دختره گفت بهش؟ whould u plz do a favor for me? check this ...اینجا صداشو قطع کرد من خیلی ترسیدم. به نمره ریاضیم گیر داد و فیزیک ترما ی اول من کلی توضیح دادم بعد گفتم می خوای GRE ببینی من الان با اون موقع خیلی فرق کردم ها!!!! جی آر ایی گرفت و اونم بررسی کردن اینجا دوباره صدا رو وصل کرد اقا هه بهش گفت its a good school! why not?! its ok! اینجا بود که نفس راحت کشیدم. بعد دختره برگ زرد و آورد و گفت your visa is approved but it needs more administrative process یا یه چیزی تو این مایه ها...بعد کلی خندید که امیدوارم تو مستر بهتر باشی منم گفتم مطمئن باش و... من اصلا استرس نداشتم و این خیلی کمکم کرد و اینم بگم بچه هایی مه من دیدم هیچکدوم اندازه ما ها که تو این فروم هستیم اطلاعات ندارن پس با اعتماد به نفس برین جلو
    راستی اینم پرسید که چطوری هزینه تحصیلتو میدی که توضیح دادم و BS حودم و مادرم و نشونش دادم یه 20 ملیون توان یه 72 ملیون که گفت its Ok
    من فکر کنم آخرین نفرای fall2012 بودم که مصاحبه رفتم اینارو نوشتم واسه ترم بعد بچه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط basilisk_1985 نمایش پست ها
    چه کاریه همین الن می گم!
    من مستر مکانیک بدون فاند بودم سربازی ارتش، معدل پاییین، داداشم سیتیزن،پدر مادر گرین کارت
    کلیرنس خوردم
    محیط سفارت و بچه ها گفتن که جا داره تشکر کنم دقیقا انگار من 3-4 بار رفته بودم! چیزای جدیدو میگم.
    اول اینکه یه آفا هه بود واسه دکترا تا لحظه اخر 10 بار تصمیم شو عوض کرد که می خواد انگلیسی مصاحبه بده یا فارسی! شما تصمیم زودتر بگیرین.
    دوم: من تا رفتم تو سفارت 5 دقیقه بعد نوبتم شد چون اکثرا ترکی و فارسی مصاحبه می کردن
    سوم: من تو همون باجه انگشت نگاری شماره 7 مصاحبه شدم! که اصلا آماده نبودم یهو شروع کرد که چرا می خوای بری این دانشگاه؟×× خواستم بگم شما کارت و انجام بده به شما چه؟ D:
    چهارم: موفع نوبت دادن یکی از بچه ها می خواست بره کالج زبان اونی که وقت می داد هی یه چیزی و می گفت این نمی فهمید من رفتم گفتم می تونم کمک کنم؟ اولا کلی خانم خوشحال شد بعد گفت پرینت DS-160 کیفیت نداره باید بره دوباره پرینت بگیره بیاد، اینجا بود که منم ترسیدم چون منم از ایران پرینت گرفته بودم خلاصه نوبت منم که شد بار کد و نخوند اما چون من و تو یادش بود که مترجمش شدم :دی کلی راهنمایی کرد که دکه روبرو می تونی retrieve کنی من 5 لیر دادم و این کارو کردم و مستقیم بدون صف رفتم و وقت گرفتم.
    پنجم: من و یه خانم جوان مو مشکی 24-25 ساله مصاحبه کرد ،چرا این دانشگاه؟ CV ببینم، شروع کرد به تایپ از رو CV ، سربازی کجا بودی؟ چه کار میکردی؟ تو چه زمینه مکانیک علاقه داری؟، ترسکریپت بده ببینم، اینجا بود که نمره های داغون من و دید گفت چرا نمره هان اینجوریهه؟ که من از اول عالی و فلونت جوابشو می دادم چون آماذه کرده بودم و معلوم بود خوشش اومده...بعد اون آفا کچل معروف داشت رد می شد که دختره گفت بهش؟ whould u plz do a favor for me? check this ...اینجا صداشو قطع کرد من خیلی ترسیدم. به نمره ریاضیم گیر داد و فیزیک ترما ی اول من کلی توضیح دادم بعد گفتم می خوای GRE ببینی من الان با اون موقع خیلی فرق کردم ها!!!! جی آر ایی گرفت و اونم بررسی کردن اینجا دوباره صدا رو وصل کرد اقا هه بهش گفت its a good school! why not?! its ok! اینجا بود که نفس راحت کشیدم. بعد دختره برگ زرد و آورد و گفت your visa is approved but it needs more administrative process یا یه چیزی تو این مایه ها...بعد کلی خندید که امیدوارم تو مستر بهتر باشی منم گفتم مطمئن باش و... من اصلا استرس نداشتم و این خیلی کمکم کرد و اینم بگم بچه هایی مه من دیدم هیچکدوم اندازه ما ها که تو این فروم هستیم اطلاعات ندارن پس با اعتماد به نفس برین جلو
    راستی اینم پرسید که چطوری هزینه تحصیلتو میدی که توضیح دادم و BS حودم و مادرم و نشونش دادم یه 20 ملیون توان یه 72 ملیون که گفت its Ok
    من فکر کنم آخرین نفرای fall2012 بودم که مصاحبه رفتم اینارو نوشتم واسه ترم بعد بچه ها
    مرسی از توضیحاتون..برای b.s نپرسید موجودی حسابتون رو از کجا اوردین..از مامان باباتون هم پرسید؟یا چند تا خواهر برادرین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    مرسی از توضیحاتون..برای b.s نپرسید موجودی حسابتون رو از کجا اوردین..از مامان باباتون هم پرسید؟یا چند تا خواهر برادرین
    خوهش می کنم من خیلی چیزا از اینجا یاد گرفتم الان وطیفمه
    نه نپرسید اما من آماذه داشتم جواب همه سولاشو این خیلی خوبه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)