صفحه 1 از 171 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

لطفا" نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در عشق آباد در سال۲۰۱۲ را در این موضوع به اشتراک بگذارید. همچنین برای اطلاع از نتایج و تجربیات سایر کاربران در سال قبل به موضوع زیر مراجعه کنید:

نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال ۲۰۱۱
    ویرایش توسط ShahdaD : December 31st, 2011 در ساعت 10:11 PM
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال ۲۰۱۲

سلام دوستان
    من ۵ ژانویه نوبت سفارت امریکا رو داشتم. همه چیز خوب بود و هیچ چیزه خاصی که بخوام توضیح بدم پیش نیمد. اما گفتن که نتیجه ویزا رو ۱۰ روزه بعد میدیم.
    میخواستم بدونم در صورت + بودن جواب ویزام، آیا در بین دوستان کسی هست که بتونه پاسپورت من رو ببره سفارت؟
    با تشکر
    ویرایش توسط noorbakhsh : January 10th, 2012 در ساعت 11:45 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط noorbakhsh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ۵ ژانویه نوبت سفارت امریکا رو داشتم. همه چیز خوب بود و هیچ چیزه خاصی که بخوام توضیح بدم پیش نیمد. اما گفتن که نتیجه ویزا رو ۱۰ روزه بعد میدیم.
    میخواستم بدونم در صورت + بودن جواب ویزام، آیا در بین دوستان کسی هست که بتونه پاسپورت من رو ببره سفارت؟
    با تشکر
    سلام اگه بدین به ازانس مطمئن با 70 $ این کارو میکنن .اگه کسیو پیدا نکردین میتونم شماره ازانسو بدم

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز

جهت یادآوری خدمت دوستان غیر مشهدی که قراره برن ترکمنستان

اگر می خواهید هم در مسیر رفت و هم در مسیر برگشت راحت باشین، نیازی نیست برین مشهد و فلکه پارک و قوچان و ... می تونین خیلی راحتتر و سریعتر بیایین ترمینال شرق در شهر تهران. اونجا اتوبوسهای تهران-قوچان ساعت 4 یا 5 یا 6 بعد از ظهر رو سوار بشین طوریکه ساعت 7 صبح برسین قوچان (هزینه حداکثر 14000 تومان) و بعد هم بیایین میدان فلسطین (با هزینه 300 تومان) و از میدان فلسطین برین مرز باجگیران (با هزینه 3000 تومان) و ساعت 8.30 توی مرز باشین. هم راه خیلی کوتاهتر می شه و هم اینکه خیلی خیلی کمتر خسته می شین برگشت هم به همین ترتیب.

با آرزوی بهروزی و سربلندی برای همه دوستان

کسی هست از مشهد که تو 5 ماه گذشته رفته باشه سفارت؟؟؟؟ فقط مشهدی ها جواب بدن لطفا

آیا هنوز برای گرفتن ویزا باید دعوت نامه از ترکمنستان داشته باشیم یا با همان وقت آنلاین می شه رفت سفارت و ویزا گرفت؟ از صفحه اول را خواندم در هر 20 صفحه روش ها فرق کرده، جدیدترین راهی که استفاده کردین برای گرفتن ویزا چه بوده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marynirvana نمایش پست ها
    آیا هنوز برای گرفتن ویزا باید دعوت نامه از ترکمنستان داشته باشیم یا با همان وقت آنلاین می شه رفت سفارت و ویزا گرفت؟ از صفحه اول را خواندم در هر 20 صفحه روش ها فرق کرده، جدیدترین راهی که استفاده کردین برای گرفتن ویزا چه بوده؟
    آخرین روش اینه که با کپی وقت آنلاین سفارت آمریکا و کپی پاسپورت میرید سفارت ترکمنستان در تهران و در سریعترین حالت بعد از 4روز کاری میرید ویزا رو میگیرید.
    ویرایش توسط heleda : February 1st, 2012 در ساعت 12:30 AM دلیل: جمله اضافه

تجربیات سفر زمینی به عشق آباد از مشهد و مصاحبه سفارت آمریکا
    دوستای خوب و مهربونم سلام
    30 ژانویه 2012
    البته قبلش بگم که حتماً باید دعوتنامه داشته باشین که واسه من آقای قرجه زحمتش رو کشیدن. ساعت 7 صبح روز 30 ژانویه از مشهد به سمت مرز باجگیران راه افتادم. چون روز قبلش هوا اینجا برفی بود و جاده قوچان هم همیشه برفی و یخ زده هستش با یکی از راننده های ماهر مشهد که آدم خوب و مهربونی هم هست هماهنگ کردم و ماشین رو دربست کردم به سمت مرز باجگیران. جاده مشهد قوچان بد نبود ولی جاده یخ زده بود و می بایست با احتیاط رانندگی می کرد. رو همین حساب کمی با تاخیر به قوچان رسیدیم. بعدش به سمت باجگیران رفتیم که جاده فوق العاده خراب و برفی بود و این باعث شده که با احتیاط تر رانندگی کنه و دیر تر به مرز باجگیران برسیم.ضمناً یه توقفی هم داشتیم واسه اینکه من یه چند تایی سیگار بخرم و با خودم ببرم اون طرف مرز. این سیگار رو داشته باشین که نمی دونین چه کارهایی میشه باهاش کرد. حدوداً ساعت 11:30 رسیدیم به مرز که تا از مرز خودمون رد شیم و عوارض خروج رو پرداخت کنم یه 15 دقیقه ای طول کشید. باقی مسائل گذشتن از مرز مثل او چیزایی که آقای خادم زاده عزیز توضیح دادند. لذا از تکرار برخی مسائل پرهیز می کنم. فقط این نکته رو یاد آور بشم که اونا 1:30 قیقه ساعتشون از ما جلو تر هستش. بنا ب این زمانی که من رسیدم او طرف مز ساعت 13:15 بودش. از مرز گذشتیم و رفتم به سمت سالن ورودی به عشق آباد که اونجا اگه ویزا داشته باشین مشخصات و یه سری چیزای دیگه طی چند مرحله باید ثبت بشه و 12 دلار پول زور بهشون بدین بابت عوارض ورود و کاغذ ها...... اینجا هواستون باشه اون خانمه که دلارتون رو خرد میکنه و باقی شو به هتون برمیگردونه سرتون کلاه نذاره. به من یه 5 دلاری داده که هیچ جا قبولش نمیکردن و خودم هم نمی دونم چرا؟؟؟؟؟ قابل توجه اینکه مثل اینکه کار همیشگیش هستش و سر همه کلاه می زاره. من از یکی از دوستان دیگرم هم این موضوع رو پرسیدم مثل اینکه سر ایشون 12 دلار کلاه گذاشته بود. بعدش یه آقای پلیس دیگری هستش که دوباره پاستون رو میگیره و یه چیزایی تو دفترش ثبت می کنه و بعد ثبت کردن میگه که پاسپورتتون خالیه چیزی توش نیست. پول چایی پول چایی شاهرخ!!!!!! اینجا ایشون با یه 1 دلاری حسابی مست میشن و کلی به هتون احترام میزارن. بعد باید برین پاسورت تون رو بدین اون آقایی که پشت پنجره وسطی نشسته و رئیس این هاست تو کامپیوتر ثبت کنه . سپس باید وسایلتون رو زیر دستگاه بزارین و خودتون از گیت رد شین. بعدش دوباره بهتون میگن که واسیلتون رو باز کنین و بازرسی بشه که چیز خلافی ندارین. البته اینکار الکی هستش و باز ازتون رشوه می خوان که من در اینجا 1 پاکت از او سیگار ها رو بهش دادم و طرف کلی با من دوست شد و احساس پسرخاله بودن بهش دست داد و شوخی می کرد. ضمناً این چند نفر فارسی یه کمی بلد هستن و تیکه میندازن به هتون !!!!!!! بعد می رین ته سالن صندلی هست میشینین و منتظر ون های سفید رنگ پلاک سبز می شین که با هاش برین گودان. گودان هم که پیاده میشین از ون ها پاستون رو دوباره میدین به کیوسک نگهبانی که واستون ثبت کنه. بعد اگه اون طرف لیدری منتظرتون باشه ملاقاتش می کنین و باید دوباره برین تو یه کیوسک دیگه اطلاعات تون رو ثبت دفتر کنه و پوله چایی طلب کنه که من به ایشون هم یه پاکت سیگار دادم. دیگه بعدش من رفتم هتل روبروی سفارت که اسمش هتل پایتخت هستش (همون عشق آباد قدیم). شبی 35 دلار طبقه 6 و 7 که به اصطلاح تمیز ترن. کلاً تمیز نبود و خیلی دلنشین نیست ولی چون دقیقاً روبروی سفارت هستش یه مزیت به حساب میاد. دیگه بعدش هم وسایلم رو گذاشتم و چون نهار نخورده بودم تندی با همین ماشین های گذری که اگه براشون دست نشون بدی جلوت ترمز میکنن و سوارت می کنن و کاملاً هم امن هستن رفتم به مرکز خرید ییمپاش و رفتم طبقه دومش که غذاهای خوبی داره و با هر سلیقه ای که باشی میتونی یه غذای خوب و خوش مزه انتخاب کنی با یه قیمت مناسب. یه نکته اینکه شما از هر جای عشق آباد که سوار ماشین شخصی ها شین و به هر نقطه ای که برین فقط 3 منات میشه که می تونین بجاش یه پاکت سیگار بدین.

31 ژانویه 2012
    من صبح ساعت 9 وقت سفارت داشتم و که چون فاصلم با محل سفارت نزدیک بود دقیقاً راس ساعت 9 جلوی درب بودم و پاسم رو دادم نگهبانی جلو درب چک رد و درب رو باز کرد که برم تو. بعد وسایل برقی رو از من گرفتن گذاشتن زیر دستگاه و خودم هم از گیت رد شدم. مدارک همراهم که کم هم نبودن رو با دستگاه چک کردن و تمامی پاکت هایی که سرشون بسته بود رو به من گفت که باید باز شه سرشون. خوب من هم گفتم باز کنین. اونوقت اون خانومه که معمولاً رو پله ها وای میسته و درب رو باز میکنه گفت که ما اجازه این کار رو نداریم و خودت باید باز کنی که من شروع به باز کردن کردم و بعدش اون هم بهم کمک کرد و سر 2 تا از پاکت ها رو باز کرد. بعد من رو رو همراهی کرد تا داخل سالن اصلی که آقای خادم زاده توضیح کامل دادن. من رو به سمت صندوق راهنمایی کرد و بعد رفتم اونجا با یه خانم بد اخلاق !!!! سلام و احوال پرسی کردم و صبح بخیر گفتم. باقی موارد به همون ترتیبی بود که دوستان قبلی عرض کردند. بعد که مدارک رو کامل طبق اون چیزی که میخواست به هش دادم و پول رو پرداخت کردم یه رسید داد به هم که این رسید هم خیلی مهم هستش و یه شماره هم به من داد که شماره مصاحبه من بودش. نکته: چون من صبح زود رفته بودم و اولین نفر بودم شماره 1 نصیب من شد و تا ساعت 10 که تو سفارت بودم کس دیگری هم نیومده بود. بعدش رفتم تو اتاق انتظار که صندلی های آبی رنگ داشت و خیلی خوشگل و تمیز بود و ضمناً هم یکی از فیلم های جیمز باند هم در حال پخش بود. تا 9:25 اونجا منظر بودم که از توی بلند گو آقای آفیسر گفت نامبر وان ببیاد به اتاق مصاحبه. جاتون خالی رفتیم تو اتاق آلومنیومی و سلام و احوال پرسی و صبح بخیر و اینا ..... آفیسر خیلی آدم خوب و مثبتی هستش. من توصیه می کنم که حتماً حتماً برین اینجا..... اصلاً قابل توصیف نیستش که چقدر آدم خوبی هستش. به قوله یکی از دوستام اصلاً دنبال بهونه هستش که بهت ویزا بده. بگذریم..... من PhD دانشگاه فردوسی هستم و واسه فرصت مطالعاتی می رم ایالات متحده. از اینجا هم 2 تا منبع من رو ساپورت می کنن که شامل وزارت علوم و استادم می شن. سوالاتی که از من پرسید اینها بودن 1- اسمت چیه؟ 2- کجا درس می خونی؟ 3- کجا دانشگاه می خوای بری؟ 4- اسم استادت در اونجا چیه؟ 5- کدوم ایالت؟ 6- کدوم شهر؟ 7- چه ویزایی درخواست کردی؟ 8- رشتت چیه و اونجا میخوای چه کار کنی؟ 9- چه کسایی ساپورت مالیت می کنن؟ 10-مجردی؟ 11-مقاله و CV اگه داری به هم بده!!!!! اینجا خواست مقالاتم رو از پاکت دکمه دار خارج کنم که چون تعدادشون زیاد بود آفیسر گفت نه نه نه 1 دونه بعلاوه CV کافی هستش و بعدش گفت که پرفکت!!!! تو چقدر مقاله داری بعد از من خواست که بشینم و چند دقیقه ای رفت تو اتاق پشتی و با کسی صحبت کرد و برگشت. دوباره ازم خواست که بایستم و انگشت نگاری شم و گفت که تصویر روبرو رو نگاه کن و متنش رو بخون و انگشت ها تو به هم بچسبون و فشاربده. بعد از انگشت نگاری هم گفت برگه A4 سفید رنگ که گزینه Additional Internal Processing رو ستاره دار کرده بود به هم نشون داد و گفت که به این آدرس با این فرمت بعد از 10 روزه کاری ایمیل بزن و نتیجه رو سوال کن. من هم ازش پرسیم که این یعنی اینکه فرآیند ویزا کامل شده.... اون هم گفت که هم آره و هم نه .... بعد خداحافضی کردم و شماره سبز رنگ رو که بهم داده بودن ازم گرفت و اومدم تو سالن انتظار و مدارکم رو مرتب کردم و دوباره اون خانم پلیسه م رو تا اتاق نگهبانی همراهی کرد و شماره روی کتم رو برداشت و گوشی موبالیم رو به من داد و من اومدم سمت هتل. بعدش هم یه چرخ کوچیکی تو شهر با لیدرم آقای گوانچ زدیم که همین جا ازش تشکر می کنم. ایشون فرد فوق العاده ای هستند. لطفا‍ً هرکسی رفت پیش ایشون سلام زیاد من رو خدمت ایشون ابلاغ کنه. بعدش هم که به سرعت برگشتم سمت مرز و ایران که مسیر برگشت دقیقاً مثل مسیر رفت بود تا مرز ایران با این تفاوت که اینجا فقط یک نفر که یه خانمی هم هست ازتون پول چایی می خواد. بعد از خارج شدن از اتاق ترانزیت هم ماشین دربست هست واسه مشهد و قوچان و هم می تونین که یه ماشین بگیرین برین تا ایستگاه باجگیران و از اونجا برین قوچان و بعد مشهد یا هر جای دیگه

Junior Member

به نظرم تقصیر خود ماست که اینها رشوه سیگار و... میگیرن. اصلا ما نباید بهشون چیزی بدیم وگرنه هر روز پرروتر میشن. من در هیچ کدام از مواردی که شما گفتید پول یا... چیزی ندادم و بدون مشکل رد شدم.
    ضمنا درسته آقای آفیسر بسیار خوش اخلاق هستن ولی اصلا برداشت نمیشه که میخوان به یه بهانه ای بهتون ویزا بدن و حتما عشق آباد برین.
    من یکبار پاسم رو بردم و ازم گرفتن و گفتن فردا بیا و من فکر کردم که کلیر شدم ولی پاس رو خالی به من تحویل دادن(قبلا تو کلیرنس تو همین تاریخ نوشتم که کلیر شدم)من فکر میکنم به عنوان اولین قربانی عشقاباد الان حدود 70 روز هست که تو کلیرنس هستم و هیچ خبری نیست و به ترمم هم نرسیدم. با اینکه مصاحبم عالی بود و هیچ مشکل و سوتی نداشتم و آفیسر هم کلی از خودم و دانشگاهم تعریف کرد و مدارکم کامل بود. نمیدونم شاید قبلا کس دیگه ای هم تو عشقاباد همین مشکلات رو داشته ولی بالاترین روزهایی که من دیدم 60 روز بوده که به ترمشون هم رسیدن. خلاصه اینها رو گفتم که دوستان فکر نکنن عشقاباد بهترین جا برای مصاحبه است و همه چیز عالیه و به همه دوهفته ای ویزای مالتیپل میدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)