صفحه 122 از 171 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط negin246 نمایش پست ها
    سلام cv and sop لازمه ولی rp نه.cvکه همه ی مشخصات شماست.sop هم دلیله انتخاب این رشته و تمام علایق و اهدافتون در رابطه با این رشته.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaR نمایش پست ها
    با سلام .... CV رو همه باید داشته باشن که تاریخچه تحصیلی و کاری فرد رو توش ذکر میکنن .... SOP هم برای افرادیه که میخوان اونجا در یک زمینه خاص تحصیل (بصورت دکتری یا فوق لیسانس یا حتی لیسانس) کنند و توش دلایل انتخاب رشته مذکور، اهداف فرد از انتخاب این رشته و گرایش فرد مشخص میشه و میتونید از سایت های مختلف نمونه های SOP رو ببینید .... اما RP یا Research Plan یا Research Proposal در صورتی داده میشه که موضوع پروژه کاری در آمریکا تعریف شده باشه .... به عنوان نمونه برای من که برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم چون دانشجوی دکتری ایران هستم و پروپوزال خودمو هم دادم و میخوام قسمتی از پروژه خودمو اونجا به انجام برسونم، شرحی از پروژه و مواردی که قراره اونجا انجام بدم رو بعنوان RP نوشتم و به سفارت تحویل دادم ..... موفق باشید.
    با تشکر از راهنماییتون
    تو چند سایت نوشته بود sop برای گرفتن پذیرش دانشگاهه ، آیا اطلاع دارید چرا این سفارت برای مصاحبه هم sop را می خواد؟آیا از همه کسانی که رفتن برای مصاحبه sop را خواستن یا اختیاریه؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط daryushk نمایش پست ها
    با تشکر از راهنماییتون
    تو چند سایت نوشته بود sop برای گرفتن پذیرش دانشگاهه ، آیا اطلاع دارید چرا این سفارت برای مصاحبه هم sop را می خواد؟آیا از همه کسانی که رفتن برای مصاحبه sop را خواستن یا اختیاریه؟
    ممنون
    من هم واسه لیسانس رفتم.21 اگوست,که متاسفانه ریجکت شدم!من با خودم cv وsop بردم.ولی فقط cvرو ازم گرفت.و اصلا حرفی از sop نزد.ولی بردنش ضرر نداره!

Junior Member

خيلي متآسف هستم..
    چرا reject شدين؟

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ahr_1989 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز..در ارتباط با مداركي كه بايد به سفارت ببريم..راستش بنده براي مستر مكانيك ميرم و استادي كه اونجا قرار هست تو تيمش كاركنم برام يك نامه ي رسمي ( رو سر برگ دانشگاه و با امضا) فرستاده كه توش شرح داده رو چه موضوعي كار مي كنم و تيمش از چند نفز تشكيل شده و من قراره چه پوزيشني تو تيمش داشته باشم. ميخواستم ببينم كه آيا اين رو همراه با باقي مدارك به آفيسر بدم يا نه ؟ ضمنا با وجود اين نامه آيا لازم هست كه RP هم بدم. راستش بنده يك RP از موضوع تحقيقاتي و پيشينه ي كاري خودم رو موضوع و اون استاد مربوطه دارم...يا اينكه تصور مي كنيد با توجه به مستر بودنم نيازي به اون نباشه... از پاسختون سپاسگذاري مي كنم.
    منم مستر فیزیک بودم، RP هم مثل ماله شما رو سربرگ دانشگاه بود. ازم نخواست ولی من دادم کلیم آفیسر خوشحال شد و تشکر کرد!

Junior Member

خيلي متآسف هستم..
    چرا reject شدين؟
    نمی دونم چرا!چیزی بهم نگفت!نمی دونم چرا من ازش چیزی نپرسیدم,یه لحظه شوک شدم فک کنم!هیچ مشکلی هم تو پروندم نداشتم!ایه دختر خانومه دیگه هم همراه من بود که شرایطش مثل من بود فقط english proficiency نداشت.به نظر من این سفارت واسه مقطع لیسانس خوب نیست!دفعه بعد میرم ترکیه.

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط NewOne2012 نمایش پست ها
    سلام . از اینکه دیر اینجا می نویسم عذر خواهی می کنم .
    تقریبا همه مطالب قبلا ذکر شده است و من چند تا نکته مهم ناگفته رو اضافه می کنم:

1. گاهی اطلاعات زیادی هم استرس زاست: برای ما تشریفات گمرگ خیلی راحت تر از تصورمان برگزار شد. گشتن داخل چمدان و ... در حد یک نگاه کلی بود. لذا کل گمرک در کمتر از نیم ساعت طی شد .
    2. ما از تهران منات خریدیم ۷۰۰ تومان که اگر معادل دلار حساب می کردید (*۲.۸۴)هر دلار ۱۹۹۰ تومان می شد حال آنکه دلار آن روز در تهران ۲۱۰۰ تومان بود.
    3. ما از بعد ون تا هتل پایتخت را کلا ۲۰ منات دادیم . چون پایتخت جای خالی نداشت با ۳ منات هم تا آک آلتین رفتیم.
    4. هزینه هتل دو نفر بزرگسال و یک کودک ۷ ساله ۱۰۷ دلار شد.
    5. خوب شد یک روز زودتر رفتیم. آرامش بیشتری داشتیم.
    6. یک سری از شعب بانکها ۲۴ ساعت هستند (نزدیک هتل آک آلتین هم یکی از اینها هست)، که خوشان می گویند Iyrmi dort saat - Alghi - Satghi (ّخرید و فروش ۲۴ ساعته) با مراجعه به اینها هر دلار را با ضریب ۲.۸۴۳ به شما منات می دهند و نیز فاکتور معتبر بانکی می دهند.

و اما سفارت:

در حین مصاحبه زیرکانه عمل کنید هر چند کنسول هم سر نخ هایی می دهد:

1.مثلا جملات غیر مستقیمی بگویید که Social Tie خود را تفهیم کنید:
    ما دوستی آنجا نداریم، پدر ومادرم اینجا هستند، موقعیت شغلی بهتر پس از فارغ التحصیلی، و ... که شما در موردخود بهتر از هر کسی می دانید.

2.در رابطه با Bank Statement دقت خاصی به خرج بدهید که معقول و معتدل باشد. زیادی بالا باشد هم گرفتاری دارد. از طرفی می توانید اموال غیرمنقول خود یا والدین را هم جهت تاکید نام ببرید. مثلا از ما پرسید این پول از کجاست؟ گفت این همه داشته ی شماست؟

3. کلا هم خودتان را طوری معرفی کنید (چه ظاهر و چه گفتار) که شما یک دانشجوی عادی به دنبال تحصیلات تکمیلی بدون هیچ گرایش خاص اجتماعی هستید که آمدید در پروسه پذیرش خود و اخذ ویزا مصاحبه کنید.

4.حتما از اصطلاحات رشته خود به ویژه موارد تحقیقاتی استفاده کنید تا خود را هر چه بیشتر غرق در کتاب نشان دهید.

5.CV و SOP خیلی مهم است. البته که برای این افیسر. لذا سر صبر هر دو اینها را حتما تهیه کنید و موارد گفته شده در بند ۱ و ۳ هم را در نوشتن لحاظ کنید.

7. روز مصاحبه ما سه دانشجو جلوتر از ما بوند که فکر کنم هر سه رفتند برای Clearance و ازبقیه هم زن و شوهری که دبی Reject شده بودند که از نتیجه ایشان هم بی خبرم.

8. نفر اول که مصاحبه می شد ما داشتیم فرمها را تحویل می دادیم و صداشون به راحتی شنیده می شد. بعضی ها فقط فکر خودشون هستند. بعد از اینکه کنسول گفت: Your Visa Is approved but it needs more processing متقاضیه یه سوالایی می پرسید که افیسرگفت نمیتونم جواب بدم. دوباره یکی دیگه، افیسر هم خندید و گفت شما می تونید هر سوالی بپرسید ولی ما نمی تونیم هر سوالی رو جواب بدیم!!
    دوستان لطفا اگر خیر نمیرسونید شر هم نرسونید.

اگر سوال خاصی بود در خدمتم.
    آقا چقدر تخصصی با قضیه برخورد کردی!
    خیلی ساده تر ازین حرفاست. اما در مورد حساب بانکی کاملاً با شما موافقم چون چند نفرو دیدم که دقیقاً بخاطر حساب با موجودی خیلی بالا ریجکت شدن!
    حساب بانکی بالا براش به منزله ی قصد اقامت در آمریکاست!

سلام دوستان عزيز..در ارتباط با مداركي كه بايد به سفارت ببريم..راستش بنده براي مستر مكانيك ميرم و استادي كه اونجا قرار هست تو تيمش كاركنم برام يك نامه ي رسمي ( رو سر برگ دانشگاه و با امضا) فرستاده كه توش شرح داده رو چه موضوعي كار مي كنم و تيمش از چند نفز تشكيل شده و من قراره چه پوزيشني تو تيمش داشته باشم. ميخواستم ببينم كه آيا اين رو همراه با باقي مدارك به آفيسر بدم يا نه ؟ ضمنا با وجود اين نامه آيا لازم هست كه RP هم بدم. راستش بنده يك RP از موضوع تحقيقاتي و پيشينه ي كاري خودم رو موضوع و اون استاد مربوطه دارم...يا اينكه تصور مي كنيد با توجه به مستر بودنم نيازي به اون نباشه... از پاسختون سپاسگذاري مي كنم.
    با سلام دوست عزیز ..... به نظر من نامه استادتون رو حتماً بدید به مصاحبه کننده تا به صورت رسمی تری مشخص بشه شما میخواید چیکار کنید .... RP خودتون هم بدید بد نیست ولی موقع نوشتن دقت کنید که مغایرتی با نامه استادتون نداشته باشه .... موفق باشید.

Junior Member behzadx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezazd نمایش پست ها
    آقا چقدر تخصصی با قضیه برخورد کردی!
    خیلی ساده تر ازین حرفاست. اما در مورد حساب بانکی کاملاً با شما موافقم چون چند نفرو دیدم که دقیقاً بخاطر حساب با موجودی خیلی بالا ریجکت شدن!
    حساب بانکی بالا براش به منزله ی قصد اقامت در آمریکاست!
    ميشه بگيد منظورتون از موجودي بالا ، در حدود چه عددي هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadx نمایش پست ها
    ميشه بگيد منظورتون از موجودي بالا ، در حدود چه عددي هست؟
    سلام، با توجه به گفته بچه ها از مقداری که تو I-20 هست نباید بیشتر بشه، جدیدا هم بودن که ریجکت شدن و حتی دلیل خوبی هم داشتن اما افیسر قانع نشده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Proxy نمایش پست ها
    سلام، با توجه به گفته بچه ها از مقداری که تو I-20 هست نباید بیشتر بشه، جدیدا هم بودن که ریجکت شدن و حتی دلیل خوبی هم داشتن اما افیسر قانع نشده!
    سلام، يعني اگر به طور مثال دانشگاه براي سال اول 33000 دلار بخواد و ما 35000 دلار داشته باشيم از نظر افيسر مقدار زيادي هستش؟ البته از لحاظ حدودي ميگم نه به طور صرف...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)