صفحه 133 از 171 نخستنخست ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط roady نمایش پست ها
    اون زوج 6 سپتامبر جز خودشون فکر نکنم کسی بدونه،،چون تو انجمن عضو نبودن ،،مگر اینکه خودشون بیان بنیویسن، هیچ کی بعد از اون ها نبود ،من فکر میکنم به احتمال خیلی بالا گرفتن ،،ولی باز هم تا خودشون نگن معلوم نمیشه ،،از کرج میومدن و کلان خیلی عجیب به سفارت تونستن برسن
    سلام. ما همون زوج 6 سپتامبر هستیم که تازه عضو شدیم. اری ما هم خدا رو شکر گرفتیم. دیروز 26 سپتامبر به سفارت میل زدیم کفتن من کلیر شدم و ویزام اماده اس اما ویزای خانومم هنوز pending هستش. کسی میدونه چقدر ممکنه کلیرینس خانومم طول بکشه؟ اگر دوباره به فاصله 3-4 روز بشون میل بزنیم ممکنه عصبانی بشن و به خانومم ویزا ندن؟!!! راستی شما ویزاتون اومده؟ برای پیک اپ چیکار میکنید؟

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

شما هرچه زودتر پیک آپ کنید همسرتون هم نهایتاً اگر مشکل خاصی نداشته باشن مثل کارکردن تو شرکتی که تحریمه به همین زودی کلیر میشن. خیالتونم راحت اصلاً توفاز عصبانیت و اینا نیستن!

اگه افیسر در روز مصاحبه بگه که شما قبولی. کی باید ویزا رو پیک آپ کرد؟ حدودا چند روز بعد؟
    منظورم اینه که بهتره که اونجا بمونیم و ویزا رو بگیریم یا اینکه بیایم ایران و بعد برگردیم؟

سپاس

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    اگه افیسر در روز مصاحبه بگه که شما قبولی. کی باید ویزا رو پیک آپ کرد؟ حدودا چند روز بعد؟
    منظورم اینه که بهتره که اونجا بمونیم و ویزا رو بگیریم یا اینکه بیایم ایران و بعد برگردیم؟

سپاس
    اگر بخواد درجا ویزا بده که پاسپورتو میگیرن و فردا با ویزا تحویل میدن. وگرنه حداقل 2 هفته طول میکشه و بهتره برگردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها

سپاس
    اگه ادمینستریتیو پروسس بخورید..بالای 13روز طول میکشه..نمیتونید 5روز بیشتر بمونی

بچه ها من رشته ام حساس نیست. مهندسی معدن و زمین شناسی و اینا اما از شانس بدم استادم داره روی عنصر اورانیوم تو زمین کار میکنه(حالا بگو این همه عنصر خب!!!!) رزومه و اسم مقطع و رشته ام هیچی حساس نداره اما زمینه کاری اسادم جالب نیست. دکترا فول فاند قبولم کرده و باید زود برم. برم تاجیکستان؟ برای مدارک که میبرم اسم و تایتل تز دکترا که میخوایم کار کنیم رو زدن؟ یا نه؟ (البته ویزای دانشجویی استرالیام دارم و از سکیوریتی چک استرالیا رد شدم اما نرفتم هنوز). چی کار کنم به نظرتون؟ شماها که رفتین صلاح میدونین برم؟ اگر مشخص نیست توی آی بیست این تز دکترا میتونم با استادم هماهنگ کنم و یه تز بی مشکل جور کنم و توضیح بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط homb90 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 25 سپتامبر مصاحبه داشتم برای ویزای F2. همسرم پارسال رفته بود و تنها بودم. اول از ویزای ترکمنستان بگم که خیلی خیلی به من استرس وارد شد چون این وقتی که به من دادن (25 سپتامبر) کنسلی بود و 9 روز قبلش تازه به من خبر دادن و چون خورد به تعطیلی من دوشنبه 17 سپتامبر مدارکم رو به سفارت ترکمنستان دادم و 24 م ساعت 1:15 دقیقه بعد ازظهر بعد از کلی کنه بازی و نشستن و التماس کردن به "آقا مراد" ویزامو گرفتم و ساعت 2 راه آهن بودم بلیط قطار به سمت مشهد داشتم (از فرمانیه به راه آهن!!). همه ی اونایی که اونجا دم سفارت بودن داشتن برای من دعا میکردن! حتی چند نفر هم برای پیک آپ با من تماس گرفتن ولی چون تا لحظه ی آخر مشخص نبود که ویزا میدن من پاس هاشونو نگرفتم چون ترسیدم شرمندشون بشم. خلاصه من ساعت 2 راه افتادم و 2 نصفه شب رسیدم و 3 ساعت توی راه آهن نشستم (3 شب قبل هم از استرس نخوابیده بودم) تا ساعت 5 یکی از آشنایانمون اومد دنبالم و راه افتادیم به سمت باجگیران. اونجا هم کارامون زود تموم شد و ساعت 12 به وقت عشق آباد من جلوی سفارت بودم. رفتیم هتل عشق آباد (رزرو نکرده بودیم از تهران چون معلوم نبود بتونیم بریم) مسئول هتل با پانتومیم گفت اتاق نداریم که بعدا فهمیدیم به ایرانی ها اونجا اتاق نمیدن چون روبروی سفارته و دلایل امنیتی داره!! اونجا توی پارک جلوی سفارت چند تا از دوستان ایرانی که جلوی سفارت تکرمنستان توی تهران با هم آشنا شده بودیم رو دیدم و یکیشون گفت که مثل اینکه بقیه هتل ها پره. ما هم با ساک و بار و بنه نشستیم توی پارک چون ترسیدیم بریم دنبال هتل و وقت بگذره. پارک هم یه دسشویی نداشت و ازین ور به اون ور دنبال دسشویی بودیم... خدا روشکر یک نفر هم توی این کشور انگلیسی بلد نیست که آدم ازش یه چیزی بپرسه! خلاصه توی یه پاساژ دسشویی پیدا کردیم و برگشتیم پارک (دقیقا وسط پارک) لباس عوض کردم و با بچه های ایرانی رفتیم دم سفارت. اونجا رو دیگه توضیح نمیدم چون تکراریه. نوبت من شد و رفتم تو. خانمه خیلی خیلی خوش برخورد بود پرسید که خب تعریف کن چند وقته ازدواج کردین و شوهرت چطور مردیه و اینا. منم شروع کردم به توضیح که سه سال ریلیشن شیپ بودیم بعد قبل از رفتنش نامزد کردیم (عقد نکردیم) اما ویزای شوهرم که اومد متوجه شدیم سینگله و دیگه چون وقت نداشتیم عروسی نگرفتیم و بعد از رفتنش هم استادش اجازه نداد برگرده (همه رو دقیقا طبق واقعیت گفتم)... گفت یعنی موقع ازدواج پیش هم نبودین؟ گفتم نه غیابی بوده. گفت خب ببین وضعیت شما خیلی پیچیده ست من نمیتونم به ازدواج غیابی ویزای F2 بدم. بعد یه ذره عکس هامون رو نگاه کرد (حدود 40 تا عکس دو نفره برده بودم و لیست تماس هامون و اسکایپ هامون و اینا) گفت میتونم بهت ویزای توریستی بدم بری ببینیش اونجا. گفتم برای من فرقی نداره فقط یه چیزی بده من شوهرمو بعد 1 سال و 1 ماه ببینم! گفت من متوجه وضعیتت هستم و این اتفاق گاهی میفته ولی اونجا میتونی ویزاتو تغییر بدی. گفتم برای تغییر یعنی باید از آمریکا خارج شم ؟ گفت نه فقط باید یک سری پیپر وُرک انجام بدی ولی اونجا باید ببینن که با هم زندگی میکنین. بعد شروع کرد به تایپ کردن یه چیزایی توی کامپیوترش و گفت ببخشید یه کم معطل شدی الان. بعدش هم مدارکم رو پس داد و گفت یه ذره پروسه اداری ویزا طول میشکه خودمون بهت خبر میدیم (رفت برای کلییرنس)... فکر کنم مورد من یکی از عجیب ترین موردهای اتفاق افتاده بوده. فقط امیدوارم توی کلییرنس ریجکت نشم. چون اون طوری که معلوم بود خود خانومه مشکلی نداشت ولی اگر بالاسری هاش یا هرکس دیگه ای موافقت نکنه دیگه نمیدونم چی میشه
    اون روزی که من بودم حدود 10 تا ایرانی بودن که همه خدا رو شکر گرفتن (یه آقایی برای کنفرانس میرفت, یه زن و شوهر بودن که رشتشون صنایع بود, یه آقای دیگه نفت خونده بود, یه خانمی برای دکترای مکانیک می رفت بقیه رو متوجه نشدم!) ولی همه کلییرنس خوردن. چیزی که باعث تعجب من شده بود مدت مصاحبه ها بود که بین 1 تا 2 دقیقه بود! بعد مصاحبه هم رفتیم هتل توریست (سیاحت) که هتل خیلی بدی بود ولی هم نزدیک بود هم قیمتش نفری 30 دلار بود.
    حالا سوالم از دوستان اینه که مدت زمان کلییرنس چقدره؟ من حتی هنوز بلیط هم رزرو نکردم چون خیلی خیلی وضعیتم نامشخصه
    سلام دوست عزیز .... نگران نباشید ... درسته که کیس شما یه خورده عجیبه ..... ولی جای نگرانی نیست ... انشالله ویزاتون بزودی زود میآد ..... مدت تقریبی کلیرنس 10 روز کاریه که میشه 14 روز عادی .... ولی ممکنه بیشتر از این هم طول بکشه .....موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rxz نمایش پست ها
    سلام. ما همون زوج 6 سپتامبر هستیم که تازه عضو شدیم. اری ما هم خدا رو شکر گرفتیم. دیروز 26 سپتامبر به سفارت میل زدیم کفتن من کلیر شدم و ویزام اماده اس اما ویزای خانومم هنوز pending هستش. کسی میدونه چقدر ممکنه کلیرینس خانومم طول بکشه؟ اگر دوباره به فاصله 3-4 روز بشون میل بزنیم ممکنه عصبانی بشن و به خانومم ویزا ندن؟!!! راستی شما ویزاتون اومده؟ برای پیک اپ چیکار میکنید؟
    سلام دوست عزیز .... همونطور که علیرضا جان هم فرمودند چون شما Applicant اصلی بودید سریع ویزاتونو پیک آپ کنید .... به خانومتون هم مطمئناً ویزا میدن ... نگران نباشید عصبانی نمیشن ... ممکنه جواب ایمیل رو ندن ولی مطمئن باشید به محض کلیر شدن خانومتون بهتون ایمیل میزنن .... موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi22570 نمایش پست ها
    بچه ها من رشته ام حساس نیست. مهندسی معدن و زمین شناسی و اینا اما از شانس بدم استادم داره روی عنصر اورانیوم تو زمین کار میکنه(حالا بگو این همه عنصر خب!!!!) رزومه و اسم مقطع و رشته ام هیچی حساس نداره اما زمینه کاری اسادم جالب نیست. دکترا فول فاند قبولم کرده و باید زود برم. برم تاجیکستان؟ برای مدارک که میبرم اسم و تایتل تز دکترا که میخوایم کار کنیم رو زدن؟ یا نه؟ (البته ویزای دانشجویی استرالیام دارم و از سکیوریتی چک استرالیا رد شدم اما نرفتم هنوز). چی کار کنم به نظرتون؟ شماها که رفتین صلاح میدونین برم؟ اگر مشخص نیست توی آی بیست این تز دکترا میتونم با استادم هماهنگ کنم و یه تز بی مشکل جور کنم و توضیح بدم؟
    سلام دوست عزیز .... یکی از دوستان رفته بود برای مهندسی هسته ای و اتفاقاً زودتر از بقیه کلیر شد ..... زیاد نگران نباشید .... من چون برای دانشجویی نرفتم نمیدونم توی I-20 چی مینویسن .... بهتره از دوستان دیگه بپرسید که اصلاً تغییر تز عملی هست یا نه... موفق باشید.

Junior Member

با سلام
    از دوستان عزیزی که عازم عشق آباد هستن و میتونن زحمت پیک آپ رو بکشن لطفا اطلاع بدن. متشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)