صفحه 148 از 171 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida International University

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

اول از همه بگم من تنها کسی بودم که بین ۶-۷ تا ایرانی ویزا گرفتم (کلا ۱۶ نفر بودیم من نفر ۱۲هم بودم-
    هممون ساعت ۲ وقت داشتیم) .. البته ۲ نفر از دوستان به گفته ی خودشون وارد مرحله ی کیلیرنس شدن ولی بقیه متاسفانه همه رجیکت شدن... من پیک آپ ویزام فردای مصاحبه ساعته ۱۱ صبح بود که راستش واسم خیلی شوکه کننده بود!! چون نه آمادگی ی موندن تو عشقآباد رو داشتم نه انتظار داشتم آفیسر بعد ۲۰ دقیقه سوال جواب بهم ویزا بده!!!!!!!! .......!!

حالا هرچی از جزییات یادمه میگم ( اینم بگم که در مورد ترکمنستان هرچی میگم همش صرفا نظر شخصی منه و ممکنه بقیه دوستان که رفتن نظرات دیگه ای داشته باشن)

سفر به ترکمنستان سفر خوبی نبود... به چند دلیل که احتمالان قبلآ دوستان بهش اشاره کردن. یکی اینکه هیچ کی اونجا یه کلمه انگلیسی بلد نیست. حتا ریسپشن هتل!!! (هتلی که پشت سفارت بود)... این به ظاهر شاید یه چیز ساده و پیش پا افتاده باشه اما واقعآ میتونه سفر رو واسه کسی که میره هتل خیلی سخت و عذابآور کنه. اما خدارو شکر من یکم ترکی بلد بودم :دی ......مسله بعدی تنظیم زمان هستش. چون ۱- تو مرز الکی ممکنه معطلتون بکنن... ۲- ممکنه از مرز تا عشقآباد یک ساعت مجبور بشید منتظر تاکسی بمونید (که البته من ۱۰ دقیقه فقط منتظر بودم اما اونایی که وایساده بودن میگفتن ۱ ساعتو ۴۵ دقیقه هستش که وایسادن)... یادتون باشه زمان روطوری تنظیم کنین که دیر به مصاحبه نرسید چون تو مرز باجگیران کلی باید منتظر ون بشید تا خالی برسه و شما رو ببره عشقاباد (اگه اشتباه نگم از باجگیران تا عشقآباد نهایاتان ۴۰-۴۵ دقیقه بود..........که از بعضی هآ ۴۰ منآت میگرفتن (از جمله خود من)، از بعضی از دوستان که باهم تو مصاحبه بودیم ۳۰ تا گرفته بودن!! (که البته برگشتش رو از خود منم ۳۰ تا گرفتن) از عشقآباد تا سفارتم یه ۱۵ دقیقه بود انگار....که ازبعضیهآ ۱۰منات و از بعضیهآ ۲۰ تا میگرفتن (از جمله خود من!!!!) .

مصاحبه:
    فکر میکنم یکی از بدترین آفیسرهآی روی زمین به مآ افتاد. یه دختر جوون لاغر اندام تقریبا بور (که یکی از بچه هآ میگفت یه رگ روسی هم گویا داره!) همش میخواست مچ بگیره.... انگار داره با یه دروغ گو حرف میزنه. (البته گاهی هم یه لبخندی رو لبش بود!! ) ..من شنیده بودم مصاحبه ۳-۵ دقیقه نهایاتا ۱۰ دقیقه طول میکشه. این آفیسر از تک تک ما حدود ۲۰ دقیقه سوال پرسید.. ۲تا از دوستان (اتفاقآ تو همین اپلای ابراد هم هستن) قبل از من به ترتیب واسه مصاحبه رفتن تو ، هردوشون حدود ۲۰ دقیقه بعد اومدن بیرون... من مات موندم که چقدر مصاحبشون طولانی شده...(والا من تا حالا نشنیده بودم مصاحبه ۲۰ دقیقه ممکنه طول بکشه!!!! شاید شما شنیده باشید!!) واسه من عجیب بود.. چهره هردوشون خیلی خیلی گرفته و ناراحت بنظر میرسید ... راستش خیلی بچه ها ی گلی بودن...من خیلی ناراحت شدم حس کردم ریجکت شدن ... اما گفتن وارد مرحله ی کیلیرنس شدن!!!!... ایشالا که همینجور بوده باشه..........

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim_m1985 نمایش پست ها
    اول از همه بگم من تنها کسی بودم که بین ۶-۷ تا ایرانی ویزا گرفتم (کلا ۱۶ نفر بودیم من نفر ۱۲هم بودم-
    هممون ساعت ۲ وقت داشتیم) .. البته ۲ نفر از دوستان به گفته ی خودشون وارد مرحله ی کیلیرنس شدن ولی بقیه متاسفانه همه رجیکت شدن... من پیک آپ ویزام فردای مصاحبه ساعته ۱۱ صبح بود که راستش واسم خیلی شوکه کننده بود!! چون نه آمادگی ی موندن تو عشقآباد رو داشتم نه انتظار داشتم آفیسر بعد ۲۰ دقیقه سوال جواب بهم ویزا بده!!!!!!!! .......!!

حالا هرچی از جزییات یادمه میگم ( اینم بگم که در مورد ترکمنستان هرچی میگم همش صرفا نظر شخصی منه و ممکنه بقیه دوستان که رفتن نظرات دیگه ای داشته باشن)

سفر به ترکمنستان سفر خوبی نبود... به چند دلیل که احتمالان قبلآ دوستان بهش اشاره کردن. یکی اینکه هیچ کی اونجا یه کلمه انگلیسی بلد نیست. حتا ریسپشن هتل!!! (هتلی که پشت سفارت بود)... این به ظاهر شاید یه چیز ساده و پیش پا افتاده باشه اما واقعآ میتونه سفر رو واسه کسی که میره هتل خیلی سخت و عذابآور کنه. اما خدارو شکر من یکم ترکی بلد بودم :دی ......مسله بعدی تنظیم زمان هستش. چون ۱- تو مرز الکی ممکنه معطلتون بکنن... ۲- ممکنه از مرز تا عشقآباد یک ساعت مجبور بشید منتظر تاکسی بمونید (که البته من ۱۰ دقیقه فقط منتظر بودم اما اونایی که وایساده بودن میگفتن ۱ ساعتو ۴۵ دقیقه هستش که وایسادن)... یادتون باشه زمان روطوری تنظیم کنین که دیر به مصاحبه نرسید چون تو مرز باجگیران کلی باید منتظر ون بشید تا خالی برسه و شما رو ببره عشقاباد (اگه اشتباه نگم از باجگیران تا عشقآباد نهایاتان ۴۰-۴۵ دقیقه بود..........که از بعضی هآ ۴۰ منآت میگرفتن (از جمله خود من)، از بعضی از دوستان که باهم تو مصاحبه بودیم ۳۰ تا گرفته بودن!! (که البته برگشتش رو از خود منم ۳۰ تا گرفتن) از عشقآباد تا سفارتم یه ۱۵ دقیقه بود انگار....که ازبعضیهآ ۱۰منات و از بعضیهآ ۲۰ تا میگرفتن (از جمله خود من!!!!) .

مصاحبه:
    فکر میکنم یکی از بدترین آفیسرهآی روی زمین به مآ افتاد. یه دختر جوون لاغر اندام تقریبا بور (که یکی از بچه هآ میگفت یه رگ روسی هم گویا داره!) همش میخواست مچ بگیره.... انگار داره با یه دروغ گو حرف میزنه. (البته گاهی هم یه لبخندی رو لبش بود!! ) ..من شنیده بودم مصاحبه ۳-۵ دقیقه نهایاتا ۱۰ دقیقه طول میکشه. این آفیسر از تک تک ما حدود ۲۰ دقیقه سوال پرسید.. ۲تا از دوستان (اتفاقآ تو همین اپلای ابراد هم هستن) قبل از من به ترتیب واسه مصاحبه رفتن تو ، هردوشون حدود ۲۰ دقیقه بعد اومدن بیرون... من مات موندم که چقدر مصاحبشون طولانی شده...(والا من تا حالا نشنیده بودم مصاحبه ۲۰ دقیقه ممکنه طول بکشه!!!! شاید شما شنیده باشید!!) واسه من عجیب بود.. چهره هردوشون خیلی خیلی گرفته و ناراحت بنظر میرسید ... راستش خیلی بچه ها ی گلی بودن...من خیلی ناراحت شدم حس کردم ریجکت شدن ... اما گفتن وارد مرحله ی کیلیرنس شدن!!!!... ایشالا که همینجور بوده باشه..........
    عشق اباد ریجکت کرده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نهههههههههههههههههههههههه ههههههههه ! ( باور کردنی نیست....... دوستان خواهشا بیاین نظراتتون رو بگین... لطفا بیاین بگین به خدا خیره :|
    خب اگر روند ریجکتی پیش گرفته با توجه به اینکه مالتیپل هم دیگه نمیده و تازه بی کلیرنسم عمرا قبول کنه دیگه چرا بریم اونجا؟!
    یادمان باشد : بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم ...

Banned

........
    باور نکردنیه! پس چی میگن که عشق آباد خوبه و ریجکت نمیکنه!!!!! نوبت که به ما رسید آسمون تپید؟؟؟؟؟؟ یعنی همه درجا ریجکت شدن؟ همه دانشجو بودن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSE.Sharif

می شه بگید کسایی که رد شدن دانشجو بودن؟
    آفیسر چا سوالایی پرسید؟

مصاحبه:
    سلام به همه
    منم همون روز مصاحبه داشتم و نفر دهم بودم.
    همونطور که نسیم خانم گفتن آفیسر خیلی دقت میکرد به جواب هایی که میدادی. می خواست تناقض از تو حرفات دربیاره. مثلا درباره سوابق کاریم از دهنم پرید که سه سال کار می کردم، بعد پرسید سربازی هم رفتی گفتم آره. مدتش رو پرسید و بعد گفت چطور پس سه سال کار می کردی. این کارها رو تو سربازیت کردی؟ من انتظار همچین مچگیری رو نداشتم ( چون واقعا امریه بودم و کار می کردم تو سربازی. البته کارهایی که اونجا کرده بودم رو تو هیچ جا نگفته بودم) گفتم که تا ساعت 2 سرباز بودم و کارهای پیش پا افتاده میکردم ولی بعدش به طور نیمه وقت تو یه شرکت خصوصی کار می کردم.
    مصاحبه اش زیاد کلیشه ای نبود و خیلی به جواب هایی که میدادی دقت میکرد. مثلا من مجبور شدم براش به طور مختصر توضیح بدم که VLSI(Very Large Scale Integrated Circuit) چی هست و دوباره بهم گیر داده بود که اگر IC کوچیکه چرا دیگه میگن Very Large Scale?
    نیم خوام بترسونمتون ولی خواستم بگم رو کلماتی که میگین دقت کنین. من چون رشته ام الکترونیک هست مطمئن بودم کلیرنس می خورم ولی انتظار اینقدر موشکافی رو نداشتم! البته خوشبختانه تونستم مصاحبه رو به خوبی انجام بدم ولی ظاهرا سه نفر از بچه هایی که با ما بودن ریجکت شدن
    اعتماد به نفستون رو از دست ندین هیچ مشکلی پیش نمیاد. فقط قبلش یه تخمینی از چیزایی که میخواین بگین، داشته باشین. به هیچ وجه اطلاعات اضافه ندین که تو هچل بیفتین، بقیه اش حله.
    باز اگه سوالی باشه در خدمتم.
    پ.ن: عشق آباد یه شهر فوق العاده تمیز و زیباست. فقط بدیش اینه که هیچ کس زبان بلد نیست و اگه ترکی بلد نباشید یه ذره سختتونه. هتل عشق اباد(پایتخت) به خارجی ها معمولا اتاق نمیده و آک آلتین گزینه مناسبی به نظر میرسه. برای غذا هم بازار روس ها که خودشون بهش فکر کنم روسکی بازار؟! میگن مناسبه.
    در ضمن اگر خواستین اونور زیاد به مشکل برنخورین یه راننده هست به نام نظر که شمارش و ایمیلش اینه: +993 65 63 74 27 ، tm.0206@yahoo.com می گفت اگه دو سه نفر باشن برای تاکسی بهش زنگ بزنن میاد. آدم خوش حسابیه.

Banned

دوستانی که ویزا گرفتند یا ریجکت شدند لطفا مقطع تحصیلی و با فاند یا بدون فاند بودن هم بگن.

Member
    رشته و دانشگاه

آفیسر ریز نمرات، تافل، جی ار ای، نخواست... همون سوالای همیشگی رو پرسید و تا تونست به این گیر داد که چرا اومدم این دانشگاه و چرا این سفارت!!!!......(من سکند مستر بدون فاند هستم) به این که "الان که ایران تو بدترین شرایط اقتصادی قرار داره چطوری پدرت میخواد هزینه هاتو پرداخت کنه" بشدددت گیر داد... انگار میدونست دلار الان ۳۰۰۰ به بالاس و این ۱۲۲۶ که تو بی اس میزنن همش الکی و فرمالیتاس ..... حتا انگار باور نمیکرد که پدرم فلان شغل رو داره و میتونه هزینه هام رو تامین کنه... (آدرس محل کار و وب سایت محل کار پدرم رو تو اینترنت سرچ کرد...) هرچی میگفتم یه جوری سوال جواب میداد انگار دارم دروغ میگم. اما فقط و فقط اعتماد بنفسم و اینکه هرچی میگفت با لبخند جوآب میدادم باعث شد ویزا بگیرم.

Member
    رشته و دانشگاه

منم سینگل گرفتم لعنتی مالتیپل نداد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SIUC

سفر عشق اباد با اعمال شاقه
    سلام دوستان
    من خیلی پست نمیذارم ولی این داستان به عنوان ادای دین به همه بچه هایی که تو این مدت از تجربیاتشون استفاده کردم میذارم.
    من و 5 نفر دیگه 8 نوامبر مصاحبه داشتیم که دو نفر رفتیم واسه کلیرنس یک نفر فرداش ویزا گرفت و سه نفر بعدی ریجکت شدند

اول قرار بود با آقا مصطفی یکی از بچه های اینجا روز قبلش یریم عشق اباد شب بمونیم و صبح بریم برای مصاحبه ولی چون پدر من اصرار داشت تا همراهم بیاد و براش ویزا نگرفته بودم تصمیم گرفتیم که مصطفی خودش بره و من همراه پدر با ماشین خودمون بریم تا باجگیران؛ صبح پنجشنبه برم عشق آباد و به مصطفی بپیوندم.
    شب چهارشنبه من و پدرم راه فتادیم سمت مشهد تا اینکه چهارشنبه شب ساعت 8 به قوچان رسیدیم. چون در طول روز 3 بار بنزین زده بودیم نتونستیم دوباره بنزین بزنیم و کم داشتیم. مسوول پمپ بنزین هم توصیه کرد چون جاده باجگیران خیلی پیچ و خم داره بهتره امشب در قوچان بمانیم و فردا صبح حرکت کنیم لذا شب را در قوچان در هتل ریو گذراندیم (هتل ریو بر وزن هتل هیلتون هتلی است که شرکت سایپا هم در ساختش مداخلاتی داشته!!!)
    شب ساعت 8 خوابیدیم و صبح ساعت 4 بیدار شدیم و به سمت باجگیران حرکت کردیم تا ساعت 5 صبح پشت در بسته گمرک باجگیران رسیدیم. داشتیم سعی میکردیم یک چرت صبحگاهی بزنیم که یک تاکسی آمد و شروع کرد به بوق زدن که در را بازکنند. ما هم پشت سرش واستادیم تا ساعت 6.5 که در را باز کردند و ما با ماشین رفتیم بالا. هنوز مسوولان بیدار نشده بودند که ما داخل گمرک بودیم. من عوارض خروج را قبلا پرداخت کرده بودم اما منات نداشتم. صبر کردیم تا ساعت 7 بشود و به آقای صفر زاده زنگ زدم تا از خواب بیدار شود و بیاید به ما منات بفروشد. حدود 7.5 بود که آمد و خریدیم و رفتیم تا از دروازه کشور خارج شویم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SIUC

در گمرکات تا عشق آباد
    من اولین مشتری آن روز گمرکات بودم. لذا هنوز بانک و کنترل پاسپورت ترکمنستان باز نشده بود که آنجا بودیم. پس صبر کردم تا بیایند.
    پشت سر من یک خانوم ترکمن آمد و من برای اینکه درخت دوستی بنشانم به او لبخندی زدم و لبخند زورکی تحویل گرفتم.
    از کنترلها که رد شدیم رفتیم منتظر ون شدیم. تا ون بیاید با ترکی دست و پا شکسته شروع کردم به صحبت با خانومه. البته انگار او از مشهد و داخل ایران میامد و او هم فارسی دست و پا شکسته ای میدانست. از من علت سفر را پرسید گفتم. پرسید کدام هتل میمانی گفتم هتل عشق آباد. گفت خوب است نزدیک سفارت هم هست. پرسیدم کرایه تا گودان چنده؟ گفت 30 منات ولی اگر ماشینش بزرگتر هم باشد بیست منات میگیرد ولی اغلب سی منات هست. تا ون رسید من هیچی از کرایه نپرسیدم و همراه زن سوار شدم.
    داخل ون از زن در مورد کرایه پرسیدم سی منات نشانم داد. کنارم یک مردی نشسته بود که همه دندانهایش طلا بود! (در ترکمنستان خیلی ها را دیدم که دندان طلا داشتند. انگار مد است!) ییهو شروع کرد به حرف زدن و به چیزی در بیابان اشاره کرد. آخر جمله اش فقط توانستم کلمه جیران را تشخیص دهم که انگار گله ای از آهوان کوهی آنجا بودند که حیف شد نتوانستم کامل ببینم.
    به گودان رسیدیم و پیاده شدیم. من باز بدون سوالی سی منات به راننده دادم و رفتم برای چک پاسپورت. بعد از چک پاسپورت تا رفتم در محوطه تاکسی ها یک دفعه خانومه صدام زد:"خانوم بیا اینجا" داشت سوار یک بی ام و میشد که من هم همراهش شدم. پرسیدم کرایه چند است؟ و کیفم را باز کردم تا پول درآورم خانومه پررو پررو دست کرد تو کیفم بیست منات درآورد و تو دستش گرفت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)