صفحه 149 از 171 نخستنخست ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SIUC

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

در عشق آباد
    نمیدانم راننده دوستش بود یا همراهش بود که از اول حرکت شروع کرد تعریف کردن و حرف زدن. فکر میکنم از ایران حرف میزد و اینکه انگاری کسی بهش گفته شما کشور کومونیست دارید پیف پیف! یا یه همچین چیزی. اینم انگار جواب میداده کومونیست ایت که هست از کشور شما که بهتر است. البته دقیق نفهمیدم. اینها همه توهمات خودم از آن صحبتهاست :دی
    فکر میکنم چند دور دور شهر مرا گرداندند. به هرچی چراغ قرمز هم بود میرسیدیم. حتی یک خیابان را بعد از اینکه پشت چراغ قرمزش واستاد و رد شد خیابان روبرویی حالت بن بست داشت. رفت دور زد دوباره افتاد پشت چراغ قرمز و دوباره به همان خیابان برگشت که وحشت کردم نکنه من رو بدزدند!!! ولی کاری از دستم برنمیامد. پس صبر کردم.
    تا اینکه ساعت 11:15 من را روبروی هتل عشق اباد پیاده کردند. قرار من و مصطفی 10-10.5 بود! به داخل هتل رفتم و هرچه نگاه کردم کسی را ندیدم. پیش رسیپشن رفتم و پرسیدم کسی به اسم فلانی آنجا نیامده. یک نگاهی به سرو وضع من کرد گفت: ایرانین؟ نو نو نو! یه چی گفت که اینجا هتل پایتخته. هتل عشق آباد جای دیگست.بی خیالش شدم اومدم اونورتردیدم خالیه پس لباس عوض کردم که از نگاه اول شناسایی نشم!
    قصه رو کوتاه کنم رفتم بیرون و با کمک پیرمرد مسوول اتوبوس شهری، دربان و نگهبان داخل و خارج از سفارت فهمیدم هتل عشق آباد جای دیگریست که دور هم هست. چون از صبح هیچی نخورده بودم ترسیدم در مصاحبه غش کنم پس از پیرمرد مسوول اتوبوس سراغ رستوران را گرفتم که خیابان روبروی سفارت را نشان داد و شروع کرد آدرس دادن برو روسکی بازار اونجا یه کافه هست بشین هرچی میخوای بخور. که البته من آدرسش رو نمیفهمیدم. فقط پرسیدم پیاده میشه رف گفت اره.
    خیابان رو گرفتم رفتم بالا از چهارراه اولی رد شدم یه آقایی در ماشین نشسته بود بدجور نگاه میکرد. پرسیدم روسکی بازار کجاست که شروع کرد به داستان گفتن که بیا از اینور بری اینجوریه اونوری اونجوریه که نمیفهمیدم و گفت واستا میبرمت. انگار یه مسافر دیگه داشت که یه خانم بود از ساختمان اومد بیرون و نشستم و برگشت به چهاررراه قبلی از یک چارراه گذشت و جلو روسکی بازار پیادم کرد و هیچی هم پول نگرفت.
    پس آدرس روسکی بازار به این ترتیب است: از خیابان در ورودی سفارت برید بالا اولین چهارراه برید سمت راست از چارراه بعدی 50 قدم که بگذرید سمت چپ روسکی بازار یا بازار روسهاست.
    بازار روز قشنگی بودکه دوری زدم و کافه را دیدم. تمام غذاهایی که سرو میکردند روی میز در سینی ها کشیده بودند و میتونستی بگی من از اینا میخوام. یه غذا که واسه یکی سرو کرد انتخاب کردم همراه سالاد سیب زمینی که خوشمزه بود خوردم. البته در کافه پر از مگس بود ولی مگس هاش تربیت شده بودند و روی غذا نمی نشستند. از یکی که لباس ترکمن نداشت و گفت کمی انگلیسی میدونه آدرس WCگرفتم و رفتم خودم رو مرتب کردم و قدم زنان رفتم سمت سفارت که از پارک قشنگی هم که سر خیابان سفارت بود گذشتم و چند عکس گرفتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SIUC

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

روبروی سفارت
    به سفارت که رسیدم آقا مصطفی رو دیدم که فرمودند انگار پشت ستون قایم شده بودند که من ندیدمشان. چون ساعت هنوز یک نشده بود رفتیم دوری در پارک روبرو سفارت زدیم وقتی برگشتیم نسیم جون (دوستی که نمیخواست نامش فاش شود بهمین دلیل از این پس ن جون خطابش میکنم) ایستاده بود ایشان هم میخواستند مستر توریسم بخونند. مصطفی نقش بمب روحیه را بر عهده داشت و همش سعی میکرد استرس ما را کم کند. ما هم قرار شد هر سوال سختی که آفیسر پرسید برای پاسخ مصطفی را معرفی کنیم!!! (این تعریفات به سفارش نگاشته شده اند وگرنه من چیکاره بیدم!!)
    داشتیم صحبت میکردیم و مثلا برای مصاحبه تمرین میکردیم که ییهو برگشتم دیدم چه صفی پشت سرمان است که ترکمن بودند و اول آنها را به داخل سفارت بردند و دیدیم که سه خانم ایرانی دیگر هم در صفند که یکیشان با مادرشان آمده بودند و یکیشان با برادرش و یکی تنها که انگار همگی با تور سیاحتی از مشهد آمده بودند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SIUC

داخل سفارت
    وقتی یکی یکی به داخل سفارت رفتیم هنوز ترکمن ها نرفته بودند که یکی یکی رفتند و بعد نوبت ما شد. لازم به ذکر است هرکس حتی کمی احساس استرس میکرد تنها با چند جمله آقا مصطفی ارام میشد!!! یا للعجب!
    اول مصطفی رفت که به کلیرنس 2-3 هفته ای خورد و بعد من.
    راستش آفیسر اون آفیسر قدیمی که همه میگفتن نبود و یک خانوم جوان بود و من رو خیلی سوال پیچ کرد. خیلی ریز سوال میکرد و جزییات رو میخواست و از آنجاییکه من کم حرفم (از این پستها پیداست!)حرفم تموم میشد ولی اون هنوز منتظر جواب بود. اینکه آمریکا چیکار دارم؟ چرا الان میخوام ادامه تحصیل بدم؟ چون 11 سال از لیسانسم میگذشت. کی ساپورت مالیم میکنه؟ گفتم خودم و پدرم که شغل پدر رو پرسید گفتم مهندس عمران پرسید چی میسازه؟ چطور در شرکت فعلیم جانشین رییس شدم؟ کار قبلیم چی بوده و از جزییاتش پرسید؟ خلاصه حسابی سین جیم کرد. و در آخر گفت باید 2 هفته صبر کنم وگرنه هفته سوم ایمیل بزنم. در آخر گفتم میشه سوال بپرسم گفت بله حتما. گفتم ویزا سینگل هست یا مالتیپل. گفت بر اساس رشته تون احتمالا سینگل هست. گفتم چون بخشی از درس ما در فرانسه هست من اگر خارج بشم ایا باید دوباره ویزا بگیرم یا میشه از سفارت در فرانسه ویزا بگیرم؟ که گفت باشه با دانشگاهت تماس میگیرم که چطوره!!!؟؟؟
    حالا ترس تمام وجودم رو گرفته که نکنه پشیمون بشن همون سینگل هم ندن!!! :SS
    البته بعدش فهمیدم که از من اصلا BS نخواستن و اصلا ندیدنش.

خلاصه اومدیم بیرون. نوبت ن جون بود . در حالیکه من میترسیدم و میلرزیدم فکر کردیم به اقاهه تماس بگیریم که تا اون میاد ن هم مصاحبه اش تموم میشه میاد تا با هم برگردیم. آقاهه اومد ولی ن نیومد. وقتی هم که اومد ما رو شوکه کرد! بله این ن بود که قرار شده بود همون فرداش ویزاشو بگیره!!! و پس دیگه نمیتونست با ما برگرده ایران و فقط ما دو نفر مشتری اقاهه بودیم.
    این شد که من و مصطفی و اقاهه به گمرک برگشتیم.
    ویرایش توسط y2dark : April 29th, 2013 در ساعت 11:01 PM دلیل: حذف اسامی بخاطر تبلیغ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SIUC

در آخر
    کمی از آقاهه بگم که از 10 سطح (لول) دوره های فارسی در سفارت 9 تارا گذرانده. از اسلام در ترکمنستان پرسیدیم گفت تا زمان شوروی خیلی سخت گیری بوده که خدا نیست ولی الان بهتر شده. از حجاب پرسیدیم گفت آنهایی که نماز میخوانند حتما حجاب هم دارند و دروغ هم نمیگویند. یعنی مناسک اسلام را به جا می آورند و برایش جالب بود که ایرانیها به اسم اسلام به آنجا میایند و شب را در کاباره میگذرانند و تا میتوانند مشروب میخورند. باز هم میگویند که مسلمانند. با اینحال که ماشین اقاهه ظرفیت بیش از 4 نفر رو داشت و ما فقط 2 نفر بودیم ولی خیلی با انصاف بود و نفری 50 منات بیشتر نگرفت. ( از بقیه 40 منات میگرفته). به نظرش اصلا مهم نیست کی میخواد رییس جمهور مادام العمر کشورش باشه اگر وقتی مردم کشور همه زندگی راحتی داشته باشند.
    عشق آباد شهر قشنگیه. همه ساختمانها سفیدند و اغلب خانومهایی در گوشه کنار شهر میدیدید که داشتند خیابان را جارو میزدند.همه جا تمیز و شیک و به نوعی درخشان است.
    بعد از اینکه از مرز رد شدیم برای پس دادن منات اضافی باز به آقای صفری زاده تماس گرفتیم و برادرش رو فرستاد تا مناتها رو خرید و ما به خوشی و سلامتی برگشتیم.
    من از وضعیت آن 3 نفر دیگر اطلاعی نداشتم تا اینکه به آنها ایمیل زدم و یکیشان جواب داد که هر سه شان ریجکت شدند و من از دلیل این امر هیچ اطلاعی ندارم. متاسفانه عضو این انجمن هم نیستند تا ازشان دعوت کنیم برای تعریف پاره ای از مسایل تشریف فرما گردند.
    قصه ما همین بود و منتظریم این سه هفته هم به زودی بگذرد تا کلاغه به خونه اش برسه...
    التماس دعای شدید...
    ویرایش توسط y2dark : April 29th, 2013 در ساعت 11:03 PM دلیل: حذف اسامی بخاطر تبلیغ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of Waterloo

باورم نمیشه به ما که رسید آفیسر عوض شد می گفتن اگرهم آن خانم میان سال مهربون نباشه یه دختر جوون هست که انقدر هلو ویزا میده که نگو... حالا این کیه اومده؟ جان خودم اوباما دستور داده اون روی سکه رو بعد از انتخابات رو کنن....

میشه خواهشن بفرمائید کسانی که ریجکت شدن چه وضعیتی داشتن؟ دانشجویی توریستی؟ F1 J1؟ با فاند بی فاند؟ مستر دکترا؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of Waterloo

میشه فقط بگید اون کسانی که ریجکت شده بودن دانشجو هستن یا برای ویزای توریستی اومده بودن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida International University

مرسی که منتظرم موندین آزاده جونم...مرسی از شرح مفصلت :دی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SIUC

به طور خلاصه بگم که همه ما ویزای دانشجویی میخواستیم و هیچ کدوم فاند نداشتیم
    به جز مصطفی که دکترا بود بقیه مون برای مستر میرفتیم

خواهش میکنم نسیم جونم. وظیفه بود

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh4ever نمایش پست ها
    سفر عشق اباد با اعمال شاقه
    سلام دوستان
    من خیلی پست نمیذارم ولی این داستان به عنوان ادای دین به همه بچه هایی که تو این مدت از تجربیاتشون استفاده کردم میذارم.
    من و 5 نفر دیگه 8 نوامبر مصاحبه داشتیم که دو نفر رفتیم واسه کلیرنس یک نفر فرداش ویزا گرفت و سه نفر بعدی ریجکت شدند

اول قرار بود با آقا مصطفی یکی از بچه های اینجا روز قبلش یریم عشق اباد شب بمونیم و صبح بریم برای مصاحبه ولی چون پدر من اصرار داشت تا همراهم بیاد و براش ویزا نگرفته بودم تصمیم گرفتیم که مصطفی خودش بره و من همراه پدر با ماشین خودمون بریم تا باجگیران؛ صبح پنجشنبه برم عشق آباد و به مصطفی بپیوندم.
    شب چهارشنبه من و پدرم راه فتادیم سمت مشهد تا اینکه چهارشنبه شب ساعت 8 به قوچان رسیدیم. چون در طول روز 3 بار بنزین زده بودیم نتونستیم دوباره بنزین بزنیم و کم داشتیم. مسوول پمپ بنزین هم توصیه کرد چون جاده باجگیران خیلی پیچ و خم داره بهتره امشب در قوچان بمانیم و فردا صبح حرکت کنیم لذا شب را در قوچان در هتل ریو گذراندیم (هتل ریو بر وزن هتل هیلتون هتلی است که شرکت سایپا هم در ساختش مداخلاتی داشته!!!)
    شب ساعت 8 خوابیدیم و صبح ساعت 4 بیدار شدیم و به سمت باجگیران حرکت کردیم تا ساعت 5 صبح پشت در بسته گمرک باجگیران رسیدیم. داشتیم سعی میکردیم یک چرت صبحگاهی بزنیم که یک تاکسی آمد و شروع کرد به بوق زدن که در را بازکنند. ما هم پشت سرش واستادیم تا ساعت 6.5 که در را باز کردند و ما با ماشین رفتیم بالا. هنوز مسوولان بیدار نشده بودند که ما داخل گمرک بودیم. من عوارض خروج را قبلا پرداخت کرده بودم اما منات نداشتم. صبر کردیم تا ساعت 7 بشود و به آقای صفر زاده زنگ زدم تا از خواب بیدار شود و بیاید به ما منات بفروشد. حدود 7.5 بود که آمد و خریدیم و رفتیم تا از دروازه کشور خارج شویم.
    با تشکر از آزاده بابت شرح مفصلش، فقط یکی پرسیده بود از قیمت هتل ها. آک آلتین از سفارت دورتره و شبی برای سینگل 75 دلار و برای دبل فکر کنم 90 دلاره. نسیم رفته بود هتل عشق آباد که شبی 60 دلار بوده ظاهرا.
    ویرایش توسط mostafa_apply : November 11th, 2012 در ساعت 11:07 PM

Junior Member

سلام. آفیسر از کسی مقاله ام خواست که متنشو بهش بدین یا براش توضیح بدین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)