صفحه 32 از 171 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال ۲۰۱۲

دوستانی که جدیدا رفتید سفارت می خواستم بدونم آفیسر چیزی در مورد اینکه بانک های ایران تحریم اند نگفت و گیر نداد به بانک استیتمنت ها، و اینکه حساب بلند مدت ببریم مشکل نداره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IT - Cleveland State

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2 نمایش پست ها
    10
    کلیرنس ها را گفتند 20 روز بعد میل بزنید
    ای بابا، چرا 20 روز بعد؟؟ تا به ما رسید شده 20 روز دیگه؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1881 نمایش پست ها
    دوستانی که جدیدا رفتید سفارت می خواستم بدونم آفیسر چیزی در مورد اینکه بانک های ایران تحریم اند نگفت و گیر نداد به بانک استیتمنت ها، و اینکه حساب بلند مدت ببریم مشکل نداره؟
    نه فقط مقدارش را نگاه میکنه-

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

من ۱۰ می مصاحبه داشتم کسانی که رفتیم ۳ تا فرصت تحقیقاتی ۲ تا مستر ۱ کنفرانسی و یه پدر و مادر و یه خانوم تنها بودن.
    ما که رفتیم جلوی سفارت گفتن برین جلو اون دکه پلیس وایسین دونه دونه بیاین تو.
    آقای Fadi با ماشینشون اومد جلوی سفارت پارک کرد یه سلام علیک مختصر کرد و رفت داخل سفارت که ما از تعجب
    بعدش من نفر آخر بودم که رفتم تو و کلی وسیله الکتریکی باخودم آورده بودم چون نمی تونستم توی هتل بذارمشون(هیچ امنیتی نداشت هتل)
    خیلی با احترام پاسپورت رو تحویل گرفت و گفت بیا داخل.کیفم رو چک کرد.پول ها و ساعت و این جور چیزا رو داخل سبد گذاشت و از گیت چک رد شدم.گفن کیفت رو باز کن لپ تاپم رو گفت دربیارم خاموش کنم.موبایل ها هم همین طور بعد گفت اینهمه وسیله واسه چی آوردی؟ گفتم داخل هتل امن نبود گفتم اینارو باخودم بیارم اینجا تحویل بدم جاش امن تره که خندید و گفت اوکی.
    بعد مدارکم رو از کیف در آوردم و دید که ۲ تاشون(ریزنمره و BS) توی پاکت هست خیلی محترمانه گفت این پاکت ها باید باز بشه و داد دست همکارشون و گفت با ایشون برو که جلوت بازش کنه. بعد باز کردن یه مهر روی پاکت ها زد که clear هستن.کیفم رو تحویل گرفت و گفت برو به ساختمون روبرویی.رفتیم اونجا و یه شماره به ما دادن و گفتن منتظر باشین.
    بالاخره اسم مارو خوند و رفتیم که مدارک رو تحویل بدیم.چیزایی که از من خواست اینا بود:
    ۱-I-20
    ۲-رسید sevis
    ۳-DS-160 confirmation page
    بعدش گفت ساپورتینگ داکیومنت چی می خوای بدی؟ که من CV و SOP که قبلا ویرایش کرده بودم رو تحویل دادم.بعد یه نگاهی انداخت و گفت ساپورت مالی چطور؟گفتم BS رو به شما بدم؟ گفت بله.BS رو دادم بهشون بعد گفت toefl/gre داری؟ گفتم بله. گفت اونارو هم بده.
    بعدش هم پول مصاحبه رو ازم گرفت و یه رسید داد بهم و گفت منتظر باش تا صدات کنیم.
    بعد شروع کردن به خوندم شماره کارت ها.
    اول یه پدر و مادر بودن که قبلا ریجکت شده بودن فکر کنم باز هم ریجکت شدن.
    بعد یه خانومی بود که ۶ سال پیش ریجکت شده بود معلوم نشد وضعیتشون چطور شد.
    بعدش یه آقایی بود که واسه مستر می رفتن که رفتن واسه کلیرنس.
    بعدش ۲ تا از همسفر هامون رفتن (زن و شوهر) هر دو واسه J-1 که هردو رفتن واسه کلیرنس.
    بعدش یکی دیگه از همسفرامون رفت (J-1) ایشون هم رفتن واسه کلیرنس.
    یه آقایی برای کنفرانس داشت می رفت که اونم رفت واسه کلیرنس.
    نوبت به من رسید.
    سوال هایی که از من پرسید اینا بود:
    -اسمت چیه؟
    -چند سالته؟
    -مجردی یا متاهل؟
    -چندتا برادر و خواهرین؟
    -فاند داری؟ که گفتم نه ولی شانس گرفتنش برای سال دوم برام زیاده
    -کی پول تحصیلت رو می ده؟ (BS به اسم مادرم بود)
    -چرا مادرت؟پس پدرت چی؟ (که گفتم کارای مالی پدرم رو مادرم انجام می دن ایشون وقت نمی کنن)
    -اینجا نوشته .... ریال خب این چند دلار می شه؟ که گفتم اون بالاترش نرخ تبدیل رو نوشته که گفت آها اوکی!
    -مادر و پدرت جدا از هم زندگی می کنن؟
    -کدوم دانشگاه درس می خونی؟
    -کجا زندگی می کنی؟ با پدر و مادرت؟
    -اینجایی که گفتی کجا می شه؟ شمال ایران
    -به کاسپین سی دسترسی داره؟ که گفتم شهر ما نه ولی شهر نزدیکمون دسترسی به دریا داره.
    -نژاد مردم های اونجا چیه؟؟ که خودش در ادامه لیست چندتا نژاد رو گفت و من گفتم هممون پرشین هستیم و روسی و ترکمن و ترک نداریم اینور ولی به سمت غرب و شرق مازندارن که برین ممکنه باشن.
    -فامیل داری تو امریکا؟ که من گفتم immediate family نه ولی پسر عمم هست.
    -کدوم ایالت؟پیش اون می خوای بری؟ که گفتم یه ایالت نیستم و دانشگاه هامون باهم فرق داره.
    -چرا این دانشگاه می خوای بری؟
    آخرشم گفت که بشین.
    بعد انگشت نگاری کردن و بعدش هم یه کاغذ در آورد که روش نوشته بود further administrative و اون آدرس ایمیل رو هایلایت کرد گفت ۲۰ روز دیگه ایمیل بزن.بعدش هم توضیح داد این نامه و پاسپورت رو هرکی بیاره ویزاتو برات می زنیم لازم نیست خودت بیای.از اونجایی که من انتظار شنیدن ۱۰ روز داشتم پرسیم ۲۰ روز؟ گفت بله ۲۰ روز.
    ولی تو اون برگه نوشته ۱۰ روز کاری.
    مصاحبه تموم شد و مدارک رو تحویلم داد(همشون رو کپی کرده بود) و خداحافظی کردم و اومدم بیرون. کیفمم تو خروجی بهم تحویل دادن و گفت چک کن چیزی کم نشده باشه و تشکر کردم و خداحافظی و اومدم سمت هتل.

چندتا نکته بگم:
    *حتما در تمام مراحل لبخند به لبتون باشه باعث می شه انرژی مثبت به طرف مقابل بدین.
    *برخوردهای خیلی مودبانه و متین هست.
    *آقای Fadi اینقدر با متانت و شمرده صحبت می کنن که هیچ استرسی برای اینکه نفهمین چی می گه به خودتون راه ندین.ایشون بسیار خوش برخورد هستن.
    *صدا کاملا واضح هست نگران اینکه بلندگوها مشکل داشته باشن یا میکروفن ها نباشین.

Junior Member

با سلام ،
    من برای master of architecture پذیرش گرفتم ، fund هم ندارم . قبلا هم یکبار برای ویزای توریستی از سوریه اقدام کرده بودم که رد شدم . به نظرتون عشق آباد، برای من گزینه مناسبی هست؟
    اگر پاسخ تون + هست ، من بدون fund چه مدارکی باید ببرم ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط elliot نمایش پست ها
    با سلام ،
    من برای master of architecture پذیرش گرفتم ، fund هم ندارم . قبلا هم یکبار برای ویزای توریستی از سوریه اقدام کرده بودم که رد شدم . به نظرتون عشق آباد، برای من گزینه مناسبی هست؟
    اگر پاسخ تون + هست ، من بدون fund چه مدارکی باید ببرم ؟
    تجربه دوستانی که رفتند نشون داده کسانی که قبلا ریجکت شدند در عشق اباد هم ریجکت شدن. البته نمی شه حکم 100 درصد داد. اما ریسکش بالاست.
    برای تمکن مالی هم یک نامه بانکی با مبلغی که هزینه هاتون کاور کنه ببرید (برای خیلی از سفارت ها قابل قبوله)
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

سلام

من هم 24 آوریل مصاحبه داشتم و بعد از 11 روز کاری کلیر شدم. دکترای مکانیک فوق فاند ... لطفا اگر کسی از دوستان برای مصاحبه می ره و میتونه زحمت پیک آپ ویزای منو بکشه لطفا به من خبر بده ... ممنون

دوستان عزیز سلام
    من پدر و مادرم گرین کارت آمریکا دارن و برادرم هم سیتی زن اونجا و من هم از یه دانشگاهه معمولی تو همون شهره اونا پذیرش گرفتم الانم دنبال وقت گرفتنه سفارتم حالا یا دبی یا عشق آباد
    ضمنا حساب بانکیه برادرم تو آمریکا خوبه و چند ساله اوکیه! و برادرم ساپورتم کرده
    شما برای من چه آینده ای تو مصاحبه تصور میکنید؟
    خیلیی ممنون

Junior Member

سلام
    یکی از دوستان من هم دقیقا شرایطش با شما یکی هست. با این تفاوت که ایشون خواهرشون سیتی زن هستند برای ms میرفت و بدون فاند.
    برای مصاحبه رفت عشق آباد ه ریجکت شد. علت اصلی هم گفتند که چون پدر و مادرتون گرین کارت دارند و خواهرتون سیتی زن هستند احتمال برگشت خیلی کمه
    حالا ایشون برای تاشکند وقت گرفتن امیدوارم اینبار موفق بشن شما هم همینطور

نقل قول نوشته اصلی توسط amirlegend1987 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من پدر و مادرم گرین کارت آمریکا دارن و برادرم هم سیتی زن اونجا و من هم از یه دانشگاهه معمولی تو همون شهره اونا پذیرش گرفتم الانم دنبال وقت گرفتنه سفارتم حالا یا دبی یا عشق آباد
    ضمنا حساب بانکیه برادرم تو آمریکا خوبه و چند ساله اوکیه! و برادرم ساپورتم کرده
    شما برای من چه آینده ای تو مصاحبه تصور میکنید؟
    خیلیی ممنون

Junior Member

منم تقریبا همینه شرایطم با این تفاوت که مادر پدرم در پروسه گرین کاردن....... بین تاشکند و دوبی موندم!!!!(پس عشق ابادم ریجکت میکنه!!)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)