صفحه 4 از 171 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil & Environmental ٍEngineering/ University of Alabama at Birmingham

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال ۲۰۱۲

با سلام ،

من دیروز در عشق آباد مصاحبه داشتم و ریجکت شدم متاسفانه!! اول از شرایط خودم بگم:
    1-مستر بدن فاند
    2-پذیرش عمران- محیط زیست از UAB
    3- بانک استیتمنت به میزان 110 میلیون ساپورت (20 از خودم و 90 از پدر)
    4 - 2 تا سند خونه و زمین به نام خودم + 3تا سند خونه به نام پدرم ( که البه سند های پدرم رو ارائه نکردم)
    5- شش سال سابقه کار مرتبط به رشتم با سابقه تامین اچتماعی و جاب آفر
    6- ویزای شنگن آلمان و اتریش در سال 2011
    7- 1بار ریجکت (برای ویزای توریستی از دوبی در سال 2009)
    8- عمه ام سیتیزن (در ایالتی غیر از دانشگاهم) + مادر بزرگم گرین کارد ( که البته ایشون ایران هستن)

آفیسر یه آقای حدودا" 36 تا 37 ساله، نسبتا" مهربون و کمی جدی، موهای مشکی، عینکی و بنظرم از نژاد زرد بود.
    همونطور که میدونید و دوستان هم قبلا" گفتن، در ترکمنستان قبل مصاحبه اون خانومی که پول رو میگیره ازتون میخواد که هر مدرکی رو که میتونه اپلیکشن شما رو ساپورت کنه، بدید که آفیسر مطالعه کنه قبل از مصاحبتون که من علاوه بر مدارکه اصلی( I-20, SEVIST وPassport) مدارک شماره 3،4 و 5 از لیست بالا رو دادم بهش.
    و اما از سوالهای بگم:
    1- برا چی میری آمریکا؟
    2- دورت چه مدت؟ برا چه رشته ای؟
    3- کی هزینتو میده؟
    4- ازم پرسید Why you LEFT your job ??? که من گفتم هنوز کارمو ترک نکردم و همینطور که در آفیرم میبینی، بکارم با پوزشن بهتر برمیگردم!
    5- چند سالت؟ کی فارق التخصیل شدی؟ بعدم گفت که تو این 2 سال بعد تحصیلت چکار میکردی؟ که گفتم: 2 سال نیستو 1 سال و 5 ماه :دی ، بعدم، خودم واسه تافل و جی آر ای آماده کردم .
    6- کسی آمریکا داری؟ که گفتم عمم، گفت That's it ??? که متوجه شدم باید مادر بزرگم رو هم میگفتم که اینجان ولی گرین کارد دارن، و بعد اونم گفتم.
    7- تا حالا برا ویزا اقدام کردی؟ کی؟ آفیسر بهت چی گفت وقتی ریجکتت کرد؟
    8-کدوم دانشگاه فارق التحصیل شدی؟
    9- بعد گفت آهان، واسه مستر الکترونیک میرفتی نه ؟؟؟!!!!! که اینجا فهمیدم تصمیم رو قبلا" گرفته و اصلا" به اپلیکیشن منم نگاهی نکرده که حتی بدونه رشتم چیه؟!!!! بعلاوه اینکه سوالارو که میپرسید، تند تند، و قبل اینکه حرفم تمام بشه، میزد تو حرفم و میرفت سوال بعدی!
    در آخر هم گفت : Ok, let me a minute and please seat down . منظورش این بود که بشینم صندلی کنار.
    و بعد 2 دقیقه تایپ کردن، صدام زد و گفت Unfortunately, I can't grant you US visa at this time! و بعد که دلیل پرسیدم، یه برگه در آورد و زیر Section B 212 رو خط کشید و گف برو و این سکشن رو بخون، که گفتم من این سکشن از قانون امیگرشن ایالات متحده رو حفظم ( قبلا" در ریجکت قبلیم هم همین برگه رو داده بودن بهم و من مفصل تو سایت خودشون، ازش خونده بودم)، این 1 قانون کلی، ممکن بیشتر توضیح بدی؟ که گفت : !!Sorry, I can,t give you any more Information about your Visa denial
    لازم بذکر اون روز 6 نفر بوذیم کلا": 1 خانم و آقا و یه خانم و آقا با دختر جوانشون، که همگی برای ویزیتور و به همه هم دادن. روز قبل هم 9تا ایزانی بودن ، ویزیتور که به همه داده بودن، غیر یه خانوم آقا که قبلش 2 بار از دوبی ریجکت شده بودن.

در نهایت، من تصور میکنم که با توجه به مجموع شرایطم، و تجربه روز قبل 2 نفر ( که فبلا" ریجکت شده بدن) علت ریجکتم، ریجکت شدن در دبی بود در 3 سال پیش!!
    ضمن ایکه اصلا" و اصلا" عشق آبد رو برای دوستانی که 1 بار ریجکت شدن توصیه نمیکنم، خوشحال میشم اگه کسی توصیه یا پیشنهادی داره بهم بده، چون اگر دوبی وقت بده، میخوام دوباره برای دوبی اقدام کنم.
    ویرایش توسط Visible : February 29th, 2012 در ساعت 07:02 PM

سلام به دوستان گلم
    من به همراه داييم از مشهد ميخوايم اقدام كنيم براي وقت سفارت
    اما امروز كه ميديدم تمامي وقتهاي ماه مارچ براي ايرانيان پر بود و هر چه بود براي ساعت 2 و فقط مخصوص مقيمان تركمنستان هست
    RESIDENTS OF TURKMENISTAN ONLY.
    حالا از دوستان عزيز سوال داشتم كه آيا بايد اين وقت رو از طريق آژانسها بگيرم ؟
    كه به من گفتن براي هر نفر 150 دلار ميگيرند براي وقت سفارت
    و دوم اينكه بايد دعوت نامه عشق آباد داشت ؟
    از كجا ميشه گرفت ؟ اگه با تور بريم ايا خود آژانس اين كار رو ميكنه؟
    الان فرم DS 160 ما كامل هست اما نهاييش نكردم
    ممنون يشم به طور كامل و دقيق اين 2 مورد رو دوستان مطلع جواب بدند؟
    1- آيا ميشه مستقيما خودمون وقت سفارت رو آنلاين بگيريم ؟ و چه زماني بايد اقدام كرد؟
    2- جريان اين دعوتنامه عشق آباد براي گرفتن وقت سفارت رو هم لطفا توضيح بديد
    اگر كسي از دوستان هم مايل بود با هم همسفر بشيم
    ممنون از شما و منتظر جواب شما دوستان عزيز هستم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Visible نمایش پست ها
    با سلام ،

1-مستر بدن فاند
    4 - 2 تا سند خونه و زمین به نام خودم + 3تا سند خونه به نام پدرم ( که البه سند های پدرم رو ارائه نکردم)
    8- عمه ام سیتیزن (در ایالتی غیر از دانشگاهم) + مادر بزرگم گرین کارد ( که البته ایشون ایران هستن)

آفیسر یه آقای حدودا" 36 تا 37 ساله، نسبتا" مهربون و کمی جدی، موهای مشکی، عینکی و بنظرم از نژاد زرد بود.
    همونطور که میدونید و دوستان هم قبلا" گفتن، در ترکمنستان قبل مصاحبه اون خانومی که پول رو میگیره ازتون میخواد که هر مدرکی رو که میتونه اپلیکشن شما رو ساپورت کنه، بدید که آفیسر مطالعه کنه قبل از مصاحبتون که من علاوه بر مدارکه اصلی( I-20, SEVIST وPassport) مدارک شماره 3،4 و 5 از لیست بالا رو دادم بهش.
    و اما از سوالهای بگم:
    1- برا چی میری آمریکا؟
    3- کی هزینتو میده؟
    4- ازم پرسید Why you LEFT your job ??? که من گفتم هنوز کارمو ترک نکردم و همینطور که در آفیرم میبینی، بکارم با پوزشن بهتر برمیگردم!
    5- چند سالت؟ کی فارق التخصیل شدی؟ بعدم گفت که تو این 2 سال بعد تحصیلت چکار میکردی؟ که گفتم: 2 سال نیستو 1 سال و 5 ماه :دی ، بعدم، خودم واسه تافل و جی آر ای آماده کردم .
    6- کسی آمریکا داری؟ که گفتم عمم، گفت That's it ??? که متوجه شدم باید مادر بزرگم رو هم میگفتم که اینجان ولی گرین کارد دارن، و بعد اونم گفتم.
    9- بعد گفت آهان، واسه مستر الکترونیک میرفتی نه ؟؟؟!!!!! که اینجا فهمیدم تصمیم رو قبلا" گرفته و اصلا" به اپلیکیشن منم نگاهی نکرده که حتی بدونه رشتم چیه؟!!!! بعلاوه اینکه سوالارو که میپرسید، تند تند، و قبل اینکه حرفم تمام بشه، میزد تو حرفم و میرفت سوال بعدی!
    در آخر هم گفت : Ok, let me a minute and please seat down . منظورش این بود که بشینم صندلی کنار.
    و بعد 2 دقیقه تایپ کردن، صدام زد و گفت Unfortunately, I can't grant you US visa at this time! و بعد که دلیل پرسیدم، یه برگه در آورد و زیر Section B 212 رو خط کشید و گف برو و این سکشن رو بخون، که گفتم من این سکشن از قانون امیگرشن ایالات متحده رو حفظم ( قبلا" در ریجکت قبلیم هم همین برگه رو داده بودن بهم و من مفصل تو سایت خودشون، ازش خونده بودم)، این 1 قانون کلی، ممکن بیشتر توضیح بدی؟ که گفت : !!Sorry, I can,t give you any more Information about your Visa denial
    لازم بذکر اون روز 6 نفر بوذیم کلا": 1 خانم و آقا و یه خانم و آقا با دختر جوانشون، که همگی برای ویزیتور و به همه هم دادن. روز قبل هم 9تا ایزانی بودن ، ویزیتور که به همه داده بودن، غیر یه خانوم آقا که قبلش 2 بار از دوبی ریجکت شده بودن.

در نهایت، من تصور میکنم که با توجه به مجموع شرایطم، و تجربه روز قبل 2 نفر ( که فبلا" ریجکت شده بدن) علت ریجکتم، ریجکت شدن در دبی بود در 3 سال پیش!!
    ضمن ایکه اصلا" و اصلا" عشق آبد رو برای دوستانی که 1 بار ریجکت شدن توصیه نمیکنم، خوشحال میشم اگه کسی توصیه یا پیشنهادی داره بهم بده، چون اگر دوبی وقت بده، میخوام دوباره برای دوبی اقدام کنم.

به نطرم باید یک پذیرش خوب از دانشگاه بهتر و یا با فاند بگیرید که رفتنتون منطقی جلوه کنه. من دو نفر دیگه رو هم دیدم که با شرایط مشابه شما(که حتی یکیشون ریجکت قبلی نداشت) از عشقاباد رد شدن. ابنکه شما از یه دانشگاه پایین و پذیرش بدون فاند داشته باشید آفیسر فکر میکنه که شما فقط میخاین برید آمریکا.
    "اصلا" و اصلا" عشقآباد رو برای دوستانی که 1 بار ریجکت شدن توصیه نمیکنم". این حرف رو من هم کاملا تایید میکنم. به طور کلی چون عشقاباد به نسبت آنکارا کیس های کمتری از ایرانیها رو بررسی کرده با دیدن موارد خاص سریع ریجکت میکنه و یا اگر خیلی لطف کنه به واشنگتن ارجاع میده که در اونصورت هم حسابتون با کرام الکاتبین
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط heleda نمایش پست ها
    به نطرم باید یک پذیرش خوب از دانشگاه بهتر و یا با فاند بگیرید که رفتنتون منطقی جلوه کنه. من دو نفر دیگه رو هم دیدم که با شرایط مشابه شما(که حتی یکیشون ریجکت قبلی نداشت) از عشقاباد رد شدن. ابنکه شما از یه دانشگاه پایین و پذیرش بدون فاند داشته باشید آفیسر فکر میکنه که شما فقط میخاین برید آمریکا.
    "اصلا" و اصلا" عشقآباد رو برای دوستانی که 1 بار ریجکت شدن توصیه نمیکنم". این حرف رو من هم کاملا تایید میکنم. به طور کلی چون عشقاباد به نسبت آنکارا کیس های کمتری از ایرانیها رو بررسی کرده با دیدن موارد خاص سریع ریجکت میکنه و یا اگر خیلی لطف کنه به واشنگتن ارجاع میده که در اونصورت هم حسابتون با کرام الکاتبین
    موفق باشید

ممنون از اظهار نظرتون، اما با نظرتون موافق نیستم، UAB رنک 147 داره در US NEWS و در CIVIL هم دانشگاه خوبی محسوب میشه ( رنک Engineering School 127) . بعلاوه اینکه، من دوستان خیلی زیادی رو دیدم که با دانشگاه هایی خیلی رنک پایین تر ( بعضا" تا رنک 480!) هم ویزا گرفتن بدون فاند! تو همین فروم، بچه هایی بودن که از دانشگاه UNR (رنک 190) گرفتن بدون فاند و به راحتی هم ویزا گرفتن! و به عقیده خودم، دلیل عمده ریجکت شدنم، ریجکت قبلیم هست در دوبی 3 سال پیش!
    در هر حال، با توجه به شرایط فعلی، اگه پیش نهادی دارین برای سفارت جدید و اقدام مجدد، ممنون میشم بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط kambizkambiz نمایش پست ها
    سلام به دوستان گلم
    من به همراه داييم از مشهد ميخوايم اقدام كنيم براي وقت سفارت
    اما امروز كه ميديدم تمامي وقتهاي ماه مارچ براي ايرانيان پر بود و هر چه بود براي ساعت 2 و فقط مخصوص مقيمان تركمنستان هست
    RESIDENTS OF TURKMENISTAN ONLY.
    حالا از دوستان عزيز سوال داشتم كه آيا بايد اين وقت رو از طريق آژانسها بگيرم ؟
    كه به من گفتن براي هر نفر 150 دلار ميگيرند براي وقت سفارت
    و دوم اينكه بايد دعوت نامه عشق آباد داشت ؟
    از كجا ميشه گرفت ؟ اگه با تور بريم ايا خود آژانس اين كار رو ميكنه؟
    الان فرم DS 160 ما كامل هست اما نهاييش نكردم
    ممنون يشم به طور كامل و دقيق اين 2 مورد رو دوستان مطلع جواب بدند؟
    1- آيا ميشه مستقيما خودمون وقت سفارت رو آنلاين بگيريم ؟ و چه زماني بايد اقدام كرد؟
    2- جريان اين دعوتنامه عشق آباد براي گرفتن وقت سفارت رو هم لطفا توضيح بديد
    اگر كسي از دوستان هم مايل بود با هم همسفر بشيم
    ممنون از شما و منتظر جواب شما دوستان عزيز هستم
    برای پاسخ تمام سوالاتتون به این لینک مراجهع کنید. فردا احتمالا وقت برای ایرانیها باز بشه. http://www.applyabroad.org/forum/sho...B0%DB%B1%DB%B2

ممنون از اظهار نظرتون، اما با نظرتون موافق نیستم، UAB رنک 147 داره در US NEWS و در CIVIL هم دانشگاه خوبی محسوب میشه ( رنک Engineering School 127) . بعلاوه اینکه، من دوستان خیلی زیادی رو دیدم که با دانشگاه هایی خیلی رنک پایین تر ( بعضا" تا رنک 480!) هم ویزا گرفتن بدون فاند! تو همین فروم، بچه هایی بودن که از دانشگاه UNR (رنک 190) گرفتن بدون فاند و به راحتی هم ویزا گرفتن! و به عقیده خودم، دلیل عمده ریجکت شدنم، ریجکت قبلیم هست در دوبی 3 سال پیش!
    در هر حال، با توجه به شرایط فعلی، اگه پیش نهادی دارین برای سفارت جدید و اقدام مجدد، ممنون میشم بدین.

سلام.دوست خوب.ان شالا شما هم موفق میشید ویزا بگیرید.من خودم یکبار رفتم قبرس و چون برا مستر بودم رد شدم.بعد رفتم دبی بعد از 1 ماه و انجا هم مجدد رد شدم.در بار اخر رفتم دوباره دبی چون عشق اباد میدونستم روندش اینه که اگه از دبی رد شده باشی انجا هم رد میشی.و چارهای نماند جز اینکه بروم دوباره دبی و خدا را شکر رفتم و قبول شدم.ولی فقط و فقط خواست خدا بود و بس.حالا برا شما هم نمیشه چیزی گفت چون هیچکی نمیدانه که مثلا سفارتX بری قبول میشی یا نه؟خیلی ها به من گفتند برو بیروت یا تاشکند و مطمعنم اگه هر کدوم از اونا را رفته بودم حتما دوباره رد میشدم و برای همیشه امریکا را کنار میگذاشتم.چون من با خودم قرار گذاشتم که این بار بار اخره.حالا شماخودتان باید تصمیم بگیرید کجا برید.اما من فقط یک چیز یاد گرفتم که:سفارت خانه های دبی و ترکیه بهترند برای ما ایرانی ها حتی اگه 1 بار یا 2 بار با دلیل منطقی رد بکنند شخص را و ان شخص بره و نقصشو رفع کنه تا بره یه سفارت هایی که با موارد ایرانی اشن نیستند.چه بسا من خودم اگه از همان بار اول دبی رفته بودم به جای قبرس حداقل بار دوم از همان دبی اوکی میگرفتم چون پرونده من مشکلی نداشت.قبرس گفت به مستر ویزا نمیدیو و فقط دکتر میخواهیم .دبی هم گفت چه درس هایی باید پاس کنی که من هل شدم بگم و در مورد گواهی بانکی پرسید که یهخورده نقص داشت ولی بار سوم کامل کردم و خدا را شکر قبول شدم.من برا مستر بدون فاند میروم و رنک دانشگاهم در امریکا 180 هست و در دنیا 400.ولی همه چی به خوب پرزنت کردن شخص و شخصیت اکادمی واقعیش داره.اگه بفهمند که شخص واقعا دنبال تحصیله نه کار یا هدف دیگه حتما قبول میشه اگه افسرش هم منطقی باشه نه مثل افسر قبرس که فقط گیر مستر بود و 1 سال وقت مرا هدر داد.پیروز باشید.پیام شخصی به من ندید چون ایمیل مال من نیست و مال کس دیگری است.با سپاس از دوستان

Junior Member

دوستان، من با وقت سفارت امریکا برم دنبال ویزای ترکمنستان یا اینکه به آژانس بگم دعوت نامه واسم جور کنه ؟ دوستانی که جدیدا ویزای ترکمنستان گرفتند ممنون می شم راهنمایی کنند.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar20 نمایش پست ها
    دوستان، من با وقت سفارت امریکا برم دنبال ویزای ترکمنستان یا اینکه به آژانس بگم دعوت نامه واسم جور کنه ؟ دوستانی که جدیدا ویزای ترکمنستان گرفتند ممنون می شم راهنمایی کنند.
    شما باید کانفرم وقتتون رو + کپی پاسپورتتون ، ببرید سفارت ترکمنستان، بعد اگه درخواست ویزای فوری بدید(55$) میگه برو 1 هفته دیگه بیا که وقتتون رو استعلام کنند، و بعد از 1 هفته، پاسترون رو میگیره و 3 روزه بعد ویزا رو میده. ویا اگرم درخواست عادی بدید (35$) که 2 هفته طول میکشه استعلام کنه، و 3 روز بعد از جواب استعلام هم، ویزاتو میده.
    موفق باشی

سلام

تو برگه ای که بهتون دادن نوشته ریجکت شدین؟

با سلام ،

1-مستر بدن فاند

و اما از سوالهای بگم:
    1- برا چی میری آمریکا؟
    3- کی هزینتو میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh_gh نمایش پست ها
    بچه ها ما بالخره نفهمیدیم الان عشق آباد خوبه برای ویزا یا نه؟ کسی از اینکه این روزها ویزا گرفته باشه توضیحی نداده
    برادر من و یکی از دوستانم دو هفته پیش ویزای توریستی گرفتن و سریع هم کلیر شدن (یکی یک روزه و یکی ذو هفته ای)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)