صفحه 65 از 171 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475115165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط mh85 نمایش پست ها
    بچه هايي كه سفارت رفتن، مدارك رو گفتيد اول ميگيرن، اصل مدارك رو هم همون موقع بايد بهشون بديم يا فقط ترجمه ها رو بايد داد و اگه لازم باشه اصل مدارك رو موقع مصاحبه به افيسر ميديم؟
    اصل مدارک مورد نیاز رو به خانمی که مدارکتون رو تحویل می گیره می دید، آفیسر تقریباً همشو بهتون پس خواهد داد.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

دوستان خواهشا یکم همکاری کنین.26 جون 12و13 نفر مصاحبه داشتن,دیروزم که باز حتما یه تعداد زیادی مصاحبه شدن,پس چرا هیشکی نمیاد تجربیاتتشو بنویسه؟!مگه چقد وقت میبره؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aysan_a نمایش پست ها
    دوستان خواهشا یکم همکاری کنین.26 جون 12و13 نفر مصاحبه داشتن,دیروزم که باز حتما یه تعداد زیادی مصاحبه شدن,پس چرا هیشکی نمیاد تجربیاتتشو بنویسه؟!مگه چقد وقت میبره؟!
    من واسه ۲۷ june رو نوشتم دیگه. صفحه قبله

با سلام خدمت همه دوستان عزیز مخصوصاً دوستانی که 6 و 7 تیر رو با هم تو هتل آک آلتین گذروندیم... دقت کنید ساعت check-out هتل 12 ظهره... سعی کنید همون موقع اتاق رو تحویل بدید چون اگه بیشتر بشه ممکنه ازتون پول بیشتری بگیره... فکر هم نکنید که ایرانه بتونین چونه بزنید....سعی کنید همون موقع تحویل بدید... درضمن اگر یه موقعی پاسپورتتون رو سفارت گرفت برای ویزا اصلاً نگران نباشید چون وقتی یه بار توی هتل رجیستر کردید، دفعه بعد بدون پاسپورت هم میتونید اتاق بگیرید البته فقط تو همون هتل.... ما ساعت 12 اتاق رو تحویل دادیم و بعد از اینکه 1 ساعت تو لابی هتل بودیم بسمت سفارت راه افتادیم و ساعت 1 و ربع رسیدیم دم سفارت. با نگهبان ورودی که صحبت کردیم گفت برید ساعت 1 و چهل دقیقه بیان... چون هوا گرم بود ما رفتیم تو لابی هتل پایتخت که همون نزدیکیها بود یه 20 دقیقه موندیم و دوباره اومدیم دم سفارت...نگهبان به ما گفت که بریم تقریباً 100 متری در سفارت وایسیم و تک تک به ما اشاره میکرد که بریم برای چک امنیتی و بعد ازاون هم رفتیم تو سفارت...برخوردشون هم خیلی خوب بود....بعد رفتیم مدارک و تحویل دادیم و رفتیم برای مصاحبه...خانوم تقریباً مسنی بود که خیلی هم خوش برخورد بود...انقدر فضای مصاحبه صمیمی بود که اصلاً فکرشو هم نمیکردم که دارم مصاحبه میشم...فکر میکردم داره با من گپ میزنه...خیلی خیلی خوب بود...حتی از ویزای ترکمنستان هم راحتتر بود...از ما زیاد سوال نپرسید چون من فرصت مطالعاتی میخواستم برم فقط پرسید چرا این دانشگاه میری و بعدش میخوای چیکار کنی؟ من هم گفتم که اون دانشگاه و استادی که میخوام برم پیشش خیلی عالی اند. بعدش گفتم چون من هنوز سربازی نرفتم پول زیادی رو بعنوان ودیعه (deposit) گذاشتم ایران که گارانتی کنه من برمیگردم. بعدش خانومه به ما گفت که ما ویزا شما رو تایید کردیم ولی برای بخاطر برخی فرآیندهای داخلی 10 روز کاری دیگه به ما ایمیل بزنید تا نتیجه کامل رو بهتون بگیم. دقت کنید که فیش پرداختی 160 دلار رو حتماً داشته باشید چون شماره رسید هم برای ایمیل زدن لازمه...برای pick-up ویزا هم لازمه. باز هم تأکید میکنم...سعی کنید با رفتار مناسب باعث بهتر شدن روند دادن ویزا به هموطنانتون بشید...چون کافی از یه ایرانی یه رفتار نامناسب ببینن...بعدش ممکنه گرفتن ویزا برای بقیه ایرانیها مشکل بشه... بنابراین سعی کنید همواره رفتاری مناسب و شایسته داشته باشید تا همه دوستانتون بتونن بعد از شما براحتی ویزا بگیرند. چون من و خانومم جز اولین نفرهایی بودیم که رفتیم مصاحبه از همه دوستان خبری ندارم ولی چند نفری که بعد از ما بودن هم ویزاشون تأیید شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - SUNY - Binghamton

سلام به دوستان. منم 27 جون ساعت 2 مصاحبه داشتم. کلا اون روز 14 نفر واسه مصاحبه اومده بودن از ایران که من شماره 14 (نفر آخر) بودم و همه ماها خیلی راحت approve شدیم و منتظر کلیر هستیم. من در این پست میخوام یه سری نکته که کمتر بهش اشاره شده رو بگم.

اول که اگه با هزینه ها مشکل ندارید با پرواز برید مشهد که خسته نشید و بتونین از بقیه سفر لذت ببرید. از اونجا بقیه مسیرو زمینی برید. من هم از تهران تا مشهد هوایی رفتم و اونجا با یک زوج خیلی باحال و با مرام همسفر شدم. ما وقتی که به صورت زمینی از مشهد به قوچان و از قوچان به مرز رفتیم اونجا با یک سری از دوستان دیگه هم همسفر شدیم. گروه ما شامل 3 تا زوج، 3 تا پسر مجرد و 1 دختر و مادرش بود. از اونجایی که هتل عشق آباد جا نداشت، همه تصمیم گرفتیم که بریم هتل آق آلتین. اول از هتل آق آلتین بگم.

1- اتاق ما تلفن نداشت!!
    2- اتاق 2 تا از زوجها ایر کاندیشنش خراب بود.
    3- اتاق دوستم 3 تا از لامپهاش سوخته بود.
    4- به خاطر 20 دقیقه دیرکرد تو تحویل کلید، دوستم مجبور شد 55$ پول بده.
    5- دیسکو، استخر، کازینو تعطیل بود.
    6- برخورد رسپشن اصلا خوب نبود.
    7- توی رستوران هتل، پیتزامون 40 دقیقه طول کشید تا حاضر شه.(کیفیت خیلی پایین)
    8- سایر غذا هاش هم به نسبت بیرون خیلی گرونتره.
    9- شامپوی حمام کیفیت و کمیتش! خیلی پایین بود.
    10- برای یک اتاق یک نفره شبی 75$ میگیره!!

بچه ها توصیه من اینه که روی انتخاب هتل دقت کنین. به خصوص اونایی که یه روز قبل از مصاحبشون میرسن. وقت دارین که حداقل به 5-6 تا هتل سر بزنین و مناسبترینشو انتخاب کنین. هر ماشین حدود 3-4 منات میگیره شما رو حدود 10 دقیقه تو شهر راه میبره.

راستی یه باکس مارلبرو عربی رو هم فراموش نکنین. هر پاکت سیگار و میتونین (به جای تقریبا 15 منات!!) به راننده ها یا جاهایی که میخواین پول بدین، بدین. عکس العمل راننده ها وقتی پاکت سیگارو میبینن دیدنیه!!!

نوشیدنی یا هر چیز دیگه رو از داخل هتل تهیه نکنین. همه جا سوپر مارکت هست و هر چی بخواین با قیمت یک پنجم یا یک چهارم قیمتی که تو هتل میدن تهیه میکنین!!!

نگران مصاحبه نباشید و با خودتونم به جز مدارک و پول، چیزی نبرید سفارت. وقت برگشت هم حتی اگه ساعت 4 بعد از ظهربه وقت ترکمنستان هم از عشق آباد بدون عجله راه بیفتین بازم به مرز میرسین پس عجله نکنین، دوستاتونم ول نکنین!!!
    بیایید یه روزی وطن را جایی برای ماندن کنیم...

نقل قول نوشته اصلی توسط sharri نمایش پست ها
    من واسه ۲۷ june رو نوشتم دیگه. صفحه قبله
    بله دوست عزیز شما لطف کردین,بقیه رو عرض کردم.ایشالا خبر کلیرتون رو بشنویم به زودی
    از 2تا دوست عزیزیم که تازه تجربیاتشونو نوشتن ممنونم
    good luck

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Sh نمایش پست ها
    ممنون. از مرز تا مشهد چند ساعت دقیقا راهه؟ بلیط قطار برگشت ساعت 19:45 باشه می رسم به قطار یا دقیقه 90 و ریسکی می شه؟
    3 تا 3.30 ساعت. احتمالا بجنبی میرسی. وقتی از قوچان خواستی تاکسی بگیری با راننده طی کن که مستقیم ببرتت ایستگاه راه آهن (به جای میدون پارک)

دوستانی که برای آگوست 2012 عازم
    Stillwater هستند لطفا پیام بدهند.

Junior Member

سلام. لطفا از ويزاهاي توريستي هم يه آماري بدين. شنيدم عشق آباد فقط انگليسي و سخت شده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - SUNY - Binghamton

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid888 نمایش پست ها
    سلام. لطفا از ويزاهاي توريستي هم يه آماري بدين. شنيدم عشق آباد فقط انگليسي و سخت شده.
    دیروز یه پسره به نام مهدی که برای توریستی اقدام کرده بود مصاحبه داشت ولی نمیدونم چی شد.
    بیایید یه روزی وطن را جایی برای ماندن کنیم...

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک سیالات University of Cental Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط samie3000 نمایش پست ها
    دیروز یه پسره به نام مهدی که برای توریستی اقدام کرده بود مصاحبه داشت ولی نمیدونم چی شد.
    متاسفانه ریجکت شدن. این 3-4 روز که من عشق آباد بودم همه دانشجو ها قبول شدن و همه توریستی ها به جز یه زن و شوهر پیر ریجکت. البته یه نفر هم که واس کنفرانس میخواست بره و خیلی تاریخش نزدیک بود بدون کلیر فرداش ویزارو گرفت
    اطلاعات خود را در مورد دانشگاه ها با GPA زیر 3 یا دانشگاه هایی که GPA نسبت به سایر مدارک اهمیت کمتری دارد را در اختیار همه بگذاریدhttp://www.applyabroad.org/forum/sho...195#post580195

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)