صفحه 90 از 171 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

چرا این هفته هیچکس درست و دقیق مثل هفته های قبل توضیح نمیده از تعداد قبولیها و ریجکتیها؟

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshiine نمایش پست ها
    تجربیات 19 جولای من!!!!

مستر بدون فاند از اریزونا استیت...

سوال هایی که از من پرسید:

اول گفت بگو چرا میخوای بری امریکا و ریسرچ اینترستت چیه و بعد درست میخوای چی کار کنی؟پشت سر هم پرسید تا من جواب 3 تاشو بدم

بعد گفت شغل پدرت چیه.....بعد گفت ماشین پدرت چیه!!!!!! داداشتم ماشین داره؟؟؟؟؟ مامانتم رانندگی میکنه؟؟؟؟؟ خودت چی؟؟؟؟؟

شاید چون مستر بدون فاند بودم میخواست بدونه وضعیت مالیمون چه جوریه.....

بعد پرسید برادرت کجا درس خونده...با هم زندگی میکنین؟ اکی ویزاتون اپروو شد....

کلیرنس خوردم
    روزی که من بودم همه ایرانی بودن...البته زیاد از کسی خبر ندارم....
    میشه بگید b.sچقدر بردین؟به نام کی؟ازتون خواست که نشون بدین یا فقط همین سوالارو پرسید؟

من 18 جولای ساعت 2 وقت داشتم.
    کلا 9 نفر بودیم همه دانشجو (گویا 7 یا 8 نفر دکتری + یک یا دو نفر مستر) و تا اونجا که می دونم همه گرفتیم ولی همه رفتند برا کلیرنس.
    چون بعد از مصاحبه اغلب کسی نمی مونه و میرند هتل، اطلاعاتم کامل نیست ولی:
    دوتا دکتری کامپیوتر + دکتری مکانیک (خودم) + یک زن و شوهر دکتری صنایع + یک دکتری ریترنینگ که رشتش رو نفهمیدم و ...
    ساعت 1.5 یکی یکی صدامون زدند داخل حدود نیم ساعتی تو یک اتاق انتظار نشستیم و یه مانیتور بزرگ بود که داشت در مورد خوبی های آمریکا از هر لحاظ توضیح میداد! (انگار ما هنوز شک داشتیم می خوایم بریم آمریکا یا نه!) بعد یکی یک شماره بمون دادند و یکی یکی صدا می زد برای دادن مدارک که عملا از خود مصاحبه ها بیشتر طول کشید! هر مدرکی بخواد خودش میگه از دکتری ها ریسرچ پلن، رزومه و SOP رو می خواست به علاوه مدارک دیگه مثل I20 اگه بدون فاند یا پارشال بودی BS و کانفرم DS160 و 160 دلار پول.
    بعد به همون ترتیب صدا می زد اتاق مصاحبه و خوب اینجاش بهترین قسمتشه چون همون خانوم مهربونه که من می خوام بش بگم "خاله" اونجا نشسته بود و یه چندتایی سوال در مورد کاری که می خوای بکنی، چرا می خوای بری اونجا و برنامت بعدش چیه و سربازی و اینا از من پرسید. راستش فکر کنم از من خیلی سوال نپرسید ولی خیلی فرم من رو به دقت می خوند. آخرش به من گفت تبریک می گم که اپرو شدی ولی نیاز به کلیرنس داری و یه برگه به من داد و گفت خیلی زود بهتون ایمیل می زنیم. آخرش هم ازم پرسید تو تاشکند چی شده بود؟ منم گفتم آفیسره بهم گفت با کیس شما آشنایی ندارم.
    من فکر می کنم خیلی از سوالای این آفیسر برا پر کردن سکوت هست مثلا وقتی در مورد زمینه کاری از من پرسید اصلا گوش نمی کرد منم داشتم چرت می گفتم! ولی شما حواستون باشه یک جواب 30 ثانیه ای خوب بهش بدین.
    با انرژی مثبت برید داخل اتاق مصاحبه نه خیلی بی تفاوت و نه با استرس . لبخند بزنید و راحت باشید.
    در ضمن آخر مصاحبه بهش گفتم من بچه آخر خونوادم و پدر و مادرم پیرند نمی تونن بیان دیدن من میشه مالتی بدین؟ اونم گفت ما به همه شما مالتی میدیم به دوستاتون بگید. اومدم بیرون دیدم همه همین رو پرسیدند و به یکی هم گفته بود چرا اینقدر می پرسید!
    پس توصیه می شود بچه های روزای آینده دیگه ازش نپرسند چون قراره به همه مالتی بدن سوالای ما اگه تاثیر بد نداشته باشه، کمکی هم نمی کنه برا مالتی دادن اونا (به جز حساس کردنشون).
    من در حالی رفتم برا مصاحبه که 24 ساعت قبلش هنوز ویزای ترکمنستان رو نگرفته بودم و تازه تهران هم بودم. کلا 4 ساعت هم عشق آباد نموندم. در مورد سفر شگفت انگیزم و اینکه چطور رسیدم و اینکه چندبار ممکن بود نرسم به مصاحبه براتون جدا گونه خواهم نوشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng at Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    میشه بگید b.sچقدر بردین؟به نام کی؟ازتون خواست که نشون بدین یا فقط همین سوالارو پرسید؟
    دانشگاه 38000 تا میخواست .من 40 هزار تا بردم...بی اس هم ماله 2 ماه پیش بود :دی
    خدارو شکر چیزی نگفت...من تو مدرک هایی که ازم خواست تنها مدرک اضافی که دادم سند یک ملک بود...چون بدون فاند بودمو بی اس هم یکم قدیمی بود ترسیدم گیر بده....
    به نام پدرم بود
    جزو مدارک اصلی هست بی اس...البته واسه بدون فاند ها
    از دوستان عزیز(خانوم) که عازم Arizona State University هستند درخواست دارم برای هماهنگی پیغام خصوصی بدهند

Junior Member

سلام دوستان

من دو روز دیگه مصاحبه دارم، تو اینجا دیدم که از یکی از بچه ها درباره شرایط دانشگاه ها و دانشجوها تو ایران بعد از انتخابات پرسیده بودن، می خواستم بدونم بهترین جواب به این جور سوال ها در زمینه مسائل سیاسی ایران چیه؟

سوال دومم اینکه من تمام عنوان های زمینه های کاریمو از CV و SOP ام پاک کردم به توصیه ی بعضی ها در این سایت، رشته ام مهندسی مواد و کارایی که تا حالا کردم از لحاظ نظامی حساس نیست اما به هر حال اکثر موضوعات material در مسائل نظامی کاربرد داره، می خاستم از اونایی که تجربه دارن بپرسم اینجوری شک نمی کنن که چرا رزومه ی من هیچ به صورت دقیق و جزئی به زمینه های کاری من اشاره نکرده؟؟

Junior Member

سلام من مستر بدون فاند علوم کامپیوترم از UCI. متاسفانه روز 21 جون از باجه 3 دبی ریجکت شدم... اسپانسر من داییمه که اون هم تو کالیفرنیاست و سیتیزنه. یه اشتباه احمقانه کردم که detail حساب داییممو همراه با bs دادم به آفبسر اونم از توش یه واریز قلمبه در آورد که مربوط به سه هفته پیش بود و ازم پرسید واسه چی بوده منم که نمی دونستم فقط گفتم حدس می زنم salary بوده باشه و خواستم مدارک کاری داییمو نشون بدم که قبول نکرد ببینه و گفت که با این که دانشجوی خوبی هستی فکر نمی کنم بتونی هزینه تحصیلتو بدی، برو فاند بگیر دوباره اقدام کن. داییم یه bs دیگه هم داشت که تو ژانویه باز شده بود و چون تازه بود اونم قبول نکرد. دایی من قبلا سه نفر دیگرو هم ساپورت کرده، من اینم بهش گفتم ولی قبول نکرد. گفتم ساپورت مالی مادرم هم هست که چند تا سند داره اونم حاضر نشد ببینه!... جالب اینجاست که این پوله واقعا salary داییم بوده و من الان مدارک بانکی و کاری دارم که اینو ثابت می کنه و کل گردش مالی business اش هم تو یه سال گذشته نشون میده. در ضمن توی I-20 هم اسمش به عنوان اسپانسر من خورده. با این شرایط به نظرتون از ترکمنستان وقت بگیرم یا ریسک ریجکت شدنش بالاست؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط engnegar نمایش پست ها
    سلام من مستر بدون فاند علوم کامپیوترم از UCI. متاسفانه روز 21 جون از باجه 3 دبی ریجکت شدم... اسپانسر من داییمه که اون هم تو کالیفرنیاست و سیتیزنه. یه اشتباه احمقانه کردم که detail حساب داییممو همراه با bs دادم به آفبسر اونم از توش یه واریز قلمبه در آورد که مربوط به سه هفته پیش بود و ازم پرسید واسه چی بوده منم که نمی دونستم فقط گفتم حدس می زنم salary بوده باشه و خواستم مدارک کاری داییمو نشون بدم که قبول نکرد ببینه و گفت که با این که دانشجوی خوبی هستی فکر نمی کنم بتونی هزینه تحصیلتو بدی، برو فاند بگیر دوباره اقدام کن. داییم یه bs دیگه هم داشت که تو ژانویه باز شده بود و چون تازه بود اونم قبول نکرد. دایی من قبلا سه نفر دیگرو هم ساپورت کرده، من اینم بهش گفتم ولی قبول نکرد. گفتم ساپورت مالی مادرم هم هست که چند تا سند داره اونم حاضر نشد ببینه!... جالب اینجاست که این پوله واقعا salary داییم بوده و من الان مدارک بانکی و کاری دارم که اینو ثابت می کنه و کل گردش مالی business اش هم تو یه سال گذشته نشون میده. در ضمن توی I-20 هم اسمش به عنوان اسپانسر من خورده. با این شرایط به نظرتون از ترکمنستان وقت بگیرم یا ریسک ریجکت شدنش بالاست؟
    بگیرید از عشق اباد.من با شرایط بدتر از شما هم شنیدم گرفتن از ترکمنستان.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinamd نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دو روز دیگه مصاحبه دارم، تو اینجا دیدم که از یکی از بچه ها درباره شرایط دانشگاه ها و دانشجوها تو ایران بعد از انتخابات پرسیده بودن، می خواستم بدونم بهترین جواب به این جور سوال ها در زمینه مسائل سیاسی ایران چیه؟

سوال دومم اینکه من تمام عنوان های زمینه های کاریمو از CV و SOP ام پاک کردم به توصیه ی بعضی ها در این سایت، رشته ام مهندسی مواد و کارایی که تا حالا کردم از لحاظ نظامی حساس نیست اما به هر حال اکثر موضوعات material در مسائل نظامی کاربرد داره، می خاستم از اونایی که تجربه دارن بپرسم اینجوری شک نمی کنن که چرا رزومه ی من هیچ به صورت دقیق و جزئی به زمینه های کاری من اشاره نکرده؟؟
    سلام

من 11 جولای بودم. آفیسر آخر سر داشت خداحافظی می کرد یه دفعه ازم این سؤالو پرسید و منم که اصلا انتظار این سؤالو نداشتم هول شدم و پرت و پلا جواب دادم!!!

-چند روز پیش از یکی از دانشجوها شنیدم که بچه های دانشگاه شماخیلی تو زمینه سیاسی فعالند. درسته؟
    -(با تته پته) نه، این مال قبلآ بود، الان دیگه همه سرشون به درسشون گرمه!!!!!!!!
    -فکر می کنی چرا این طوری شده؟
    -نمی دونم، شاید به خاطر تغییر نسل!!!!!! نسل جدید لااقل تو دانشگاه ما سرشون به درسه فقط!!!!
    -باشه. موفق باشی.

جوابم اصلا خوب نبود. راستش من اولین جوابی که به نظرم رسید، این بود که بگم فلان دانشگاه ای چند ساله خیلی فعاله. ولی در عرض همون چند ثانیه که داشتم جوابمو پروسس می کردم، دیدم این طوری دانشجوهای اون دانشگاه رو هم تو دردسر میندازم (همون طور که احتمالا یه بنده خدایی قبل من، منو با اون حرفش تو دردسر انداخته! البته شایدم آفیسر از خودش اینو گفته ) به هر حال سعی کنید هر جوابی می دین، نفرات بعدی خودتون رو هم مد نظر قرار بدید که جوابتون برای اونا مشکل ساز نشه.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان ... من در دو ماه گذشته از 3 سفارت تاشکند و کوالالامپور و دوبی ریجکت شدم و هر 3 بار هم به این خاطر که به شهری که برادرم توش درس می خونه واسه تحصیل می خواستم برم و برای بار چهارم دارم می رم ترکمنستان ... من واسه ارشد مکانیک و بدون فاند می رم . اول اینکه می خواستم بدونم کسی با شرایط من بوده که از ترکمنستان بگیره ... یعنی 2 یا 3 بار ریجکتی؟
    دوم هم اینکه من 15 آگوست وقت دارم و شاید یکی دیگه هم با من باشه ... ما از مشهد می ریم ... خواستم بگم که از بچه ها اگه کسی هست خبر بده که با هم بریم ... اطفا اگه کسی واسه این تاریخ هست و می خواد با هم بریم خبر بده ... موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)