صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: کسانی که از دانشگاه McGill پذیرش دارند و عازم هستند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کسانی که از دانشگاه McGill پذیرش دارند و عازم هستند

سلام مجدد

یه چیزهای دیگه هم به ذهنم رسید گفتم شاید بد نباشه بگم:

اگه تو سایتی که گفتم رفته باشید می‌بینید که تو آگاهی‌ خونه‌ها ۱.۵ یا ۲.۵ یا ۳.۵ می‌بینید. آپارتمان ۱.۵، همون سویت یک نفره است که آشپز خونه جدا نداره، اتاق خواب جدا هم نداره، اگه اشتباه نکنم، ۲.۵ فقط آشپز خونه جدا داره، و ۳.۵ هم یک اتاق خواب جدا داره...

معمولا تو آگاهی‌‌هاشون مینویسن که چه چیز‌های هم includ هست. مثلا heat یا همون سیستم گرمایشی، یا furnished هست یا نه.... پول آب اینجا مجانیه...

یه سایت دیگه هم که میتونید برید ا آگهی خونه‌ها رو ببینید سایت craglist.com هست....

Junior Member

سلام هانی جان

خیلی ممنون از لطفتون، هم بابت این دو پست و هم پیام خصوصی که به من فرستاده بودین.

من اول در نظر داشتم بیام اونجا و بعد دنبال خونه بگردم. چون قاعدتا آدم اگه ببینه کجا می ره، بهتر میتونه تصمیم بگیره. اما تو ایمیلی که با مسوول دپارتمان داشتم، ایشون می گفت که معمولا قراردادها از اول سپتامبر هست و اونطوری ناچار می شی سه هفته توی هتل بمونی که مسلما هزینه بالایی داره. فکر می کنین چقدر این گفته صحت داره؟
    شما امکان ارزونتری برای اسکان موقت سراغ دارین؟

اون سایتی رو که معرفی کرده بودین دیدم، سایت خیلی خوبیه (لینکشو اینجا می ذارم برای بقیه: https://home.mcgill.ca/classified/housing/)
    اما مساله اینه که چقدر می تونیم روی صرف این توضیحات تصمیم بگیریم. منظورم اینه که تو ایران حداقل من این تجربه رو زیاد دارم که خونه ای که توی روزنامه یا بنگاه معرفی میشه ایرادخای خیلی زیادی داره که تا نبینیم، نمی تونیم با خیال راحت اجاره کنیم. اونجا چقدر میشه به سطح کیفیت خونه اطمینان داشت. (علاوه بر آدرس و تجهیزات که میشه ندیده از راه اینترنت هم چک کرد)

Junior Member

یک سوال دیگه:
    دانشگاه امکانی داره که بتونیم قبل از رفتن به مونترئال، بتونیم خونه off-campus رزرو کنیم یا قرارداد اولیه ببندیم؟

Junior Member

سلام

من هم برای ترم پاییز واسه دکترای مکانیک عازم مک گیل هستم. و در حال حاضر منتظر ویزا هستم.

من سه سال تو انگلیس زندگی کردم و میخواستم یه سری اطلاعات مفید بدم واسه کسانی که نگران

اسکان موقت در مونترال هستند. تا اونجایی که من تحقیق کردم تفاوت زیادی در قیمت خوابگاههای دانشگاه

و اتاق در خارج از دانشگاه نیست و با توجه به اینکه دانشگاه تعداد خوابگاه کافی واسه همه دانشجویان جدید

الورود نداره. به خصوص در این برهه زمانی که اکثرا خوابگاهها پر شدند، بهتره که دنبال سوئیت یا اتاق باشیم.

چند سایت در این زمینه که آگهی هاش رو معمولا خود ساکنین خونه های دانشجویی یا صاحبخونه ها میدند

از این قراره:

http://montreal.kijiji.ca/f-housing-W0QQCatIdZ34

http://www.eclassifieds4u.com/montre...lmkp2CatId13p1

http://www.montreallisting.ca/Search/housing/

که با توجه به نوع انتخابی که دارید میتونید در بین گزینه های موجود دنبال خونه یا اتاق مورد نظر بگردید. بعضی از آگهی

ها به زبان فرانسوی هستش ولی میتونید اونا رو تو سایتهای مترجم به انگلیسی برگردونید. یه نکته اساسی مکان و امکانات

خونه هستش. هر چند که مونترال سیستم مترو و اتوبوس کاملی داره ولی سعی کنید خونه ای رو پیدا کنید که نزدیکتر باشه.

میتونید کد پستی داده شده در آگهی رو در گوگل مپ سرچ کنید و ببینید خونه کجا واقع شده. خونه ها معولا سه نوع furnished

semi-furnished و unfurnished هستند که سعی کنید مبله باشه که احتیاج به خرید وسایل زندگی نداشته باشید. خونه های

semi-furnished معمولا یه میز مطالعه و تختخواب بدون تشک و یه کمد دارند و اصولا تلویزیون و مبلمان و وسایل آشپزخونه ندارند.

برای رزرو کردن هم باید به تاریخ موجود بودن خونه یا اتاق که از کی موجوده و نوع مدت قرارداد که میتونه یه ماهه باشه یا شش ماهه

یا یکسال توجه کنید و به صاحب آگهی ایمیل یا تلفن بزنید و باهاش هماهنگ کنید که از کی خونه رو میخواید و معمولا سر قولی که به

شما دادند میمونند و جای نگرانی نیست. بهتره نزدیکی های تاریخی که عازم هستید این کار رو انجام بدید.

یه راه حله دیگه واسه اسکان استفاده از Hostel و B&B هستش که البته هاستل ارزونتره و میتونید از عهده خرجش حتی واسه یه ماه

بر بیایید. هاستل ها معمولا اتاقهای 12، 8، 6، 4 و 2 تختخوابه دارند و شما فقط پول یکی از این تختها رو میدید و توی اتاق با دیگران سهیم

هستید که البته بعضی از اونا یه کمد شخصی که وسایلتون رو بزارید رو دارند. معمولا هم هاستلها محیط گرم و دوستانه ای دارند پس نگران

نباشید. شما حتی میتونید تو اتاقهای mixed یا single sex بمونید، بستگی به راحتی خودتون. قیمتهاش هم از 14 دلار داره تا 40 دلار بستگی

داره که تو کدوم نوع اتاق بمونید، مثلا اتاق دوتخته خصوصی از همه گرونتره و اتاق 8 تختخوابه معمولی ارزونترین. این هم دو سایت خیلی خوب

واسه پیدا کردن هاستل در تمام دنیا حتی تهران!

http://www.hostelworld.com/

http://www.hostelbookers.com/hostels/

فقط برای تایید کردن جایی رو که پیدا کردید، باید پنج درصد کل مبلغ مدت اسکان رو با کردیت کارد پرداخت کنید. بعد توی مدت یه هفتگی میتونید

از طریق وبسایت اعلام شده یا خود دانشگاه یا روزنامه های محلی خونه و اتاق مورد نظر خودتون رو ببینید و قرارداد ببنیدید. من خودم شاید از همین

راه دوم استفاده کنم/

امیدوارم که مفید باشه واستون موفق باشید دوستان....

کسی بوده که بدون GRE از این دانشگاه پذیرش گرفته باشه ؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

سلام؛
    دوستان عزیزی که دارن وسایلشون رو جمع میکنن و دیگه بانگ الرحیل براشون جاری شده (!)، محبت کنن و یه سر به این فروم برای پیدا کردن همسفر به کانادا بزنن و نظراتشون رو بگن.
    متشکرم
    دوستان عازم، رهسپاران سرزمین کانادا این تاپیک رو ببینید.

دوستان، لطفاً سوالات خودتون را در تاپیک های مربوطه مطرح فرمایید و تا حد ممکن از فرستادن پیام خصوصی خودداری نمایید. متشکرم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)