صفحه 6 از 57 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 562

موضوع: طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان

پیش فرض پاسخ : سوالات خود درباره طرح خدمت گروههای پزشکی را در اینجا مطرح کنید

دوستان اگر کسی پزشکی دانشگاه آزاد بخونه هم باید 2 سال طرح رو بگذرونه؟؟! و آیا امکان خریدنش هست؟ممنون

Junior Member

شما هنوز بي خيال پزشكي نشدي؟؟؟ بله! آزاد هم طرح داره! طرح خريدني نيست اما ميتوني واسه گرفتن دانشنامه و ريز نمرات 10 تومن تومن وثيقه بذاري
    ویرایش توسط Royal2009 : March 26th, 2010 در ساعت 12:31 AM

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط remedy نمایش پست ها
    شما هنوز بي خيال پزشكي نشدي؟؟؟ بله! آزاد هم طرح داره! طرح خريدني نيست اما ميتوني واسه گرفتن دانشنامه و ريز نمرات 10 تومن وثيقه بذاري
    هزینه وثیقه برای بچه های پزشکی آزاد. هشت و هفتصد ( شایدم هفت و هشتصد) و10 تومن سراسری
    هیچ خبری هم از افزایش، کاهش یا تغییر قانون وجود نداره و اگه چنین تصمیمی بگیرن یکدفعه عمل می کنند و الان سه ساله که ما داریم می شنویم قراره زیاد بشه و نشده. پس تا خبر قطعی نشنیدین رو 10 تومن حساب کنین.
    ممنون
    موفق باشید
    ویرایش توسط Royal2009 : March 26th, 2010 در ساعت 12:34 AM
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط remedy نمایش پست ها
    شما هنوز بي خيال پزشكي نشدي؟؟؟ بله! آزاد هم طرح داره! طرح خريدني نيست اما ميتوني واسه گرفتن دانشنامه و ريز نمرات 10 تومن تومن وثيقه بذاري
    ممنون از جوابتون
    باید بگم که من این تصمیم رو مدت زیادی گرفتم البته بیگدار هم به آب نمی زنم و برای همین می خوام راجع بهش اطلاعات کافی رو به دست بیارم تا بعدا پشیمون نشم
    با گذاشتن وثیقه احتمالا باید برگرده طرف و طرحش رو بگذرونه و در غیر این صورت وثیقش می سوزه
    یه سوال..آیا بین دروس علوم پایه پزشکی و مهندسی اشتراکی هست که بتونم تطبیق بزنم و دیگه دوباره مجبور نشم بخونمش؟مثل معارف یا فیزیک یا...؟؟؟؟
    ممنون.

Junior Member

فقط دروس عمومي مثل معارف اخلاق تربيت بدني.دروس اختصاصي كاملا جداست.قبل از همه اين كارا خواهشا همين الان كه عيدم هست يه سر بريد بيمارستان وضع انترن هارو ببينيد از نزديك لطفا!

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    با گذاشتن وثیقه احتمالا باید برگرده طرف و طرحش رو بگذرونه و در غیر این صورت وثیقش می سوزه
    به قول شما اگه برنگردیم وثیقمون میسوزه . قبل از رفتن هم که با 10 میلیون دانشنامه رو آزاد کردیم.
    خب حالا سوال من:
    پس از برگشتن به ایران با مدرک تخصصی که در دست خواهیم داشت اجازۀ کار بهمون میدن؟ اگه جواب مثبت باشه، در واقع این طرح که هی میگن نمیشه خرید، خریدنیه دیگه ... در غیر اینصورت اگه به موقع برنگردیم و وثیقمون جلب بشه، تکلیف چیه؟ هم وثیقه رو از دست دادیم و هم طرح رو باید گذروند؟
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member

دقیقا همینطوره هم طرح باید بری هم پوله پریده!!ضمنا اگه با فوق تخصص هم بیای باید طرح و بگذرونی اونم طرح به عنوان پزشک عمومی!
    راستی من شنیدم وثیقه شده 40 ملیون!!!!درسته؟کسی جدیدا اطلاعی نداره؟

Junior Member

بله 40 ميليون

Junior Member

دوستان سلام من تازه با این سایت خوب اشنا شدم. طرح بدترین چیزیه که در زندگی گروههای پزشکی وجود داره. من دارم با هزار بدبختی طرحم رو میرم تا اصل مدرکم ازاد بشه و بتونم اونور ازش استفاده کنم. ولی بالاخره من نفهمیدم پروانه موقت قابل ترجمه و استناد هست یا نه؟

شرایط تحصیل در خارج کشور برای فارغ التحصیلان علوم پزشکی دارای تعهد
    به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت دستورالعمل دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه شخصی را برای افراد مشمول ماده 6 قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان اعلام کرد.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت بر اساس این دستورالعمل مجاز است درخواست آن دسته از متقاضیانی را که مشمول ماده 6 بوده و مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه شخصی هستند را بررسی و درصورت بلامانع بودن نسبت به آزاد کردن مدارک تحصیلی آنان اقدام کند.

این دستورالعمل شرایط متقاضیان را نیز اعلام کرده است. بر این اساس افراد باید دارای حداقل مدرک تحصیلی دانشگاهی در یکی از رشته های علوم گروه پزشکی و پیراپزشکی باشند و وضعیت نظام وظیفه برای متقاضیان ذکور از جمله کارت پایان خدمت، معافیت دائم زمان صلح، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی نخبگان از طریق سازمان نظام وظیفه عمومی مشخص باشد.

افرادی که در استخدام سازمانها و مراکز دولتی هستند باید موافقت بالاترین مقام مسئول آن مرکز یا سازمان مبنی بر ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارا باشند.

متقاضیانی که بیش از یک سال از زمان فارغ‌التحصیلی شان گذشته و طی این مدت برای شروع خدمات قانونی خود اقدام نکرده‌ باشند مجاز به استفاده از آیین‌نامه نیستند.

متقاضیان ملزم هستند پس از سپردن وثیقه در رشته مورد نظر تحصیل کنند و پس از پایان مدت مجاز تعیین شده با اخذ مدرک بالاتر به کشور مراجعت و نسبت به انجام تعهدات معوقه خود اقدام کنند. مدت مجاز تحصیل در خارج از کشور، مطابق با دوره مشابه آن در داخل کشور است و متقاضیان مجاز به ادامه تحصیل در بیش از یک مقطع بالاتر از مقطع قبلی خود و یا رشته های غیر مرتبط با رشته فعلی خود نخواهند بود.
    اخذ وثیقه از متقاضیان بر اساس جدول اعلام شده صورت می گیرد.

مقاطع تحصیلی مبلغ وثیقه دانشگاه دولتی مبلغ وثیقه دانشگاه آزاد و دوره شبانه مبالغی که به ازاء هر سال خدمت طرح از مبلغ وثیقه کسر می‌گردد
    دکتری حرفه ای پزشکی 500 میلیون ریال 400 میلیون ریال 40 میلیون ریال
    دکتری حرفه ای دندانپزشکی 400 میلیون ریال 300 میلیون ریال 30 میلیون ریال
    دکتری حرفه ای داروسازی 400 میلیون ریال 300 میلیون ریال 30 میلیون ریال
    کارشناسی ارشد 200 میلیون ریال 150 میلیون ریال 15 میلیون ریال
    کارشناسی 120 میلیون ریال 100 میلیون ریال 10 میلیون ریال
    کاردانی 80 میلیون ریال 60 میلیون ریال 6 میلیون ریال

وثیقه مورد نظر می‌تواند به صورت ملکی یا نقدی (همراه با تعهد محضری) باشد. پس از سپردن وثیقه و دریافت مدارک تحصیلی در صورت انجام خدمت طرح، مبلغ وثیقه کاهش نخواهد یافت.

متقاضیانی که بعد از دریافت مدارک تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر خارج از کشور تقاضای نامه اعلام نیاز از وزارت متبوع را برای دانشگاه یا موسسه محل داشته باشند باید علاوه بر سپردن وثیقه در خصوص خدمات قانونی مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان لازم است مبلغ یکصد میلیون ریال نیز وثیقه به صورت نقدی یا ملکی بسپارند.

متقاضیان پس از ترجمه مدارک، ملزم به عودت اصل مدارک خود هستند در غیر این صورت عدم ارائه آن به منزله تخلف محسوب و در مورد وثیقه آنان اقدام قانونی لازم به عمل خواهد آمد.

در صورتی که متقاضی ظرف مدت 6 ماه از تاریخ سپردن وثیقه به این وزارتخانه به هر دلیلی موفق به شروع تحصیل نشود، مکلف است بلافاصله به وزارت بهداشت جهت انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و خدمات آموزش رایگان و سایر تعهدات قانونی و قراردادی خود مراجعه و اقدام کنند و وثیقه تودیعی پس از انجام کلیه تعهدات مسترد خواهد شد.

این دستورالعمل در خردادماه 89 تصویب و ابلاغ شده است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)